Jump to content


Fotografije

22. Fruškogorski MTB Maraton


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
106 odgovora na ovu temu

#21 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 23 April 2014 - 09:57 AM

Planiram da sa ortacima odem na maraton ove godine pa sad imam neka pitanja.

1. Pošto dolazimo iz Bg-a i verovatno ćemo ići vozom, zanima me kakva je situacija sa unošenjem istog u voz. Zvao sam stanicu, i oni su mi rekli da postoji poseban voz koji ima mesta za bicikle koji saobraća samo jednom dnevno (ali taj termin mi ne odgovara), a u običan može da se unese samo rastavljen (u obliku prtljaga). Ja znam da sam viđao ljude sa bajsom u voznom stanju kako ga stave tamo na početku vagona, pa me zanima da li imaju običaj da prigovaraju za to. Verovatno će nas biti dvojica ili trojica (svi sa bajsevima). Jel dolazio neko na ovaj način?
2. Gde je najjeftiniji smeštaj (a da dozvoljavaju da se negde ostavi bajs)? Treba nam samo da prespavamo i ostavimo stvari do kraja maratona. Ovo nam je elegantnije rešenje nego da krenemo prvim vozom u 04:40, mada u krajnjem slučaju ćemo tako doći.
3. Da li je moguće ostaviti neke stvari stvari (ranac) na startu/cilju , u slučaju da dolazimo tog dana pa nemamo gde da ostavimo (a ne bih sa punim rancem da vozim)?
  • 0

#22 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 April 2014 - 10:36 AM

http://www.sporte.rs... ... RMATOR.pdf

INFORMATOR MARATONA :D
  • 0

#23 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 April 2014 - 10:39 AM

1. Ja sam lično unosio bajk u voz i sve se možeš dogovoriti sa kondukterom uz malo novčano podmazivanje :wink:

2. U informatoru koji sam malopre linkovao imaš listu smeštaja a najjeftiniji je u planinarskom domu, zovi, rezerviši, pa se vidimo :D

3. Naćićemo ti neko mesto ;)
  • 0

#24 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 23 April 2014 - 01:10 PM

2. Zvao sam juče sve one iz informatora i dobio sam samo onaj prvi hostel u gradu ali mi se čini malo skupo (1000-1500 din). Niko od ostalih se nije javljao (možda još nisu radili zbog praznika). Ali evo sada gledam sa drugovima, i verovatno ćemo ujutru toga dana doći.
PS: Mislim da ste za Planinarski dom ŽELEZNIČAR pogrešili fiksni, dobio sam neku privatnu kuću.
3. E super :D

Kakva je situacija sa unošenjem bajsa u gradski prevoz? Zvao sam juče nekoga od organizatora (ne sećam se tačno koga), i rekoše mi da će se verovatno dogovoriti sa njima da dozvoljavaju taj dan.
Ovde po Beogradu znaju da prave problem (ja lično nisam unosio, ali sam prisustvovao tome da je vozač odbijao da krene dok biciklista nije izašao), pa me zanima kako je u Novom Sadu?
  • 0

#25 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 April 2014 - 10:20 PM

2. Izgleda da ti brojevi više stvarno nisu aktuelni.
Ovo je pravi broj: Žika: 063/802-4532
:D

Za bajk u gradskom prevozu inače važi kao i za voz. Mora biti upakovan u prtljag, ali mislim da ćemo izdejstvovati da ne prave problem. To ćemo znati ovih dana.
  • 0

#26 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 April 2014 - 02:20 PM

Danas sam prošao deo staze malog maratona, od Paragova (skoro od starta) pa do Stražilova.
Ima mestimičnog blata ali sam prošao ne-isprskan, a staza nije klizava i dosta je brza. Na jednom strmom penjanju sam samo imao osećaj da me blato usporava ali ništa strašno, sve se vozi. Nogu nisam morao ni u jednom trenutku da spuštam.
Samo da ostane ovakva staza i biće odlično! :D
  • 0

#27 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 27 April 2014 - 03:36 PM

Drugar i ja smo isto bili danas na jednom delu staze, od Partizanskog puta do Stražilova pa do Bukovca, sve je ok, jedino od stražilova ka Bukovcu je bilo malo blatnjavih delova, al tu je uvek tako. Međutim sledeće nedelje najavljuju kišu... Prošli vikend smo se spuštali sa Letenke na Testeru, valjali se po blatu samo tako. Nismo neki profi biciklisti, al ono je bilo prilično ne vozivo. Nadam se da će nas vreme poslužiti :D
  • 0

#28 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 April 2014 - 03:48 PM

jedino od stražilova ka Bukovcu je bilo malo blatnjavih delova, al tu je uvek tako

Tu sam i ja bio danas, prezadovoljan sam tim delom staze, s obzirom koliko je padalo kiše. Ako znaš liniju možeš proći bez da zagaziš u blato, kao ja danas.

Inače, vozio sam ja veliki maraton kada je bilo katastrofa vreme (pljuskovi, grmljavina, blato) i nije nemoguće, a toliko sam svega doživeo da se i dan danas neka dešavanja od tog dana prepričavaju :mrgreen:
Kakvo god da je vreme za maraton, 100% će biti upamćen po raznim doživljajima :wink:

Dobrom garderobom se sve prevaziđe :idea:
  • 0

#29 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 27 April 2014 - 04:31 PM

ovi mtb maratni se voze po istom putem kao i ovaj obican fg maraton sto se pesaci(ako gresim ispravite me )...presao sam juce ovu rutu od 35km peske,to je taman taj mali , ako nekog zanima putanja dosta mi se svidja ima malih uzbrdica na pocetku malo nesto, zatim ima jedna malo duza kada se penje tamo na dom na strazilovu posle se silazi dole pa se penje do groba i sledeca ozbiljna uzbrdica je odma na pocetku ove deonice od manasitra grgeteg prema stolovima i ta deonica je cak i najblatnjavija bare su se na nekim delovima prositrale duz cele sirine stace tako da je bilo dosta blata...tako da ukoliko bude padala kisa bar 2 dana pre znajete da ce biti blata sigurno,doduse ne puno ali oce sigurno.....inace planiora sam sa jos2 druga sada za raspust da odvezemo taj srednji sami , prvenstevno sto nemamo para za prijave, pa me zanima dal su rute iste i dal se uvek prate srculenca kao i obican fg maraton :D
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#30 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 27 April 2014 - 04:39 PM

@gamzzy
Hehehe, e pa onda sam pratio tvoju liniju uzbrdo, ostali su tragovi od guma :mrgreen: Šalu na stranu u nedelju sam na startu, taman i ako munje budu lupale po Popovici! Pre bih rekao da se jakom voljom sve prevaziđe, al nije loše ako imaš jaknu kada šiba vetar i kiša :D

Ja tamo nisam zbog nekih rezultata, već zato što je to jedno veoma lepo iskustvo, pre svega zbog ljubitelja ovog sporta koji se svake godine okupljaju da bi se družili i takmičili. Meni je samo žao što me neko ranije nije posadio na brdski bicikli i poslao u Frušku Goru, sigurno ne bih zažalio :D

Svakom ko se dvoumi da li da dođe, preporučio bih da po svaku cenu, taj dan stane na start sa nama, pa ne bitno koji broj na cilju bude, ostaće mu jedna lepa uspomena na taj dan.
  • 0

#31 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 April 2014 - 05:17 PM

kada se penje tamo na dom na strazilovu posle se silazi dole

Ta deonica nije u sklopu našeg maratona, nego se nastavlja pravo na uspon ka Brankovom Grobu.

...prvenstevno sto nemamo para za prijave, pa me zanima dal su rute iste i dal se uvek prate srculenca kao i obican fg maraton :D

Nisu potpuno iste staze, dosta se vozi i po asfaltu, postoje oznake za vreme maratona, a to su natpis MTB na strelici, kao i šatirane crveno-bele tračice koje vise po grančicama duž trase MTB maratona. Crvena srca u belom krugu su oznake pešačkog maratona, ali dobar deo našeg prolazi tuda.

Što se para tiče, u startnini se dobijaju kvalitetna majica i čarape koji ostaju i kao dobar (a i koristan) biciklistički odevni predmet, a par kvalitetnih čarapa uvek dobro dođe. Kada se uzme u obzir koliko koštaju dobre čarape i kvalitetna majica - maraton ispadne gratis zadovoljstvo ;)

a o ručku i okrepi na stazi, kao i nezaboravnom druženju da i ne govorimo :mrgreen:
  • 0

#32 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 27 April 2014 - 06:36 PM

Nisu potpuno iste staze, dosta se vozi i po asfaltu, postoje oznake za vreme maratona, a to su natpis MTB na strelici, kao i šatirane crveno-bele tračice koje vise po grančicama duž trase MTB maratona. Crvena srca u belom krugu su oznake pešačkog maratona, ali dobar deo našeg prolazi tuda.

Aha primetio sam to na stazi ovo su srculenca a ima i kao trobjoka zastava msm da je crveno belo crveno :D ili obrnuto :D a video sam na ptuu na sfaltu pise MTB i strelica...a sto se tice to penjanje na nom tamo pri vrhu sam video streliuc gde pise MTB pa sam misli oda se i tuda ide al ako ne ok jos bolje onda :D tu sam bas i video par skakaonica za mtb... :D

Što se para tiče, u startnini se dobijaju kvalitetna majica i čarape koji ostaju i kao dobar (a i koristan) biciklistički odevni predmet, a par kvalitetnih čarapa uvek dobro dođe. Kada se uzme u obzir koliko koštaju dobre čarape i kvalitetna majica - maraton ispadne gratis zadovoljstvo ;)

a o ručku i okrepi na stazi, kao i nezaboravnom druženju da i ne govorimo :mrgreen:

a znam ja sve to i razumem..ne kazem nista da je skupo ili da necu da dam al jednostavno nemam para i to je....mozda sakupim nesto do sledece godine pa se vidimo sledce :D
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#33 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 27 April 2014 - 07:57 PM

Jel organizujete neki tus posle voznje, za nas neiskusne tj blatnjave? :D
Da znam dal da jurim neku pumpu da se ispuskiram posle maratona :mrgreen:

Inace trenutno sam prazan tako da kod mene ima 2 mesta za polazak u nedelju ujutro iz BG, ako neko nema prevoz. Kontakt PP.
  • 0

#34 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 April 2014 - 07:32 AM

tu sam bas i video par skakaonica za mtb... :D

Nema nikakvih skakaonica na našem maratonu :mrgreen:
To su staze naših kolega spustaša. Ipak je Fruška Gora mala pa je sve nekako zbijeno sa Novosadske strane :wink:
  • 0

#35 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 April 2014 - 09:39 AM

U subotu, 03. maja moći će da se podignu startni paketi od 18h do 21h u prostorijama planinarskog društva Železničar koje se nalaze na Trgu Galerija u centru Novog Sada.
Mapa je u prilogu, a ono što se ne vidi na mapi je da se može prići sa 3 strane i to:
- pešački prolaz preko puta robne kuće Bazaar između banke intesa i zgrade nacionalne službe za zapošljavanje
- parking koji se proteže između Trga Mladenaca i Trga Galerija
- iz ulice Miroslava Antića

Attached Thumbnails

  • trg galerija.jpeg

  • 0

#36 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 May 2014 - 12:31 PM

Predprijave za 22. Fruškogorski MTB Maraton su gotove sa ukupnim brojem od 193 potvrđena učesnika i to:
veliki maraton - 24
srednji maraton - 56
mali maraton - 113
  • 0

#37 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 02 May 2014 - 07:35 AM

Moze malo info o stanju na stazi....blato ili puno blata kao prije par godina kad je veliki bio skracen ? :)
Takodjer ako moze savjet ili molba, da se onaj zavrsni deo, tj zadnji uspon, oko onog nekog jezerca malo bolje obiljezi, kao i poslije zadnjeg spusta da se oznaci da se ne prelazi potok, jer jedino sto se tamo vidi je markacija od pjesackog, koja vodi na krivu stranu.
Dobronamjerni savjeti , vidimo se :wink:
  • 0

#38 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 May 2014 - 05:04 PM

Moze malo info o stanju na stazi....blato ili puno blata kao prije par godina kad je veliki bio skracen ? :)


Danas sam se oko 14h šetao po FG. Blata je bilo ali se nije lepilo za obuću, što je dobro, znači da se veći deo staze može voziti. Loše je da predviđaju obilnu kišu od sutra (subota) poslepodne do nedelje poslepodne uz osetno zahlađenje (max predviđena temperatura za NS u nedelju je 12C - znači otprilike onakvi uslovi kakvi su bili 2010. godine kada je skraćen maraton). Opet, predviđali su i za danas preko dana pljuskove pa ništa od toga.
Skrenuo bih pažnju i na to da u propozicijama za ovogodišnji maraton stoji i: "Maraton se održava u punoj dužini bez obzira na vremenske uslove."
Savet - obavezno staviti gume za blato.

EDIT: Radi ilustracije kakva vremena da očekujete na pojedinim stazama ako se ostvare meteo prognoze, evo rezultata iz 2008. kada su se staze vozile u neskraćenim dužinama po izuzetno blatnjavoj podlozi. Kiša je padala čitav prethodini dan, stala je oko jutra i ponovo počela da pada oko 5h nakon početka maratona.
http://www.cikloberz..._show.php?id=78
  • 0
--

#39 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 May 2014 - 09:59 PM

Ima blata u šumi. Ima ogrmomnih blatnjavih lokvi, ali ima i suvih delova. Proveo sam dobar deo dana tamo danas, sve do potpunog mraka do oko 21h kada je iznad Novog Sada počelo da grmi i seva. Tada smo bili na grebenu, kod skretanja u šumu za spuštanje u Vrdnik. Nebo iznad nas je bilo vedro, baš smo komentarisali mlad mesec i zvezde :mrgreen:
Novi Sad smo kasnije zatekli suvim, ali je na jednom delu grada (na telepu) bilo kao da je prošao pljusak :shock:
  • 0

#40 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 May 2014 - 10:00 PM

Takodjer ako moze savjet ili molba, da se onaj zavrsni deo, tj zadnji uspon, oko onog nekog jezerca malo bolje obiljezi, kao i poslije zadnjeg spusta da se oznaci da se ne prelazi potok, jer jedino sto se tamo vidi je markacija od pjesackog, koja vodi na krivu stranu.
Dobronamjerni savjeti , vidimo se :wink:

Kolega je bio tamo da obeleži sa "visećim" trakicama, i kaže da će samo slepac zalutati :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika