Jump to content


Fotografije

Podmazi Soljice Volana ili Uradi Sam u Kucnoj Varijanti


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
56 odgovora na ovu temu

#21 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 13 December 2014 - 08:06 PM

Tebra, koji alat sunce ti, ajd ga sad omaši...Možda može nekim kineskim laserom, ali treba ga zalepiti tačnpo na sredini lule...al i to je sad možda zeznuto.

 

 

Što kaže Gadjan, nekad guvernal ne mogu da ga uštelujem po mom "mozgu" po pola sata a nekad iz prve. Zbog toga što ređe otvaram head set, samo kad moram. Mada poslednji put iz prve, i bio sam srećan ko nova godina, rekoh pogodiga iz prve :) ;)


  • 0

#22 ljubisavljevic89

ljubisavljevic89
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 13 December 2014 - 11:46 PM

Da pitam nešto: imam ram od adrenalinke iz 2009. i na njega ubacujem ahead adapter a kupio sam i novu viljušku (Suntour m2025). E sad, kad menjam šolje, je l' ubacujem šolje kao za a-head ili kao što su i bile prvobitno? Pitam između ostalog i zbog onog čuda lock nut ili star nut (jebem li ga kako se zove to kod nas) što ima svaka a-head 1 i 1/8 vila. Imam nedoumicu da li njega treba da ubacujem čekićem u adapter koji imitira 1 i 1/8 vilu.


  • 0

#23 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 14 December 2014 - 10:17 AM

@ljubisavljevic

Zar suntour m2025 nije viljuska sa precnikom vrata 1" i navojna?


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#24 ljubisavljevic89

ljubisavljevic89
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 14 December 2014 - 07:35 PM

Pa jeste viljuška sa navojem, zato stavljam adapter jer mi je lula nova za threadless sistem, nego ne znam kako ide to sa šoljicama, pa zato i pitam da nešto ne zaje*em pošto sam sve sklapam.


  • 0

#25 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 14 December 2014 - 08:01 PM

Стављаш шољице по димензији и намени за твој рам и виљушку. То значи шољице за виљушку са навојем. Када све то саставиш стегнеш виљушку, остаће ти рупа у виљушци. Твоја је одлука да ли ћеш у рупу ставити лулу са "орахом" и у њу стегнути волан или адаптер са "орахом" па на њега А-хед лулу и на крају волан. У случају конверзије какву планираш нема поклопчића на А-хед лули, самим тим ни "звезде" са навојем утиснуте у виљушку...
  • 0

#26 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 14 December 2014 - 10:09 PM

Pa, da, mora da kupi i orah i poklopac za 1". Imaš to po planetu ili capriolu.


  • 0

#27 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 14 December 2014 - 10:16 PM

Sa adapterom za a-head se dobija sve potrebno za montazu


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#28 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 14 December 2014 - 11:21 PM

Управо то сам објаснио, адаптер има орах и на месту поклопца инбус вијак као класична лула на виљушкама са навојем...
  • 0

#29 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 14 December 2014 - 11:48 PM

Управо то сам објаснио, адаптер има орах и на месту поклопца инбус вијак као класична лула на виљушкама са навојем...

Saglasan


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#30 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 15 December 2014 - 01:05 AM

Da, ali s adapterom se povećava masa bajka. OK, nije velika kada se kaže, ma 400g, da, ali kada se sve namontira, oseti se. Ali ako je bitna "samo" funkcionalnost, neka ide adapter. 


  • 0

#31 ljubisavljevic89

ljubisavljevic89
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 15 December 2014 - 03:26 PM

Znaci taj orah, lock nut kako se vec zove mogu a i ne moram da stavim u sam adapter? Uz adapter sam dobio navoj, poklopcic i dole onaj djavo koji fiksira ceo sistem kad se navoj stegne, ali taj orah nisam pa zato reko' bolje da pitam vas koji bolje znate :) Ubrzo bi trebalo da sklopim sve i kad to zavrsim verovatno cu okaciti slike gotovog custom bajsa koji sam sastavio na drugoj temi :)
  • 0

#32 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 15 December 2014 - 03:44 PM

Taj djavo je orah ;) koji ide u cev vrat vile.


  • 0

#33 ljubisavljevic89

ljubisavljevic89
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 15 December 2014 - 04:39 PM

Što u prevodu znači da ga u adapter ne moram stavljati? Ili bi trebalo?
Kad se se prihvatio ovog poduhvata restauracije pre pola godine nisam imao pojma koliko je bajk zapravo komplikovana celina God dammit :)


  • 0

#34 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 15 December 2014 - 04:57 PM

Адаптер убадаш у виљушку и шрафиш са свим елементима који су дошли уз њега.Ништа није вишак. Пре коначног стезања подеси висину што ови адаптери дозвољавају. Након тога стегни до краја. Постави и центрирај лулу, у њу затегни волан. Крај приче. Адаптер убацујеш у стању у каквом си га купио, ништа не одбацујеш, ништа не додајеш....

Или, да ти сликаш то што имаш од опреме и покажеш овде. Бојим се да ти бициклистичка терминологија није блиска па да смо због тога мало у раскораку...
  • 0

#35 ljubisavljevic89

ljubisavljevic89
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 15 December 2014 - 05:08 PM

Nije, tek se upoznajem sa materijom polako :) Ok, onda ću nabaviti samo neke spejsere još i to mu je što mu je :) 


  • 0

#36 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 15 December 2014 - 05:29 PM

Ako stavljas adapter koji si opisao spejseri ti ne trebaju. Lulu samo ucvrstis na adapter i sve to u viljusku, kao da stavljas klasicnu lulu.
Ja bih poslusao kolegu vivicav-a obzirom da ti terminologija nije bas sjajna i da budem iskren zbunio sam se citajuci tvoje postove koristi "narodske" izraze ili postavi slike


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#37 ljubisavljevic89

ljubisavljevic89
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 16 December 2014 - 04:31 PM

Nadam se da se vidi, to otprilike ovako izgleda sastavljeno čisto da vidite o čemu je otprilike reč

Attached Thumbnails

  • 20141212_201743.jpg

  • 0

#38 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 16 December 2014 - 05:07 PM

Или не видим добро или овде нешто није како треба? Колико ми се чини виљушка је само постављена у рам без шољица (лежајева)!? Ако је тако, онда је ова виљушка предугачка за овај рам. Не види се добро, али не уочавам навој на виљушки. Ако је без навоја, онда ти не треба адаптер. Предлог је да раздвојиш виљушку, лулу и адаптер и фотографишеш тако да се виде сви поменути детаљи. Тек онда колеге и ја можемо исправно закључивати и саветовати...
  • 0

#39 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 16 December 2014 - 06:33 PM

Hm zanimljivo, mislim na zalutale karbonske delove... uzmes najtežu i najgoru vilu na svetu, a staviš karbonski volan i lulu, to je kao moskvič sa zatamnjenim staklima, šiberom i alu felnama... ne ide...
  • 0

#40 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 16 December 2014 - 07:14 PM

_https://www.youtube....h?v=sLfLXdPRgQM


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika