Jump to content


Fotografije

Kaciga-DA ili NE?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
369 odgovora na ovu temu

#141 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 September 2017 - 12:47 AM

Kupio sam ja tu kacigu, tih 205 grama je navlakuša, prava težina je ~240 grama nisam još lično merio ali piše na samoj kacigi.


  • 1

#142 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 21 September 2017 - 06:14 AM

Znaci i time se bave.I za JAKKYL na sajtu planet bike-a pise 330gr ne 430gr.
Jesi li zadovoljan kacigom?Da li negde sada kada je vec duze koristis osecas neki pritisak?
  • 0

#143 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 September 2017 - 07:22 AM

Znaci i time se bave.I za JAKKYL na sajtu planet bike-a pise 330gr ne 430gr.
Jesi li zadovoljan kacigom?Da li negde sada kada je vec duze koristis osecas neki pritisak?

 

Samo da se "umešam". Ako kolegi kaciga pasuje, ne znači da će i tebi (osim ako znate da vam pasuju slični oblici kaciga). Bilo je reči o tome, mislim i u ovoj temi na ranijim stranama.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#144 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 21 September 2017 - 08:29 AM

Samo da se "umešam". Ako kolegi kaciga pasuje, ne znači da će i tebi (osim ako znate da vam pasuju slični oblici kaciga). Bilo je reči o tome, mislim i u ovoj temi na ranijim stranama.

Potpuno tacno,licno imam jajastiju glavu :D
Ali rekoh mooozda sam oblik negde daje naznake.Kada sam je porucivao malopre,skrete mi prodavac paznju da nema vizir i mrezicu sto je obavezno za treking..Te takve sam sve isprobao i nisu mi pasovale.
  • 0

#145 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 September 2017 - 09:18 AM

Vizir je zgodan zbog sunca - pogotovo čije oči su osetljivije. Kad sija direktno i nisko je, retko koje naočare mogu dovoljno dobro da pomognu - kažem, pogotovo ko ima svetlije oči/osetljivije na sunce. Meni lično ne treba - kačket koristim samo kad je pljusak, da mi kapuljača ne pada preko očiju. :)

 

Za mrežicu stvarno ne bih znao.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#146 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 September 2017 - 09:40 AM

Pisao sam već iskustva, kaciga je odlična i ne oseća se na glavi. Ali da su mi neki jeftiniji modeli pasovali da me nisu žuljali i da je bila veličina koja mi je taman uzeo bih neku za 5-6 hiljada jer im je težina skoro ista.


  • 0

#147 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 29 October 2017 - 06:16 PM

Videh danas kod kolege na profilu

 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#148 saxomofon

saxomofon
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 April 2018 - 04:31 PM

Iskreno, do sada mi nije padalo na pamet da moze da se desi, ali danas sam imao blizak susret sa golubom, tako da jos jednom - ogromno DA za kacigu :) Nisam uspeo da vidim sta se desilo sa golubom, cim nije pao na zemlju, znaci da je odleteo. Da li je povredjen, nazalost, ne znam...


  • 0

#149 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 05 August 2018 - 08:27 AM

Pre neki  dan me zaustavi policicija ,bas na svetog Iliju. Bila je vec noc, kacigu sam nosio ,jer ja uvek nosim kacigu kada vozim bicikl,pita me zasto nemam  fluoroescentni prsluk,kazem mu da imam dres koji ima fluoroescentne detalje, on odgovara da to nije primetio. Ja kazem da mislim da prsluk nije obavezan,on se konsultuje sa kolegom ,koji mi kaze   "Kaciga i prsluk je obaveza  vozaca bicikla  u Srbiji kada vozi van naseljenog mesta,i kazna za nenosenje prsluka u uslovima smanjene vidljivosti je  6000 din.  Pustio me uz opomenu. Tako da ne bude zabune na ovoj temi, da li treba ili ne treba- obaveza je po zakonu van naseljenog mesta nositi kacigu i prsluk.


  • 0

#150 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 August 2018 - 08:37 AM

Ako postoji taj clan onda jeste obaveza. Ja nesto ne videh da su slem i fluo prsluk obavezni.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#151 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 05 August 2018 - 09:08 AM

Baš sam pregledao novi zakon i nigde ne vidoh bilo šta vezano za kacigu i prsluk. Znam da je bilo u planu da se to uvede, ali sam nailazio na vesti da nije uvedeno.


  • 0

#152 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 August 2018 - 10:42 AM

Baš sam pregledao novi zakon i nigde ne vidoh bilo šta vezano za kacigu i prsluk. Znam da je bilo u planu da se to uvede, ali sam nailazio na vesti da nije uvedeno.

 

Ne piše da je obavezno, niti da je zabranjeno, tako da ostaje na svakom da proceni kako misli da je najpametnije.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#153 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 05 August 2018 - 03:55 PM

Nema tu šta da procenjuješ, nije potrebno zakonski.
  • 0

#154 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 August 2018 - 08:18 PM

Nema tu šta da procenjuješ, nije potrebno zakonski.

 

To sam i hteo reći - nije obavezno, nije ni zabranjeno - tj. možeš kako ti hoćeš, misliš da je bolje.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#155 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 August 2018 - 08:27 PM

Pre neki  dan me zaustavi policicija ,bas na svetog Iliju. Bila je vec noc, kacigu sam nosio ,jer ja uvek nosim kacigu kada vozim bicikl,pita me zasto nemam  fluoroescentni prsluk,kazem mu da imam dres koji ima fluoroescentne detalje, on odgovara da to nije primetio. Ja kazem da mislim da prsluk nije obavezan,on se konsultuje sa kolegom ,koji mi kaze   "Kaciga i prsluk je obaveza  vozaca bicikla  u Srbiji kada vozi van naseljenog mesta,i kazna za nenosenje prsluka u uslovima smanjene vidljivosti je  6000 din.  Pustio me uz opomenu. Tako da ne bude zabune na ovoj temi, da li treba ili ne treba- obaveza je po zakonu van naseljenog mesta nositi kacigu i prsluk.

 

Iskusnijima je poznato da (nažalost) ima pandura koji ti navode netačne stvari kad te zaustave. Da li nisu upućeni, da li su zlonamerni... Ne znam. Znači, treba biti upućen u svoja prava jer nekad bude neophodno da ih "nadgovoriš" da te ne bi na pravdi boga mrcvarili. Ti si nažalost naišao na džukelu od kera/pandura.

https://www.paragraf...a_putevima.html


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#156 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4567 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 August 2018 - 08:59 PM

Iskusnijima je poznato da (nažalost) ima pandura koji ti navode netačne stvari kad te zaustave. Da li nisu upućeni, da li su zlonamerni... Ne znam. Znači, treba biti upućen u svoja prava jer nekad bude neophodno da ih "nadgovoriš" da te ne bi na pravdi boga mrcvarili. Ti si nažalost naišao na džukelu od kera/pandura.
https://www.paragraf...a_putevima.html

A ako nemaš kišobran?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#157 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 August 2018 - 09:26 PM

Ако се инсистира на проблему немања кишобрана, "Пиши казну и молим те јасно напиши име и број значке па се чујемо поводом КЗ чл. 359/1."


  • 0

#158 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 August 2018 - 04:07 AM

Ako zakon ne trazi obavezno koriscenje kacige i prsluka to se sve lako obara na sudu. Medjutim, tu je i nepotrebno gubljenje vremena i zivaca za gradjane zbog neznanja saobracajca.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#159 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 August 2018 - 07:09 AM

Zna on, zna, a ovaj član za sitnoribe drotove ima samo jednu završnicu, tako da ćeš in situ dobiti blowjob i pratnju do kuće, samo da se ne završava na sudu.


  • 0

#160 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 August 2018 - 08:48 AM

Nisam siguran da 359 prolazi - jesi li proverio u praksi?

Pošto bi za to trebalo dokazati da je sebi pribavio korist (retko ko piše kaznu nakon uzimanja novca, je li), ili tebi štetu - što se smatra da nije, jer na sudu to svakako pada. Koliko znam, sudovi se uglavnom smatraju bogom danim, pa cimanje i vreme koje gubiš na pojavljivanje računaju da ti je bilo dužnost & zadovoljstvo. Čak i ono što isplate na ime angažovanja advokata i veštaka često ne bude dovoljno da pokrije stvarne tarife dobrih.

 

U takvim situacijama samo bih kulturno spomenuo da koliko sam ja upoznat to nije protiv propisa, ali da ću proveriti sa advokatom, pa ako nisam kriv, braniću se na sudu. Ako jesam, platiću u roku od 8 dana, da bude manja kazna. I zamolio bih da upišu tačno vreme, mesto i svoje podatke (ime, broj značke), ako bude trebalo da se svedoči na sudu da znam kome da se obratim. Bez ikakvih pretnji tužbom za zloupotrebu (359) i slično.

 

Ovo mislim da je bolje i u slučaju da naiđeš na korektnog (koji ne zna, ili je upoznat bolje od tebe, sa nekom izmenom i sl.), i u slučaju da naiđeš na barabu. Pretnjom krivičnom prijavom kontam da ćeš i ako je normalan i OK izazvati naš stari, provereni, inat, pa može da se završi komplikovanije.

 

Lično pratim propise vezano za bicikle & biciklizam i moj je utisak da mnogi saobraćajci zaista ne znaju, pogotovo ove poslednje izmene. Mislim, po njima može da te kazni čim kreneš nakon zaustavljanja, jer moraju obe noge biti na pedalama kad je bicikl u pokretu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika