Jump to content


Fotografije

Lezaljka


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
504 odgovora na ovu temu

#341 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 06 May 2020 - 11:48 AM

@mirek200   Ti imas dva lanca na biciklu.


  • 1

#342 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 06 May 2020 - 11:59 AM

Vecina rekumbenta koje imaju pogon na zadnji tocak koristi 3 ili 4 duzine lanca. Za ukrstanje jeste svakako bolje, ali zbog te duzine se dosta izgubi na brdu, tako da ima svojih prednosti i mana. Trajniji je lanac svakako jer se menja redje 3 ili 4 puta, manje se ukrsta, ali treba obratiti paznju i na kasetu jer se ona jednako trosi pa mozda bude za zamenu i kod prve zamene lanca :)

 

Kod mene to nije slucaj, trosim lanac brze nego na obicnom bajsu jer je 1x i standardna duzina pa se lanac ukrsta. Medjutim nimalo mi to ne smeta s obzirom na prednosti koje ima prednji pogon.


  • 0

#343 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 06 May 2020 - 01:06 PM

mirek200 kad podmazuje lanac: 2l ulja i dan pred sebe :)

Malo sam gledao na yt sta je to, djeluje zeznuto za krenuti i stati, jel ih vozite zbog neke povrede pa vam ne odgovara klasika ili?
  • 1

#344 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 06 May 2020 - 01:48 PM

Dusan 011-3 lanca

 

Dule0911-Kaseta se najvise trosi zbog istegnutog lanca,pa kada naseda zub,ubrzano se trosi,ali najvaznije je ono sto sam rekao,da se lanac sporije isteze zato sto se uglavnom koristi kod mene  1-2-3-4-5 brzina,a uglavnom vozim u 4 i 5-oj brzini znaci 6-7-8 tj najmanje lancanike retko kada koristim. Za opterecenje si u pravu,ali za brzinu mi uopste nije bitno,eto polako te obilazim sa kilometrazom ako da bog bice ove godine   desetak hiljada km. a na MTB sam presao vec preko 2000km,jer njega vozim po hladnom vremenu-Sto se tice zamene kasete vec se spremam,kupio sam kljuc za kasetu i evo  i alat za drzanje lancanika,po sistemu uradi sam, evo slike:

 

SSA56728.JPG

 

Valjda ce mi koristiti,u ovome sam nov ali racunam i na to sta je rekao Falaut boy da mogu da se okrenu lancanici pa opet koristiti. Ne znam videcu.Nego da te pitam da iskoristim priliku,kako ruke,jer kako si rekao ispocetka, na cruise bajku se aktivno koriste i ruke prilikom motanja da se suprostave sili zbog prednje vuce.

 

Veljo-Isto se cisti kao i obican lanac,znaci flasa i muckanje,pa posle umesto 110 pinova,podmazujem  300 ali nije neki problem. To sam eto na 2800km jednom uradio pre neki dan.

 

A vozim ga zbog meraka i zbog zdravlja, jer probaj voziti svaki dan napr 80km imaces i ti problema kao i svi samo nece da priznaju.Normalno je nemati problema kada se zbog posla vozi samo vikendom Meni napr. su dojadili cirici na guzici iako sam se nakupovao najskupljih vrhunskih sedista. Ima tu i drugih zdravstvenih problema o kojima sada ja ne bih govorio. A to sto se osecam posebno to je druga stvar,ali iskreno -godi mi. Ovde jos nije zaziveo zapadni mentalitet ljudi,tamo se mnogo vise vozi,pogotovo Francuzi.

 

 

 

 


  • 1

#345 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 06 May 2020 - 01:54 PM

 


  • 0

#346 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 06 May 2020 - 05:05 PM

@veljo1981

Ukratko, da, problem sa kicmom me naterao da ga kupim jer je to bio jedini nacin da nastavim da vozim bajk. Detaljnije ovde: https://www.2bike.rs...-q45-recumbent/

"Problem" je sto mi se bas svidelo, i sad sam porucio jos jedan n2:vid20budalepw9

 

@mirek200

Ruke su skroz ok kad se stvorila kondicija u nogama, ali i u rukama. U nogama, posto sad opusteno vozim bez ruku, skrecem cak i na manjim brzinama, samo ne mogu da kocim, logicno :) Tako da su mi pokreti uskladjeniji da ne moram u normalnoj voznji toliko da cimam da moram rukama da kontriram. Sa druge strane kako odmice vreme sam sve brzi uzbrdo jer provaljujem kako celo telo moze da ucestvuje, ruke i noge najvise. Tako da na duzim voznjama gde ima dosta uspona dobijem upalu u rukama, ali to su vise neki manji misici oko zglobova i tetiva (nista me ne boli nakon voznje niti imam nelagodnost). Ovo je povezano i sa pogonom koji imam jer nije bas idealan za vece uspone pa moram da uprem da bih imao zalet i onda ruke fino rade. T

Sledeci upgrade, pored boljih kocnica koje su na putu, jeste ventisit ili drugaciji polozaj sedenja/drugo sediste. Na bas dugim voznjama (3h bez pauze) malo utrne dupe (popularno nazvan recumbutt). Medjutim sa time cu sacekati malo, kad stigne nova masina i sklopim je/provozam, videcu koju cu koristiti za sta :) Mnogo mi se svidja sto nakon voznje sem ponekad upale misica nema onog teskog osecaja umora kao na klasicnom bajsu.

Sto se kilometraze tice obilazis me u narednom mesecu sigurno, ja sam tek na 3100 od kako sam ga uzeo, ova pandemija mi se usrala u slobodno vreme, rad od kuce itd, drasticno manje vozim od planiranog.

 

 


  • 2

#347 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 06 May 2020 - 06:44 PM

Iscitao sam sve, svaka cast, toliko jaka zelja da vozis bicikl bez obzira na povredu i trosak. Imam slican problem s ledjima, isto sam u pubertetu za jedno ljeto narastao na sadasnju visinu, 195, znaci mogao bih da ocekujem problem...
  • 0

#348 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 06 May 2020 - 07:07 PM

@dule0911 Mislim da sam te sreo juce oko 17h na putu za Lestane, bio si sa cerkicom ako se ne varam :) lepo izgleda bajs uzivo :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#349 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 06 May 2020 - 07:17 PM

Hvala :) Sa sinom, samo mu je od ove izolacije toliko porasla kosica da glatko prolazi kao cerkica :)
Si bio bajsem ili? Video sam jednog kolegu izmedju Kaludjerice i Lestana na drumasu, ne secam se da sam video jos nekoga sem lokalne dece da se vozikaju.
  • 0

#350 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 06 May 2020 - 07:21 PM

Hvala :) Sa sinom, samo mu je od ove izolacije toliko porasla kosica da glatko prolazi kao cerkica :)
Si bio bajsem ili? Video sam jednog kolegu izmedju Kaludjerice i Lestana na drumasu, ne secam se da sam video jos nekoga sem lokalne dece da se vozikaju.

Prastaj za cerkicu :D

Nisam bio bajsem, kolima sam prolazio i to sam te sreo nekih 100m od Bubanj potoka..i odmah sam prepoznao bajs.. :D

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#351 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 06 May 2020 - 07:24 PM

Slucajno se zatekao tu, kratio sa nekog seoskog puta, inace maksimalno izbegavam kruzni kad vozim dete. Ne bulazni, to je kompliment, lep na mamu :)

Jos jedna pozitivna stvar rekumbenta su ta javljanja u saobracaju, toliko se ljudi iznenadi/pozdravlja, da sam poceo da se spremam da mahnem kad god vidim auto u susret/cujem sirenu. Cak i kad mi neko negativno svira ja po navici mahnem, pa ih jos vise iznerviram, ali tim smeta sve pa i obicni bajsevi :)
  • 0

#352 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 06 May 2020 - 07:36 PM

Slucajno se zatekao tu, kratio sa nekog seoskog puta, inace maksimalno izbegavam kruzni kad vozim dete. Ne bulazni, to je kompliment, lep na mamu :)

Jos jedna pozitivna stvar rekumbenta su ta javljanja u saobracaju, toliko se ljudi iznenadi/pozdravlja, da sam poceo da se spremam da mahnem kad god vidim auto u susret/cujem sirenu. Cak i kad mi neko negativno svira ja po navici mahnem, pa ih jos vise iznerviram, ali tim smeta sve pa i obicni bajsevi :)

Ako si video neki auto sa Vr tablama, taj sam. Inace, i ja sam mahnuo jer nisam hteo da trubim :D

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#353 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 06 May 2020 - 07:43 PM

Oftopic : Da li ljudi voze rekumbent u Vojvodini ? Ja sam vozio po celoj Vojvodini, ali nisam nijedan video. Nisam probao taj tip bajsa, pa su mi ove price izuzetno zanimljive. Prvo sam (u sebi) nipodistavao taj baj (Google Images, forumi, discord), ali vidim citam da ga sve veci broj ljudi vozi
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#354 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 07 May 2020 - 09:32 AM

Evo ja vozim,ali verovatno ih ima ali mali broj i nisu na forumu,sto je steta,mogli bi razmenjivati iskustvo.Evo  jedne lepe slike moga benta u mom parku. 

 

 

SSA56733.JPG

 

 


  • 1

#355 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 May 2020 - 02:14 PM

Recumbent je i dalje luksuz na našem tržištu.
Prošle godine sam baš tražio jedan, ali sem onog Vello koji stoji već godinu dana nijedan nisam našao. Naleti nešto na kratko, ali cena je otp. 1000-1200 eur.
Dolazilo mi je na pamet da sa kolegom s posla napravim ručno recumbent. Čovek je vrhunski bravar + imamo mašine na krivljenje cevi i ostalih profila.
Ako neko ima neke skice i dimenzije recumbenta bio bih mu zahvalan.
Možda bismo mogli da probamo.
  • 0

"Лажима је све почело"


#356 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 May 2020 - 02:19 PM

.Evo  jedne lepe slike moga benta u mom parku.
 

A zašto ti je prednji točak manji, iz fazona ili iz neke praktične potrebe?


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#357 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 07 May 2020 - 07:18 PM

Mislim da je ideja bila da se postigne malo niza pozicija sedenja uz zadrzanu upravljivost (da tocak ne udara u noge pri skretanju). Na primer kod mene su isti prednji i zadnji, i pri bas uskom skretanju moram da pazim na spoljnu nogu ili da je otkacim sa pedale dok ne skrenem. Ovo mi smeta u manje od 1% slucajeva, pa i ne uzimam za manu.

@syncemasters
Voljan sam da doteram bajs kad se odlucis na to, ako bi pravio MBB, ima dosta ljudi sa homemade MBB po netu. Cak je postojao i kit za konverziju obicnog bajsa u MBB od strane cruzbike-a, ali sad samo ima polovnih kad izlete.
Ovo spominjem jer mislim da je jednostavnije napraviti MBB od klasicnih delova za bajs tj ostataka. Jedan klasican ram koji ce umesto prednje vile imati jos jednu zadnju viljusku. Sediste se osloni delom na top tube delom na mesto gde bi inace isla sticna.

Iako mislim da ti je bolja solucija (ne nuzno i jeftinija) da od Ralica u Indjiji uzmes frameset (oko 500-600e) i dodas standardne tockove, grupu, prednju vilu i kocnice. To je odlicna cena za nov frameset, jer nazalost kada su rekumbent specificni delovi u pitanju, sve je x3 u odnosu na klasican bajk :( Tih 1000 za polovnjak je cak i dobra cena, nazalost. Kad pogledam na mojem sta je od delova i koliko kosta nov, znam da imaju pofinu zaradu, ali su jos i dobri u odnosu na neke druge proizvodjace. Klijentela za rekumbente je uglavnom 50+, predpostavljam da zato i cepaju jake cene. Trajkovi tek, to je show koliko kostaju.
  • 1

#358 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 07 May 2020 - 07:59 PM

syncemasters-Ja moj i nisam nesto posebno platio, stojao je na cikloberzi prosle godine  dosta dugo,tako palo mi,racunam jeftin ajde da uzmem,nisam se pokajao,sada ga ne bih dao ni da mi neko nudi i 1000E. Zato sto kao sto kazes ponude mrsava,a treba otici u Ceski Azub ili u Holandiju-Nazca, a to kosta.Mislim da i ne treba tu neke pameti za rekumbent da se napravi, ali celicne volje treba, tu nema price.Pogledaj malo ovde

 

 

srdjoni-dule0911 sve objasnio.A i zbog prednje suspenzije, bila bi losa geometrija sa velikim tockom i prednjom suspenzijom


  • 1

#359 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 08 May 2020 - 09:07 AM

Recumbent je i dalje luksuz na našem tržištu.
Prošle godine sam baš tražio jedan, ali sem onog Vello koji stoji već godinu dana nijedan nisam našao. Naleti nešto na kratko, ali cena je otp. 1000-1200 eur.
Dolazilo mi je na pamet da sa kolegom s posla napravim ručno recumbent. Čovek je vrhunski bravar + imamo mašine na krivljenje cevi i ostalih profila.
Ako neko ima neke skice i dimenzije recumbenta bio bih mu zahvalan.
Možda bismo mogli da probamo.

https://www.atomiczombie.com/plans/


Ovde ima nekih planova ali se placa..

A ovde imas foru sa nadogradnjom neke bicikle...

https://m.facebook.c...264751730784202

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#360 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 May 2020 - 09:23 AM

@dule0911 @doutdes

 

U ponedaljak krecemo s poslom u firmi i onda javljam da li cemo moci da planiramo nesto. 

 

Nema toliko volje kod nas za recumbent ili je ljude sramota da voze recumbent. Neceg ima :)

Sad sam tek video za Relica.

Znaci kod njega ram, volan i sediste izadju 550 eur ?

Sve ostalo moram o svom trosku dodati. Sto mu dodje jos 400+ eur. Tockovi, kaseta, menjac, kocnice i mozda neki normalniji prednji amortizer.

Kod njegovih modela mi se ne svidja sto nijedan nema zadnji amortizer.

Ne znam kakvo ce iskustvo biti voziti tako "tvrd" bajs, ako uzmem u obzir da imam diskus herniju.

Mislim da cu svaku rupu na putu osecati u donjem delu ledja.

 

@mirek200

 

Imao si dosta srece u vezi cene, a mozda nekom nije odgovarao pa je resio da ga proda.


  • 0

"Лажима је све почело"





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika