Jump to content


Fotografije

Capriolo Level 9.4 HDS

Capriolo level 30speed SLX 29

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
54 odgovora na ovu temu

#41 zeljko92

zeljko92
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts

Postavljeno 10 November 2014 - 01:58 PM

Да ли си задовољан са тим VP платформама? Ставио сам исте на свој 9.4 али још нисам у прилици да возим :sad:

 

Godinu dana ih vozim, udarale su u svasta i doslo je vreme da se promene. Mada za ulozeni novac dobro su se pokazale. Inace je pozeljno da ih podmazete pre montaze na bajs, obicno se osuse od dugog stajanja.


  • 0

#42 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 11 November 2014 - 08:12 PM

Заборавих да ти ово предложим да ставиш,пошто сам видео да си га поштено убрљао,ако возиш по блату има сврхе ово ставити,има негде и на форуму линк,али ме мрзело да тражим.

 

http://forums.mtbr.c...ect-880307.html


  • 1

#43 GregMinnnaar

GregMinnnaar
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts
  • LocationBanja Luka, BiH

Postavljeno 12 November 2014 - 09:06 AM

planirao sam za sledeci maraton :)

 

hvala na savjetu


  • 0

#44 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 12 November 2014 - 09:27 AM

Нема на чему!


  • 0

#45 dekisa

dekisa
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 24 June 2020 - 08:22 AM

Kupio sam ovaj bicikl pre 2 nedelje i posle 10 dana imam prvi problem, na prednjem tocku izmedju osovine i glave je imao luft, serviser je namestio i javio mi da bicikl pokupim, ja krenem od servisera direktno na poso i posle 500 metara cuo se glasan prasak i ispali su lageri i tocak se pomera levo desno po centimetar, Da li je neko imao ovaj problem i kako je resio, serviser mi kaze da ako se desi jos jednom taj problem da se garancija ponistava. cisto da napomenem da imam 115kilograma, i da imam drugu staru biciklu i nisam imao taj problem a vozio sam je i sa 140kg. 


  • 0

#46 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 June 2020 - 09:47 AM

Kupio sam ovaj bicikl pre 2 nedelje i posle 10 dana imam prvi problem, na prednjem tocku izmedju osovine i glave je imao luft, serviser je namestio i javio mi da bicikl pokupim, ja krenem od servisera direktno na poso i posle 500 metara cuo se glasan prasak i ispali su lageri i tocak se pomera levo desno po centimetar, Da li je neko imao ovaj problem i kako je resio, serviser mi kaze da ako se desi jos jednom taj problem da se garancija ponistava. cisto da napomenem da imam 115kilograma, i da imam drugu staru biciklu i nisam imao taj problem a vozio sam je i sa 140kg. 

 

Generalno - točak ne bi trebalo da se raspadne - pogotovo prednji, tek tako, sam od sebe.

 

U tom smislu - ako je bicikl samo vožen, a točak dobio luft, pa se posle raspao kako kažeš - mislim da je to nešto što bi garancija trebalo da pokriva.

 

Opet, često postoji i druga strana priče - šta je tačno (ovlašteni?) serviser uočio i zašto je rekao da se u slučaju ponavljanja garancija poništava.

 

Isto tako, za rešavanje problema potrebno je utvrditi prvo tačno u čemu je problem, a idealno (za sprečavanje ponavljanja istog) bi bilo utvrditi i uzrok.

Nov točak je oko 2-3 hiljade dinara.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#47 dekisa

dekisa
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 25 June 2020 - 07:35 AM

Uocio je da rucka za brzo skidanje tocka nije bila u polozaju koji je on namestio, ona igla kako oni to kazu je bila u vodoravnom polozaju a treba da bude na gore zakrivljena. Znaci bicikl koji sam platio 51000 dinara zbog igle da izgubi garanciju je besmisleno. jos me napao da sam skidao tocak jer kako ja mogu da znam da nema lageri unutar glave ako nisam. sad mi je progledao kroz prste a sledeci put nece. sledeci put kad mi se desi razmislicu da li da idem do trzisne inspekcije.


  • 0

#48 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 June 2020 - 11:54 AM

Uocio je da rucka za brzo skidanje tocka nije bila u polozaju koji je on namestio, ona igla kako oni to kazu je bila u vodoravnom polozaju a treba da bude na gore zakrivljena.


Ručica je jedan deo, a 'igla' drugi deo QR sistema. Igla prolazi kroz osovinu, ne može nikako drugačije da bude postavljena, a ručica samo treba da bude zategnuta da ceo točak ne bi ispao. Nije bitno da li je na gore, na dole ili na bilo koju stranu.
  • 1
The sea, the sea

#49 dekisa

dekisa
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 25 June 2020 - 12:09 PM

Ja to znam, imam staru biciklu sa istim sistemom za zatezanje i rucka moze u bilo kom polozaju da bude. jer mozes da mi posaljes sliku te igle da pogledam da li je ima na mojoj? Hvala


  • 0

#50 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 June 2020 - 03:00 PM

Uocio je da rucka za brzo skidanje tocka nije bila u polozaju koji je on namestio, ona igla kako oni to kazu je bila u vodoravnom polozaju a treba da bude na gore zakrivljena. Znaci bicikl koji sam platio 51000 dinara zbog igle da izgubi garanciju je besmisleno. jos me napao da sam skidao tocak jer kako ja mogu da znam da nema lageri unutar glave ako nisam. sad mi je progledao kroz prste a sledeci put nece. sledeci put kad mi se desi razmislicu da li da idem do trzisne inspekcije.

A šta se dešava kad pukne guma, ne smeš da skidaš točak da zameniš sam, nego guraš do ovlašćenog servisa???

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#51 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 25 June 2020 - 05:59 PM

Mora izaci vjestak prvo da fotografise :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#52 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 June 2020 - 06:09 PM

Ako si u Beogradu idi u drugu Capriolovu radnju.


  • 0

"Лажима је све почело"


#53 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 June 2020 - 06:49 PM

Ja to znam, imam staru biciklu sa istim sistemom za zatezanje i rucka moze u bilo kom polozaju da bude. jer mozes da mi posaljes sliku te igle da pogledam da li je ima na mojoj? Hvala


Naravno da ima, ali ti imaš mtb, a ja drumski bicikl pa ne mora da znači da isto izgleda. Svakako, to nije nikakva mudrost i ne bi trebalo da ima ikakve veze sa ležajevima. QR zatezač samo drži točak u viljušci, ležajevi su u sklopu nable.
  • 0
The sea, the sea

#54 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 June 2020 - 07:42 PM

Ni prvi ni poslednji bicikl kome je nulti servis odradio neki pacer koji ne zna ništa.
  • 1

#55 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 26 June 2020 - 03:42 AM

Kupio sam ovaj bicikl pre 2 nedelje i posle 10 dana imam prvi problem, na prednjem tocku izmedju osovine i glave je imao luft, serviser je namestio i javio mi da bicikl pokupim, ja krenem od servisera direktno na poso i posle 500 metara cuo se glasan prasak i ispali su lageri i tocak se pomera levo desno po centimetar, Da li je neko imao ovaj problem i kako je resio, serviser mi kaze da ako se desi jos jednom taj problem da se garancija ponistava. cisto da napomenem da imam 115kilograma, i da imam drugu staru biciklu i nisam imao taj problem a vozio sam je i sa 140kg.

Ponistio bih ja njega mamlaza,cista talija je da ti novi krsevi traju,zapravo ljudima se smuci pa ih slabo i koriste pa ispada da su ok,sta da si krenuo u normalnu voznju od 100km pa ti se desi u nekoj nedodjiji,ja sam davno nov kupio jednom i nisu bile postavljene trake u tockovima izmedju nipli i unutrasnjih,ne znam uopste kako je izdrzalo nekih 10-15km do pucanja guma,u prvom servisu skine vidi sta je,montira trake i unutrasnje,to bi po danasnjem bilo nesto oko 2000din,platim i odem da mi refundira pare,bio je ok lik ali mu se videlo po faci da je pomislio da nije njihova greska, nego da je izmisljena prica da se uzmu neke pare nazad,kad tako naivne ljude prave budalama i treba ih udariti po dzepu i odmah inspekcija,pa lepo zatvaranje par nedelja sto ne izdaju racun za servis
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Capriolo, level, 30speed, SLX, 29

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika