Jump to content


Fotografije

Danas mi je stiglo, tema za hvalisanje!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3511 odgovora na ovu temu

#2481 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 27 February 2021 - 02:20 PM

Za sada vrlo pozitivni. Udobno je, cutout je dovoljno sirok i dubok, s obzirom da vecinu voznje vozim u hudovima, sasvim je odgovarajuce. Cak i kad se spustim u dropove, nije neudobno i nigde ne stvara pritisak nikakav.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#2482 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 February 2021 - 03:03 PM

Kada sam počinjao da vozim drumske bicikle, mislim da je ovo bilo prvo sedlo koje sam kupio nakon što sam bio razočaran sedlom koje je došlo na bajsu koji sam kupio.

Udobnost je bila nemerljivo bolja. Puno gela i pretežno mekano sedlo ali i pored toga što nemam malo kila nije mi sa sa ovim sedlom nikad desilo da čak i posle višečasovne vožnje utonem u njega pa da koža krene da se trlja od onu plastiku ili nešto tome slično. Dakle gel je mekši ali baš dobrog kvaliteta.

Međutim, ono što mi se sa tim sedlom dešavalo jeste da posle višesatne vožnje i okretanja većom kadencom kao da mi se malte ne na preponama pojavilo neko crvenilo, neka iritacija kože. Međutim to su bili još uvek neki moji biciklistički počeci kada sam uz biciklističke gaće nosio i pamučni veš pa sve nešto kontam da je možda upravo ta kombinacija izazvala iritaciju, ali ne mogu biti potpuno siguran.

Prodao sam posle to sedlo jer pored navedenog bilo je malo i preglomazno za drumaša a i preteško. Srećom kasnije sam pronašao drugo sportsko sedište koje mi odgovara jedan kroz jedan, ali celokupni utisak za to Respiro sedlo je da definitivno nije loše...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2483 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 27 February 2021 - 03:11 PM

Bas sam obratio paznju na detalj oko voznje vecom kadencom. Nije mi se desilo da butinama kacim sediste, a sa svojih 97 kg gore dole, nije da me nema. Na dodir prstima deluje mekan gel, ali kad se sedne, nema potonuca u njega, vec je otpor koji pruza sasvim ok. Znaci nije mekano, a nije ni daska. Najbolji test za njega bice kad ga provozam u sorcu sa tankim uloskom, pa ako tu prodje... Danas sam bio u btwin sorcu sa narandzastim uloskom, pa je sve delovalo jako dobro.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#2484 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 March 2021 - 06:20 PM

NIje stiglo, nego sam otisao u radnju i pazario, a nesto i dobio za dz...

 

Prvo ono za dz - adapteri za felnu sa auto ventilom, jer imam dovoljno guma sa Presta ventilom i em sto mi se ne menja tip ventila em sto mi se ne kupuju dve razlicite verzije iste gume (menjam tockove na jednom biciklu a nove felne su za AV).

schrader2Presta.jpg

Drugo, pumpa. Vec vise godina imam Topeak Road Morph G (ova veca na slici) i negde sam napomenuo da mi je to bila jedna od najboljih kupovina, ne samo sto se bicikla tice nego uopste. Nosim je svuda i stalno, i pumpa je jednostavno fenomenalna - klasicna pump ali u manjem izdanju, dusu dala za svakoga kome 100g tamo-vamo ne znaci mnogo. E sad, pojavila se potreba za pumpom malo manje duzine i ja se setim da postoji i Mini verzija...

topeakMorphG_2.jpg

 

Sve u ProBike u Beogradu. Znam da ima ljudi koji su imali neka negativna iskustva sa ProBike, sto i razumem a mogu i sam da potvrdim da nisu bas uvek profesionalni, ali sto se mene tice pozitivne strane daleko prevazilaze te povremene negativne i uvek rado odem tamo.


  • 0

#2485 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 March 2021 - 08:47 PM

Skoro sam baš po prvi put video te navrtke koje ujedno i drže ventil da ne klima, rekoh dobra fora ali sad ne mogu da se setim ni gde sam video. Mislim da su bile neke unutrašnje koje dolaze s njima i da sam bukmarkovao negde..


  • 0

#2486 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 06 March 2021 - 12:11 PM

Najzad stiglo, posle skoro 2 nedelje čekanja...

Kad malo istestiram i steknem neki utisak, napisaću i malu recenziju u odgovarajućoj temi, ako nekoga zanima da može da se informiše...

Attached Thumbnails

  • IMG_20210306_1308578.jpg

  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2487 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 06 March 2021 - 06:44 PM

Ja sam se dokopao Garmin 800. U odlicnom je stanju, proveren kako radi na putu... Sasvim dovoljno opcija ima. Jedino sto moze da se upari samo sa ant+ uredjajima, nema bluetootha, ali nista strasno.IMG-650cc0d7fcad97032ac99d0429f5e5b4-V.jpg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#2488 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 08 March 2021 - 09:44 AM

Najzad stiglo, posle skoro 2 nedelje čekanja...

Kad malo istestiram i steknem neki utisak, napisaću i malu recenziju u odgovarajućoj temi, ako nekoga zanima da može da se informiše...

Šta je presudilo da uzmeš lezyne?
Ovo je nešto u rangu garmina 130 plus?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#2489 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 08 March 2021 - 10:42 AM

Pre bih rekao da je u rangu Garmina 520 plus, cena je takoreći identična.

Dosta sam se dvoumio i znam i da sa Garminom ne bih pogrešio ali sam se za Lezyne ipak odlučio zato što:

Baterija traje tri puta duže. Možda to meni nije odlučujuć faktor jer su mi 90% vožnji između 2 i 4 sata ali je lepo to što oko toga moram manje da se cimam.
Podržava i ant+ i Bluetooth smart senzore za razliku od garmina koji podržava samo ant+.
Ima nešto veći ekran, iako crno beli ali odlično čitljiv na direktnom Suncu.
Ima mogućnost čuvanja 800 sati vožnje za jedan bicikl, za 2 bicikla ukupno 1600 dok Garmin samo 200.
Senzori, držači i uopšte bilo kakva oprema za lezyne je malo jeftinija nego za Garmin. Primera radi originalni aero držač za Garmin košta 35e a za Lezyne samo 16. Ne volim kad tako deru za takve gluposti.

Garminova jedina prednost jeste malo lepši dizajn, ekran u boji (što je manje važno jer kad pozadinsko osvetljenje nije uključeno i jedan i drugi su crno beli) i to što ima instalirane mape u samoj memoriji uređaja. Lezyne to nema, nego se moraju skidati sa neta(besplatno) fragmenti mapa pa kopirati u memoriju uređaja. To malo smara ali nije baš da svaki dan vozim u drugoj državi, tako kad se jednom skinu za neku oblast u kojoj se vozi često, to je to.


Prvi utisak za sada je dobar, no ima par nekih softverskih nedostataka. Videću kako se to rešavaa, a verujem da može...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2490 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 08 March 2021 - 10:53 AM

Siguran sam da si ti to dobro i racionalno odmerio pa odabrao. Mogla bi pasti recenzija neka malo kasnije o ukupnom utisku, značiće nam...
Gde je kupljen, odakle je putovao da kažem toliko?


  • 0

#2491 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 08 March 2021 - 12:17 PM

Prvo sam naručio preko Nubukbikes sajta, i čekao sam nedelju dana i ništa. Onda sam im poslao mail pitavši šta se dešava, rekli mi da čekaju da po robu dođe kurirska služba. Tri dana kasnije stiže mi mail da su mi vratili pare jer nemaju na stanju. I u tom momentu izleti na oglasima polovan, korišćen tri mesexa u originalnom pakovanju, kao nov. Dogovorim se sa čovekom, uplatim novac taj dan, dva dana kasnije stiglo.

Napisaću neke svoje utiske svakako. O Garminu i Wahoo-u se na našem jeziku mogu naći neke recenzije, Lezyne je mnogo manje zastupljen pa nema, tako da verujem da će značiti onome koga zanima...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2492 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 11 March 2021 - 08:27 AM

_20210311_090314.JPG

Nije baš danas,juče je, danas stiže mrtva šolja.
čim je montiram odma u blato... :D
  • 6

#2493 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 11 March 2021 - 08:47 PM

Šta znači "Ima mogućnost čuvanja 800 sati vožnje za jedan bicikl, za 2 bicikla ukupno 1600 dok Garmin samo 200."?
Šta se to čuva?
  • 0

#2494 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 March 2021 - 04:59 AM

Čuva se GPS zapis i vrednosti svih senzora, obično svake sekunde (mada ima i onih koji upisuju ređe).
Čuvaju se vrednosti kako povezanih senzora (puls, kadenca, snaga, brzina...) tako i unutrašnjih (barometarski altimeter, brzina).
  • 0

#2495 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 12 March 2021 - 08:01 AM

To zaista nema nikakvu upotrebnu vrednost kada stoji u uredjaju na kormanu vožnje se i onako čuvaju online.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#2496 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 12 March 2021 - 08:42 AM

Upotrebna vrednost je odlicna za zaboravne kao sto sam ja, kad napunis uredjaj i u sred voznje prekine snimanje jer nema vise gde da snima :D Tako da je ipak bolje imati vecu memoriju.


  • 0

#2497 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 12 March 2021 - 09:49 AM

Pa obrisi vožnje kada zakacis na računar, nema nikakve svrhe da stoje u uredjaju

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#2498 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 12 March 2021 - 10:01 AM

Malopre mi stigla šajbnica sa Alija. Probao sam da je nađem kod nas u radnjama, al nisam uspeo, pa naručih ovu iz Kine. Videću kako i koliko će da služi... nego kad je otpakovah zgranuh se da je elipsasta 20/21,5. U prvi mah sam pomislio da neće moći na moj pogon, ali brzo shvatih naravno da može. Inače, elipsu sam već video kod drugara, ali nisam do sada probao kakva je za vožnju.PXL_20210312_093023458.jpg PXL_20210312_093038828.jpg

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
  • 2

#2499 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 12 March 2021 - 10:01 AM

Upravo stiglo:

viber-image-2021-03-12-10-42-41.jpg  viber-image-2021-03-12-10-43-17.jpg
 

Poruceno sa aliexpress-a i stiglo na vrata za 14.5 dana sa bazicnim shippingom od par dolara (bez carine).

Za vikend montaza i proba novog bajsa, konacno.

 

@bakara

Ne kacim uredjaj na komp tako cesto jer ima sync sa telefonom. Desilo se jednom, jbg :)


  • 0

#2500 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 March 2021 - 11:51 AM

Malopre mi stigla šajbnica sa Alija.

 

Koliko je izašla, jel prošlo bez otvaranja na carini?

Za koji je to pogon, koji BCD?


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika