Jump to content

Fotografije

Elektricni bicikli - misljenje i iskustvo korisnika

• Molimo uloguj se da bi odgovorio
624 odgovora na ovu temu

#621 djpesic

djpesic
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 24 October 2020 - 12:40 PM

Ja sam kupio e bicikl kod Duleta na Zvezdari i problem je nastao koji nije mogao da reši a to je usklađenost lanca i kinenskog zupčanika. Posle velike borbe da se problem reši Dule je pokušao da mi uvali motor od 500w a pošteno sam platio 1000 w na kraju mi je vratio pare. Korektno za vraćnje para ali jako bedno za uvaljivanje motora od 500w. Verovatno je i kod tebe problme kao i kod mene . I Dušan ili Dule zna za taj problem ali ide po sistemu APP (ako prođe prođe) kod tebe je prošlo. :-) Neka napiše Dule da li je bilo tako ili nije.

Jel mi mozes malo detaljnije opisati tu neuskladjenost lanca i zupcanika, i kako je motor od 500w bio resenje problema?
  • 0

#622 Ripanj2020

Ripanj2020
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 28 October 2020 - 02:00 PM

Jel mi mozes malo detaljnije opisati tu neuskladjenost lanca i zupcanika, i kako je motor od 500w bio resenje problema?

Može detaljan opis stalno se čulo pucketanje iz zadnjeg zupčanika kada sam okretao pedale, Promenili su 3 takva zupčanika i stalno isto. kada je postavio motor od 500w sa moji orginalnim zupčanikokom Shimano to pucketanje je nestalo. Naravno nije mi rekao da je stavio motor od 500 w nego sam to ja sam zaključio po tome kako vuče motor i po onome šta piše na motoru.  Na kraju me ubeđivao da je isto 1000w i 500w i na kraju je vratio pare. 

• 0

#623 djpesic

djpesic
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 28 October 2020 - 03:13 PM

Može detaljan opis stalno se čulo pucketanje iz zadnjeg zupčanika kada sam okretao pedale, Promenili su 3 takva zupčanika i stalno isto. kada je postavio motor od 500w sa moji orginalnim zupčanikokom Shimano to pucketanje je nestalo. Naravno nije mi rekao da je stavio motor od 500 w nego sam to ja sam zaključio po tome kako vuče motor i po onome šta piše na motoru.  Na kraju me ubeđivao da je isto 1000w i 500w i na kraju je vratio pare. 

Hm, ja nisam primetio pucketanja. Vozim bajs dve sezone. Obraticu paznju kad budem opet seo na njega.

Jesi uzeo neki drugi e-bajs, i ako jesi koji?

• 0

#624 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10524 posts

Postavljeno 29 October 2020 - 01:36 AM

• 0

#625 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts

Postavljeno 29 October 2020 - 04:46 AM

Naravno nije mi rekao da je stavio motor od 500 w nego sam to ja sam zaključio po tome kako vuče motor i po onome šta piše na motoru.

Evo, i dokle ćemo mi ovako da motoraše zovemo biciklistima.... Totalno zadire u srž razloga zašto se ljudi i okrenu biciklu na prvom mestu. Reklama i marketing čine čuda, možda sutra dozvole i venčanja sa gumenim lutkama na naduvavanje, dođe ti isto... bitno da se smesti, detalji se ne pominju. Naravno da ću da ih pominjem sve dok su toliko očigledni i toliko neverovatan broj ljudi ih ignoriše.
  • 0

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika