Jump to content


Fotografije

22. Fruškogorski MTB Maraton


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
106 odgovora na ovu temu

#81 3opaH

3opaH
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 07 May 2014 - 06:43 PM

Da li je trebalo voziti/gurati/plivati (trijatlon a ne maraton) to je stvar onog ko je vozio/nije. Bilo je simpaticno ako se izuzme opsti problem sa gubitkom mogucnosti kocenja, narocito za nas koji volimo da kocimo nizbrdo.
Slika koja prati text je da docara ekstrem na stazi, nije pravilo, komotno se moglo voziti 90%. Napravljena je na spustu ka Ledincima za koji ja uzalud apelujem da se inace (i po suvom) izbaci.

DSC08669 d.JPG
  • 0

#82 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 07 May 2014 - 07:10 PM

Za ovo je bio potreban kajak!
  • 0

#83 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 07 May 2014 - 07:17 PM

Jel ovo bilo i na malom maratonu? Ja se ne secam ovog dela, ali jeste na jednom spustu bilo ovoliko vode (ne znam sad koji je koji spust, ja ni mapu nisam pogledao pre odlaska na maraton sto je jos jedan + za organizatore jer sam se samo po markacijama snasao).
  • 0

#84 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 07 May 2014 - 08:55 PM

Mislim da je ova slika sa segmenta srednjeg maratona, a spust koji si spomenuo je verovatno onaj od Stolova ka Selištu, tamo je bio svojevrstan potop :D
Jel neko vozio serpentine na usponu ka Brankovom spomeniku? Ja ih vozim redovno po suvom, medjutim na maratonu me umalo voda nije sprala, bio je nekakav odron :D i ona prokleta daska na drvenom mostiću #-o
  • 0

#85 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 07 May 2014 - 09:44 PM

Jao taj mostic je bio haos klizav, cini mi se da sam tu gurao, kako god da stanem saplicem se :)
Serpentine su bile vozljive, ali ne sve - bar ja nisam sve vozio, ali kao sto rekoh prvi put sam tu vozio tako da je i to igralo ulogu.
  • 0

#86 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 08 May 2014 - 06:34 AM

Slika koja prati text je da docara ekstrem na stazi, nije pravilo, komotno se moglo voziti 90%. Napravljena je na spustu ka Ledincima za koji ja uzalud apelujem da se inace (i po suvom) izbaci.


Tu su šumari, pardon, uprava nacionalnog parka, posekli gomilu drveća po njihovoj nekoj filozofiji gole seče (kao na Osovlju i kao iznad Glavice) i sada nema drveća koje sprečava eroziju, i tako se sliva voda i uništava staze. Jednog dana će tamo niknuti velelepni hrastovi, tako nas uveravaju...
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#87 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 08 May 2014 - 07:54 AM

Jao taj mostic je bio haos klizav, cini mi se da sam tu gurao, kako god da stanem saplicem se :)
Serpentine su bile vozljive, ali ne sve - bar ja nisam sve vozio, ali kao sto rekoh prvi put sam tu vozio tako da je i to igralo ulogu.


Tuda vozim jako često pa taj uspon nije toliki bauk - ipak sam se iznenadio da sam skoro sve mogao da vozim, čak i onaj zadnji uspon po korenju. Ali da, prvi mostić je baš bio klizav, tu sam gurao jer inače ne mogu da izvučem one prve stepenice (to samo manijaci mogu :)), a da nisam verovatno bih se prosuo samo tako.
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#88 preko

preko
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 08 May 2014 - 04:24 PM

Bilo je neverovatno. Stvarno. Naročito jer mi je ovo bio prvi MTB maraton.
Naravno, kao i većina gore potpisanih i ja sam ostao bez kočnica (v-break) već negde oko polovine malog maratona tako da sam po zemlji kočio nogama a po drumu je za obojicu kočio moj prijatelj Dragan sa kojim sam vozio (jedan od retkih koji je imao kočnice do kraja).

Želim da se izvinim organizatorima jer sam ih na facebooku prozvao zbog ne objavljivanja rezultata maratona - hvala Branislavu Matiću na obaveštenju o rezultatima.

Ovo je bilo nezaboravno iskustvo za mene, nadam se da će sledeće godine vreme biti naklonjenije nama rekreativcima.
  • 0

#89 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 May 2014 - 05:33 PM

po njihovoj nekoj filozofiji gole seče (kao na Osovlju i kao iznad Glavice) i sada nema drveća koje sprečava eroziju, i tako se sliva voda i uništava staze


OT
I treba seći na golo ("proreda" samo daje šumu koja više liči na park i koja je krš za faunu dok istovremeno baca dovoljno senke da smara (samonikle) mladice) , ali odmah zatim treba i zasaditi...
  • 0

#90 novakn

novakn
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 May 2014 - 05:45 PM

Bilo je neverovatno. Stvarno. Naročito jer mi je ovo bio prvi MTB maraton.
Naravno, kao i većina gore potpisanih i ja sam ostao bez kočnica (v-break) već negde oko polovine malog maratona tako da sam po zemlji kočio nogama a po drumu je za obojicu kočio moj prijatelj Dragan sa kojim sam vozio (jedan od retkih koji je imao kočnice do kraja).


Koje je kočnice imao prijatelj kad kažeš da su izdržale celu trku? :)
Vozio sam srednju stazu.
V-brake zaista nisu za ovo vreme, znajući to ipak sam startovao, imao sam jaču volju nego opremu ..
Drugi komplet V-brake pakni mi je otišao na spustu prema Vrdniku (puknuta guma pre toga je došla kao gratis smrzavanje prilikom menjanja) do Jazak manastira sam skroz sastrugao pakne čak do metala uz to felne takodje sastrugane do kraja, skinuo sam preko 2mm aluminijuma, zadnju felnu bukvalno rascepio, tako da sam od Jazaka KT4 bukvalno 90% ostatka staze gurao bicikl i trčao. No spuštajući se asfaltom punom brzinom prema Zmajevcu molio sam boga da nema nikog na rasksnici, i nije bilo (osim milicije koja je stajala sa strane) ...
Trčeći nizbrdo prema izvoru odjenom začuh lom drveta tik iza moje desne strane, posle 10-20m sam se okrenuo, palo je odmah par metara pored staze gde sam prolazio nekoliko sekundi ranije, u tom momentu neopisiv nalet adrenalina, i bukvalno sam trčao od izvora Zvečan uz uspon Agerovom šumom prema spajanju sa stazom malog maratona.
Zaista nezaboravan maraton, posle ovakvog svaki sledeći će biti mala maca n:bicycle
  • 0

#91 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 08 May 2014 - 06:04 PM

Au! pa ti si se proveo što bi se reklo "za sve novce" :D Jesam li ja jedini, kome su pakne do kraja izdržale, čak je i ostalo jedno 0.5mm mesa :mrgreen:

Za sve vas koji imate Shimano disk kocnice, ima u planetbike za 405din par...
  • 0

#92 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 08 May 2014 - 08:18 PM

Moje v-brake su isto izdrzale do kraja, ali nisam bio previse agresivan na nizbrdicama (ali sam ih sve izvozio tj kocio).
Baradine paknovi crno-crveni, bilo je jos malo mesa na njima, na zadnjoj ne bas, na prednjoj sam mogao jos bar pola malog maratona da vozim (mozda :mrgreen: ).
Ne vidi se bas najbolje, ali jedna od zadnjih paknova je bila na manje od 1mm. Prednje su jos bile super u odnosu na tu jednu.
Postavljena slika Postavljena slika

Sledeci put jagwire za vlazno vreme pa da vidim koliko ce izdrzati :) Felne su ostale citave ovaj put, zadnja mavic je dobila crash-kurs sto se habanja tice - bila nova pre trke, sad ima par linija po sebi :lol:
  • 0

#93 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 08 May 2014 - 08:45 PM

Drugar koji je vozio samnom, je došao na maraton sa već dobro potrošenim paknama, pa se tamo pred cilj zakucao namerno u drvo, ne bi li se zaustavio... Komično je izgledala ta situacija, nije brzo išao, al je svejedno tresno kacigom o drvo :D
Mislim da će ovaj maraton biti zapamćen po oguljenim felnama i paknama, a naravno po potopu biblijskih razmera :mrgreen:
  • 0

#94 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 May 2014 - 09:04 PM

Ahahaha tako sam se ja zaustavljao kad sam bio klinac, prva četiri osnovne sam pohađao u Futogu tamo se tad kopala kanalizacija pa je bila gomila mekane zemlje duž ulica. A imao sam bmx koji mi je bio prevelik, startovao sam uvek sa stepeništa a silazio tako što padnem na tu zemlju :mrgreen:
  • 0

#95 milos76

milos76
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 08 May 2014 - 09:29 PM

Da li neko ima snimke sa maratona? :D
  • 0

#96 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 09 May 2014 - 06:24 AM

Posebno one snimke sa zaustavljanjem sa glavom :D
  • 0

#97 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 May 2014 - 06:40 AM

Da li neko ima snimke sa maratona? :D


Dao sam link na četvrtoj stranici ove teme. Za one sa jeftinijim ulaznicama ponavljam post :)

"Postavljeno je nekoliko klipova, načinjenih kamerom koja je bila montirana na kacigu jednog od učesnika, sa jučerašnjeg maratona na FB event-u:
https://www.facebook...73073462801674/
(čini mi se da ovom sadržaju mogu pristupiti i oni koji nemaju nalog na FB)"
  • 0
--

#98 milos76

milos76
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 09 May 2014 - 10:02 AM

Te snimke sam video,hvala u svakom slucaju. Bilo je ucesnika koji su snimali sa GOPRO i rekli su da ce biti na netu al nmg da nadjem. :(
  • 0

#99 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 May 2014 - 10:52 AM

... e=youtu.be
  • 0
--

#100 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 14 May 2014 - 04:00 PM

Za snimak, montazu veliki =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> odlican
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika