Jump to content


Fotografije

Elektricni bicikli - misljenje i iskustvo korisnika


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
690 odgovora na ovu temu

#581 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 29 August 2020 - 07:17 PM

Statisticki 66% vas je promenilo ogranicenje brzine, osim ako i @vladagm nije zaobisao blokadu, u tom slucaju 100% srpskih vozaca pedeleka je promenilo ogranicenje jer im fali brzine. Na reprezentativnom uzorku. Po onoj uzrecici "svaki izgovor je dobar".


  • 4

#582 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 29 August 2020 - 07:30 PM

kad sam nabavio e.bike odusevilo me ubrzanje i u roku od mesec dana sam nabavio chip al sam se isto tako brzo i oladio od te ideje i nikad ga nisam ugradio..trenutno ne vidim razlog za ugradnju :( sto ne znaci da ce sutra da bidne isto :)
  • 0

#583 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 29 August 2020 - 07:35 PM

kolega iz firme nedavno pazario ..odusevio se i pazario chip.. na drugoj voznji u sumi pao i posteno se razbio..njegov ortak naisao i snimio kratak klip koji mi je pokazao..covek se skoro uvredio kad sam ga pitao jel to stvarno nema kacigu u sumi ili je skinuo nakon pada..kacigu? neke stvari zaista ne razumem :(
  • 3

#584 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 posts

Postavljeno 29 August 2020 - 07:44 PM

Statisticki 66% vas je promenilo ogranicenje brzine, osim ako i @vladagm nije zaobisao blokadu, u tom slucaju 100% srpskih vozaca pedeleka je promenilo ogranicenje jer im fali brzine. Na reprezentativnom uzorku. Po onoj uzrecici "svaki izgovor je dobar".


Meni je stgao bicikl sa vec ugradjenim cipom, znaci da ga je vec neki Zapadnjak tjunirao :) Po meni za Mtb elektro bicikl je taj chip bezpotrebna stvar, doduse sve zavisi od ambicija i glave ;)
  • 0

#585 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 29 August 2020 - 07:48 PM

Znaci 100%.


  • 2

#586 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 August 2020 - 11:02 PM

Tako je, svi pričaju o nekim pedelecima i asistenciji i žale se što nemaju tretman, poštovanje šta li.. kao pravi biciklisti a svi do jednog bi da skidaju blokade i da idu 40-50. Jer asistencija nije dovoljna jel, nije dovoljno brzo i zabavno... (40+ je rezervisano za prave, utrenirane bicikliste :D)

I pritom da ne plaćaju registraciju, ne nose obaveznu kacigu kao za motocikle, divljaju bici stazama i da budu tretirani od strane zakona i drugih učesnika u saobraćaju kao običan bicikl.


  • 4

#587 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 30 August 2020 - 06:42 AM

Zaista nemam želju da ulazim u bespotrebne diskusije. To ostavljam ovima koji imaju slobodnog vremena na pretek. Imam pedelec i prvi put čujem da se ovde neko žali da nas ne tretirate kao bicikliste. Iskren da budem, u opšte me ni ne interesuje kako nas tretiraju na nekom forumu. Forum nije zakon. Mene interesuje kako će država da me tretira. Čekamo novi Zakon o saobraćaju republike Srbije, pa ćemo da vidimo šta će tamo da piše. I mislim da bi trebali da otvorite novu temu i u njoj nastavite raspravu jer je ova namenjena isklučivo KORISNICIMA ovih bicikala kao što i ime kaže.

I još nešto. Vidim da ovu temu najviše čitaju biciklisti (iako ne znam šta traže), pa zato ovde pišem. Zamolio bih utreniranog biciklistu koji je sinoć sa preko 40km/h projurio na crveno svetlo na raskrsnici Bulevara Milutina Milankovića i Antifašističke borbe da sledeći put barem pogleda levo-desno kada krši propise, a ne da projuri kao muva bez glave. Ni svetlo nije imao. Sledeći put će biti neko drugi za volanom, kada ima zeleno svetlo neće obratiti pažnju na utrenirane bicikliste koji ne poštuju saobraćajne propise, neće naglo kočiti i biće suza.
  • 5

#588 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 August 2020 - 08:26 AM

Pa to sam ja i predlozio. KORISNICI el. bicikala da iznesu svoja iskustva,baterija,el.motor, pozitivne strane,negativne strane,elektronika itd. Samo, nekim biciklistima izgleda ce pre uci tamo gde ne treba nego u glavu. n2:Heristical


  • 2

#589 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 30 August 2020 - 11:27 AM

У праву сте @Мирек, Рубироза. Лепо пише у наслову теме, ,,за кориснике”. И сам сам убацио пар коментара мислећи да је у питању уопштено о ел. бициклима.
  • 3

#590 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 30 August 2020 - 01:20 PM

O temi mogu da razgovaraju svi i SADASNJI i BIVSI i BUDUCI korisnici. Recimo neko BUDUCI ko zeli da kupi elektricni bicikl moze da se obrati pitanjem "Ej tebra brate mnogo jako, bruka,otkida ,ima neki koji se prodaje odma cipovan da ide 60km/h?". Ili recimo neko SADASNJI pita "Cemu sluzi ogranicenje brzine, zasto je ogranicena brzina na 25km/h kada tehnicki bicikl moze da razvije 60km/h...".
@rubiroza76 Posto te interesuje samo sta kaze zakon, u donosenju zakona svi mogu da izraze svoje misljenje sto i cinimo, ja se recimo zalazem da se elektricni bicikli bez ogranicenja brzine/ sa zaobidjenom blokadom odmah oduzimaju bez prava povracaja ako se zateknu na biciklistickoj stazi, naravno postojala bi mogucnost sudske tuzbe u slucaju ostecenog ako misli da mu je nacinjena nepravda gde se dokazuje poreklo bicikla i istinitost tvrdnji policajaca koji su bicikl oduzeli. Ti bi recimo mogao da doprineses raspravi o novom zakonu obrazlozenjem zasto mislis da je ogranicenje od 25km/h za elektricne bicikle malo.

  • 0

#591 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 30 August 2020 - 02:57 PM

@ Dusan011
Uhh, al`smo ljuti :)
Ako se tema zove "Mišljenje i iskustvo korisnika", to znači da samo bivši i sadašnji korisnici ovde mogu da iznesu nešto konkretno jer su došli u kontakt sa električnim biciklom/ pedelecom i imaju iskustvo koje mogu da podele. Budući korisnici imaju drugi deo foruma koji se zove Pomoć pri kupovini, pa da tamo postave pitanja vezana za novi bicikl. Imaš više od 10000 postova. Da li je moguće da ovo ne znaš?
Što se tiče novog zakona, naravno da svi punoletni građani ove zemlje mogu da predlažu dopunu ili brisanje nekog dela zakona. Da li će tvoj predlog biti uveden u novi Zakon o saobraćaju ili ne, ostaje nam da vidimo. I naravno da su mi Zakoni najvažniji. Šta je važnije od zakona i pravila? Ima jedan video na Youtube-u gde policija u Nemačkoj na ulici zaustavlja pedelece i gleda maximalnu brzini. Ali nisam primetio da oduzima one koji su vozili brže od 25km/h. Mislim da je tvoj predlog previše radikalan, ali videćemo. Možda se nekome dopadne tvoj predlog, a možda će smatrati da je to notorna glupost.
Zašto bi ja doprinosio raspravi o novom Zakonu? Ima ljudi koji to rade i koji su za to plaćeni. A to su oni za koje smo glasali na prethodnim izborima i koji, kao naši predstavnici, sede u skupštini. I da li ti zaista misliš da ako se u Srbiji izglasa zakon da je u jednoj maloj Srbiji ograničenje za električne bicikle 35km/h, da će Bosch početi da samo za nas pravi motore sa ovih ograničenjem brzine? Ljudi, mi smo zemlja - kandidat. EU nas uslovljava da menjamo zakone i donosimo iste one koje već važe u zemljama EU.



A sada da se vratim na temu o kojoj treba da se priča ovde, a to su električni bicikli.
Pre par dana sam radio upgrade firmware-a u Sportzoni, u Radničkoj. U pitanju je Bosch-ov CX motor. Ujedno sam tražio da mi se izlazna voltaža za svetla prebaci sa 6V na 12V. (obavezno prvo proverite da li prednje i zadnje svetlo podržavaju ovu voltažu). I mogu samo reći da se primeti razlika. Motor je sa novom verzijom firmware-a startniji, agilniji i manje troši bateriju. S obzirom da je povećana voltaža, prednji far jače svetli. Sve je bilo gotovo za 20 minuta. Prezadovoljan sam.


  • 1

#592 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 30 August 2020 - 03:04 PM

"Ali nisam primetio da oduzima one koji su vozili brže od 25km/h. Mislim da je tvoj predlog previše radikalan, ali videćemo."

 

Jeste radikalan ali efikasan, samo bi se posebni usudili da skidaju ogranicenje znajuci da mogu da se oproste od bicikla ako ih budu uhvatili.


  • 2

#593 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 30 August 2020 - 03:20 PM

Da li je neko možda menjao display na Bosch biciklu? U oglasima ovde se pojavio oglas gde se prodaje Kiox sa instalacijom.

https://www.2bike.rs...ay#.X0vEN8gzZPY


  • 0

#594 Ripanj2020

Ripanj2020
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 02 September 2020 - 08:16 AM

Kod električnog bicikla ako se pogon stavi na prednji točak koji su problemi? I vaše mišljenje u vezi ovog kita

https://www.aliexpre...earchweb201603_

 

Hvala na odgovoru !


  • 0

#595 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 September 2020 - 11:25 AM

Tezi bajs za upravljanje, ponekad moze da se desi klizanje prednjeg tocka na klizavoj podlozi (tj dosta pre nego sa pogonom na zadnji).

Cene ovi kitova mi ne ulivaju poverenje da ce biti trajni, mozda gresim.
  • 0

#596 Ripanj2020

Ripanj2020
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 02 September 2020 - 12:05 PM

Ovaj kit ima 68 ocena prosek mu je 4,7 to mi uliva poverenje.


  • 0

#597 suboticanin

suboticanin
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 09 September 2020 - 07:20 AM

"Ali nisam primetio da oduzima one koji su vozili brže od 25km/h. Mislim da je tvoj predlog previše radikalan, ali videćemo."

Jeste radikalan ali efikasan, samo bi se posebni usudili da skidaju ogranicenje znajuci da mogu da se oproste od bicikla ako ih budu uhvatili.

Po ovom sto pises, onda bi policija trebala da oduzima automobile, ko vozi brze od propisane brzine

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока
  • 0

#598 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 September 2020 - 08:34 AM

Nije isto voziti preko propisane brzine i menjati tehničke specifikacije. Nalepi folije na auto i mogu da ti skinu tablice ako nemaš atest. A da li misliš da bi dobio atest elektro bicikla kome si skinuo limit?
Takođe, i za manje opasne stvari se automobili oduzimaju (divlje taksiranje).
Da se razumemo, apsolutno podržavam razvoj elektro bicikala svih vrsta, i pedeleca i onih koji idu bez motanja pedala. Ali da se zna red, da se donesu propisi i stvari nazovu pravim imenom. Ako "bicikl" koristi elektromotor bez pedalanja, to je skuter/moped/motocikl, treba da se vozi samo ulicom, ima osiguranje, zahteva vozačku dozvolu i određeni uzrast vozača. Ko god kaže da nije, neka proveri da li se Tesla automobili bilo gde vode kao četvorocikli kojima može da se upravlja bez vozačke dozvole.
Pedelec koji ima ograničenje asistencije jeste bicikl, vozi se po bici stazi uz uslove i ograničenja koja važe za bicikle.
Svaki pokušaj da se skidanjem ograničenja od pedeleca napravi skuter treba sankcionisati, ako se tako modifikovani koriste na javnim površinama.
  • 3

#599 suboticanin

suboticanin
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 09 September 2020 - 09:47 AM

Moj auto je cipovan sa 140 na 170hp. Ja sam za to da se vozi ko kako zeli, ali naravno treba paziti na druge ucesnike. Dok sam trenirao biciklizam, bio sam u odlicnoj formi, mogao sam i onda voziti 50/h. Ako pricamo o bezbednosti na bic. stazi, najgori su starci koji jedva okrecu pedela i krivudaju od bankine, do bankine, brzina im je mozda 10/h

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока
  • 0

#600 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 September 2020 - 10:44 AM

najgori su starci koji jedva okrecu pedela i krivudaju od bankine, do bankine, brzina im je mozda 10/h

Nisu, mnogo su opasniji električni koji bici stazom idu 30/40/50, kao i nečujni jureći trotineti. Zapravo, njihovi vlasnici.

 

Al ako većina odluči da ove prve pobijemo, nije problem :)


  • 2
Homesick for a place you've never been...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika