Jump to content


Fotografije

Capriolo Level 9.4 HDS

Capriolo level 30speed SLX 29

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
54 odgovora na ovu temu

#21 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 08 November 2014 - 05:07 PM

@belgarath:

yap, u pravu si, nisam video detalje :(


  • 0

#22 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 November 2014 - 05:14 PM

@belgarath:
yap, u pravu si, nisam video detalje :(

i jos jedan bitan detalj
http://www.2bike.rs/...egativna-ocena/
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#23 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 08 November 2014 - 05:18 PM

Sada ne pricam o prodavcima nego cisto o biciklima. Neka mi nadje doticni bicikl koji ima delove citiram u najgorem slucaju za dve klase od bajsa. Da je 29incha i ja cu mu kupiti taj bicikl. To znaci zadnji prednji menjac za dve klase bolje sto je xtr isifteri za dve klase bolje od deore siftera. To mu dodje xt. I cini mi se da je ovo entry lvl kocnica sto mu za dve klase bolje dodje min slx kocnice. Ovo je ovako grubo. Mnogo ljudi ovde velica i hvali berzu. Realno bicikli su sranje na nasoj berzi ima i dobrih ali je vecina djubre. I na tu cenu za koju kupite bajs uve se nadje bar jos 100e ulaganja u taj isti bajs. Naravno ima i izuzetaka ali tu je vrlo mala manjina. To sto ljudi samo gledaju sta bise na bajsu da li je xt ili nije a ne znaju nista dalje od toga a pogotovo za sta ce im taj isti bajs koristiti to je vec neka treca tema. Ja garantujem da ova capricoza zadovoljava vise od 95% populacije ovog foruma. Ako ima bolje ali kupovati bolje iz ubedjenja da ovo ne valja je nebuloza. Kupiti bolje iz oicne satisfakcije je ok. Ali reci da za ove bare ima da se kupio bolji bajk, i da ce taj bajk sluziti za nesto vise, tacnije za stvari koje ovaj bajk to nece moci su glupost na kub.
  • 7

#24 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 08 November 2014 - 05:35 PM

Mali off.
Na primer u vrscu odakle sam ja ima mozda 20 biciklista koji aktivno voze. I ovo 20 je veliko mozda. Kada se prave neke velike voznje kao sto su voznja za dane vina humanitarna voznja, kriticna masa itd pojavi se uvek preko 100 biciklista. U toj grupi se mogu naci opasne masine sto drumske sto mtb. Tokom cele voznje iz mase cujes kako se diskutuje o delovima ovo je bolje od ovog ono od ovog. A cela konverzacija se svodi na ko je sta i ko je vise negde nesto procitao na internetu. Onda ja udjem u konverzaciju i odvalim tako neku veliku glupost na primer ste culi da su predstavljene nove xtrdi kocnice sa 24 klipa a oni svi da da jesmo. Pa udjemo u konveraciju gde kao nesto diskutujemo a ja lupam gluposti da me neko slusa ko se iole razumeposlao bi me u ludnicu. I za sve sto ja kazem oni imaju neke argumente zasto je to dobro ili ne. Pritom od svih tih znalaca koje vidim na tim manifestacijama nikoga ne vidim u sumi, na putu a pritom svima izgleda treba besan bicikl koji ce da stoji u podrumu sve sa xtr 24klipnim kocnicama. Posto im ove obicne xt ne rade kako treba. Svi nesto voze pricaju bio sam ovde onde kada cemo da se vozimo. Pa gde se to vozite kada sam ja na bregu svaki dan od 1 do pola5 i ne vidim ih. Mora da su provalili neke staze koje meni jos nisu poznate.
  • 1

#25 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 08 November 2014 - 05:37 PM

Све хоћу да се уздржим од дискусије да не кварим човеку тему,али не да ђаво мира.Колега све си у праву,лично возим каприола.Мислим да би ову дискусију требало преселити у другу тему па да се мало дискутује на ту тему нисмо одавно  :grin:.Ево да поновим још једном бајс ми се јако свиђа и мислим да је за те паре супер прошао и да ће га дуго служити.


  • 0

#26 zeljko92

zeljko92
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts

Postavljeno 08 November 2014 - 05:41 PM

Zavisi kako kome, ja sam samo izneo svoje (suprotno) misljenje :D

 

http://www.2bike.rs/...er#.VF5RQcn3F6g

To tvoje racunanje duplo boljeg je smesno, ako si iole citao forume znao bi da prodavnice UVEK ugrade za klasu ili 2 bolji zadnji menjac (to im je valjda neki marketinski trik jer kupci obicno prvo to zapaze). Uostalom to su delovi cija cena mnogo manje varira nego recimo ram, viljuska ili tockovi.

Na temu sam odgovorio cisto zato sto me je interesovalo zbog cega ljudi kupuju nove bicikle i dobio sam odgovor. Nisam imao nameru da odvucem temu u offtopic i odmah sam napisao da je to samo moje misljenje.


  • 0

#27 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 08 November 2014 - 05:54 PM

Ja forume ne citam da bi saznao sta je bolje. Ja bicikl vozim i vozio sam ih puno modela i na osnovu toga zakljucujem sta je bolje od cega. A ne na osnovu nekih brojeva koje napise neko. Ti si rekao da ne vidis razlog zbog cega ljudi kupuju nove bicikle kada imas polovnih za te pare u najboljem slucaju dve klase bolju opremu da kupis. Ja sam ti rekao daj mi takav bicikl i ja cu ti ga kupiti i poslati na kucnu adresu. Evo stavio si konu. Po cemu je ova kona bolja od ovog capriola. To sto je stara preko 5 god? To sto je 1/9 sto je zadnji menjac deore koji je mator 5 god losiji i po klasi i po godistu od ovogodisnjeg slx-a. To sto su stari sifteri alivio za nizu klasu od deore siftera? To sto ove avid elixir 1 u najboljem slucaju pariraju ovima koje su na capriolu. Da ne kazem da su losije, a ne za dve klase bolje. Dao si svoje argumente da ti nije jasno zasto ljudi kupuju novo kada polovno ima da se najde bolje i to MINIMUM ZA DVE KLASE BOLJE. Evo ja te molim posto,sam izgleda ja neupucen gde to ima da se kupi bolje da me uputis i da mi pokazes te silne bicikle bolje od ovog capriola za iste ili manje pare. Jos dve klase bolje.

Zasto ljudi kupuju novo? Zato sto je novo novo. Bilo to auto, bicikl, televizor. Price bila baba vozila ga samo do crkve i eventualno do pijace su u najmanju ruku smesne. Zasto bi neki tamo nemac prodavao auto star par godina a presao je sa njim samo 100k kilometara? Ili ga je slupao ili to nije taj auto za koji se misli da jeste. Da ne pricam o tome da pri kupovini novog ostvarujes garanciju i jos mnogo,drugih pogodnosti. Ima bicikala na berzi koji su ispod svake cene a oprema im je ekstra. Ali to nisu bicikli u ovom cenovnom rangu o kom mi ovde pricamo. E onda stavis prst na celo i priupitas se. Zasto covek full xt bajs prodaje. Bicikl je 2 god star. Pritom ga prodaje za vise nego duplo od onoga koliko mu je cena u radnji bila. Postoje 3 solucije. Prva covek ima puno para i bole ga za pare. Ova solucija je manje verovatna. Druga solucija je nesto je opasno sjebao na bajsu i prodaje ga za te pare dok bajs jos drzi vodu. Sigurno ne bih kupio ovakav bajs, ne treba mi negde da poginem sa varenim ramom. Treca solucija je da je bajs ukraden. Znam kako bi meni bilo da mi ukradu bajs. Isto tako ne vih voleo da ja profitiram na tudjoj nesreci i da vozim kradeni bajk. Sta meni treba u zivotu da me neku kune ili da se osvrcem na ulici ili na granici da li mi je bajk prijavljen kao ukraden.
  • 0

#28 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 November 2014 - 06:06 PM

Oko koje cene se vi raspravljate? :)

HDS model je 500 eura a kod nas se nudi osetno lošiji 9.4 za 335 eura.


  • 2

#29 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 08 November 2014 - 06:10 PM

Ja pricam o oba. Ne moze se naci za 500e bicikl na oglasima za dve klase bolji od HDS modlea a isto tako ne moze se naci za 355e model bolji za dve klase od tog nasrg kapriola od 355e
  • 0

#30 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 November 2014 - 06:28 PM

Mislim da nije baš tako ali mtb me ne interesuju i ne pratim pa ne mogu da diskutujem, niti želim pošto nikako nije za ovu temu.

Samo bih dodao da bih ja kao i mnogi ovde uvek pre kupio na berzi nego dao pare capriolu ili planetu. Da se ne lažemo ipak je uvek povoljnije i izbor je mnogo veći. A kad si strpljiv i iole se razumeš (ili kupuješ od određenih ljudi) neće trebati 100e ulaganja.


  • 1

#31 zeljko92

zeljko92
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts

Postavljeno 08 November 2014 - 06:59 PM

Tako neko i ja razmisljam. Inace Belgarathe nemam ja nista protiv novog, recimo na CRC prodaju se novi delovi povoljnije cak i od ovih na berzi. Problem je u tome sto imamo prodavnice delova da se na prstima jedne ruke mogu nabrojati i oni su napumpali cene koliko su mogli, a narucivanje iz inostranstva se ne isplati kad se sracunaju carina, transport, pdv... Od tih stvari koje dobijas sa novim bajsom imas koristi jedino od papira ako prelazis granu mada sam cuo da i tad niko ne pravi nikakve probleme. Reklamacija vazi samo za fabricke greske i na reklamiranje dela se moze cekati i par meseci a i dosta je nestrucnih servisera. S druge strane ljudi koji prodaju na berzi su dosta upuceniji u materiju i uvek su za dogovor.

Eto, iz tih razloga vise volim delove sumnjivog porekla nego nove, i onako cu ih lomiti po domacim planinama i sumama :D

 

PS Da otvorimo temu Novo vs polovno pa da nastavimo tamo?


  • 0

#32 tropoli

tropoli
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 08 November 2014 - 07:16 PM

Dobro napisa Gadjan...  Ko zna sta trazi i moze da saceka da se pojavi pravi bicikl na berzi, za 500+ eura moze kupiti ozbiljnu masinicu. 

 

Prosle godine sam razmisljao da kupim "nov"/savrseno ocuvan bicikl na berzi cija kataloska cena preko iznosi 1750 eura - prodavac je trazio 600 eura za isti...


  • 0

#33 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 November 2014 - 07:29 PM

 

 

PS Da otvorimo temu Novo vs polovno pa da nastavimo tamo?

Prva pametna ideja. Svi skupa smo coveku upropastili predstavljanje njegovog bicikla koji nema nikakve veze sa raspravom novo vs staro.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#34 zeljko92

zeljko92
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts

Postavljeno 08 November 2014 - 07:35 PM

http://www.2bike.rs/...vno-sta-kupiti/

Preselimo se tamo, a moderator nek pobrise ove nase postove nevezane za temu.


  • 0

#35 GregMinnnaar

GregMinnnaar
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts
  • LocationBanja Luka, BiH

Postavljeno 10 November 2014 - 11:46 AM

moj Levelinjo i ja na prvom pravom testu, Mtb Maraton, duzini 30KM

 

usponi, blato, tezak teren i manjak kondicije :) Za mene najvaznije da sam zavrsio, sada treninzi i pripreme za sezonu 2015

 

http://www.strava.co...ities/217333612

 

ZgprQsP.jpg

 

EKzx4wR.jpg

 

gDS9CIv.jpg


  • 0

#36 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 10 November 2014 - 11:50 AM

Лепо,сад чишћење  :wink:.Како се показао?


  • 0

#37 GregMinnnaar

GregMinnnaar
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts
  • LocationBanja Luka, BiH

Postavljeno 10 November 2014 - 11:52 AM

On extra, samo vozac van kondicije i snage, ubili me usponi :D


  • 0

#38 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 10 November 2014 - 11:56 AM

Драго ми је да се добро показао,а за кондицију има времена биће  :grin: .


  • 0

#39 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 10 November 2014 - 12:20 PM

Да ли си задовољан са тим VP платформама? Ставио сам исте на свој 9.4 али још нисам у прилици да возим :-(
  • 0

#40 GregMinnnaar

GregMinnnaar
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts
  • LocationBanja Luka, BiH

Postavljeno 10 November 2014 - 01:11 PM

pokazale su se ok, iako sam imao blata poprilicno na obuci, nije bilo problema sa proklizavanjem...

 

mada na proljece planiram da uzmem SPD i odgovarajuce patike


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Capriolo, level, 30speed, SLX, 29

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika