Jump to content


Fotografije

Izbor guma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
925 odgovora na ovu temu

#741 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 21 July 2020 - 02:54 PM

[quote name="mitastojic" post="260488" timestamp="1595261502"]Kakvo je vase iskustvo sa Schwalbe Hurricane
Izuzetno opasne gume, rizične za voznju! Nazalost tako je..
  • 0

#742 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 July 2020 - 03:38 PM

Zasto su krs gume kad kosta 4600din? Ako za te pare ne valja, ja ne znam kakve su onda one od 1000-2000....

 

 

Slično pitanje sam i ja postavio kad sam pitao zašto da dam 60 evra za Švalbe da bih došao na nivo koji drugi proizvođač nudi za 20. Ali sekta.


  • 0

#743 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 July 2020 - 05:16 PM

Za spas bici duše i izbegavanje večnog života uz gumi defekte, odmah u pokajni ugao i da izdeklamuješ 4 Ave Schwalbe i 5 puta ceo lineup njihovih tipova zaštite.
  • 0

#744 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 July 2020 - 05:47 PM

Schwalbe je vrhunski brend. Kao i sa svakim drugim brendom: više se plati, nego što se dobije.

Da nije toga, nikom se ne bi ni isplatilo graditi brend.

 

To što smo mi sirotinja je naš problem. Da su nam plate kao u bogatijim zemljama, onda bi cena od 60 evra za nas bila kao što je sada 10 evra.

 

Sa tim standardom, dilema je kao da biraš: 10 evra za Schwalbe, ili 1 evro za CST? Pa koliko ljudi bi izabralo šta u tom slučaju?


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#745 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 21 July 2020 - 06:06 PM

To bi imalo smisla da se jeftinije Schwalbe gume ne raspadnu u mesec dana.


  • 1

#746 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 July 2020 - 06:28 PM

Schwalbe je vrhunski brend. Kao i sa svakim drugim brendom: više se plati, nego što se dobije.

Da nije toga, nikom se ne bi ni isplatilo graditi brend.

 

To što smo mi sirotinja je naš problem. Da su nam plate kao u bogatijim zemljama, onda bi cena od 60 evra za nas bila kao što je sada 10 evra.

 

Sa tim standardom, dilema je kao da biraš: 10 evra za Schwalbe, ili 1 evro za CST? Pa koliko ljudi bi izabralo šta u tom slučaju?

 

 

Ne. Dilema je zašto mišelin XC-AT traje 3-4 sezone i drži k'o nenormalan a švalbe koji košta malo više od njega traje 3-4 VOŽNJE i drži k'o da je od lego plastike – i još je veća dilema kako iko može da tvrdi da je to normalno.


  • 1

#747 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 July 2020 - 08:01 PM

Моје искуство:

 

1.Schwalbe Durano HS 399, 700x23C

Прешле су 17400 км, купљене код Јанковић /Ada, плаћене 52е.

Могле су још да се возе што се слоја за трошење тиче, међутим, због две посекотине које су оштетиле и основно платно (по једна-на обе гуме), заменио сам их...плашећи се да ће евентуално доћи до пуцања гуме на неком спусту.

 

2.Schwalbe Durano HS 464,700x23C

До данашњег дана су прешле 10826 км, купљене исто код Јанковић/Ада, плаћене 68е.

 

Простом математиком се може израчунати цена по пређеном километру и установити исплативост куповине.


  • 0

#748 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 July 2020 - 08:16 PM

Ja sam imao odlična iskustva sa Marathon Winter (s ekserima) i Marathon Racer (MTB gume za asfalt). To su, barem po meni, među najboljim gumama za date namene.

 

Dok modeli niže klase nisu delovali ništa bolje od dosta jeftinijih "kineza".

 

To je sve savršeno normalno - kapitalizam.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#749 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 22 July 2020 - 10:34 AM

Modeli niže klase ne da ne deluju ništa bolje od najjeftinijih kineskih guma, nego su mnogo gore od njih. Pa čak im je i ona srednja, srednja-niža klasa krš. Konkretno u mom slučaju Land Cruiser i Land Cruiser Plus. Land Cruiser sam reklamirao posle 2 vožnje jer su sve ispucale. Zamenske su ispucale posle mesec dana i to blage vožnje. Kasnije sam uzeo Land Cruiser Plus i one su se posle mesec dana krenule da raspadaju. Ortak sve to vreme vozi neke Rubena od 500 dinara koje niti mrdaju, niti imaju nešto lošiju upravljivost i vožnju. Vrhunski brendovi to ne rade, u krajnjem slučaju škart brendiraju pod drugim imenom.


  • 0

#750 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2020 - 10:47 AM

Ни најпознатији и најскупљи производи нису без рекламација и проблема. Довољно је погледати скоро сваки нови производ Епла. Ја сам купио 4-5 јефтиних Швалбе гума (Блек Џек, 10-15 евра). Једну у Србији, ево и она служи. Једна друга је пукла после месец-два, рекламација прихваћена без проблема, на основу слика. Остале су трајале годинама, односно хиљаде км, по најразличитијем терену и углавном неповољним условима (асфалт, високе температуре, итд).

 

Код гума је проблем што на искуство купца утиче и то колико су старе, како су складиштене и шта је уопште добављач/увозник купио од некога. Можда је неки шкарт, можда нешто што је већ другоме стајало годинама. Ми смо сиромашна земља и највише се купује јефтино, па те кинеске вероватно не стоје дуго. Углавном, моје искуство са Швалбе јефтиним гумама је одлично. А и унутрашње су им убедљиво најбоље.


  • 1

#751 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 July 2020 - 10:49 AM

Modeli niže klase ne da ne deluju ništa bolje od najjeftinijih kineskih guma, nego su mnogo gore od njih. Pa čak im je i ona srednja, srednja-niža klasa krš. Konkretno u mom slučaju Land Cruiser i Land Cruiser Plus. Land Cruiser sam reklamirao posle 2 vožnje jer su sve ispucale. Zamenske su ispucale posle mesec dana i to blage vožnje. Kasnije sam uzeo Land Cruiser Plus i one su se posle mesec dana krenule da raspadaju. Ortak sve to vreme vozi neke Rubena od 500 dinara koje niti mrdaju, niti imaju nešto lošiju upravljivost i vožnju. Vrhunski brendovi to ne rade, u krajnjem slučaju škart brendiraju pod drugim imenom.

 

Ovo je, koliko sam ispratio, vezano za Schwalbe kupljen u Srbiji, tj. za to što smo mi sebi najveći neprijatelji.  :)

Napolju kupljene su bez problema, dok ovde kupljene, nevezano za klasu, često budu falične.

 

Ne znam je li to još uvek slučaj, pošto ih ovde ne kupujem već godinama.

 

To sve važi za spoljne gume, sa unutrašnjim Schwalbe nisam imao problema.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#752 Gaci

Gaci
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 22 July 2020 - 12:14 PM

Pre neki dan sam kupio conti. crossking...videcemo o cemu se tu radi...za sada ne deluje da je govno u pitanju, a ni cena nije bila naivna. Kakva su vasa iskustva?


  • 0

#753 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 July 2020 - 12:36 PM

Pre neki dan sam kupio conti. crossking...videcemo o cemu se tu radi...za sada ne deluje da je govno u pitanju, a ni cena nije bila naivna. Kakva su vasa iskustva?

 

Rade posao, ali ništa spektakularno. Najveća zamerka je što im odnos brzina/hvatanje nije baš neki, tj. lošije hvataju nego što bi zaključio po tome koliko su spore (ili, ajde da budem korektniji, nisu baš brze). Izvozao sam ih do kraja i nisam ih više uzimao.


  • 0

#754 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 22 July 2020 - 02:35 PM

Ovo je, koliko sam ispratio, vezano za Schwalbe kupljen u Srbiji, tj. za to što smo mi sebi najveći neprijatelji.  :)

Napolju kupljene su bez problema, dok ovde kupljene, nevezano za klasu, često budu falične.

 

Ne znam je li to još uvek slučaj, pošto ih ovde ne kupujem već godinama.

Da, za ovde kupljene. I važi i dalje, Land Cruiser Plus sam prošle godine uzeo.

Pritom se puno ljudi žale na njihove gume, upravo isti problem, ispucaju skroz posle par vožnji.


  • 0

#755 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 July 2020 - 03:08 PM

Da, za ovde kupljene. I važi i dalje, Land Cruiser Plus sam prošle godine uzeo.

Pritom se puno ljudi žale na njihove gume, upravo isti problem, ispucaju skroz posle par vožnji.

 

Kad sam poslednji put proveravao i po radnjama/servisima je bilo puno reklamacija na Schwalbe.

To mi je bilo relevantnije od ličnog iskustva, jer, ajde, moguće da mi se 2-3 puta baš zalomi baksuz, ali na većem uzorku, već nema dvojbe.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#756 Cvija

Cvija
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 22 July 2020 - 05:59 PM

Ima li ga kojak za 29-ku?


  • 0

#757 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 27 July 2020 - 09:30 AM


To što smo mi sirotinja je naš problem. Da su nam plate kao u bogatijim zemljama, onda bi cena od 60 evra za nas bila kao što je sada 10 evra.

 

 

 

Ne znam jesi li razmišljao o tome a morao bi, da su plate kao u bogatijim zemljama onda bi i troškovi, porezi, standard, računi isto bili kao u bogatijim zemljama čak bi ti i manje ostalo da se širiš. A bogate su zemlje upravo zato što više ostane za šire mase umesto što manjina jedna te ista drapa li drapa da im niko ne može ništa kao ovde ovom banana poluostrvu...

 

Za Schwalbe kao i za Nutellu, Ariel, Milku... itd... Imaš kvalitet koji platiš u zemljama prvog reda zap. Evrope, onda u drugim zemljama istočne EU Evrope platiš ali dobiješ kvalitet drugog reda, a ona imaš i nas koji to ne umeju da provale a pogotovo uvoznici da ne kažem šverceri jer tako se baš bave poslom kao švercom, koji uvaljuju škart trećeg reda po cenama skupljim od onog za kvalitet prvog reda u Zap. Ev... jer kao, carina, špedicija, distribucija, troškovi, kažem švercercke fore.. i na kraju od dobrog brenda ispadne katastrofa, ali neko je namlatio kintu boli ga za brend... pre toga je i onako valjao kineske lažnjake


  • 0

#758 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 July 2020 - 10:10 AM

Ne znam jesi li razmišljao o tome a morao bi, da su plate kao u bogatijim zemljama onda bi i troškovi, porezi, standard, računi isto bili kao u bogatijim zemljama čak bi ti i manje ostalo da se širiš. A bogate su zemlje upravo zato što više ostane za šire mase umesto što manjina jedna te ista drapa li drapa da im niko ne može ništa kao ovde ovom banana poluostrvu...

 

Za Schwalbe kao i za Nutellu, Ariel, Milku... itd... Imaš kvalitet koji platiš u zemljama prvog reda zap. Evrope, onda u drugim zemljama istočne EU Evrope platiš ali dobiješ kvalitet drugog reda, a ona imaš i nas koji to ne umeju da provale a pogotovo uvoznici da ne kažem šverceri jer tako se baš bave poslom kao švercom, koji uvaljuju škart trećeg reda po cenama skupljim od onog za kvalitet prvog reda u Zap. Ev... jer kao, carina, špedicija, distribucija, troškovi, kažem švercercke fore.. i na kraju od dobrog brenda ispadne katastrofa, ali neko je namlatio kintu boli ga za brend... pre toga je i onako valjao kineske lažnjake

 

Za plate: jesu viši i ostali troškovi, ali i dalje: kad ti od plate koja iznosi 3.000 evra ostane 10% za delove za bicikli, i kada ti od plate od 300 evra ostane isto 10% - kome je tu lakše izdvojiti 10, ili 50 evra?

 

Ovo za kvalitet: dobrim delom smo sami krivi. Drugi nam rade ono što dozvolimo.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#759 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 July 2020 - 11:13 AM

Nisu plate 3000 eura nego 1600-1800 eura a stanarine su 400-500 minimum, komunalije takođe jezive, usluge jezivo skupe itd itd.


  • 0

#760 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 July 2020 - 11:40 AM

Nisu plate 3000 eura nego 1600-1800 eura a stanarine su 400-500 minimum, komunalije takođe jezive, usluge jezivo skupe itd itd.

 

Jasno - samo ko ih šiša, kad nas nisu primili u EU, pa im treba radna dozvola da bi ovde došli živeti i raditi!  :)

 

Stvarno veruješ da je za prosečnog švabu, engleza, amera 100 evra podjednako "bolan" trošak kao za prosečnog srbina?


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika