Jump to content


Fotografije

Elektricni bicikli - misljenje i iskustvo korisnika


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
690 odgovora na ovu temu

#241 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 15 February 2019 - 07:43 PM

Tezina je bitna za nekoga ko ce da podize bicikl, takodje tezinu treba porediti sa ostalim elektricnim biciklima po mogucstvu sa debelim gumama i teskim felnama a ne sa biciklima bez motora i baterije. Kocnice su pouzdane i lake za odrzavanje, kocnice bi takodje trebalo porediti prema nameni da li su za gradsku opustenu voznju ili za sportsko takmicenje. Verovatno bi neko mogao da uputi kritiku na kocnice koje koristis na svom automobilu, jer nisu Brembo sa keramickim diskovima a ti bi ih zacudjeno pitao koji ce mi takve kocnice? Autonomija baterije sigurno nije 80km vec oko 30km a i tih 30 zavisi od nacina voznje i terena. Ja nemam problem sa autonomijom gradskog bicikla od 30km.

Sve u svemu za izbegavanje.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#242 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 16 February 2019 - 12:28 AM


  • 1

#243 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 February 2019 - 05:58 AM

Dusan hvali ovaj el bike po Bg sistemu-hvali selo, zivi u gradu
  • 0

#244 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 16 February 2019 - 10:27 AM

Ne znam da li to sto kazem da mi se bicikl svidja znaci da ga hvalim, rado bih ga provozao i ne bih se zalio da mi ga neko pokloni. Nisam upoznat sa tim Bg sistemom hvaljenja rad sam da naucim nesto novo, ako mozes daj mi primer u kojem bi Bg sistemom hvalio dinamo u prednjoj glavi tocka bicikla, kako bi izgledala ta recenica!? 


  • 1

#245 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 February 2019 - 10:30 AM

Na temu širine guma: da li su uske gume brže?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#246 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 February 2019 - 10:46 AM

Nisi se dotakao stabilnosti,ili sam ja nesto preskocio prilikom citanja.


  • 0

#247 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 February 2019 - 02:11 PM

Nisi se dotakao stabilnosti,ili sam ja nesto preskocio prilikom citanja.

 

Nisam. Mada nisam siguran ni da je potrebno - razmisliću o tome, dobro si primetio. Moje razmišljanje:

Članak se bavi brzinom kotrljanja, da ne širim temu. Opet, mogao bih ubaciti jednu rečenicu, da bude kompletnije.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#248 frofro

frofro
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 16 February 2019 - 02:54 PM

Ne znam da li to sto kazem da mi se bicikl svidja znaci da ga hvalim, rado bih ga provozao i ne bih se zalio da mi ga neko pokloni. Nisam upoznat sa tim Bg sistemom hvaljenja rad sam da naucim nesto novo, ako mozes daj mi primer u kojem bi Bg sistemom hvalio dinamo u prednjoj glavi tocka bicikla, kako bi izgledala ta recenica!?


Sta fali dinami u prednjoj glavi tocka?
Ja bas skoro kupio city/trekking bicikl da nexus 8 pozadi i dinamom u prednjoj glavi.
  • 0

#249 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 16 February 2019 - 03:52 PM

@frofro   Dinami u prednjoj glavi tocka ne fali nista (osim sto ne moze proizvesti vise od 3W) ali izgleda da ste vi shvatili kako radi taj Bg sistem hvaljenja pa mozete umesto mireka200 da napisete recenicu u kojoj Bg sistemom hvalite dinamo, mene zaista zbunjuje ta njegova recenica za koju verovatno opet nije mislio bukvalno. Dinama je uzeta kao primer jer je u pitanju mirek200 pa ce verovatno uspeti da nadje slicnost sa necime sto se njemu svidja i koristi a ostali bas i nemaju potrebe za time i ne zele to da kupe, kao i u slucaju xplorer bicikla.


  • 0

#250 frofro

frofro
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 16 February 2019 - 04:05 PM

@frofro   Dinami u prednjoj glavi tocka ne fali nista (osim sto ne moze proizvesti vise od 3W) ali izgleda da ste vi shvatili kako radi taj Bg sistem hvaljenja pa mozete umesto mireka200 da napisete recenicu u kojoj Bg sistemom hvalite dinamo, mene zaista zbunjuje ta njegova recenica za koju verovatno opet nije mislio bukvalno. Dinama je uzeta kao primer jer je u pitanju mirek200 pa ce verovatno uspeti da nadje slicnost sa necime sto se njemu svidja i koristi a ostali bas i nemaju potrebe za time i ne zele to da kupe, kao i u slucaju xplorer bicikla.


Ne shvatam ja nista od tih vasih prepiski, izgleda da sam glup. Lakse je tako.
  • 0

#251 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 16 February 2019 - 05:06 PM

Ni ja nisam shvatio mirek200 zato sam i pitao da me poduci, izgleda da sam i ja glup.


  • 1

#252 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 17 February 2019 - 08:00 AM

Mislim da je neko drugi ovde glup.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
  • 0

#253 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 February 2019 - 08:48 AM

Da li je moguće da se svaka tema na forumu završava uvredama i već odavno poznatim frazama: "Glup si". "Nisam ja glup, ti si glup" itd itd?


  • 0

#254 frofro

frofro
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 17 February 2019 - 10:50 AM

Upravo sam u procesu sklapanja elektricnog bicikla i trebale su mi informacije na temu.
Na zalost na nasim forumima nisam nasao nista pametno. To mi je donekle razumljivo jer je trziste malo a kupovna moc nikakva, ali ipak ...
  • 0

#255 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 17 February 2019 - 11:03 AM

 Ima motor, nije biciklo i ajd ćao.

 

Bas tako. Ne znam ni zasto se uopste na biciklistickom forumu raspravlja o tim motociklima, skuterima ili kako vec mogu da se zovu. A da, nisu motocikli jer nisu tako homologovani i imaju pedale pa lice na bicikl.

 

Clan 7. Zakona o bezbednosti saobracaja:

32) bicikl je vozilo sa najmanje dva točka koje se pokreće snagom vozača, odnosno putnika, koja se pomoću pedala ili ručica prenosi na točak, odnosno točkove,

34) moped je motorno vozilo sa dva točka čija najveća konstruktivna brzina, bez obzira na način prenosa, ne prelazi 45 km/h, pri čemu radna zapremina motora, kada vozilo ima motor sa unutrašnjim sagorevanjem ne prelazi 50 cm3, ili sa motorom čija najveća trajna nominalna snaga ne prelazi 4 kW kada vozilo ima električni pogon,


  • 0
.

#256 frofro

frofro
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 17 February 2019 - 11:08 AM

Bas tako. Ne znam ni zasto se uopste na biciklistickom forumu raspravlja o tim motociklima, skuterima ili kako vec mogu da se zovu. A da, nisu motocikli jer nisu tako homologovani i imaju pedale pa lice na bicikl.
 
Clan 7. Zakona o bezbednosti saobracaja:
32) [/size]bicikl je vozilo sa najmanje dva točka koje se pokreće snagom vozača, odnosno putnika, koja se pomoću pedala ili ručica prenosi na točak, odnosno točkove,[/size]
34) [/size]moped je motorno vozilo sa dva točka čija najveća konstruktivna brzina, bez obzira na način prenosa, ne prelazi 45 km/h, pri čemu radna zapremina motora, kada vozilo ima motor sa unutrašnjim sagorevanjem ne prelazi 50 cm[/size]3[/size], ili sa motorom čija najveća trajna nominalna snaga ne prelazi 4 kW kada vozilo ima električni pogon,[/size]


To samo pokazuje da nam drzava zaostaje za svetskim trendovima. Ebicikli (pedelec) su tu da ostanu a ako ih u Evropi tretiraju kao bicikle onda treba i kod nas.
  • 2

#257 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 February 2019 - 11:46 AM

Bas tako. Ne znam ni zasto se uopste na biciklistickom forumu raspravlja o tim motociklima, skuterima ili kako vec mogu da se zovu. A da, nisu motocikli jer nisu tako homologovani i imaju pedale pa lice na bicikl.

 

 

A zašto se na biciklističkom forumu raspravlja o plivanju i trčanju?

Izgleda da na forumu samo smetaju teme vezane za električne bicikle.


  • 1

#258 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 17 February 2019 - 01:45 PM

Pa ako je elektricni, nije bicikl. Ovde su ljudi koji hoce snagom svojih misica da se provozaju iz ovih ili onih razloga. Da li je elektricni "bicikl", motocikl, APN ili nesto slicno, ne menja mnogo u principu. Vozi te nesto drugo a ne sopstvena snaga. 


  • 2
.

#259 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 17 February 2019 - 02:25 PM

Pa odavno postoje bicikli sa benz. motorom (koji nisu narocito zaziveli), ti elektrobicikli su zapravo u kategoriji sa njima.

Ovi elektro bicikli bi trebalo da zamene one male kineske skutere, ja ih tako vidim, klasican bicikl sigurno nece zameniti.

 

Ja sam prekljuce vozio krug oko obrenovca obisao dvojicu sa elektro bajkovima koje su izdale baterije :)

 

I redovno mozes da vidis kako ih izdaju baterije cim napustis malo dalje grad.


  • 0

#260 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 February 2019 - 03:06 PM

Pa ako je elektricni, nije bicikl. Ovde su ljudi koji hoce snagom svojih misica da se provozaju iz ovih ili onih razloga. Da li je elektricni "bicikl", motocikl, APN ili nesto slicno, ne menja mnogo u principu. Vozi te nesto drugo a ne sopstvena snaga.


Prijatelju, hajde ti meni ti prvo meni odgovori na pitanje direktno upućeno tebi vezano za forum, pa onda nastavi sa pitanjima.

Hajde da vidimo šta si sada napisao. "Ovde su ljudi koji hoce snagom svojih misica da provozaju iz ovih ili onih razloga." To nije tačno. Evo, kao što vidiš, nalaziš se u delu foruma gde se priča o električnim biciklima i gde ima baš dosta ljudi koji imaju ili su zainteresovani da nabave/naprave električni bicikl. To znači da ovde ima i ljudi koji žele da uživaju u lepim predelima naše zemlje na brdovitom Balkanu. Meni je moj pedelec bicikl pre neki dan omogućio dođem na vrh Avale. I baš sam uživao iako je bilo hladno. Koji rekreativac to može da uradi sa "normalnim" biciklom?
Ako je ovaj forum namenjen SAMO onima koji hoće snagom svojih mišića da se provozaju, onda to administrator treba da napiše u podnaslovu foruma ili da upiše u Pravilniku.


Pa odavno postoje bicikli sa benz. motorom (koji nisu narocito zaziveli), ti elektrobicikli su zapravo u kategoriji sa njima.
Ovi elektro bicikli bi trebalo da zamene one male kineske skutere, ja ih tako vidim, klasican bicikl sigurno nece zameniti.

Ja sam prekljuce vozio krug oko obrenovca obisao dvojicu sa elektro bajkovima koje su izdale baterije :)

I redovno mozes da vidis kako ih izdaju baterije cim napustis malo dalje grad.


A ja se pre neki dan penjao ebiciklom na Avalu i usput sreo 5-6 biciklista koji su ispuštali dušu penjući se. Jezik im ispao do asfalta. Samo ste trebali da vidite kako su me gledali dok sam prolazio pored njih. Oni kompletno obučeni u profesionalnu biciklističku opremu, naočare, trkački bicikli... A ja u trenerci i sa osmehom na licu :)
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika