Jump to content


Fotografije

Servis Freehub-a na Shimano nablama

freehub servis popravka podmazivanje

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
206 odgovora na ovu temu

#41 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 14 May 2015 - 10:32 PM

Kazes drugar ga je otvorio i podmazao... Da li je spejsere vratio istim redosledom kojim ih je skinuo?

Ako ga rasturas opet pogledaj telo freehub-a i potrazi pukotine, pogledaj nazubljeni deo unutar tela (deo kuda klize snaperi).

Kad se sloze kuglice i gore i dole treba da bude mesta kao da fale po dve (dole dve, gore dve). 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#42 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 14 May 2015 - 10:37 PM

poslusaj kolegu grbica meni je puno pomogao pri rastavljanju i sastavljanju istog i hvala mu jos jednom


  • 0

#43 Nikola013

Nikola013
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 14 May 2015 - 10:58 PM

Kazes drugar ga je otvorio i podmazao... Da li je spejsere vratio istim redosledom kojim ih je skinuo?

Ako ga rasturas opet pogledaj telo freehub-a i potrazi pukotine, pogledaj nazubljeni deo unutar tela (deo kuda klize snaperi).

Kad se sloze kuglice i gore i dole treba da bude mesta kao da fale po dve (dole dve, gore dve). 

Jeste, na to smo obratili pažnju. 
Ako ima pukotine, moraću da menjam freehub? 
Moguće da on zbog toga misli da "fale" kuglice. Proveriću narednih dana pa se javljam. Hvala Grbić (ne znam da li si admin, ali treba te predložiti za istog ;) )
U slučaju da moram da menjam taj deo, koja je cena?


  • 0

#44 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 15 May 2015 - 12:11 PM

Jeste, na to smo obratili pažnju. 
Ako ima pukotine, moraću da menjam freehub? 
Moguće da on zbog toga misli da "fale" kuglice. Proveriću narednih dana pa se javljam. Hvala Grbić (ne znam da li si admin, ali treba te predložiti za istog ;) )
U slučaju da moram da menjam taj deo, koja je cena?

To da li je admin.još nije utvrđeno n2:smiley-think005 ,ali da zna znanje to je 100%potvrđeno n2:u3


  • 0

#45 Vladex

Vladex
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 30 May 2015 - 06:53 PM

Pozdrav svima na forumu, da ne bi otvarao novu temu izlozicu ovde problem. Posle voznje po kisi pocelo je da se cuje nekakvo krckanje u zadnjoj nabli. Bicikl je uredno opran i podmazan pa me interesuje da li je voda mogla da dopre u unutrasnjost nable? U pitanju je drumski bicikl sa felt nablama. 


  • 0

#46 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 30 May 2015 - 07:08 PM

...Bicikl je uredno opran i podmazan pa me interesuje da li je voda mogla da dopre u unutrasnjost nable?...

da


  • 0

#47 Vladex

Vladex
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 30 May 2015 - 07:15 PM

Hvala na odgovoru, znaci pravac majstor  n2:cool2


  • 0

#48 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 30 May 2015 - 09:07 PM

За убудуће,ако переш пероматом или било чим под притиском немој усмеравити у набле,лежајеве...


  • 0

#49 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 May 2015 - 06:16 AM

To pod pritiskom ne treba da bude bliže od 10 metara od bicikla. Nikad.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#50 tealk

tealk
  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts

Postavljeno 07 July 2015 - 09:49 PM

imam 2 pitanja. isprao sam freewheel i cuo se zvuk kuglica u  njemu, probao sam da otvorim ali nema sanse tako da sam sad dodao samo ulje, cuje se i dalje zvuk ali frewheel se okrece cak mozda malo bolje. Jel moram da otvorim i da stavim mast ili mogu tako da teram?

 

i drugo pitanje je vise off topic. kada sam skidao freewheel izgleda da sam nekako slomio ili okrnjio lezajeve u nabli !? Nzm kako je to moguce ali kada sam vratio frewheel , nabla je ispustala zvuk kao da su okrnjene kuglice u njoj.

Sutra cu probati da otvorim ali nemam kljuc za konus, jel moze bez njega i kako ( ako ima neka tema molim vas link, mada cu sad prelistati par tema)


  • 0

#51 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 07 July 2015 - 10:04 PM

Ne znam koje si ulje upotrebio, meni se kao najbolje pokazalo ulje za menjac, dovoljno je gusto da se zadrzi i dovoljno retko da ne zalepi snapere.

Vezano za nablu, ako nemas konus kljuc mozes je otvoriti preko lock matica sa dva kljuca i na isti nacin zategnuti ali nije preporucljivo.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#52 tealk

tealk
  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts

Postavljeno 07 July 2015 - 10:18 PM

ma ja sam ono obicno motipovo... sutra cu staviti ulje za menjac, to bi trebalo da je ulje i za servo?

 

a za nablu cu onda sutra videti kolko mi traze u servisu da mi srede, ako ne kupicu kljuc za konus pa cu sam. Mada iskreno nemam najlepse iskustvo sa tim nablama, prosli put su mi zeznuli konus oni a ja sam morao da platim...

P.S. zasto nije preporucljivo sa 2 kljuca?

 

 

hvala na odgovoru i strpljenju :D


  • 0

#53 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 07 July 2015 - 10:24 PM

Za servo ide hidraulicno ulje, sto znaci nije isto.

Nije preporucljivo jer mozes da pretegnes konuse pa ces ih opet menjati, a uz to je vrlo verovatno da ce se matica odviti prilikom okretanja tocka. Po servisima je oko 600 kinti servis nable, dobar kljuc za konus kosta isto toliko.

P.S. Pitanja vezana za nable postavi u temi o nablama.
Nema na cemu
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#54 tealk

tealk
  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts

Postavljeno 07 July 2015 - 10:43 PM

vazi, dogovoreno. moram onda kupiti ulje za menjac, a videcu da li da kupim ili da servisiram.


  • 0

#55 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 July 2015 - 01:01 PM

ma ja sam ono obicno motipovo... sutra cu staviti ulje za menjac, to bi trebalo da je ulje i za servo?

 

a za nablu cu onda sutra videti kolko mi traze u servisu da mi srede, ako ne kupicu kljuc za konus pa cu sam. Mada iskreno nemam najlepse iskustvo sa tim nablama, prosli put su mi zeznuli konus oni a ja sam morao da platim...

P.S. zasto nije preporucljivo sa 2 kljuca?

 

 

hvala na odgovoru i strpljenju :D

Motorno ulje 20w60 ("letnje") je iste viskoznosti kao ulje za menjač. Za takve namene je isti đavo - koje god se lakše nađe.

 

Ako si nable sklapao (nakon vađenja & vraćanja freewheela) bez ključeva za konuse, velika šansa da su pretegnute. Uz to, moguće je da su se dve kuglice smakle, a po stezanju ne mogu da legnu same od sebe. U svakom slučaju nemoj voziti tako bicik, sredićeš konuse, možda i šolje.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#56 mtBBiker99

mtBBiker99
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 24 August 2015 - 05:53 PM

Zdravo, imam problem sa freewheelom, uglavnom, nisam video da li je neko pisao da ima problem, ovako, nedavno se pojavio problem da kad stavim nogu na pedalu i pocnem da motam prvo nesto krcne, napravio sam alat za freewheel, otvorio izvadio kuglice stavio nove i zategao sve ali kad prebacim u 4 i na vise (teze) pocnu pedale i ceo drivetrain da se okrece, da li neko zna u cemu je problem?????


  • 0

#57 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 27 August 2015 - 01:04 PM

Pojasni malo, krenes da pedalas a sve se vrti u prazno, freewheel ne aktivira tocak ili se freewheel zaglavi pa kad motas u nazad ponasa se kao "kontra"? Koju nablu imas?


  • 0

#58 mtBBiker99

mtBBiker99
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 30 August 2015 - 02:38 PM

Krenem da pedalam, pustim (skinem noge sa pedala) ono se sve i dalje vrti, kada motam unazad lanac se umota, uopste nece da se vrti normalno unazad, ali sve je to sad gotovo, kupio sam novu glavu, pa ako ovoj ima nekakvog spasa sredicu je i prodati.


  • 0

#59 hundreder

hundreder
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 30 August 2015 - 04:03 PM

E i meni se desi sa kada malo jace gurnwm pedale u nazad, da se lanac smota. Sta je u pitanju?
  • 0

#60 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 November 2015 - 01:23 PM

Procitah celu temu i sad imam nedoumicu.Naime imam Suntour zadnju freehub nablu sa sve kasetom iz sredine 80-ih koja nikada nije montirana,dakle nova je.Okretanjem osovine evidento je da se fabricka mast osusila,dakle mora se podmazati ponovo.Ali sta raditi sa freehub-om.On se okrece ko blesav,ima relativno tih zvuk i buduci da je nov o luftu nema ni reci.Naravno nema teorije da ga skinem dok se nable ne upletu ali sta posle.Da li ga rastavljati radi podmazivanja mascu ili jednostavno koristiti motorno ulje 40w.Iskreno,zao mi je da nov freehub rastavljam,ali ako se bas mora radi podmazivanja mascu,sta je tu je,bolje spreciti nego leciti.I onako sam pomenutu nablu jedva nasao a o prednjoj da ne pricamo ali sada su komplet,pa je vreme da se srede i upletu u nove Rigida felnice.


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: freehub, servis, popravka, podmazivanje

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika