Jump to content


Fotografije

Elektricni bicikli - misljenje i iskustvo korisnika


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
690 odgovora na ovu temu

#181 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 April 2018 - 07:14 PM

ebike je sadasnjost.
E sada to sto smo mi zaostali i nemamo love za ebike to je druga stvar.

Pa ok, ali to nema veze ni sa zaostalošću ni sa parama. Mogu da hodam, da vozim trotinet, bicikl, motor, auto, da se vozim autobusom ili avionom... stvar je opredeljenja. Ne mislim da su e-bajkovi napredak za biciklizam, koji ja, zadrt, zaostao i siromašan, ne mogu da pratim...


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#182 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 April 2018 - 07:24 PM

ebike je sadasnjost.
E sada to sto smo mi zaostali i nemamo love za ebike to je druga stvar.
Udaljismo se od teme, jel ima neko preporuku za ebike servis?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

Pod budućnošću sam mislio na (puno više) redovna pojava, sada su još uvek u velikoj manjini, čak i napolju - ispravi me ako grešim. Mislim da će u većoj meri da zamene i potisnu na prvom mestu skutere, a onda i bicikle za starije, one koji voze samo do posla kao prevoz i sl. Kako napreduju baterije i motori, ne bi me iznenadilo da za koju godinu počnu da se nude i kao dodaci za drumaše - tipa, dodatnih 30ak vati pri usponu, koje možeš da puniš kočenjem na spustu pomoću elektromagnetne indukcije, pa kao i kočnice ne pregrevaš nepotrebno, a kontrolišeš brzinu - idealno za sredovečne Amere & slične oko kojih se i najveći deo (high end) industrije vrti.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#183 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 April 2018 - 07:29 PM

Pod budućnošću sam mislio na (puno više) redovna pojava, sada su još uvek u velikoj manjini, čak i napolju - ispravi me ako grešim. Mislim da će u većoj meri da zamene i potisnu na prvom mestu skutere, a onda i bicikle za starije, one koji voze samo do posla kao prevoz i sl. Kako napreduju baterije i motori, ne bi me iznenadilo da za koju godinu počnu da se nude i kao dodaci za drumaše - tipa, dodatnih 30ak vati pri usponu, koje možeš da puniš kočenjem na spustu pomoću elektromagnetne indukcije, pa kao i kočnice ne pregrevaš nepotrebno, a kontrolišeš brzinu - idealno za sredovečne Amere & slične oko kojih se i najveći deo (high end) industrije vrti.

Ne bi verovao koliko je sve napredovalo od osmofaza na ovamo... samo kad bi imao prilike malo da prosiris vidike...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 3

#184 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 April 2018 - 07:31 PM

Ne bi verovao koliko je sve napredovalo od osmofaza na ovamo... samo kad bi imao prilike malo da prosiris vidike...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

Ne vidim čemu ironija, a, barem iz mog ugla, izgleda kao da neki drugi imaju previše zakucane vidike - u smislu - novije, skuplje = bolje. Nije uvek i za svakog tako.

 

EDIT: Inače, osmofaz je samo nužno zlo, pošto je sedmofazne freehubove pristojnog kvaliteta sve teže naći.  n2:Heristical


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#185 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 April 2018 - 07:52 PM

Ne vidim čemu ironija, a, barem iz mog ugla, izgleda kao da neki drugi imaju previše zakucane vidike - u smislu - novije, skuplje = bolje. Nije uvek i za svakog tako.

EDIT: Inače, osmofaz je samo nužno zlo, pošto je sedmofazne freehubove pristojnog kvaliteta sve teže naći. n2:Heristical

Ovde je pitanje u temi vrlo prosto, ima li neki servis za ebike u Srbiji i gde?
U drugoj temi moze da se raspravlja o ostalom...


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#186 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 April 2018 - 08:23 PM

. Mi ako se organizujemo i nakanimo, javljam.

E sad baš ako se i nakanite, ja to podržavati neću :) :) :)

 

Ma šalim se. Srećno svim e-biciklistima. I e-švalerima :)


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#187 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 April 2018 - 08:32 PM

novije, skuplje = bolje

 

E baš je tako. Zato se i ulaže vreme i novac u razvoj, da bi se napravio bolji proizvod, sigurno ne inferiorniji.


  • 0

#188 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 April 2018 - 09:08 PM

Ali bicikl i e-bicikl nisu proizvod iste vrste :)
  • 1
Homesick for a place you've never been...

#189 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 April 2018 - 09:21 PM

Nisu naravno, ali su mlađi bicikli napredniji od starijih i isto tako noviji mlađi e bicikli bolji i napredniji od starijih e biciklala i to je prosto tako i uvek će biti tako.


  • 0

#190 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 April 2018 - 09:30 PM

E baš je tako. Zato se i ulaže vreme i novac u razvoj, da bi se napravio bolji proizvod, sigurno ne inferiorniji.


Cilj je zarada. Planirano zastarevanje. Ostalo je u drugom planu.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#191 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 20 April 2018 - 06:16 AM

Meni krivo što više nema petobrzinaca, ove nove bicikle su nas razmazile. ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#192 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 20 April 2018 - 06:29 AM

Meni krivo što više nema petobrzinaca, ove nove bicikle su nas razmazile. ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Meni je tužno što potrošačko društvo potiskuje zdrav razum.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#193 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 20 April 2018 - 07:25 AM

Pod budućnošću sam mislio na (puno više) redovna pojava, sada su još uvek u velikoj manjini, čak i napolju - ispravi me ako grešim. Mislim da će u većoj meri da zamene i potisnu na prvom mestu skutere, a onda i bicikle za starije, one koji voze samo do posla kao prevoz i sl. Kako napreduju baterije i motori, ne bi me iznenadilo da za koju godinu počnu da se nude i kao dodaci za drumaše - tipa, dodatnih 30ak vati pri usponu, koje možeš da puniš kočenjem na spustu pomoću elektromagnetne indukcije, pa kao i kočnice ne pregrevaš nepotrebno, a kontrolišeš brzinu - idealno za sredovečne Amere & slične oko kojih se i najveći deo (high end) industrije vrti.

U zapadn(ij)oj Evropi električni bicikli danas na prvom mestu zamenjuju standardne bicikle za ljude koji ih koriste kao prevozno sredstvo. To su ljudi koje ne zanima biciklizam, već samo žele da na najbrži, najjednostavniji i dugoročno najjeftiniji način stignu gde su krenuli, i možemo očekivati da će u tom segmentu e-bicikli nastaviti ubrzano da rastu.

A elektromotori za drumaše postoje već blizu deset godina u komercijalnoj ponudi, ako sam dobro zapamtio ;-)
  • 4

#194 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 20 April 2018 - 11:07 AM

U zapadn(ij)oj Evropi električni bicikli danas na prvom mestu zamenjuju standardne bicikle za ljude koji ih koriste kao prevozno sredstvo. To su ljudi koje ne zanima biciklizam, već samo žele da na najbrži, najjednostavniji i dugoročno najjeftiniji način stignu gde su krenuli, i možemo očekivati da će u tom segmentu e-bicikli nastaviti ubrzano da rastu.

A elektromotori za drumaše postoje već blizu deset godina u komercijalnoj ponudi, ako sam dobro zapamtio ;-)

Pravo u centar, o tome pričam!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#195 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 April 2018 - 05:47 AM

U zapadn(ij)oj Evropi električni bicikli danas na prvom mestu zamenjuju standardne bicikle za ljude koji ih koriste kao prevozno sredstvo. To su ljudi koje ne zanima biciklizam, već samo žele da na najbrži, najjednostavniji i dugoročno najjeftiniji način stignu gde su krenuli, i možemo očekivati da će u tom segmentu e-bicikli nastaviti ubrzano da rastu.

A elektromotori za drumaše postoje već blizu deset godina u komercijalnoj ponudi, ako sam dobro zapamtio ;-)


Naravno. Postoje. S tim što su još uvek prilično retki i egzotični, čak i napolju. Idpravi me ako grešim.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#196 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 April 2018 - 06:44 AM

Već sam te ispravio - rekao si da očekuješ da tek počnu da se nude za koju godinu ;-)

Jesu retki i egzotični, što prvenstveno govori o nedostatku interesovanja. Verujem da će pre da zažive namenski e-drumaši, mada je i za njih za sad dosta manja promocija ove godine u odnosu na prošlu ako sam dobro ispratio.
  • 0

#197 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 21 April 2018 - 11:26 AM

Mislim da se e-bicikli polako guraju i tamo gde im nije mesto.

 

Dokaz za to je i ova vest: https://www.2bike.rs...avnog-dogadjaja

 

Nazalost, mislim da je ovo početak kraja biciklizma kakav danas poznajemo.


  • 0

#198 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 April 2018 - 12:26 PM

Mislim da se e-bicikli polako guraju i tamo gde im nije mesto.

Dokaz za to je i ova vest: https://www.2bike.rs...avnog-dogadjaja

Nazalost, mislim da je ovo početak kraja biciklizma kakav danas poznajemo.


bolji na spustu ce dobijati trke - bice vise udesa, proklizavanja = atraktivnije.
naravno, to nece moci bez disk kocnica da prodje. :)


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#199 Velimiraca

Velimiraca
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationСрбија, Љиг

Postavljeno 31 May 2018 - 11:55 AM

https://www.2bike.rs...-oglasi/u/dulel
Шта мислите о овим бајсевима. Човек уграђује и продаје електро китове за самосталну уградњу? јачине мотора од 350 до 1500 вати
  • 0

#200 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2018 - 01:25 PM

Moje lične informacije iz Španije (jedne od "zemalja biciklizma") od ove godine:

Prodavnice: U velikom gradu podno Sijera Nevade ima nekoliko dobro opremljenih biciklističkih prodavnica. Nismo videli nijedan e-drumaš. Ima dosta e-MTB-ova, recimo da su pola ponude oni.

Na drumovima: Baš nijedan e-drumaš nismo videli, a ljudi voze jako skupe bicikle, dakle pare nisu problem. Elektro MTB-ove smo viđali "u akciji" van grada izuzetno, izuzetno retko, ja se sećam samo dva komada. S druge strane, po gradu ih tu-i-tamo ima; tu mislim na ljude koji se u civilnoj odeći transportuju stazama i ulicama, znači ne trening.


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika