Jump to content


Fotografije

Hidraulicne kocnice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
897 odgovora na ovu temu

#41 Filip89

Filip89
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVinca, Beograd

Postavljeno 13 August 2014 - 06:38 AM

ja sam adapter od 203mm pravio iz ruke, turpija, busilica, m6 ureznice i udri :D


  • 1

#42 herr_nikolic

herr_nikolic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationKv

Postavljeno 13 August 2014 - 08:26 AM

A ja juce kupih adapter u radnji

:D a ja juče obidjoh celo Kraljevo,nema.A i ovaj planet,tačno se zatvaraju posle popusta,ništa ne nabavljaju :D

mislim da imam u steku adapter za 180mm, ako hoces mogu da proverim

Jel ti to ovaj?

http://planetbike.rs...i/Kočnice/5180/

Deder proveri.

Kako ovo majke ti da napravim :D Ako se ne varam nemam ništa priblizno tome osim ovih za 160mm.


  • 0

#43 Imobile

Imobile
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 13 August 2014 - 08:33 AM

Поздрав свима. Ситан проблем са кочницама: приметио сам да ми мало тресе предњи точак при кочењу па сам све испроверавао - глава лепо стегнута, амортизер ок, очистио пакнове...ништа није довело до престанка трешења. Онда сам чуо да је могуће да је мало ваздуха ушло п сам преко ноћи оставио скинут поклопац (по савету) међутим ни то није дало резултата...шта ли може бити?


  • 0

#44 Filip89

Filip89
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVinca, Beograd

Postavljeno 13 August 2014 - 05:42 PM

@imobile

proveri da li su diskovi ravnomerno potroseni, ako imaju brazde, promeni ih i onda promeni i plocice. to dovodi do podrhtavanja.

 

@nikolic

evo ti teme koju sam ranije otvarao gde sam pravio iz ruke 203 adapter :D

moras uzeti tacne mere i sve ostalo je na tebi da deo bude precizno napravljen

http://www.2bike.rs/...er/#entry161381


  • 0

#45 herr_nikolic

herr_nikolic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationKv

Postavljeno 13 August 2014 - 05:51 PM

@imobile

proveri da li su diskovi ravnomerno potroseni, ako imaju brazde, promeni ih i onda promeni i plocice. to dovodi do podrhtavanja.

 

@nikolic

evo ti teme koju sam ranije otvarao gde sam pravio iz ruke 203 adapter :D

moras uzeti tacne mere i sve ostalo je na tebi da deo bude precizno napravljen

http://www.2bike.rs/...er/#entry161381

Jes ,tako je.I meni ima risova na diskovima pa sam i obrtao pločice,podrhtava.Spremljeno sve za 180mm al nemam adapter :D

Sećam se ove teme.Ali ja da napravim adapter,teško,iako sam vičam majstorluku.Materijal,mere..?!
Imaš li ti u šteku :D ?


  • 0

#46 Filip89

Filip89
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVinca, Beograd

Postavljeno 13 August 2014 - 06:09 PM

imam od 185mm... :D mislio sam da je 180mm.

ma dok adapter stigne u planet bike i ostale prcvarnice, mozes da ga narucis i stici ce ti pre nego sto ovi shvate da im to treba...

mada, imam na jednom bajsu ja mislim 180mm rotore jer ima shimano kocnice


  • 0

#47 herr_nikolic

herr_nikolic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationKv

Postavljeno 13 August 2014 - 06:20 PM

He majku mu.Cela Srbija nema :D

Tja,odakle da naručim?A vala ako treba da dam 10e za adapter,neću ni da uzimam,dok negde ne izroni.Običan adapter :D Pa ne moraju ni šrafovi , ovi sa 160mm su isti.

Ako imaš neku kombinaciju,javni,da ne zapitkujem previše.Ili da pustim pitanje na trgovinu..Tja..


  • 0

#48 Filip89

Filip89
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVinca, Beograd

Postavljeno 13 August 2014 - 06:28 PM

http://www.chainreac...is/rp-prod13749

ovaj te izadje oko 15e.

imam na bajsu 180mm adapter, ako hoces, mogu da se iscimam pa da ti napravim rucni. da imas unikat xD


  • 0

#49 jebivetar

jebivetar
  • Members
  • PipPipPip
  • 120 posts
  • Location011

Postavljeno 13 August 2014 - 06:38 PM

Probaj ovde trebalo bi da imaju (ja kupio juce) i da znas da je zadnji 160 isti kao i prednji 180


  • 0

#50 herr_nikolic

herr_nikolic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationKv

Postavljeno 13 August 2014 - 06:49 PM

:D Ama zadnji 180mm za ovakav ram.

Rekoše u planetu da je to ovaj

http://planetbike.rs...i/Kočnice/5180/

Al nema :D

Ma nemoj se iscimavati Filipe.A i red bi bio da unikat košta više od ovih 15e :D

Al da ne mož se nadje.Tri prodavnice i servisa nemaju u kv.Zaboravih capriolo,al imam utisak da ni oni nece imati.

Hm,moracu da kazem zetu u kg ,da proveri imali gde tamo..

Attached Thumbnails

  • 422.jpg

  • 0

#51 Filip89

Filip89
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVinca, Beograd

Postavljeno 13 August 2014 - 08:31 PM

Mislim da capriolo uglavnom drzi za avid kocnice koje koriste uglavnom 160, 185 i 203mm diskove
  • 0

#52 jebivetar

jebivetar
  • Members
  • PipPipPip
  • 120 posts
  • Location011

Postavljeno 14 August 2014 - 05:14 AM

A da li moze da se adapter za 185 malo isturpija pa da bude za 180

predpostavljam da treba da se skrati za max 2mm


  • 0

#53 Imobile

Imobile
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 14 August 2014 - 08:27 AM

@imobile

proveri da li su diskovi ravnomerno potroseni, ako imaju brazde, promeni ih i onda promeni i plocice. to dovodi do podrhtavanja.

 

@nikolic

evo ti teme koju sam ranije otvarao gde sam pravio iz ruke 203 adapter :D

moras uzeti tacne mere i sve ostalo je na tebi da deo bude precizno napravljen

http://www.2bike.rs/...er/#entry161381

 хвала на одговору...погледао сам, има оних линијица али ми не делује да је бог зна колико потрошено...примера ради на задњем су исте такве линијице (или бразде, мада ми не изгледају баш као бразде) али при кочењу ништа не подрхтава и не тресе...пробаћу да заменим комплете ротора са другог бицикла па ћу видети како се понаша па јављам... :) а да није до типа кочница? n2:sorry


  • 0

#54 Filip89

Filip89
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVinca, Beograd

Postavljeno 14 August 2014 - 08:38 AM

Da li si menjao plocice u skorije vreme na prednjoj kocnici? Ako jesi da li se od tada desava da podrhtavaju? Nekad moze da bude uzrok nedovoljno stegnut disk ili kocnica
  • 0

#55 Imobile

Imobile
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 14 August 2014 - 10:26 AM

Da li si menjao plocice u skorije vreme na prednjoj kocnici? Ako jesi da li se od tada desava da podrhtavaju? Nekad moze da bude uzrok nedovoljno stegnut disk ili kocnica

плочице су релативно нове, мало трошене, мислио сам да је можда у питању модел плочица (тектро) али чини ми се да то нема везе у овом случају...данас ћу поново да проверим да ле је то све добро стегнуто, мада је све било у реду што се тога тиче....подрхтавање је почело одједмо и то само на предњој...


  • 0

#56 Filip89

Filip89
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVinca, Beograd

Postavljeno 14 August 2014 - 12:08 PM

Koliko su potrosene stare plocice? Ako nisu puno, koci sa njima, ako ne podrhtavaju znaci da nove nisu neke i da trebas da kupis originalne plocice
  • 0

#57 herr_nikolic

herr_nikolic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationKv

Postavljeno 14 August 2014 - 10:36 PM

Što ne kažete da ima n2:gitara http://www.zlatnitoc...-180mm-ps-.html :D
5din jeftinije nego u planetu :D istina plaća se ptt.Ako zetić ne nadje u Kg.

Ja sam moje pločice obrtao,menjao po jednu na istim kleštima :D i primetio da ponekad podrhtava,na lakim nizbrdicama , a diskovi su to negde oko 1,6 1,7 mm.Rekao bih da je do toga,jer recimo leva cela pločica će hvatati celu površinu a desna lošija,pomalo ukoso istrošena ,neće.Na jačim spustovima,mislim da čak nema podrhtavanja.


  • 0

#58 Filip89

Filip89
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVinca, Beograd

Postavljeno 15 August 2014 - 07:59 AM

to ti je isto kao na kolima, kada menjas plocice ili nosis disk kod strugara da ga poravna ili kupis nov jer plocica ne sme da naleze na neravne povrsine. da, posle se naprave braze ali plocice u tom slucaju nalezu 100%


  • 0

#59 Imobile

Imobile
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 16 August 2014 - 09:30 AM

плочице су релативно нове, мало трошене, мислио сам да је можда у питању модел плочица (тектро) али чини ми се да то нема везе у овом случају...данас ћу поново да проверим да ле је то све добро стегнуто, мада је све било у реду што се тога тиче....подрхтавање је почело одједмо и то само на предњој...

 ево шта сам јуче урадио: прво сам мислио да само заменим преднји ротор па да пробам, међутим качење тог другог ротора је другачије па ме мрзело, бар у том моменту :)  онда сам скинуо плочице са предњег и задњег точка, обрисао алкохолом, такође и роторе, и плочицама заменио места (оне које су биле на задњем ставио напред и обрнуто)...подрхтавање се смањило до једва приметног, скоро неосетног, што значи да су кочнице у реду (то ме највише бринуло) а да је у питању та прича око плочица и ротора, Плочице су иначе скоро као нове, минимално вожене једино што нису неки квалитет(тектро)..е сад то је модел који се у чељуст поставља са оном рупом на средини кроз коју се провлачи игла па се питам који је одговарајући модел друге марке плочица?


  • 0

#60 herr_nikolic

herr_nikolic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationKv

Postavljeno 16 August 2014 - 01:30 PM

 ево шта сам јуче урадио: прво сам мислио да само заменим преднји ротор па да пробам, међутим качење тог другог ротора је другачије па ме мрзело, бар у том моменту :)  онда сам скинуо плочице са предњег и задњег точка, обрисао алкохолом, такође и роторе, и плочицама заменио места (оне које су биле на задњем ставио напред и обрнуто)...подрхтавање се смањило до једва приметног, скоро неосетног, што значи да су кочнице у реду (то ме највише бринуло) а да је у питању та прича око плочица и ротора, Плочице су иначе скоро као нове, минимално вожене једино што нису неки квалитет(тектро)..е сад то је модел који се у чељуст поставља са оном рупом на средини кроз коју се провлачи игла па се питам који је одговарајући модел друге марке плочица?

Jel ovako izgledaju,da li je pisala neka oznaka poput ove b10s risen..Ne rece koji su tip.Mada onaj shimanoh sajt ne radi,kad hoće nešto čovek da prveri,bruka!

http://planetbike.rs.../Kočnice/14097/


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika