Jump to content


Fotografije

Hidraulicne kocnice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
897 odgovora na ovu temu

#21 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 19 May 2014 - 08:25 PM

Zdravo, imam problem sa kocnicama, menjao sam ulje na shimano deore br-m 575 i slucajno sam prosuo ulje po klestima i diskovima i sad skripi i mnogo slabije koci predlozi kako to da resim..... ???
paknovi su: prednji resin zadnji semi-metal

Obrisi sve hidrogenom, ne uljanim. Ispeci pakne na ringli i kada prestanu da se dime skini ih, to je Nak da masnoce vis nema. Imao sam skoro isti problem i ovo je pomoglo.
  • 0

#22 ossa

ossa
  • Members
  • Pip
  • 27 posts
  • LocationLiman, Vojvodina

Postavljeno 20 May 2014 - 02:54 AM

Postoj sredstvo u spreju takozvani brake cleaner. Imas ga u maltene svakoj prodavnici auto kozmetike. Njime se nasprica i ostavi da se ocedi ( ispari) i teraj dalje. Ako imas mogucnosti probaj wurth. Oni su dobri.
Postavljena slika

Pozzz
  • 0

#23 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 20 May 2014 - 06:44 AM

Sve je to dzaba ako ne ocisti pakne prvo. Sve sam probao. I cistio pakne sa alkoholom, i sa acetonom, pa sam ih smirglao sa p1000 smirglom. Nista nije pomoglo dok ih nisam stavio na ringlu i ispekao prljavstinu.
  • 0

#24 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 20 May 2014 - 03:20 PM

Postoj sredstvo u spreju takozvani brake cleaner. Imas ga u maltene svakoj prodavnici auto kozmetike. Njime se nasprica i ostavi da se ocedi ( ispari) i teraj dalje. Ako imas mogucnosti probaj wurth. Oni su dobri.
Postavljena slika

Pozzz


msm da pakne za auto kocnice i bici kocnice nicu od istog materijala
stoga savetujem uklanjanje pakni iz celjusti prilikom ovakvog pranja
jer sam cuo da hoce da "popiju" malo spreja i pocnu da trule, da se krune i da ne rade dobro posao.

Imam odlicna iskustva sa ovim sprejom u pogledu ciscenja/odmascivanja cisto metalnih delova
lanci, kasete, lancanici, rotori kocnica, felne, delovi amortizera i sl...

zbog "male agresivnosti" moze da se koristi i nekim sintetikama, tipa neki farbani i plastificirani ramo, ali predlazem prvo probu (negde gde je manje vidljivo)...

i vrlo pazljivo oko lezaja jer je boca pod dobrim prtiskom i ne zelite da vam alkohol udje u lezaj i razgradi mazivo.
  • 0

#25 mtBBiker99

mtBBiker99
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 20 May 2014 - 07:32 PM

hvala vam na predlozima ocisticu opet rotore alkoholom i ispecicu pakne, moze li i butanskom bocom da se pale pakne malo sam time palio i dimile su se pa sam preknuo nisam znao i od tada maaalo bolje koce a sto se tice odmascivanja, jel moze mozda Famin ako je neko cuo za taj odmascivac, moj tata to ima on time cisti delove za kamione i autobuse, to radi , pa ako moze on da se koristi, ne moj tata, nego famin :D hahaha
  • 0

#26 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 20 May 2014 - 09:21 PM

hvala vam na predlozima ocisticu opet rotore alkoholom i ispecicu pakne, moze li i butanskom bocom da se pale pakne malo sam time palio i dimile su se pa sam preknuo nisam znao i od tada maaalo bolje koce a sto se tice odmascivanja, jel moze mozda Famin ako je neko cuo za taj odmascivac, moj tata to ima on time cisti delove za kamione i autobuse, to radi , pa ako moze on da se koristi, ne moj tata, nego famin :D hahaha


msm da je bolja temparatura nego plamen tako da je moja preporuka neki stari šporet
sto baba kuva pekmez na njemu :)
Uzmi famin, ili bilo koje drugo sredstvo, stavi nekoliko kapi na prste, protrljaj ih medjusobno
pa onda kroz 5 minuta proveri dal je ostao masan talog na njima.
Ako su prsti suvi, onako zapinju, imas trenje, onda je OK, ako su masni i klizavi...onda menjaj...
  • 0

#27 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 May 2014 - 08:34 PM

I ne stigo uzeti pakne po toj ceni od 405din. Sad su ih poskupeli na 770din. I stvarno vise nema smisla sta se radi... bas me interesuje odakle toliko poskupljenje. Da li su ih mozda iz kesica upakovali u kartonsko pakovanje pa prodaju skoro po duplo vecoj ceni...
  • 0

#28 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 May 2014 - 06:14 AM

jer sam cuo da hoce da "popiju" malo spreja i pocnu da trule, da se krune i da ne rade dobro posao.


Ah, to li je. Jedna misterija u životu manje.
Na kočnicama koje sam ranije koristio redovno sam čistio pakne (i "organic" i "sintered") ovim (i sprejom iste namene drugog proizvođača) i pojavljivali su se isti simptomi. Pripisivao sam to lošem kvalitetu "feroda" na paknama...
  • 0
--

#29 rasic979

rasic979
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 29 May 2014 - 02:21 PM

hocu da kupim bajk,ali na prednjoj kocnici pusta ulje reko mi je da treba da se stavi neki dao PISTON KIT,da li moze da se nabavi taj deo za avid juicy 3 kocnice??? HVALA UNAPRED
  • 0

#30 Filip89

Filip89
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVinca, Beograd

Postavljeno 08 June 2014 - 02:59 PM

mozes

http://www.chainreac...it/rp-prod11972

 

zapamti jednu stvar, prilikom zamene kocinih gumica moras koristiti posebnu mast koja se koristi samo za kocnice, u suprotnom ces unistiti gumice.


  • 0

#31 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 10 June 2014 - 09:14 PM

Планирам да узмем нов бајс,гледао сам неке који имају хидрауличне кочнице,па ме занима пошто ја не знам да овде негде код мене имају људи који се баве одржавањем озбиљнијих бицикала,да ли ја могу да одрадим замену уља или неку поправку у сопственој режији у смислу да купим материјал који ми је потребан за, то типа уље...?


  • 0

#32 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 11 June 2014 - 07:26 AM

Moze i trba da kupis ili napravis u svojoj reziji bleeding kit. Ima na forumu neko je pravio iskopaj.
  • 1

#33 mtBBiker99

mtBBiker99
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 23 June 2014 - 11:04 AM

Cao pre nekoliko dana sam video da mi na zadnjoj kocnici malo curi ulje iz klipa, svaki put kad stavim pakne pre prvo obrisem celjusti i pakne stavim, provozam malo skinem pakne i opet ulje na paknovima kako to da resim gde imaju neke gumice da se nabave nesto....


  • 0

#34 lakibb97

lakibb97
  • Members
  • Pip
  • 16 posts
  • LocationBajina Bašta

Postavljeno 07 August 2014 - 05:50 PM

da se ja ubacim opet, sa jos jednim pitanjem  n2:crazy  ....koliko otprilike traju prosecni rotori, tj kad oni otprilike treba da se promene?  n2:Dizzy


  • 0

#35 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 07 August 2014 - 11:47 PM

Minimalna debljina rotora je 1.5 mm


  • 0

#36 lakibb97

lakibb97
  • Members
  • Pip
  • 16 posts
  • LocationBajina Bašta

Postavljeno 09 August 2014 - 10:09 AM

e hvala punooo..  n2:cool2


  • 0

#37 herr_nikolic

herr_nikolic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationKv

Postavljeno 09 August 2014 - 12:34 PM

Imam M446.Da li na ovaj ram ide ovaj adpater,za 1800mm rotor?

http://planetbike.rs...i/Kočnice/5180/  

Htedoh da vidim piše li šta kod shimana ali link poodavno ne radi,a i sam sajt.Bruka!

http://techdocs.shim...hdocs/index.jsp

A ovi iz planeta,izgleda daju popust pa zatvaraju radnju,pola osnovnih stvari nema  n2:crazy  n2:smiley-think005

Attached Thumbnails

  • 9.jpg

  • 0

#38 herr_nikolic

herr_nikolic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationKv

Postavljeno 11 August 2014 - 01:02 PM

Ako je to taj adapter,a nema ga u planetu i na oglasima ,da vidim ,trgovina medju kolegamaoće li se neko javiti.

A rece mi serviser da ima neka fora sa avidovim podloškama sta li ,da se stave valjda na 160mm sadašnji adpter?Zna li neko za to? Da vidim šta mi je činiti,kad ovi iz planeta nemaju..


  • 0

#39 Filip89

Filip89
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVinca, Beograd

Postavljeno 12 August 2014 - 11:19 PM

mislim da imam u steku adapter za 180mm, ako hoces mogu da proverim


  • 0

#40 jebivetar

jebivetar
  • Members
  • PipPipPip
  • 120 posts
  • Location011

Postavljeno 13 August 2014 - 05:06 AM

A ja juce kupih adapter u radnji


  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Bing (1)