Jump to content


Fotografije

Hidraulicne kocnice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
897 odgovora na ovu temu

#601 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14644 posts

Postavljeno 17 October 2017 - 11:37 AM

Imas i ovo mehanicko-hidraulicne (link) ali da znas nista nije savrseno... Koje god da izaberes gledaj da povrsina paknova za kocenje bude sto veca.


  • 0

#602 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 October 2017 - 11:43 AM

Bolje mehanicke kocnice (primera radi Avid) VS nize klase hidraulike (tipa shimano nizih serija, tektro) izbor je mehanicke kocnice.

Mada dok nabavis "dobre" mehanicke kocnice mozes izdvojiti i 20-30e vise pa kupiti solidnu hidrauliku.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#603 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 October 2017 - 12:52 PM

Primera radi Avid, misliš jedino Avid :D


  • 0

#604 Milovan23

Milovan23
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 17 October 2017 - 02:18 PM

http://www.chainreac...e/rp-prod128018 Da li ovako nesto dolazi u obzir? Ili neka vasa preporuka
  • 0

#605 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 October 2017 - 03:00 PM

Primera radi Avid, misliš jedino Avid :D


Па како другачије :)

@Милован
Ја бих избегао било ког произвођача који нуди четвороклипне кочнице. Два клипа и милина. Не знам коју вожњу возиш, Од шимано серије 445 па на горе је све ок, деоре серија 615 за незхтевног корисника врх.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#606 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 17 October 2017 - 03:44 PM

nemam pojam posto su te avid mehanicke, ali nekad sam imao http://www.chainreac...e/rp-prod105779

 

To su valjda najjeftinije shimano kocnice i koce vise nego sto kostaju, mogu samo da zamislim kako koce neke skuplje.

 

Ne verujem da postoje bolje kocnice u odnosu na cenu kostanja bilo mehanicke bilo hidraulicne.


  • 0

#607 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 October 2017 - 03:56 PM

Те су се некад биле деоре до изласка 447 серије. Коштале су дупло и нешто мало више. За градску вожњу одличне, уз промену плочица на метал и избором доброг ротора могу да послуже још боље.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#608 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 17 October 2017 - 05:15 PM

Pitanje jedno. Sta je bolje kupiti, skuplje mehanicke disk kocnice ili jeftinije hidraulicne (u rangu skupljih mehanickih) , i sta odabrati? Na bajku su mi mehanicke nekog levog proizvodjaca i ne rade posao kako treba. Vozim po gradu, prilicno bahato i uglavnom nagla kocenja. Ako moze neka preporuk od vas. Hvala.


Hidraulicne naravno posebno ako mozes da narucis sa inosajtova jer cene pristupacne.
Vec sam pisao al jos jednom. Imao sam avid bb5 na bad boy ultra i bile su epska bulja od kocnica. Na kraju su mi stavili shimano alivio hidraulicne i to je je oko i dupe. Vozio sam agresivno po gradu i bb5 sa mojih 113kg tada nisu mogle da me zaustave a da ne nastavim da klizim neki metar previse. Da ne ulazimo u price o "losem podesavanju", namestili su ih cannondale sertifikovani mehanicari a ne neki šuster...
  • 0

#609 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 October 2017 - 09:12 PM

BB5 je entry level, sto opet ne znaci, ponovicu se, da uz izbor plocica (kocioni materijal) ne znaci da nece dobro kociti. Metal plocice sa odgovarajucim rotorom za tvojih 113kg bi bilo odlicno.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#610 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 17 October 2017 - 09:22 PM

Pa i alivio je neki entry level valjda?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#611 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 October 2017 - 09:31 PM

nagledao sam se “losih” kocnica koje posle stelovanja i odmascivanja rade super. avid bb5 su odlicne kocnice. po meni bolji izbor od jeftine hidraulike (zbog cene i zezanja sa koc. tecnoscu).


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#612 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 18 October 2017 - 12:40 AM

Hidraulicne naravno posebno ako mozes da narucis sa inosajtova jer cene pristupacne.
Vec sam pisao al jos jednom. Imao sam avid bb5 na bad boy ultra i bile su epska bulja od kocnica. Na kraju su mi stavili shimano alivio hidraulicne i to je je oko i dupe. Vozio sam agresivno po gradu i bb5 sa mojih 113kg tada nisu mogle da me zaustave a da ne nastavim da klizim neki metar previse. Da ne ulazimo u price o "losem podesavanju", namestili su ih cannondale sertifikovani mehanicari a ne neki šuster...

Ja ovde nisam razumeo koje su bolje... :D ako si prvo pomenuo Avid pa alivio pa onda njih sa oko i dupe, znači bolje Avid? A preporucujes hidrauliku... :confused:

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#613 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 18 October 2017 - 07:02 AM

Da ne otvaram novu temu ... Je l' vozio neko bicikl sa hidrauličnim V-brake kočnicama ? Konkretno me interesuju iskustva sa HS11 Magura ...


  • 0

#614 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 18 October 2017 - 07:42 AM

Ja ovde nisam razumeo koje su bolje... :D ako si prvo pomenuo Avid pa alivio pa onda njih sa oko i dupe, znači bolje Avid? A preporucujes hidrauliku... :confused:

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

 

Izvini, ni sam sebe nekad ne razumem :-)

Bolje su Shimano 445 i sve iznad i posle hidraulične nego bilo koje mehaničke prema mom iskustvu i nekom znanju.

Ulje daje modulaciju nedostižnu za sajlu i zaustavna moć je veća. 


  • 1

#615 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 October 2017 - 07:42 AM

Pa i alivio je neki entry level valjda?
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Код шимана је дошло до померања класа условно изласком нових модела. Те 445, као и 446/447 су некад биле деоре класа а сад су аливио. Основни модели су сада 355, 395/6...
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#616 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 18 October 2017 - 07:45 AM

BB5 je entry level, sto opet ne znaci, ponovicu se, da uz izbor plocica (kocioni materijal) ne znaci da nece dobro kociti. Metal plocice sa odgovarajucim rotorom za tvojih 113kg bi bilo odlicno.

 

To je ok, razumem te. Ovda, pak, govorim o kočnicama by design bez upgardea i budženja koje sam i sam radio. 

U ovom kontekstu je hidraulika superioran koncept. Vidi se i po primeni u drugim industrijama.

 

Naravno, poštovanje sajli za sve što je odradila pa i danas radi. Recimo imao sam prilike da vidim Space Shuttle detaljnije i ima sajli koliko hoćeš sa razlogom ali je okruženje u kom rade specifično.


  • 0

#617 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 October 2017 - 08:35 AM

To je ok, razumem te. Ovda, pak, govorim o kočnicama by design bez upgardea i budženja koje sam i sam radio. 

U ovom kontekstu je hidraulika superioran koncept. Vidi se i po primeni u drugim industrijama.

 

Naravno, poštovanje sajli za sve što je odradila pa i danas radi. Recimo imao sam prilike da vidim Space Shuttle detaljnije i ima sajli koliko hoćeš sa razlogom ali je okruženje u kom rade specifično.

 

Superiorno zavisi od uslova eksploatacije, kako si i sam naveo u primeru sa spejs šatlom.

 

Mana hidraulike je što ne možeš lako, na putu, da rešiš problem sa crevom i kočionom tečnošću. Što se zahteva tiče, za veliku većinu korisnika i kočnice koje nisu diskovi pružaju sasvim dovoljno zaustavne moći i dovoljno kavlitetnu modulaciju. U tom smislu, mehanički diskovi su korak napred (dobri barem). Dobra hidraulika je još jedan... ali mislim da ni jedan od tri navedena sistema nije u svakom smislu superioran u odnosu na druga dva, pa da se može reći: "ovo je to!" Sve zavisi od kriterijuma, prioriteta i uslova eksploatacije.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#618 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 18 October 2017 - 09:11 AM

Da ne otvaram novu temu ... Je l' vozio neko bicikl sa hidrauličnim V-brake kočnicama ? Konkretno me interesuju iskustva sa HS11 Magura ...


Imao sam HS33, pre dobrih 10tak god, tadašnji model nije bio sa onim fensi šefovima u drečavim bojama.
Kočnice kao kočnice su imale solidnu snagu, pogotovo što imaju bustere.
Kada sam posle x godina prodao taj bajs, novi vlasnik je izmenjao ulje i presetovao ih, kočile su još bolje.
Ne znam za koje pare bi ih kupio ali iz ove perspektive bih ipak uzeo disk kočnice, hidrauliku naravno.
Izmenjao sam ih više modela i svake koristim muški jer sam prilično težak (oko 100kg) i nikada nisam imao problema. Te priče, u nedođiji ne možeš da središ hidrauliku a vbrake možeš zaobiđi, sem ako stvarno nemaš ambicije da ideš na put oko sveta bajsom, za taj 0.001% populacije jeste bolje da ima vbrake...
  • 0

#619 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 October 2017 - 04:00 PM

Te priče, u nedođiji ne možeš da središ hidrauliku a vbrake možeš zaobiđi, sem ako stvarno nemaš ambicije da ideš na put oko sveta bajsom, za taj 0.001% populacije jeste bolje da ima vbrake...

 

Ne bih se složio oko procenata. Pre bih rekao da oko 0,001% biciklista neće dobiti dovoljno dobro kočenje sa mehaničkim diskovima, ili čak i V-brejk kočnicama.

 

I što se nedođije tiče - ako ne radiš sve sam, dovoljno je da u krugu od desetak km od tvoje kuće nema servisa koji će to uraditi i već ti se komplikuje život. Ne znam kakva je situacija van većih mesta.

 

Onda urbana sredina - gust parking sa nabacanim bajsevima - puno više šanse da ti neko, nehotično, iskrivi disk. Za tako nešto na primer disk kočnice, bilo mehaničke, bilo hidraulične nisu sretno rešenje (kao ni drumski korman, ali to je druga tema).


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#620 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 18 October 2017 - 04:43 PM

Sajlonac, Imam 30% manju masu od tebe, tako da problema sa zaustavljanjem nisam imao ni sa fabričkim logan v-brake na cobri.

 

Razmišljam o tome da kupim jedan pristojan ram i napakujem sebi bajs, da se zanimam malo preko zime, a na njemu su fabrički HS11, pa reko da vidim ako je to nešto baš baš mnogo bolje od recimo avid sd5 koje imam, ili ovih deore v-brake, da pazarim ...

 

O diskovima ne razmišljam, zaista. Ne sumnjam da su do yaya, al' za moje potrebe su overkill. Kad bih recimo kupio bajs na kome su fabrički vozio bih naravno ...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika