Jump to content

Fotografije

Elektricni bicikli - misljenje i iskustvo korisnika

• Molimo uloguj se da bi odgovorio
546 odgovora na ovu temu

#541 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 November 2019 - 03:58 PM

Motori za pedalec su kod Dusana jacine 350 w. Ja sam kontaktirao Dusana preko pp.

Da li Dušan ugrađuje senzore, tj. pravi pedelec bicikle ili ne? Koliko vidim, kod nas može da se napravi jedino bicikl na dugme. Sve preko toga je preskupo i neisplativo.

• 0

#542 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 18 November 2019 - 04:50 AM

Da li Dušan ugrađuje senzore, tj. pravi pedelec bicikle ili ne? Koliko vidim, kod nas može da se napravi jedino bicikl na dugme. Sve preko toga je preskupo i neisplativo.

Kako mi je odgovorio, moze.

Pedal asist ugrađujemo samo u kombinaciji sa najmanjim motorom od 350w. Nema mbogo smisla sa jacim motorima.

Da ne bude zabune ništa vas ne sprecava da okrecete pedale i na biciklu koji ima ručicu gasa kao komandu. Rucica je proporcionalna i dodajete onoliko koliko treba. Način upotrebe je drugaciji od pedal asista ali je efekat isti."

Najbolje je napisati mu pp.

Ja sam razmisljao na 29 MTB da se uradi, da bude pedalec.

I sta raditi ako se uvede zakon da e bicikli moraju da se registruju? Sta onda?

Ako neko ima jos informacija neka podeli sa nama za prepravku u pedalec.

• 0

#543 kicavac

kicavac
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 18 November 2019 - 04:31 PM

Kako mi je odgovorio, moze.
Pedal asist ugrađujemo samo u kombinaciji sa najmanjim motorom od 350w. Nema mbogo smisla sa jacim motorima.[/size]
Da ne bude zabune ništa vas ne sprecava da okrecete pedale i na biciklu koji ima ručicu gasa kao komandu. Rucica je proporcionalna i dodajete onoliko koliko treba. Način upotrebe je drugaciji od pedal asista ali je efekat isti."[/size]
Najbolje je napisati mu pp.
Ja sam razmisljao na 29 MTB da se uradi, da bude pedalec.
I sta raditi ako se uvede zakon da e bicikli moraju da se registruju? Sta onda?
Ako neko ima jos informacija neka podeli sa nama za prepravku u pedalec.

Ništa, otkačiš kabal za ručicu i ugradiš senzoor.
  • 0

#544 markoni87

markoni87
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 19 November 2019 - 08:54 PM

Ocigledno da je doslo do nesporazuma. Rekli ste da su kod nas poceli da se bave elektricnim biciklima. Pomislio sam da mislite na servise, tj. da na vise mesta kod nas moze da se radi dijagnostika. Na zalost, cak ni kod PlanetBike-a, koji prodaje nove el.bicikle sa Bosch motorom to nije moguce. Zaista ne znam kako to moze. Prodaju nesto, a nisu obezbedili servis. Neko je ovde davno napisao da je jednom prilikom pitao kada planiraju da servisiraju ove bicikle. Njihov odgovor je bio da nema potrebe jer se to ne kvari :)

Inace, i ja sam primetio znacajno povecan broj "elektricara" sa Bosch-om na nasim ulicama. Nadam se da ce se taj trend nastaviti.

Smesno je da planetbike i ostali prodaju el.bike a veruejm da nemaju servis za to, i kad se pokvari snalazi se :)

Danas sam bio u sportofice da mi updatuju software i ugrade svetla i nadam se da ce oni uspeti da budu ovlasceni servis ili slicno tome za Bosch motore. Ja kad sam bio bila su 3 el.bajsa sa Bosch motorima :) 

• 1

#545 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 20 November 2019 - 05:31 PM

Smesno je da planetbike i ostali prodaju el.bike a veruejm da nemaju servis za to, i kad se pokvari snalazi se :)

Danas sam bio u sportofice da mi updatuju software i ugrade svetla i nadam se da ce oni uspeti da budu ovlasceni servis ili slicno tome za Bosch motore. Ja kad sam bio bila su 3 el.bajsa sa Bosch motorima :)

Koliko je vremenski trajao update sofware-a?

Da, i ja kada sam bio sa biciklom u onom stanu gore gde je kompjuter za dijagnostiku bilo je nekoliko bicikala.

Da li su ti samo uključili opciju za svetla ili su ti ugradili svetla , tj.provlačili žice kroz ram bicikla? Koja si svetla uzeo?

Uhhh, koliko pitanja :) :) :)

• 0

#546 markoni87

markoni87
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 01 January 2020 - 01:48 AM

Izvini ja tek sad citam forum :-)
Ja sam pored update-a softwarea ugradjivao is vetla, sve je to trajelo jedan dan.Danas ostavio sutra uzeo.Ja sam imao svetla i kablove a oni su povezali to na motor (svetlo ima original konektore koji idu na motor) i provukli kablove.
Jao svetla su neka Busch and Muller u super stanju sa kablovima za 3000din.
  • 0

#547 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 04 January 2020 - 03:34 PM

Izvini ja tek sad citam forum :smile:
Ja sam pored update-a softwarea ugradjivao is vetla, sve je to trajelo jedan dan.Danas ostavio sutra uzeo.Ja sam imao svetla i kablove a oni su povezali to na motor (svetlo ima original konektore koji idu na motor) i provukli kablove.
Jao svetla su neka Busch and Muller u super stanju sa kablovima za 3000din.

Sada, kada si pomenuo, mislim da sam se setio tog oglasa ovde. Prodavali su se prednje i zadnje osvetljenje sa odgovarajućim kablovima za Bosch sistem. Ako se dobro sećam, prednje svetlo je dolazilo sa adapterom za kačenje na Intuvia držač, a zadnje je bilo za pak treger. A možda je nešto drugo u pitanju. Kada budeš mogao, baci neku sliku da se vidi kako to sve sada izgleda.

• 0

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika