Jump to content


Fotografije

22. Fruškogorski MTB Maraton


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
106 odgovora na ovu temu

#61 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 05 May 2014 - 09:28 AM

Ovo nema nigde! Već tri godine sam skoro svaki vikend na toj planini i ovo još nisam doživeo. Maraton završio u jednom komadu ja, ali bicikli ne. Ko god je odustao ili se nije pojavio na maratonu grdno se prevario. Za organizaciju i markaciju staze sve pohvale. I ako bi mogao neko od organizatora da napiše koja je ono bila braon/crna tečnost na kontrolnim tačkama. Mnogo dobra stvar.
  • 0

#62 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 05 May 2014 - 09:31 AM

Pitao sam devojku na prvoj KT, kaze Isostar.

@davosir
Ne brini nije bio problem zbog srmzavanja, nego mi bese zao coveka sto se dere :)
  • 0

#63 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 May 2014 - 10:31 AM

Skoro tri sata u vodi i blatu. Tociljanje po blatu nizbrdo. Tri uletanja u blatnjavu baru do pola točka (a izgledala je plitko). Pad i kupanje u jednoj takvoj bari. Nove pakne skoro potpuno potrošene. Odvaljen donji deo leve sprinterice (i prelazak poslednjih 3km po principu čarapom-po-blatu-i-spd-pedali).
Ako, vredelo je. Uživancija :)

Pohvale organizatoru na hrabrosti da održi trku čija staza pokriva pola Fruške gore i u ovakvim uslovima i ljubaznim ljudima na KT.

I naravno, svaka čast svima koji su juče startovali :)
  • 0
--

#64 jokulator

jokulator
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 05 May 2014 - 12:12 PM

evola za organizaciju i volju da se ova manif. odrzi uprkos vremenskim i financijskim uslovima.tesko mi pada sto fg.mar. cekam ko halijevu kometu te sto je takvih dogadjaja malo.steta i za taru2011(off road challange) sto ga nema.vidim u hr ce se odrzati pocetkom 9mj. trans dinara u 3 dana po 80km sa preko 2000m nv po danu.to je ograniceno na 350 ucesnika.mi izgleda turizam svatamo pogresno jer se i na ovaj nacin promovise nasa zemlja
  • 0

#65 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 05 May 2014 - 01:31 PM

Mnogo je dobro bilo, oduvek sam tražio dobar izgovor da se uvaljam u blato! Pa eto taj maraton ispade odlična šansa da ispunim svoju želju i jesam.... više puta. Imao sam neku "božemesačuvaj" kabanicu, koja se stalno širila pri većoj brzini, pa ako se nekom učinilo da je video Batmana, to sam ipak samo ja :mrgreen: (mada me je ta kabanica sačuvala, pa sam na cilju bio dosta suv)

Da li je neko išao na veliki maraton, ako jeste neka podeli iskustvo, baš me zanima kako je dalje bilo :D
  • 0

#66 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 05 May 2014 - 02:44 PM

Bilo je ludo i nezaboravno!...

rezultati?
  • 0

#67 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 05 May 2014 - 04:32 PM

Dobro je , znaci nismo jedini :D upravo sam pregledao bajkove kolega iz kluba i svoj, na tri bajka na svima su kocnice otisle u ..... :) Drug sto je bio prvi na srednjem, nije potrosio samo pakne, rotori na R1 su "debeli" mozda 1mm :D , a ja sam kevlarske pakne montirao dan pred maraton, ...nakon zavrsenog malog maratona od njih nije ostalo nista :)
U svakom slucaju, odlican dan! Hvala!
  • 0

#68 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 06 May 2014 - 08:16 AM

Ja mislio da sam spalio pakne jer su v-brake i nisu za vlazno vreme... Al' vidim da bi mi bilo svejedno i diskove da sam imao :lol:
  • 0

#69 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 06 May 2014 - 01:26 PM

Da je maraton bio odrzan u Nemackoj (ili bilo koja druga normalna zemlja), verovatno bi se odlozio za neko vreme (nedelju dana recimo), ili bi se skratio. Jer koja je poenta maratona ove godine? Ja stvarno ne znam. Da odes, spalis pakne :D (vidim da je to ostavilo najveci utisak), izmrznes, pokisnes, da od 50km, vozis 25km, da ne mozes da vozis... Samo eto neki dozivljaj. To si mogo i kod kuce, sacekas kisni dan pa idi i usvinji se maksimalno :D Ne zameram organizatorima nista, cak i pohvale za njih. Samo mislim da su trebali da pomere datum, doslo bi sigurno vise ljudi, TRKANJE BI BILO BOLJE, a na kraju krajeva i druzenje bi potrajalo. Ovako sto se toga tice veliki minus (osim ako su bili prinudjeni na ovaj datum).
  • 0

#70 ossa

ossa
  • Members
  • Pip
  • 27 posts
  • LocationLiman, Vojvodina

Postavljeno 06 May 2014 - 01:42 PM

Pa sledeci vikend ce biti "suvlje". A od cega vam odose pakne? Nije valjda od peska?
  • 0

#71 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 06 May 2014 - 02:56 PM

A od cega vam odose pakne? Nije valjda od peska?


Sitne čestice iz blata, baš kao što si i sam rekao pesak, zalepe se na rotor. Tada se rotor pretvara u "brusni disk" koji obrusi pakne samo tako :?
  • 0

#72 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 May 2014 - 03:12 PM

[...]Samo mislim da su trebali da pomere datum[...]


Datum održavanja FG MTB martona je ove, kao i svih prethodnih, određen Kalendarom takmičenja BSS koji se donosi početkom godine.

Prošle godine je maraton održan na isti datum, 04.05, a tada je temperatura bila preko 25C, a staza je bila suva kao barut. Godine 2010. je maraton održan 16.05. a uslovi su bili skoro identični ovogodišnjim (istina, tada nije lila kiša sve vreme maratona već je polako padala).

Kako proleće odmiče i tokom leta dobara deo staza na FG po kojima se vozi maraton (pogotvo srednji i veliki) su sve više i više obrasle kupinama i ostalom vegetacijom, a to niko ne čisti. Mislim da je previše očekivati od organizatora (mislim da u organizaciji nema više od 15-ak ljudi) da u tom slučaju sam održava 40-ak km šumskih staza da bi one bile u koliko-toliko voznom stanju. Ovako, datum održavanja martona je nedelju dana posle pešačkog kada je velika verovatnoća da su sve staze očišćene od vegetacije.

Možda smo mi koji smo pisali izveštaj zaboravili da napišemo - staza *je* bila skraćena ove godine, kao i 2010. (npr. mali marton je vožen bez dela oko Ggetega, kad se od Brankovog groba popne na asfalt išlo se odmah desno sve do Popovice).

Učestvujem na maratonu od 2005. godine i nekako mi je FG MTB maraton kruna sezone (iako pada skoro na njen sam početak). I meni je strahovito žao što nisam odvozao stazu srednjeg maratona kao svih prethodnih godina (vozio sam skraćeni mali) ali šta da se radi - bogatiji sam za jedno novo iskustvo.

Napomena: Nisam u organizaciji maratona :)
  • 0
--

#73 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 06 May 2014 - 05:12 PM

Ovako sto se toga tice veliki minus

Ja cu sebi dati za pravo da prokomentarisem, i ako nisam u organizaciji maratona, nisam cak ni iz iste drzave.
Vidis ja gledam na stvari sasvim drugacije i zaista ne vidim razlog da se maraton pomera bez obzira na vremenske uslove, cak sto vise.I ja ne vidim poentu skracivanja maratona, ....ako neko ne moze da vozi veliki po onakvim uslovima,neka vozi srednji, MTB je i i po suvom i po kisi i po blatu. To sto neko nije mogao da vozi dobar deo staze je razlog da poradi na tome( gurao sam i ja, ali ne mnogo :) ) Ovo je pravi MTB maraton,i zato ga volim, onaj ko se mislio turisticki voziti trebao je taj dan ostati kod kuce :D a onome ko je odvezao veliki treba se nakloniti.
Inace , uzivao sam na svakom dijelu staze, i kad sam krenuo na put na maraton znao sam sta me ceka, i nije mi bio problem napraviti 700km da bih se usvinjio, i doci cu opet.
Takodjer, vozio sam i taj 2010, samo je tad bilo manje kise, ali puno vise blata.
Zbog svega, svaka cast organizatorima sto su odradili i odrzali maraton, kao i ljudima na KT, mislim da je njima bilo najgore.
  • 0

#74 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 06 May 2014 - 10:20 PM

Nisam ja mislio nista lose. Samo sam pitao da li je postojala mogucnost da se to odlozi makar za ovu nedelju, kada bi vreme bilo bolje. Nista vise... Naravno svako ima neki svoj stav. I ja volim MTB, volim da vozim po svim uslovima, to je MTB i treba tako. Samo je ovo bilo isuvise extremno vreme. Opet ponavljam, sve pohvale za organizatore. Neko je pitao vec... Kad ce rezultati?
  • 0

#75 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 06 May 2014 - 10:30 PM

Da je maraton bio odrzan u Nemackoj (ili bilo koja druga normalna zemlja), verovatno bi se odlozio za neko vreme (nedelju dana recimo), ili bi se skratio. Jer koja je poenta maratona ove godine? Ja stvarno ne znam. Da odes, spalis pakne :D (vidim da je to ostavilo najveci utisak), izmrznes, pokisnes, da od 50km, vozis 25km, da ne mozes da vozis... Samo eto neki dozivljaj. To si mogo i kod kuce, sacekas kisni dan pa idi i usvinji se maksimalno :D Ne zameram organizatorima nista, cak i pohvale za njih. Samo mislim da su trebali da pomere datum, doslo bi sigurno vise ljudi, TRKANJE BI BILO BOLJE, a na kraju krajeva i druzenje bi potrajalo. Ovako sto se toga tice veliki minus (osim ako su bili prinudjeni na ovaj datum).


Pre nekoliko godina je jedan drugar iz NS koji je tada ziveo u Nemackoj doveo jednog švabu na FG MTB maraton. Iako je presao put od skoro 1000 kilometara Švaba nije hteo da startuje na maratonu jer je padala kisa na startu. Ispricao mi je svoje iskustvo i rekao mi kako je to po njegovom misljenju mucenje a ne maraton, da se nekoliko puta napatio i onda nakon jednog takvog mucenja odlucio da vise ne startuje ako kisa pada na pocetku maratona. Stoga sam zakljucio da ni u Nemackoj ne pomeraju/odlazi ili slicno ovakve manifestacije.
Velika je verovatnoca da je organizator prinudjen da se drzi jednog datuma kad prijavi trku u kalendar.
  • 0

#76 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 06 May 2014 - 10:36 PM

[...]Samo mislim da su trebali da pomere datum[...]


Datum održavanja FG MTB martona je ove, kao i svih prethodnih, određen Kalendarom takmičenja BSS koji se donosi početkom godine.


Prilikom prijavljivanja datuma odrzavanja MTB maratona organizator mora da vodi racuna o verskim praznicima (Uskrs, Djurdjevdan) kao i vremenu odrzavanja Fruskogorskog planinarskog maratona (najcesce 6-13 dana nakon njega).
  • 0

#77 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 06 May 2014 - 11:55 PM

Nedelju dana nakon maratona je već MTB kup Srbije.

Evo i rezultata:

Dodaj prilog


  • 0

#78 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 07 May 2014 - 09:16 AM

id=512]MTB kup Srbije[/url].Evo i rezultata:

"Takmičar sa startnim brojem 164 kažnjen je sa dodavanjem 20 s zbog ne potpisivanja na KT 3"

he, he, opet Sloba (covek iz doba Jure) :)
  • 0

#79 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 07 May 2014 - 10:12 AM

Otprilike potvrđujem utiske svih do sada - i ja sam ostao bez pakni, i to vrlo brzo, praktično već na drugom spustu (na Selište), pa sam morao da odustanem od Velikog maratona i kako-tako pređem stazu Malog (šetajući bajk nizbrdo :(). Nisam nikada imao takvo iskustvo, mislim da je velika količina vode doprinela, jer voda stalno prska i nanosi pesak na rotore, što nije slučaj kada je "samo" blato u pitanju. A bile su mi polupojedene pakne u startu. Znači, u takvim uslovima i ne kretati bez novih pakni - pa dodati i taj trošak, realno... Jedino ako neko zna kako da se sačuvaju pakne u takvim uslovima (znam - ili ne kočiš uopšte, ili blokiraš točkove na startu, i ne pustiš sve do kraja :D)

Ali pored toga nekako sam se prijatno iznenadio, kao što je neko rekao, nije bilo TOLIKO blata kao 2010., više je bilo vode, i moglo je skoro sve da se vozi, čak i za mene koji pomalo ima tremu od spuštanja po blatu (iz objektivnih i subjektivnih razloga - šrafovi u kuku su tu da me podsete na to). Ako niste mogli uspone da vozite onda, realno, trening je tu najveći problem a ne blato.

Tako da, žao mi je što nisu bili idealni uslovi za "napad" na lični rekord na Velikom, to će valjda biti dogodine, ali zato je bilo zanimljivo iskustvo iz drugog gledišta, pa mi drago da sam ipak startovao, iako sam ubeležio svoj prvi DNF na FG maratonu nakon učešća 9 godina zaredom.

Vidim neki su se ludo zabavljali, bilo je padanja, bilo je gubljenja brojeva, bilo je gubljenja vozača, ali generalno svaka čast svima koji su se odvažili da se pojave na FG po onom monsunu, naročito osoblju na KTama koji su satima stajali na kiši i čekali zaostale takmičare :)
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#80 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 07 May 2014 - 11:45 AM

...ali generalno svaka čast svima koji su se odvažili da se pojave na FG po onom monsunu, naročito osoblju na KTama koji su satima stajali na kiši i čekali zaostale takmičare :)


...Jer koja je poenta maratona ove godine? Ja stvarno ne znam. Da odes, spalis pakne :D (vidim da je to ostavilo najveci utisak), izmrznes, pokisnes, da od 50km, vozis 25km...


mogu samo da zamislim "osoblje" na kontrolnim tackama da nije bio skracen maraton. To osoblje volontira na kontorlnim tackama ali i ljudska dobra volja po ovakvim vremenskim uslovima ima svoje granice. Ako neko ima podatke mogao bi da uporedi vremena/kilometrazu/visinsku razliku ovog i proslogodisnjeg.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika