Jump to content


Photo

Jeftin drumaš, koja veličina za retro ram?


  • Please log in to reply
325 replies to this topic

#181 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 31 August 2015 - 11:52 AM

Taj test ti ne znači mnogo jer ne isključuje fleksbilnost točkova i guma. Bitno je da bicikl ide kad ga zgaziš i da je siguran u krinivinama i pri velikim brzinama. Ako je to u redu, ne brini o fleksibilnosti.


  • 0

#182 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 01 September 2015 - 07:57 PM

^ Danas sam baš pogledao ponovo na ortakovom panasoniku, isto je samo malo manje. Najuočljivije je kad opkoračiš bajs pa nagaziš desnu pedalu kao da ćeš da kreneš, iz te perspektive se najbolje vidi. Beži ram tj kućište patrone u levo, vidi se po šajbnama kako se pomera. I on kaže kad se penje uzbrdo da to izgleda zastrašujuće :) valjda neće biti problema.

Nego evo isfotkao sam malo, danas sam tek stigao da operem i podmažem, još da montiram brzinomer i treba da pomerim sedlo jedno dva centimetra napred definitivno pa ću postaviti i sliku pozicije kako valja, treba i da izvučem šticnu još 5-10mm. Nemam nikakvog iskustva ali veličina mi je deluje perfekt. Naravno drugačije sedim nego na mtb-u ali nije neugodno ni za leđa ni za ruke, bio sam spreman na mnogo gore :). I šamaraljke bi možda trebalo malo spustiti ali mrzi me da odmotavam traku pa ću ovako da vozim do daljnjeg. Ako samo zarotiram korman malo na dole (kao što je i bio) to mi neugodno, propadam unapred.

01 20150901.jpg 02 20150901.jpg 03 20150901.jpg 04 20150901.jpg 05 20150901.jpg 06 20150901.jpg 07 20150901.jpg 08 20150901.jpg 09 20150901.jpg 10 20150901.jpg
  • 1

#183 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 01 September 2015 - 08:09 PM

Izgleda ne može više od 10 slika u post...

 

 

Attached Thumbnails

  • 11 20150901.jpg
  • 12 20150901.jpg
  • 13 20150901.jpg
  • 14 20150901.jpg

  • 1

#184 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 01 September 2015 - 08:25 PM

Prvi da cestitam na kupovini :) Sad ces da letis ko strela po ravnici ;) Bajs odlicno izgleda,fantasticno je ocuvan,neka je sa srecom.
  • 0

#185 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 01 September 2015 - 08:30 PM

Hvala. Nisi prvi čestitao :) već sam ja na prethodnoj strani napisao utiske na prvu loptu samo nisam kačio slike, možda ti je promaklo

Kupih ga još u četvrtak ali tek sam sad stigao da se pozabavim njime i tjuniram malo da spremim za vožnje narednih dana.

Sad sam gurnuo sedlo napred 2cm i 1cm na gore sad je savršeno.


  • 0

#186 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 01 September 2015 - 09:29 PM

Samo nemoj reći da je sedlo išlo napred jer je dohvat dugačak :-)


  • 0

#187 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 01 September 2015 - 09:41 PM

Ma ne bre, pogle koleno pedalu zato sam i okačio poslednju sliku. Nešto mi ne uspeva sa viskom, nezgodno mi i mnogo se ljulja pa sam zvao ortaka da me slika. Drugi put ću natenane s viskom preciznije. Ovako na slici kad je sedlo izbaždareno na nulu (po sredini) je očigledno bilo predaleko bar ova dva centimetra što sam pomerio.


  • 0

#188 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Posted 01 September 2015 - 10:56 PM

Fuji je baš lep, ovako slikan mnogo bolje izgleda nego na slikama prodavca (još jedan savet za prodavce: potrudite se malo oko slka).

Čak mi ne smeta ni što su delovi rasparni, kad neko to upakuje tako da ima smisla i da zna šta hoće.

A za taj fleks, tj uvijamje rama prilikom vožnje, pogotovo izraženo pri jačim skokovima ili vožnji uzbrdo u ausetzu (van sedišta), to je sasvim normalno, upravo su tu priče o krutoći rama. Gledao sam, recimo, uživo drumsko prvenstvo Srbije na Beranovcu pre četiri godine i upravo ispred mene je Der Žolt skočio u finalni beg za pobedu. Koliko je to bilo jako, činilo mi se da mu je ram otišao pola metra van ose, koliko je veliko to izvijanje izgledalo.

Zato ti ne brini, ako nema nekog krckanja i mehaničkog lufta.


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#189 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 02 September 2015 - 01:20 AM

Fuji je baš lep, ovako slikan mnogo bolje izgleda nego na slikama prodavca (još jedan savet za prodavce: potrudite se malo oko slka).
Čak mi ne smeta ni što su delovi rasparni, kad neko to upakuje tako da ima smisla i da zna šta hoće.

E upravo sam to isto pomislio kad sam okačio post i proverio da li rade slike i da li idu željenim redom. Onda sam odmah otvorio oglas i prelistao uporedo slike :) baš je velika razlika kad se opere i slika sa dovoljno svetlosti. I to sam ja slikao nekim bezveze samsung core telefonom sa 5 mpix.
Kontam da bi ga brže prodao da je bio opran bajs i više slika boljeg kvaliteta iz svih uglova :) Celih nedelju dana stojao dok nisam otišao tamo, nisam odmah mogao jer su bile kiše. A i nije mi se učinio tako lep na oglasu ali reko deluje solidno vredi otići videti... kad ja tamo a ono međutim, uživo druga priča.
Baš sam prezadovoljan. Vredelo je voziti 500km onaj tenk po celoj Vojvodini, najzad poslednji put da sam ga terao preko 200 u danu. Sad će to ići ili brže ili lakše.
A čudi me da je sve živo izmenjano a ovako očuvano, bukvalno samo ram i komponente su ostale (šticna, lula, korman i traka je fudžijeva, izgleda još fabrička). Čak je i headset promenjen, fabrički bi valjda trebalo da bude Tange po specifikaciji iz njihove arhive.
  • 0

#190 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 02 September 2015 - 05:21 AM

Lep bajs, u zdravlju da se navozaš.

 

Korman ceo zarotiraj za koji stepen ka napred, na dole. Mislim da ćeš dobiti bolji položaj u dropovima. Posle vidi treba li šamaraljke uopšte pomerati.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#191 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 02 September 2015 - 08:36 AM

Probaću, tako je i bilo ali mi nije prijalo bar to kratko što sam probao, znači kad su gume šamarljki potpuno vodoravne ili imaju pad na napred i dole. Mada onda je zaista bolja pozicija u dropu a i ručice nekako prirodnije stoje (vertikalno). Četvrta slika tome i služi, da mogu posle da zapitkujem oko kormana :) kad još malo istestiram.


  • 0

#192 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 02 September 2015 - 08:45 AM

Probaću, tako je i bilo ali mi nije prijalo bar to kratko što sam probao, znači kad su gume šamarljki potpuno vodoravne ili imaju pad na napred i dole. Mada onda je zaista bolja pozicija u dropu a i ručice nekako prirodnije stoje (vertikalno). Četvrta slika tome i služi, da mogu posle da zapitkujem oko kormana :) kad još malo istestiram.

To je individualna stvar.

 

Korman podesi tako što prvo namestiš da ti u dropovima bude udobno. Prirodan položaj. Nemoj uopšte gledati šamaraljke, samo hvat u dropovima. Deluje mi da su ti sad dropovi previše na dole, da ti klizne ruka s njih na dole. 

 

Kad podesiš dropove, rotiranjem kormana, onda gledaš gde ti šamaraljke odgovaraju. Nekom odgovaraju više ka gore, nekom manje. Ali uglavnom guma treba da je barem 5 stepeni pomerena na gore u odnosu na vodoravnu osu, da bi bilo udobno.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#193 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 02 September 2015 - 09:36 AM

Ma ne bre, pogle koleno pedalu zato sam i okačio poslednju sliku. Nešto mi ne uspeva sa viskom, nezgodno mi i mnogo se ljulja pa sam zvao ortaka da me slika. Drugi put ću natenane s viskom preciznije. Ovako na slici kad je sedlo izbaždareno na nulu (po sredini) je očigledno bilo predaleko bar ova dva centimetra što sam pomerio.

 

Jesi uzeo u obzir što je slika malo nakrivo? Treba da se zarotira malo u smeru kazaljke na satu da bi točkovi bili u istoj visini. Meni deluje da si bio maksimalno 1 cm iza ose pedale. Doduše, nije uopšte ni tako bitno da koleno bude tačno u milimetar iznad ose pedale. To je referentna tačka, ali sasvim je u redu da budeš centimetar plus-minus odatle ako ti je tako udobnije.

 

Što se volana tiče, računaj da su ti anatomski volani generalno problematični za namestiti udobno. Ako ne bude išlo uz malo eksperimentisanja, pojuri neki kompakt.


  • 0

#194 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 02 September 2015 - 09:45 AM

Bilo je više od centimetar sigurno, a šticna je išla centimetar gore... vratiću sedlo 5mm nazad ako treba nije frka za toliku razliku. Samo me mrzi i nemam vremena da se bakćem s viskom a i treba mi pomagač.


  • 0

#195 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 02 September 2015 - 11:19 AM

Sad, koliko je ugao kamere varljiv, to ostaje samo pitanje.

 

bicikl_zpsjrv8zrpi.png


  • -1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#196 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Posted 02 September 2015 - 12:23 PM

mozes lulu da okrenes


  • 0

#197 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 02 September 2015 - 12:53 PM

Ma obeležiću na spd patici sa gornje strane gde prolazi osovina pa ću lako da pustim visak... onako sa strane uz kurblu ili pedalu mi nikako ne ide :), ili se mnogo ljulja ili konac dodiruje patiku


  • 0

#198 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Posted 02 September 2015 - 02:03 PM

Mrtav pijan majstor koji je nakrivo ozidao cesmu pravda se mom prijatelju koji je gradjevinski inzenjer. A bre sefe mora da je visak neispravan.


  • 0

#199 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 09 September 2015 - 06:25 PM

Pređeno tek 130km ukupno, ali faza privikavanja već potpuno završena :) danas jedan kratak sprint 56 max speed sa 50/15 prenosom, sve stabilno ne gubim pravac i ne ljuljam se previše. Mada bez angažovanja spd-a i zadnje lože. Nisam smeo jer nisu zategnute opruge kako volim. Ne smem ni da pomislim dokle će to ići sa spd-om i na proleće kad sam u treningu nakon nekoliko meseci teretane :) a ne ovako propao.

A danas seo i na mtb prvi put od 26. avgusta nakon povratka s ture oko Vojvodine i Palića. Joj koji smešan osećaj, pogubio se ne znam da upravljam :) sve mi nešto leluja korman.


  • 0

#200 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 04 January 2018 - 01:34 AM

Da ne otvaram novu temu, kad već postoji jedna o budžetskim drumašima...

 

 

Interesuje me mišljenje kolega o dotičnom biciklu? 

 

 

https://www.kupujemp...er_id=166850064

 

 

Bicikl izgleda očuvano i kao da je sve na njemu fabričko. Na netu nađoh da je iz 96. godine. Ako je sve kao na slikama, vredi li ovo 200 e? 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users