Jump to content


Fotografije

Danas mi je stiglo, tema za hvalisanje!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3511 odgovora na ovu temu

#2141 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 10 June 2020 - 03:19 PM

Sta je onda ovo?Screenshot_20200610-171818.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#2142 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 June 2020 - 03:24 PM

Sta je onda ovo?attachicon.gifScreenshot_20200610-171818.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Premeri, ima i neki sa obe strane su 22mm, proveri, to moraš sam.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#2143 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 10 June 2020 - 03:31 PM

Ok, rastavicu ponovo, sad kad si rekao da je 24/22 isao sam traziti sliku, sve kontam da bih uocio da je neka razlika, nije mi moglo promaci al sam sebi ne vjerujem. Prvo sam pomislio da je neko vec uglavio adapter pa ostao na osovini al koliko mi se cini iako je slika losa to je osovina bez adaptera... Na polugama pise truvativ gxp i na onoj plastici patrone pise gxp... Nista, rastavljace se kad se uhvati vremena. Hvala, znam sad mnogo vise nego sto sam znao a nije mi se poconjala posebno tema

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#2144 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 June 2020 - 04:50 PM

Ok, rastavicu ponovo, sad kad si rekao da je 24/22 isao sam traziti sliku, sve kontam da bih uocio da je neka razlika, nije mi moglo promaci al sam sebi ne vjerujem. Prvo sam pomislio da je neko vec uglavio adapter pa ostao na osovini al koliko mi se cini iako je slika losa to je osovina bez adaptera... Na polugama pise truvativ gxp i na onoj plastici patrone pise gxp... Nista, rastavljace se kad se uhvati vremena. Hvala, znam sad mnogo vise nego sto sam znao a nije mi se poconjala posebno tema

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Šublerom premeri kolika je debljina osovine pogona sa obe strane.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#2145 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 10 June 2020 - 06:29 PM

Koji prečnik da meri? Sa leve strane unutrašnji?


  • 0

#2146 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 June 2020 - 06:38 PM

Koji prečnik da meri? Sa leve strane unutrašnji?

Tamo gde naležu ležajevi.
Obe strane osovine gde se osovina oslanja na ležajeve patrone.
A može da premeri i unutrašnji prečnik ležajeva patrone, sve jedno.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#2147 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3356 posts

Postavljeno 10 June 2020 - 06:41 PM

Sta je onda ovo?attachicon.gifScreenshot_20200610-171818.jpg
Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Делује као да је Труватив/Срам
  • 0

#2148 ciklostar

ciklostar
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 10 June 2020 - 06:45 PM

Ne mora nista da meri, to je gxp, vidi se na slici da je uz sajbne 24mm a uz levu kurblu 22mm. Taj zub na prelazu od cilindra na zljebove je deo gde se aksijalno oslanja lezaj/adapter i jedini deo koji prima aksijalnu silu !

Kod shimana aksijalnu silu primaju oba lezaja a kod srama samo levi, vertikalnu silu primaju oba lezaja.


  • 1

#2149 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 10 June 2020 - 07:04 PM

Tamo gde naležu ležajevi.
Obe strane osovine gde se osovina oslanja na ležajeve patrone.
A može da premeri i unutrašnji prečnik ležajeva patrone, sve jedno.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Nemam takav sistem zato pitam a delovalo mi da si neprecizno napisao, ali sada je jasnije.
Samo to nije osovina, već vratilo :) ;) ali ok, u narodu "tako poznata"...I slika mu je loša da bih nešto bolje video i naučio...ali biće prilike kada pređem...
Neverovatno je koliko je mehanizam sa četvrtkom težak. Ona patrona koja god je teža od cigle za šporet!


  • 0

#2150 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 June 2020 - 07:24 PM

Nemam takav sistem zato pitam a delovalo mi da si neprecizno napisao, ali sada je jasnije.
Samo to nije osovina, već vratilo :) ;) ali ok, u narodu "tako poznata"...I slika mu je loša da bih nešto bolje video i naučio...ali biće prilike kada pređem...
Neverovatno je koliko je mehanizam sa četvrtkom težak. Ona patrona koja god je teža od cigle za šporet!

Kako god se zove....
Važno da je razumljivo.
Nekome je bitna suština, neko traži dlaku u jajetu...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#2151 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 10 June 2020 - 07:43 PM

OFF TOPIC: Ne, nije dlaka, ne razumeš...samo tako izgleda. Jer su neki ljudi to tako nazvali što su napravili...pa nije fer da im okrenemo nauku. Ali mi smo majstori a ne oni ;) Nije ovo tema...


  • 0

#2152 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 11 June 2020 - 07:52 AM

Ne mora nista da meri, to je gxp, vidi se na slici da je uz sajbne 24mm a uz levu kurblu 22mm. Taj zub na prelazu od cilindra na zljebove je deo gde se aksijalno oslanja lezaj/adapter i jedini deo koji prima aksijalnu silu !
Kod shimana aksijalnu silu primaju oba lezaja a kod srama samo levi, vertikalnu silu primaju oba lezaja.

Ok, jel mogu ja sad umjesto ove patrone staviti bb52 i adapter sa 24 na 22 i to da bude to



Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#2153 ciklostar

ciklostar
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 11 June 2020 - 08:33 AM

Moze ali treba ti adapter specificno za GXP na HTII, ima dva tipa:

Chris-King-Conversion-GXP-Hollowtech-II.jpg

 

ili

 

GXP-Adapter-Wave-Washer-0-5mm-Voor-Road-Mountainbike-BB-GXP-24-22mm-Crankstel-Bike-Accessoires.jpg

 

razlika u dizajnu, trebalo bi oba da funkcionisu. Nemam iskustvo :)


  • 1

#2154 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 11 June 2020 - 09:50 AM

Ok, hvala. Vidio sam da adapter salju sa alija a one patrone ne salju pa kontam da narucim a patronu bih kupio kod nas. Skupa mi gxp patrona a plus nisam ni siguran da je zvuk iz nje, ovako i ako ne bude nije skup promasaj :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#2155 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 11 June 2020 - 09:58 AM

Kad su u pitanju misteriozni zvukovi koji dolaze iz predela pogona, ima mnogo stvari koje vredi proveriti/podmazati/dotegnuti pre nego što se krene u zamenu delova. Šta si sve isprobao do sada?


  • 0

#2156 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 11 June 2020 - 10:17 AM

Rastavio lanac, skinuo pogon i kasetu, to sve oprao u benzinu, patronu samo prebrisao i pregledao lezajeve prstom, lijepo se okrecu. Sve namontirao i podmazao i nekih 100km se nije culo i sad je opet pocelo

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#2157 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 11 June 2020 - 11:31 AM

Podmazao osovinu pogona, spoj osovine i kurble i navoj šrafa za kurblu? Skinuo patronu, očistio navoje, podmazao, vratio i zategao dovoljno?

 

Proveri šrafove šajbni, proveri pedale - očisti, podmaži navoje. Proveri šticnu - izvadi, očisti šticnu i ram iznutra, podmaži i vrati. Proveri igle za stezanje prednjeg i zadnjeg točka, očisti, podmaži, zategni dovoljno.

 

Kakav zvuk se čuje i kada se čuje? Da li ga ima više kada stojiš ili sediš? Da li je u ritmu s okretanjem pedala? Čuje li se ako ne okrećeš pedale (ali možda stojiš na njima)?


  • 0

#2158 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 11 June 2020 - 11:56 AM

Cuje se samo kad okrecem pedale i prati ritam, nema veze s pritiskom na sic i volan, cuje se u svim prenosima

Nisam mazao patronu, navoj na kucistu sam namazao kad sam zavrtao

Gledao sam na yt da bi ta patrona trebala imati dvije podloske na desnoj strani, kod mene ima neki lim, mislim da bi trebale podloske pa da pogon ide malo van, prednji mjenjac uopste ne postelavam, otpustena sajla i granicni vijak za unutrasnjojst otpusteni i mjenjac je taman a da je pogon van za debljinu tih podloski onda bih morao da ga izguram van na granicnom vijkuIMG_20200522_183933.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#2159 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 11 June 2020 - 12:39 PM

Ako ovo što sam napisao do sada ne pomogne, najbolje da pišeš na ovu temu pa će se javiti neko ko se bolje razume u te konkretne patrone:

 

https://www.2bike.rs...cikliste/page-8


  • 0

#2160 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 11 June 2020 - 12:52 PM

Nisam planirao rasiriti ovde nikako al eto, uvijek to tako ispadne. Cekam odgovr dal Capriolo ima tih adaptera ako nema onda cu ga naruciti od kineza i kad stigne kupiti patronu bb52. Taman za sl. sezonu kako sad to stize iz Kine. Hvala svima na savjetima, sad je sve lako sto se tice patrone

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0




4 članova čita ovu temu

0 članova, 4 gosta, 0 anonimnih korisnika