Jump to content


Fotografije

Jeftin drumaš, koja veličina za retro ram?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
325 odgovora na ovu temu

#141 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 04 February 2015 - 03:15 PM

Top tube oko 55 cm, seat tube oko 52 cm :).


  • 1
Pozdrav

#142 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 February 2015 - 04:38 PM

Tako sam i mislio, katastrofa :)


  • 0

#143 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 04 February 2015 - 10:18 PM

Što katastorfa? Ne verujem da je prodat! Oni tako stave bajk da vide cenu, i čim nekoliko pozovu vidi i zalepi PRODATO! Ili je neko baš u tom trenu video i ubo odmah bajk, ali teško, barem moje mišljenje!


  • 0

#144 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2015 - 04:23 PM

Pa kažem katastrofa zato što sam taj dan otvorio oglase sa najviše sat-dva zakašnjenja :(. A inače ih gledam jednom ili više puta dnevno unazad veoma dugo.

Ali za onako nešto jedino da visiš non-stop i lupaš refresh stranice :mrgreen:

 

Ne kontam to što kažeš, nema logike, zašto bi to neko radio, valjda je u interesu prodavca da ljudi zovu. Ko će zvati oglas za prodatu robu?!


  • 0

#145 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 05 February 2015 - 07:46 PM

Ne, mislim postavi oglas, ljudi zovu njih 3-4 vidi cenu otprilike i ne proda, vec samo kaze prodato. Na tu logiku mislih ;)


  • 0

#146 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2015 - 08:21 PM

Nebitno, da ne mlatimo sad praznu slamu :) ali ne verujem da je to ovde slučaj, možda nisi na vreme otvorio link, oglas je prvo bio sa cenom. Posle se resetovalo na nulu, nisam upoznat ali čini mi se da sistem to automatski radi kad se oglas označi sa prodato. Tako sam skontao pošto dosta viđam takvih situacija, ako je neko upućen nek objasni...


  • 0

#147 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 05 February 2015 - 09:20 PM

Када нешто означиш продатим систем не уради ништа друго сем што дода ознаку "продато" на слике из огласа као и у заглавље огласа када кликнеш на оглас да би видео детаље. Цену поставе на нулу власници огласа...
  • 1

#148 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 10 February 2015 - 02:15 AM

A šta im to znači nula samo oni znaju. Odmah mislim na neku špekulaciju pa i da nije prodato!


  • 0

#149 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 March 2015 - 01:55 PM

Jel ima neko možda šta pametno da mi kaže u vezi ovog bajsa?

http://www.2bike.rs/...ra#.VP2kcY5p_AZ

Mislim ako ima nešto što traba da znam a nije očigledno sa slika :) pošto ja nemam nikakvog iskustva. Jel vredi 300e?

Pošto sad idem za BG pa bih sutra otišao da pogledam ako budem u stanju i ne padne kiša. Ja ono što vidim je da mi deluje ok, veličina taman i lepo mi izgleda, da ne lažem sebe i druge izgled mi je bitan (i dizajn i boja). Sora mi je ok jedino bih voleo da su šamaraljke tiagra jer mi je ono palac dugmence trn u oku ali šta sad. Izguglao sam da je to model iz 2012. Stanje ću već sam da vidim.

Kakvi su ti točkovi, jel zna možda neko?


  • 0

#150 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4589 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 March 2015 - 02:14 PM

Jel ima neko možda šta pametno da mi kaže u vezi ovog bajsa?

http://www.2bike.rs/...ra#.VP2kcY5p_AZ

Mislim ako ima nešto što traba da znam a nije očigledno sa slika :) pošto ja nemam nikakvog iskustva. Jel vredi 300e?

Pošto sad idem za BG pa bih sutra otišao da pogledam ako budem u stanju i ne padne kiša. Ja ono što vidim je da mi deluje ok, veličina taman i lepo mi izgleda, da ne lažem sebe i druge izgled mi je bitan (i dizajn i boja). Sora mi je ok jedino bih voleo da su šamaraljke tiagra jer mi je ono palac dugmence trn u oku ali šta sad. Izguglao sam da je to model iz 2012. Stanje ću već sam da vidim.

Kakvi su ti točkovi, jel zna možda neko?

entry level bajs, od početka do kraja, točkovi neki dt swiss, puno žica, znači nisu lagani, ali su zato jaki i za naše puteve odlični.

Sasvim lepo izgleda ovako na slici, ali ja bih pogledao i ovaj bajs od istog prodavca  http://www.2bike.rs/...ca#.VP2pFY79W1U


  • 0

#151 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 09 March 2015 - 03:39 PM

entry level bajs, od početka do kraja, točkovi neki dt swiss, puno žica, znači nisu lagani, ali su zato jaki i za naše puteve odlični.

Sasvim lepo izgleda ovako na slici, ali ja bih pogledao i ovaj bajs od istog prodavca  http://www.2bike.rs/...ca#.VP2pFY79W1U

i ja sam za ovaj i siguran sam da razlika u ceni nije mala


  • 0

#152 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4589 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 March 2015 - 03:45 PM

i ja sam za ovaj i siguran sam da razlika u ceni nije mala

Treba pitati kolika je razlika, baš me zanima...


  • 0

#153 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 09 March 2015 - 05:38 PM

Treba pitati kolika je razlika, baš me zanima...

 bajs je 500 eura ram 51


  • 0

#154 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 March 2015 - 11:42 PM

Huh, evo me stigoh živ u BG, sutra ću da vidim šta kažu noge i guzica :). Ovo do sad nisam praktikovao, šest sati vožnje u ovo doba godine bez ikakve pripreme posle zimskog sna...

 

Da, giant je svakako bolji, pa i lepši ali je samo 51 cm znači ne vredi ni da probam, a i dosta je skuplji. Meni je i onih 300 okvirno neki plafon. Zapravo ništa nije apsolutno, onaj skorašnji beli Fuji Roubiax za 350e nikad neću prežaliti što nisam ustao i sat-dva ranije otvorio oglase :).

 

Za Specialized znam naravno da je sve entry level, od allez-a nema slabijeg modela ali ako je u dobrom stanju deluje mi korektno. I relativno je mlad bajs, 2012. je za moj pojam super, mislim obzirom na cenovnu kategoriju. Neki trek alfa i fokus variado za koje sam se interesovao zimus su bili 2008.

Točkovi znam da su obični, trebalo bi da su nešto ispod dve kile ne znam dal je to puno ili ok ali nije ni bitno, to se menja za 2-3 godine ako se uozbiljim. Meni 32/24 žice deluje taman za početak. Ceo bajk je ako se ne varam oko 9,5kg što mi je isto ok. Nego za točkove sam pitao zbog nabli, ne znam koje su i šta je unutra industrija ili konusi, ima li rezervnih delova...

Pogon isto ne znam kakav je sistem patrone? Ne bih voleo četvrtku. Pogledao sam arhivu, takav ram sa Allez natpisom na seat tube je bio samo 2012. znači ovo ili ovo, ali ne poklapaju se specifikacije. Dolazili su sa truvativom na četvrtku ili sa 2300 na valjda neki mlađi sistem :)

http://www.specializ...rtcompact#specs

http://www.specializ...ezcompact#specs

 

I kod šamaraljki mi se ne sviđa ne samo thumb dugme i nemogućnost šaltanja iz dropova znači na spustu i pri sprintu, nego i sora nema trim ako se ne varam, jel tako? Novije tiagre valjda imaju? Ali dobro i to se da menjati za godinu dve ako bude baš smetalo...

To je to, valjda sam sve pokrio :) menjači i kočnice su mi nebitni, sve to radi pos´o.


  • 0

#155 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4589 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 March 2015 - 12:00 AM

Znas ti vise od mene o tom bajsu...
  • 0

#156 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 March 2015 - 12:09 AM

Ma gde znam :) sinoć videh oglas pa bacio pogled na net za model i točkove, svega par linkova otvorio.

Nego iskustvo mi je nula, nisam seo na drumski bajs pa ne znam ima li nešto što valja znati a da previđam... Zato pitah ovde za svaki slučaj, u fazonu kao na venčanju ako neko ima šta da kaže sad je trenutak :)


  • 0

#157 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 March 2015 - 10:45 PM

Ma ništa od ovoga. Tako ti je kad ceniš stanje na osnovu jedne slike... A i cena je 350 ovako a 400 kad se sredi, a ubeđen sam da mi je rekao 300 preko telefona, zato sam i išao, ne znam kako sam mogao pogrešno da razumem.

 

Ala se raspadoh, katastrofa. Pa to su sve sama brda, ja nikad ranije nisam prošao tuda, mislio sam da je manje više ravno uz dunav. Verujem da je interesantnije leti kad si u formi i kad je toplo, ovako nije baš zabavno :)


  • 0

#158 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4589 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 March 2015 - 11:03 PM

Ma ništa od ovoga. Tako ti je kad ceniš stanje na osnovu jedne slike... A i cena je 350 ovako a 400 kad se sredi, a ubeđen sam da mi je rekao 300 preko telefona, zato sam i išao, ne znam kako sam mogao pogrešno da razumem.

 

Ala se raspadoh, katastrofa. Pa to su sve sama brda, ja nikad ranije nisam prošao tuda, mislio sam da je manje više ravno uz dunav. Verujem da je interesantnije leti kad si u formi i kad je toplo, ovako nije baš zabavno :)

n2:hahaha n2:Heristical


  • 0

#159 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 11 March 2015 - 09:43 PM

Ma ništa od ovoga. Tako ti je kad ceniš stanje na osnovu jedne slike... 

 

Kakvo je stvarno stanje?


  • 0

#160 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 March 2015 - 11:09 PM

Pa nije u voznom stanju, ne šalta dobro, tačnije jedva šalta pa nisam mogao pošteno ni da proverim jer nemam iskustva pa ne znam jel do šamaraljki ili su menjači... I kuka je kriva (ili menjač) ne znam šta ali očigledno nisu paralelne rolnice i kaseta. Pedale jedva idu u nazad, ili ne idu uopšte zavisno od lančanika, kaseta i menjač su prepuni stvrdnute masti. Pakne dosta potrošene. Prednja sajla nije montirana fali neki delić na kočnici. Prodavac kaže da ima i to i drugu kuku i novu traku... ali ja sam mislio da sve fercera pa da dođem da sednem, prošaltam... Piše da je u jako dobrom stanju i rečeno mi je da je sve ispravno pa je onda meni bilo neočekivano da mu treba sređivanje koje diže cenu za 50 eura.

A možda je i do mog neiskustva :) pa je normalno da to tako ide i da bajsevi stižu u takvom stanju pa treba vremena da se to opere, servisira...

Do duse u dobrom stanju jeste zavisi kako se tumači, ram ko nov, samo je na zadnjim vilama oštećena na 4 mesta farba kao da je neki U profil zveknuo :) nije ulubljeno ali nije mi se dopalo to pošto sam duduk a tu je ram najtanji :). Pogon, točkovi nema lufta, lepo se vrte, možda malčice bacaju ništa strašno to bih umeo sam da sredim. Zubi na šajbnama i kaseti su dobri.

Eto to je od prilike to, iskreno iz mog ugla kako mi se učinilo. Za mene lično nikako ne vredi 400 iako mi je idealna veličina i baš mi se sviđa. Ali za stotinak eura više je već bilo ozbiljnijih modela. Za 350 još i da se razmisliš ali da sve radi tip top.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika