Jump to content


Fotografije
- - - - -

Zanimljivi tekstovi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1134 odgovora na ovu temu

#941 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 939 posts

Postavljeno 13 June 2022 - 06:24 PM

Ako je električni bicikl samo za kilave, onda ispada da su motori samo za invalide. Tako nekako zaključak prvog vodi na drugi zaključak....

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#942 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 13 June 2022 - 06:45 PM

Ја не мислим да су електрични бицикли за килаве, већ за оне који неће да се помуче више него што мисле да је неопходно, или који хоће да до испуњења неког циља дођу на другачији начин, или да ураде оно што само својом снагом и вољом не могу или не желе. Свако према сопственим афинитетима. Но, опаска оног продавца о многима који желе скривени мотор, само потврђује да ту врсту бицикала и даље махом и великом већином користе за возикање около са минималним вртењем педала.
  • 0

#943 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 13 June 2022 - 06:48 PM

@Nesoni
Sve dok na motore ne ugradjuju predale nema problema (terminoloških i funkcionalnih) koji su nastali kada su na bicikle počeli ugradjivati motore
  • 1

#944 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 13 June 2022 - 06:54 PM

@vidak Pa i vi drumasi da niste kilavi vozili bi sve to isto samo na MTB sa debelim gumama :) I PPbike i Nesoni, na kraju krajeva i Schpytzyo vam napisu zasto i kako ih koriste a vi i dalje kancelarisete, "vi niste pravi biciklisti, mi imamo Garmin i Stravu" :)

Ne znam šta znači mi drumaši, jer ja vozim i mtb a bogami turing bajseve.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#945 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14625 posts

Postavljeno 13 June 2022 - 07:23 PM

Ne znam šta znači mi drumaši, jer ja vozim i mtb a bogami turing bajseve.

 

A vozicete i elektricne :)


  • 0

#946 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 13 June 2022 - 07:24 PM

A vozicete i elektricne :)

Naravno, kad okilavim.
Ali neće me biti sramota da priznam da sam kilav i da sam zbog toga kupio elektrobajs.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 3

#947 PPbike

PPbike
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationVršac

Postavljeno 13 June 2022 - 07:32 PM

Tako je, slažemo se da je fizička nespremnost (tzv. kilavost) razlog kupovine elektrobicikla, jer da nisi kilav vozio bi sve to isto samo bez pomoći motora i baterija.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

Kako sam prozvan i kako se bližim šestoj deceniji života.

Hvala na pitanju, osećam se odlično  :)


  • 2

#948 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 13 June 2022 - 07:46 PM

Kako sam prozvan i kako se bližim šestoj deceniji života.
Hvala na pitanju, osećam se odlično :)

Niko te ne proziva, to je jedina istina, elektrobicikl voziš kad nemaš snage za običan bicikl.
Ja u avgustu ulazim u šestu deceniju, ozbiljno sam okilavio i ozbiljno razmišljam o elektro mtb-u, stvarno mi je teško da vozim težak offroad sa običnim biciklom.
Odluku o prelasku na emtb odlažem već par godina jer se sve nadam da ću se vratiti u formu.
Godine prolaze, forma se ne vraća, videćemo.
Za sada mi za drum ne treba struja.
Opet ko zna za par godina koliko ću da okilavim...
Kilavost je normalno stanje čoveka koji stari i ne trenira. Grozno zvuči reč kilav, ali treba prihvatiti tu činjenicu kad te snaga izda, to je to.
Svi ćemo jednoga dana da se suočimo sa tim, neko pre, neko kasnije.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 4

#949 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14625 posts

Postavljeno 13 June 2022 - 08:57 PM

@vidak    I u cemu je razlika, tebe koji si kao klinac ganjao poniku iz sve snage, tebe sada kada ganjas drumasa iz sve snage, i tebe kilavog dede koji iz sve snage ganja elektricni bicikl? Da li u nekom momentu nisi davao svoj maksimum i uzivao u voznji pa nisi bio biciklista ili je biciklista samo onaj koji vozi drumasa i uspe da razvije neku brzinu ili snagu iznad koje se postaje biciklista, npr. presao si od tacke A do tacke B najbrze u zivotu i postao si biciklista :) Vi mislite da bicikl nije "varanje" u odnosu na trcanje, koristite istu kolicinu energije ali idete brze i dalje. Pa vam smeta elektricni bicikl da koristite istu kolicinu svoje energije da idete jos dalje.


  • 2

#950 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 13 June 2022 - 08:59 PM

@vidak I u cemu je razlika, tebe koji si kao klinac ganjao poniku iz sve snage, tebe sada kada ganjas drumasa iz sve snage, i tebe kilavog dede koji iz sve snage ganja elektricni bicikl? Da li u nekom momentu nisi davao svoj maksimum i uzivao u voznji pa nisi bio biciklista ili je biciklista samo onaj koji vozi drumasa i uspe da razvije neku brzinu ili snagu iznad koje se postaje biciklista, npr. presao si od tacke A do tacke B najbrze u zivotu i postao si biciklista :) Vi mislite da bicikl nije "varanje" u odnosu na trcanje, koristite istu kolicinu energije ali idete brze i dalje. Pa vam smeta elektricni bicikl da koristite istu kolicinu svoje energije da idete jos dalje.

Kome smeta električni bicikl?
Upravo rekoh da se i ja razmišljam da pređem na isti...
Samo kažem da je to za kilave, jer koji će ti đavo ebike ako nisi kilav i imaš kondiciju i jake noge?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#951 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14625 posts

Postavljeno 13 June 2022 - 09:49 PM

A ja ti objasnjavam da nije u pitanju da li si kilav ili nisi nego da li dajes sve sto mozes, bez obzira koliko imas godina. Recimo Gadjan sa 40 godina je kilav za mene od 76 jer ja jos uvek dizem bench 200kg, bicikl mi je prosek 300W na 4 sata i jos koje sta i cega, drzim dah 190 minuta.

Svako, ali svako zeli bicikl na kome ce trositi sto manje snage i ici brze, bio Lens ili ti, zato i uzimate drumase jer su efikasniji od MTB.


  • 0

#952 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 June 2022 - 11:04 PM

A objasni nam što ne uzimamo električne? Više hiljada eura sam utukao u bicikle i opremu, mogao sam da kupim ebike kakav god hoću i da idem još lakše i brže. Hm?

Jel vi što nemate i prezirete Stravu ne znate ni zbog čega ljudi voze bicikle? xD

 

Koliko god pisali, ta sprava sa motorom nikada neće postati bicikl. Ne znam zašto vlasnici imaju problem sa time.

Niti će ikad čovek koga vozi motor biti biciklista.

Kraj priče. Može da vozi ko šta voli i želi, ali ovo je jednostavno tako i uvek će biti. Nikog nije briga, tripujete se da nekome smetaju. Samo treba nazivati pravim imenom i ne mešati bicikliste s nebiciklistima. Ja jedino što redovno flagujem na Stravi gomilu likova koji voze na električni motor a kače kao da su vozili bicikl.. ne znam da li zista veruju da su biciklisti. :D Treba da im se banuju nalozi kada naprave više prekršaja. xD

Takođe godine nisu dovoljno opravdanje, poznajem mnogo ljudi 50+, 60+ pa i 70+ sa kojima sam vozio ili vozim i dalje.


  • 0

#953 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14625 posts

Postavljeno 14 June 2022 - 12:39 AM

A objasni nam što ne uzimamo električne?

 

Zato sto drumas bez problema ide preko 25km/h na koliko je ogranicen elektricni bicikl.

eMTB biciklu ne treba brze od 25km/h, uzbrdo 30% 25km/h je ihaha... Nizbrdo ide 50km/h i bez motora. Onog trenutka kad naprave drumski ebike gde motor pomaze do 40~50km/h pa jos pocnu da ispadaju iz kamiona u Srbiju ima svi da vozite elektricni :)


  • 0

#954 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 June 2022 - 02:38 AM

Nekome je dosadno...
Isključujem se iz ove bespotrebne rasprave...
Kog sam đavola tražio ovde, nemam pojma...


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 4

#955 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 June 2022 - 03:57 AM

Kakav ebike, uzmeš motocross i Bog da te vidi. Tu je zapravo pravo uživanje!

I naravno, sve da se kači na Stravu jer Bože moj, i to je sport, i to je u prirodi....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#956 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14625 posts

Postavljeno 14 June 2022 - 04:11 AM

Kod elektricnog bicikla osecas pod nogama lanac, koji pogoni tocak i tlo ispod tocka, isto kao i kod bicikla, zato i jeste bicikl, zato je cela koncepcija da elektronika ocitava vase pokrete na pedalama i onda motor radi taman toliko da uvecava vas potisak ali da ne isporucuje silu ni previse ni premalo ni prekasno...

 

(link)


  • 0

#957 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 June 2022 - 08:19 AM

Misliš, imaš lažan osećaj i sliku da voziš bicikl a vozi te motor. xD Nema veze što osećaš lanac, bicikli su pogonjeni isključivo sopstevenom snagom, sve druge sprave se drugačije zovu.

 

Nisi nam rekao za tu koncepciju, koliko ljudi se tako voze? Mislim koliko je zastupljen taj asisted pedelec i to što opisuješ. Ono što se najčešće viđa u praksi i što je najmasovnije, svakodnevnica, su ljudi na spravama sa motorima u zadnjem točku, i sa pedalama. Ima ih mnogo a posebno ovih dostavljača - većina. Kaži nam kako radi ta koncepcija i koje pokrete očitava elektronika pa dodaje taman da uvećava (koji?) potisak. Pošto se svi oni voze uzbrdo neokrećući pedale.


  • 0

#958 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 14 June 2022 - 08:59 AM

Mislim da su elektricni bajsevi prava stvar. Kad bih mogao sebi da priustim jedan verovatno bih odmorio od auta veci deo godine. 

Svako ko mora  da se popne uz, recimo Drajzerovu ili neku od ulica od Sajma preko Senjaka, ili da izadje iz Mirjeva, i da onda ode da radi negde u kanc gde nema mogucnost da se istusira, verovatno pozitivno misli o elektro bajsu. Moze i obicnim bajsem ali ne ide da sedis sa ljudima znojav ko konj.

Lose misljenje o elekro bajsevima imaju likovi poput Gadjana , kojima je vecina voznji trening. I mislim da jedino gde ne treba ugradjivati te motore su drumski bicikli. Oni su napravljeni za brzinu i snagu. Tu je motor nekako prevara.

 Ali zato na sve ostale je po mom misljenju sasvim ok.

I problem je sto neki ljudi biciklistima smatraju samo likove u opremi i skockanim bajsevima. Ali biciklisti su i dostavljaci, i babe i dede sto po Vojvodini voze uvek i svuda, i ovi sto se voze po keju, Adi, i ovi sto idu na posao bajsem... I sto oni ne bi koristili motor?

Jedino je glupo da oni mere njihove rezultate sa obicnim "pravim" biciklistima


  • 2

#959 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 June 2022 - 10:22 AM

Vidiš, kažeš prava su stvar i kada bi ga imao odmorio bi od auta. Naravno, jer to i jeste, zamena za auto. Zamena za motor. To je i poenta, o tome se govori. Nije zamena za bicikl.

Nisam video da je neko pisao da ima nešto protiv električnih bicikala i njihovog korišćenja za prevoz. Same te sprave ne izazivaju nikakvu reakciju kod mene recimo, ni pozitivnu ni negativnu. Prevozno sredstvo kao i svako drugo, koje ima veliku prednost u odnosu na ostale po pitanju rentabilnosti, koliko košta vožnja njime. Jeftinije po kilometru od skutera a od auta pogotovo, prava stvar za grad.

Ali sam zato video mnogo puta da vlasnici istih zapene jer ih biciklistička zajednica ne gleda i ne prihvata kao bicikliste, što i nisu. Takođe se masovno ebike vožnje kače na Stravu kao biciklističke iako ima lepo da se izabere "ebike".

Još jednu grešku vidim ovde, ne znam kako ne možete da razumete. Ne, ne smatraju se biciklistima samo drumaši kako Dušan učitava. Niti se smatraju biciklistima samo likovi skockani u opremi i skockanim bajsevima kako kažeš. Biciklisti su svi koje si nabrojao, kada voze bicikl. Bilo da idu u kupovinu ili na Adu po keju ili na posao ili na putovanje to su sve biciklisti, ako voze bicikl. Ako se voze električnim motorom, po mom ličnom i nebitnom mišljenju, samo su učesnici u saobraćaju.

Btw, ja se uopšte ne ložim na to skockavanje bajsa i posebno opreme, kao na instagramima, to mi je bezveze. Posebno za ispodprosečne vozače bez snage i forme, to instagramisanje poziranje i slikanje mi je bezveze. Ja prvi vozim odrpanu keper traku u froncle, raspar garderobu koja nije fit i moderna itd. Zanimaju me performanse i rezultati a ne šminka. I naravno zanima me i da uživam u vožnjama po raznim predelima što i činim, ne svodi se sve samo na brojeve i vate kao što neki misle.


  • 1

#960 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 June 2022 - 02:55 PM

Kod elektricnog bicikla osecas pod nogama lanac, koji pogoni tocak i tlo ispod tocka, isto kao i kod bicikla, zato i jeste bicikl, zato je cela koncepcija da elektronika ocitava vase pokrete na pedalama i onda motor radi taman toliko da uvecava vas potisak ali da ne isporucuje silu ni previse ni premalo ni prekasno...

(link)


Isto tako radi i Motocross i bilo koji drugi motor. Tačno i precizno očitava položaj tvoje ruke na gasu i dodaje ga u onim nijansama koje ti želiš, isto tako na stisak kočnice reguje kako ti hoćeš, i ima i lanac, i amortizere, i samo 2 točka, i sve drugo što ima i električni bicikl. Jedino što moraš da sipaš čorbu. Pa ti vidi šta je bolje.


Uvrštavanje električnih bicikala u sferu biciklizma je kao kada ljude koji piče Fifu na Soniju uvrštavaš u fudbalere. Jeste im zajedničko što vole loptu i da daju gol, ali je koncept suštinski drugačiji...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika