Jump to content


Fotografije

Hidraulicne kocnice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
897 odgovora na ovu temu

#61 Imobile

Imobile
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 17 August 2014 - 07:39 AM

Jel ovako izgledaju,da li je pisala neka oznaka poput ove b10s risen..Ne rece koji su tip.Mada onaj shimanoh sajt ne radi,kad hoće nešto čovek da prveri,bruka!

http://planetbike.rs.../Kočnice/14097/

 тог су облика само што су тектро...


  • 1

#62 herr_nikolic

herr_nikolic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationKv

Postavljeno 17 August 2014 - 07:46 AM

A ne reče nam, koja je hidraulika..
  • 0

#63 Imobile

Imobile
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 17 August 2014 - 08:21 AM

Isto tektro...auriga pro


  • 0

#64 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 August 2014 - 09:37 AM

Pasuju ove shimano na ovaj tektro. iste su plocice.


  • 0

#65 Imobile

Imobile
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 17 August 2014 - 09:52 AM

најбитније ми је да није у питању сама кочница...ето заменио сам пакновима места и сад се подрхтавање буквално смањило до неприметног... е сад ако се поново појави, видећу да заменим и роторе и пакнове...


  • 0

#66 Imobile

Imobile
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 12 October 2014 - 06:20 PM

народе где има пакнова за магуру мт2 да се купи и да ли пашу само оригинални или могу и неки други?


  • 0

#67 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 12 October 2014 - 07:07 PM

Ako ne nadjes u Srbiji pogledaj ovde http://www.discobrakes.com/


  • 0

#68 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 12 October 2014 - 07:25 PM

народе где има пакнова за магуру мт2 да се купи и да ли пашу само оригинални или могу и неки други?

Probao ovde

http://www.2bike.rs/...ce#.VDrVe2d_s3k


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#69 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 15 October 2014 - 05:28 PM

Kupio danas B01S resin pakne za 450din. Kome treba sibnucu mu na pm radnju da ne reklamiram ovde.
  • 1

#70 herr_nikolic

herr_nikolic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationKv

Postavljeno 19 December 2014 - 08:50 AM

Koji je postupak za totalno ispuštanje ulja iz m446 hidraulike?!
Pretpostavljam da je posle postupak ubacivanja isti kao na tutorijalaima za odzračivanje..?


  • 0

#71 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 19 December 2014 - 03:35 PM

Koji je postupak za totalno ispuštanje ulja iz m446 hidraulike?!
Pretpostavljam da je posle postupak ubacivanja isti kao na tutorijalaima za odzračivanje..?


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#72 herr_nikolic

herr_nikolic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationKv

Postavljeno 19 December 2014 - 05:23 PM

Pa jel ga ovaj totalno ispustio :D


  • 0

#73 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 24 December 2014 - 02:01 PM

Na prednjoj celjusti lx 585 imam jedan "lenj klip", samo spoljni se pomera, ovaj unutrasnji vrlo slabo. Osim sto mogu da ih malo ocistim (koliko to dozvoljava bez istakanja ulja) da li ima neko neki predlog sta bih jos mogao da uradim pa da se hod ujednaci?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0

#74 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 24 December 2014 - 02:29 PM

"Resetuj" ih. Skines tocak pa gurnes klipove unutra tj. rasiris ih nekim plasticnim klinom, nemoj da ih ostetis ako koristis srafciger omotaj ga krpom. Ovako izgleda alat za taj postupak http://uniortools.co...266&prod=234469 Proveri i da li su leva i desna kociona plocica jednake debljine ako nisu ponovo ce jedan klip izaci vise od drugog.


  • 0

#75 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 December 2014 - 09:50 PM

Probao sam to vec ranije a sad sam samo uradio temeljnije... Skinuo pakne, malo izbacio klipove, ocistio ih wd-om, razradio, obrisao pa podmazao tefloncem, vratio pakne i sve je to lepo radilo. Medjutim kada celjust vratim na ram i zasrafim, izgleda pri stezanju srafova pomerim i celjust malo ka "unutra" (iako drzim stegnutu kocnicu) pa mozda zato vestacki napravim veci hod spoljnom klipu... Probacu jos jednom da bolje nacentriram celjust pa da vidimo da li je do polozaja ili sami klipovi zezaju...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0

#76 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 25 December 2014 - 10:00 PM

Meni je nekoliko puta pomoglo sledece
Otpusti celjust, pritisni i zadrzi rucku kocnice, zategni celjust, pusti rucku kocnice... probaj u mestu kako radi
Nije to neka matematika.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#77 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 December 2014 - 10:10 PM

Naravno ☺ tako i radim ☺
Najveca muka je sto sam radio sam pa jednom rukom drzim kocnicu drugom srafim pa nije bas to to, sutra cu imati asistenta definitivno...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0

#78 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 26 December 2014 - 11:31 AM

Meni su na novom bajsu diskovi bili malo krivi, pa sam ih sam ispravljao i podesavao kao sto je grbic opisao.
Kada stezes jako pritisni kocnicu i srafove naizmenicno stezi dok ne stegnes do kraja. Ali ravnomerno stezi jedan, pa drugi.
Neku iole vecu silu primenjujes samo na kraju.

Koliko su stara kociona klesta i da li je redovno menjano ulje?
Mogu se stvoriti vrlo tanke naslage na klipu i da zbog tog otpora jedan klip brze/lakse izlazi od drugog.
U tom slucaju moras da ih izvadis i blago predjes vodenom smirglom ili skines naslage nekim agresivnim sredstvom.
Ja sam ovo radio na kolima, za bajs ce se javiti vec neko sa iskustvom.


  • 1

#79 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 December 2014 - 12:50 PM

Meni su na novom bajsu diskovi bili malo krivi, pa sam ih sam ispravljao i podesavao kao sto je grbic opisao.
Kada stezes jako pritisni kocnicu i srafove naizmenicno stezi dok ne stegnes do kraja. Ali ravnomerno stezi jedan, pa drugi.
Neku iole vecu silu primenjujes samo na kraju.

Koliko su stara kociona klesta i da li je redovno menjano ulje?
Mogu se stvoriti vrlo tanke naslage na klipu i da zbog tog otpora jedan klip brze/lakse izlazi od drugog.
U tom slucaju moras da ih izvadis i blago predjes vodenom smirglom ili skines naslage nekim agresivnim sredstvom.
Ja sam ovo radio na kolima, za bajs ce se javiti vec neko sa iskustvom.

 

Da se ogradim odmah, iskustvo imam sa moto kočionim klipovima, pretpostavljam da je na bajsu isti princip. Dakle, pričam o moto klipovima, pa koliko može da se primeni na bajs, uzeti s rezervom:

 

Klipove čistiti kočionim uljem za iste i četkicom za zube. Eventualno kupiti sprej za čišćenje kočnica (tržni centri, ili prodavnice auto delova/"kozmetike"). Vodena šmirgla, najfinija (granulacije 1000, ili čak finija, 1500, 2000) je krajnja mera. Samo ako ništa drugo ne pomogne. Po principu: upališ sveću u crkvi i kreneš da šmirglaš. Pa možda pomogne, a možda se i previše izbrazda klip pa posle stalno "piška" ulje pored klipa i slabije koči.

 

Inače, što se održavanja kočnica tiče: za suve uslove je dobro povremeno isterati klipove napolje više nego što izađu, pa očistiti dobro četkicom za zube, izribati, onda ostaviti tanak sloj kočionog ulja na zidovima klipa. Za vožnju u vlažnim uslovima, bez prašine (blato, sneg, kiša, osoljeni snežni putevi pogotovo) namazati na zidove klipa "red rubber grease". Samo i jedino tu mast - ona je na biljnoj bazi, neće oštetiti gumice. Sve ostale masti (osim RRG i koč. ulja za te kočnice) šteti gumicama - nipošto.

 

Postavio sam u temi o drumskim kočnicama par linkova sa uputstvom u slici i reči, ovde, pri kraju strane:

 

http://www.2bike.rs/...-kocnice/page-2


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#80 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 December 2014 - 02:51 PM

Ja bih ovde proverio i točak, tj. da li je točak namontiran na sredini, pogledati da li je jednak razmak između točka i obe strane zadnje vile, pa bih pomerio malo u stranu ka klipu koji više izlazi.

Moguće da je točak namontiran suviše u drugu stranu pa nema više mesta za štelovanje čeljusti i adaptera i zato se čeljust vraća kada je pritežeš.

Ja koliko sam shvatio oba klipa na čeljusti rade, nisu zaribala, jedino je hod klipova nejednak, što znači da su klipovi u čeljusti nejednako udaljeni od diska, pa bi moglo da se dobije malo lufta ili pomeranjem čeljusti a ako nema prostora za štelovanje onda probati sa pozicioniranjem točka.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika