Jump to content


Fotografije

Hidraulicne kocnice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
897 odgovora na ovu temu

#641 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 26 October 2017 - 09:36 AM

Ja sam recimo balans kočenja i modulacije konačno pronašao proletos, mekše resin pakne napred - tvrđe full metal pakne pozadi i zadovoljan sam na 180 rotorima. 90% vozim van asfalta uzbrdo nizbrdo po šumskim stazama, desi se samo da metalne počnu da škripe posle jačeg spusta kad se ohlade ali kad se ponovo zagreju sve je ok.


Sent from my C5503 using Tapatalk 2

 

Kako bre jaci spust a kocnice se hlade? :D Meni se na jacem spustu kocnice usijaju, KCNC diskovi su mi cak svojevremeno skroz poplaveli od temperature, posle sam presao na ice tech :) A takodje i meni tada krenu da se cuju, samo naravno, nisu hladne vec naprotiv...

 

Sto se grbica tice, nije ni cudo, video sam kako se on spusta... :P


  • 0

#642 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 26 October 2017 - 09:59 AM

Batalite fensi kocnice i ostalo. Predjete na drumske bicikle i nema brige. Sve ove godine koliko vozim bajk, ulaganja u mtb mi uvek izadju na nos. Te servis ovoga, onoga ovaj lezaj se sjebao onaj lezaj se sjebao, nosi kod majstora amortizer da menja ulje opruge 100 nekih djavola. Poslednji put kod grbics je moj mtb bio sve zivo je bilo razvaljeno. Cak sam jspeo da polomim zub na kaseti.... jeste vozeno malo jace sa tim bajkom, sto stepenice, sto jace enduro voznje, ali da moram da servisiram bajk jednom godisnje za preko 150e meni je strasno, i to ako ne sjebem menjac ili nesto u medjuvremenu. A sto se tice ulaganja na drumskom promenim kasetu lanac gume i bajk kao nov. Za sve ove ture koje pricate ja nemam pojma zasto komplikujete. Ja na brevet 1000 odem sa minimum stvari. A kada bih isao na turu za spavanje, kuoi se lagan sator, lagana vreca, sve to sa presvlakom priborom i ostalim stvarima ne predje 10kg. Kupi se cx bajk i mozes na kraj sveta.
  • 0

#643 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 October 2017 - 10:09 AM

Улагања зависе од типа вожње и терена, типа возача, али и самог бицикла. Зато увек препоручујем да ко може да приушти купи бајк изнад својих реалних потреба. Тренутни бајк сам купио полован пре скоро 9 година. Због своје немарности морао сам да променим погон и ланац (па променио и касету) и једном носио виљушку на сервис (ове године). Да сам барем мало боље знао и проверавао ~једном годишње, вероватно би то било улагање на 10 година. А возио сам далеко више него пре тога. Ето, то су сва моја улагања. Али, када сам имао слабије бајкове, било је стално неких проблема и сервиса или замена.


  • 0

#644 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 26 October 2017 - 10:09 AM

Kako bre jaci spust a kocnice se hlade? :D Meni se na jacem spustu kocnice usijaju, 

 

Samo onima koji voze sa rukom na zadnjoj kocnici  moze da se usija rotor  n2:Heristical

 

 

Sto se grbica tice, nije ni cudo, video sam kako se on spusta... :P

 

Video sam ga i ja... Skinuo pomocne tockice pa misli da je frajer :D


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#645 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 26 October 2017 - 11:36 AM

Kako bre jaci spust a kocnice se hlade? :D Meni se na jacem spustu kocnice usijaju, KCNC diskovi su mi cak svojevremeno skroz poplaveli od temperature, posle sam presao na ice tech :) A takodje i meni tada krenu da se cuju, samo naravno, nisu hladne vec naprotiv...

 

Pa ne bre lol, piše posle spusta a ne tokom tj za vreme. Mrzim da pišem sa mob, sorry pola reči izostavim :))

 

Samo onima koji voze sa rukom na zadnjoj kocnici  moze da se usija rotor  n2:Heristical

 

Mani se toga da ložiš masu, pročitaće neki početnik pa ćeš da ga nosiš na duši.  n2:gitara

A btw, zato ti se 160 i ne čuju jer ne stignu da se ohlade kao 180. 


  • 0

#646 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 09 December 2017 - 10:44 AM

Pozdrav. Jedno pitanje

Imam na bajsu Tektro Draco hidrauliku, pa me zanima u vezi zamene paknova. Da li mogu paknovi i od nekih drugih hidraulicnih kocnica da pasuju, ili se celjusti razlikuju, pa moraju paknovi koji su iskljucivo za Tektro Draco. 

Hvala


  • 0

#647 MilanNBG

MilanNBG
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 09 December 2017 - 11:43 AM

Pozdrav, ove plocice ti odgovaraju.

http://planetbike.rs.../Kočnice/19543/
  • 1

#648 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 09 December 2017 - 11:48 AM

Pozdrav, ove plocice ti odgovaraju.

http://planetbike.rs.../Kočnice/19543/

Hvala! :)


  • 0

#649 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 09 December 2017 - 11:54 AM

Samo je važno da je oblik isti. Često jedne pločice pašu na nekoliko modela kočnica.

 

 

Ajd' da i ja koju usolim o razlikama u kočnicama, pošto sam u životu prob'o sve.

 

 

Svaka kočnica koja nije mehanički neispravna ili golo g* može da dobro ukoči, ali

 

- Pitanje je koliko snage ti treba da (po)vučeš ručicu da ostvaruješ dovoljnu silu kočenja. Vozio sam BB5 i kočio je odlično, ali sam shvatio da je došlo vreme za uljane kad sam na nekom poganom krupnokamenom spustu beskrajne dužine počeo da kukam od BOLA u rukama - em drži volan, em manevriši, em se rvi s kamenjem, em vuci sajlu k'o lud. Otpadoše ruke, umoriš se, utrneš, samo čeka sranje da se desi. Što bolja hidraulika, to ti treba manje sile (prstiju) i kraće vreme da kočiš. Mnogo je udobnije kad kočiš na fs - fs - fs jednim prstom nego kad upreš k'o sivonja po 15 sekundi da bi usporio.

 

- Hidraulici je dovoljno da nije masna da lepo radi, V kočnicama trebaju idealni uslovi.

 

- Ako su paknovi loši, i najbolje V budu BAŠ sranje.

 

- Učinak kočnica je 80% vaša veština voženja i umeće kočenja. Ima ljudi koji ceo spust voze na kočnicama a pizde kako im kočnice ne valjaju i/ili kako su im uvalili kineske paknove koji se troše na 2 spusta. Pričam ti priču, nema kočnice koja neće da izgori kad je 20 minuta neprekidno držiš na 270 stepeni.

 

Ako je iole blatnjavo (ako vozite po blatu, naravno), V se pretvaraju u prepunjenu akumulaciju površinskog sloja puta u roku od 10 metara. Diskove boli uvo.

 

V kočnice su mnogo sklonije zakivanju točka i dizanju na isti* (pričam o prednjem). Diskovi, iz onog jednog puta kad sam eksprerimetalno povukao sivonjski (i ne, to nije bilo kad sam se slomio :D), izgleda da više vole da u milisekundi okrenu prednji točak za 90. Sreća pa sam to rešio da probam na putu bez prepreka :D

 

*najviše sam se dizao na prednji točak kao početnik, posle sam usavršio modulaciju.


  • 0

#650 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 09 December 2017 - 12:34 PM

Meni je ova hidraulika sto imam na bajsu, skroz korektna za moje voznje, a teram i kroz sumu, malo agresivniji off road i to sve...

Bukvalno kocim sa jednim prstom. Samo pipkam :)

 

Ali su se paknovi istrosili, pa bih da promenim, a video sam da za celjusti moje hidraulike odg. i plocice za shimano, pa rekoh da proverim... 


  • 0

#651 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 09 December 2017 - 04:40 PM

Terminologija, ccc, čeljusti, paknovi... pločice i klipovi :)


  • 0

#652 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 December 2017 - 05:03 PM

 

Postavljeno Danas, 05:40 PM

Terminologija, ccc, čeljusti, paknovi... pločice i klipovi  :)

A kaliperi?


  • 0

#653 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 December 2017 - 05:16 PM

Ne shvatam je li interna fora, ali tehnički klipovi su samo klipovi - a čeljusti su ono za šta bi pakne trebalo da odgovaraju.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#654 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 December 2017 - 05:20 PM

Ma zajebavam se ja...mene gamzi ovde naučio da se čeljusti kažu kaliperi.. A što kažeš klipovi su klipovi...


  • 0

#655 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 December 2017 - 05:27 PM

Ma zajebavam se ja...mene gamzi ovde naučio da se čeljusti kažu kaliperi.. A što kažeš klipovi su klipovi...

 

OK, nije ni prvi, a verovatno ni poslednji put da ispadnem glup u društvu.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#656 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 09 December 2017 - 06:36 PM

Zanima me sledeca stvar
Ne znam da li ima veze sa hidraulikom ili mehanikom ali su diskovi u pitanju.
Koristim diskove i oni skripe i cvile kao svinja na klanju cim ih kisa malo pokvasi.
Kakva je situacija sa nekim high end modelima diskova ali i kocnica ( xtr mozda ? ) ?
Da li se isto desava i na vrhunskim modelima kocnica i diskova? Gledao sam dosta profesionalaca po YT koji cepaju po kisi, blatu, djubretu i nisam bas cuo da im cvile kocnice.  n2:party-021


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#657 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 09 December 2017 - 07:23 PM

Hvala na odgovorima. I korisnim, i onim saljivim.  n2:hahaha


  • 0

#658 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 December 2017 - 09:31 PM

Zanima me sledeca stvar
Ne znam da li ima veze sa hidraulikom ili mehanikom ali su diskovi u pitanju.
Koristim diskove i oni skripe i cvile kao svinja na klanju cim ih kisa malo pokvasi.
Kakva je situacija sa nekim high end modelima diskova ali i kocnica ( xtr mozda ? ) ?
Da li se isto desava i na vrhunskim modelima kocnica i diskova? Gledao sam dosta profesionalaca po YT koji cepaju po kisi, blatu, djubretu i nisam bas cuo da im cvile kocnice.  n2:party-021

 

XT/XTR samo skuplje skripe ;)

 

Vec sam negde pisao, izbor plocica i izbor rotora kao i odrzavanje cistim kontakte povrsine su od znacaja da se smanji skripanje, cviljenje i ostali cudni zvuci.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#659 vrcinac

vrcinac
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 12 March 2018 - 02:09 AM

Поздрав људи. Јуче сам напокон сео на бицикл још од октобра. Кренуо да возим и одмах приметио да ми задња кочница скоро и не ради. Када је стиснем тек при крају почиње помало да "хвата". Можете ли ми рећи у чему би могао да буде проблем? Не верујем да се неки део физички истрошио, јер последњи пут када сам возио радило је све како треба, и од тада бицикл је само стајао у гаражи. Да ли је можда проблем у уљу? Иначе пре него што сам кренуо да возим, скидао сам точак јер сам имао неки проблем са гумом, али сам убеђен да сам наместио све како треба, односно да је сме легло на своје место.

Хвала унапред. Поздрав.


  • 0

#660 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 12 March 2018 - 02:28 AM

Verovatno je usao vazduh u crevo za kocnice. Kako si ostavio bicikl u garazi okacen o jedan tocak ili normalno sa dva tocka na tlu? I kolika je bila najniza temperatura u garazi tokom zime?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika