Jump to content


Fotografije

Kaciga-DA ili NE?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
369 odgovora na ovu temu

#101 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 29 August 2015 - 12:45 PM

4,5,6 itd..meseci, kad god vreme dozvoljava pedalam na sljaku.

Ne mislim da treba zakonom regulisati nosenje kacige, ko hoce da je nosi neka je nosi a ko nece, ne mora. :)


  • 2

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#102 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 29 August 2015 - 05:28 PM

Nevezano za kacigu, ja ne shvatam kako mnogi to uspevaju, toliko da se pada, tumba, leti preko kormana... često čitam takve priče ili ih slušam uživo i gledam kraste na laktovima i nogama. Kako ja ne padam ;) ako se često pada treba se razmisliti zašto, a ne oslanjati se na kacigu i propovedati istu. Nisu tu nikad krive ni kočnice ni gume ni podloga ni krivine ni nagib...

Ja sam pao uzbrdo preko kormana na asfaltu. Kad su prišli dvoje da vide u kakvom sam stanju čovek kaže da nikad u životu nije video tako nešto i da je to uopšte moguće. A kako nije moguće kad sam čačkao prednji menjač da prebacim na srednji pogon i greškom stisnuo do daske prednju disk kočnicu. Sa ravnog puta prešao na uzbrdicu pomešao menjač sa kočnicom...


  • 0

#103 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 29 August 2015 - 06:39 PM

Hahahahh ovo nikada nisam cuo. I posle kazu samaraljke dobre. Cccc lepo kaze fallout nista ne valjaju te samaraljke:). Zakonom je ne treba regulisati to je sigurno. A sada ko hoce i gde hoce da je nosi je individualna stvar. Po gradu kada se vozim do posla nazad itd u zivotu nisam stwvio kacigu. Kada idem na voznju sto drumasem sto mtb ako krenem bez kacige kao da sam go. Takav osecaj imam. Naz zakon o saobracaju je go ku..c. Stiti drzavu a ne vozace i ucesnike u saobracaju. Tako da ako ikada uvedu uredbu da se kaciga mora nositi to je zato sto je neko od visokih funkcionera ili uvezao ili napravio neku semu sa bici kacigama pa jelte mora to da se proda. Sigurno je nece uvesti radi zastite biciklista.
  • 0

#104 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 August 2015 - 06:42 PM

I posle kazu samaraljke dobre. Cccc lepo kaze fallout nista ne valjaju te samaraljke:). 

To je đavolja naprava!    n:grandpa

:)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#105 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 29 August 2015 - 06:53 PM

Inace fallout da te priupitam nesto. Ovaj servis je tvoj licno ili radis za nekoga. Ako je tvoj dosao bih da kuoim kod tebe dve slx nable i da mi skines ove i stavis nove. Trenutno su na bajku neke chosen nable. Nisu ni za onu stvar. Malo malo se odvije sraf i pocne tocak da seta. Menjao kuglice konusi ok ali me rasturaju. Nemam vise zivaca
  • 0

#106 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 04 July 2017 - 10:50 PM

Rado bih nosila kacigu, nije vazno iz kojih razloga. Nisam do skoro razmisljala o tome ali sada hocu kacigu. Pa bih zamolila one koji je nose dok voze bajk da mi preporuce neki ok model - ne treba mi nista fensi, samo da je bezbedno i dugotrajno. Moja ideja je bila UVEX jer prave HTZ opremu. A onda, jos jedno, mozda glupo pitanje je: da li bi kaciga iz HTZ opreme mogla da zameni biciklisticku kacigu po funkcionalnosti? Jeftinija je a cini mi se izdrzljivija. Nema veze sto izgleda smesno. Kad biste mi videli bajk, kako je preradjen, ta smesna kaciga taman bi se uklopila uz njega.
  • 0

#107 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 04 July 2017 - 11:20 PM

Na primer nesto ovakvo https://fullbusiness...itne-kacige.htm

 

ovakvo http://www.albo.biz/...ica/JSP-slemovi

 

ili ovakvo http://www.safetysho...-i-lica/slemovi ?


  • 0

#108 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14649 posts

Postavljeno 04 July 2017 - 11:37 PM

To nisu kacige za bicikl i niposto ih ne nositi kao zamenu za biciklisticke, nisu bezbedne dok se vozi na biciklu jer rade po potpuno drugacijem principu od biciklistickih i nemaju velike otvore za ventilaciju pa ce u njima biti nepodnosljivo vruce za vreme voznje.

Za sta vam je potrebna kaciga za bicikl:
1. Da zastiti glavu ako dodje do pada?
2. Da zastiti glavu od vremenskih prilika, leti ili zimi?

Ako ste voljni odgovorite na ova pitanja pa cemo videti kako da pomognemo da nadjete odgovarajucu kacigu.

 

(link)

(link)

(link)

(link)


  • 0

#109 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 05 July 2017 - 10:21 AM

Dusane, hvala vam puno a posebno hvala na brzom odgovoru.

Najvise mi treba kaciga da stisi od eventualnog pada, a ako je moguce da u njoj leti ne bude previse toplo. Zimi ne vozm bicikl. Sad ne nosim nista na glavi, ni kacket. Ponekad bandanu ali ona je od poliestera i brzo se potpari.

Svidja mi se SCOTT kaciga sto ne mora da se ceka na dostavu, i sto ima te velike ventilacione otvore. Inace su mi ove kineske lepse :) to je otprilike ovakva kaciga kao sa Alija? http://www.interspor...ura-mv7-p44545

Vidim da je neko snizenje u Intersportu i Beosportu http://www.beosport....cige-za-bicikl/
  • 0

#110 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 July 2017 - 11:26 AM

Dobro bi bilo da probas kacigu pre kupovine. Nije nam svima glava istog oblika :) Ja sam isprobao nekoliko kaciga renomiranih proizvodjaca i nijedna mi nije "legla" a onda sam u Vektoru probao Kellys kacigu i bila je savrsenog oblika za moju glavu.


  • 0

#111 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 05 July 2017 - 12:17 PM

Hvala vam, Laki. Probala sam i  tesko mi je nesto odgovaralo. Mislim da mi do sad nije legla nijedna kaciga onako bas. Jedina koja mi je bas legla je ona za voznju skejtom, kao slem, ali ona nema rupice na sebi, delovalo mi je da ce biti pretoplo u njoj na suncu. Htela sam da pitam jos da li postoje kacige namensi bas za toplo vreme i bas za hladno vreme? Za hladno hreme mi ne treba jer ne vozim zimi.


  • 0

#112 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 July 2017 - 12:45 PM

http://www.cannondal...entid=undefined

 

Lagana, podesiva po obodu, udobna, provetrena dobro.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#113 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14649 posts

Postavljeno 05 July 2017 - 01:09 PM

Za leto sto vise i vece rupe to bolje, izbegavati kacige bez ili sa malo rupa.


  • 1

#114 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 05 July 2017 - 01:49 PM

mrezica protiv pcela na prednjim otvorima je detalj za koji sam se uverio da moze da bude veoma koristan :)


  • 0

#115 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 05 July 2017 - 01:55 PM

Hvala vam puno, bas ste mi pomogli :)

 

Onda mozda najbolje ova http://www.beosport....lack-red_108162 zbog mrezice, a i cena je dobra, ako lepo legne na glavu :)

 

Danas-sutra idem u Planet bike, Intersport i Beosport da vidim sta imaju i javljam sta sam kupila :)

 

Hvala jos jednom svima :)


  • 0

#116 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 05 July 2017 - 07:42 PM

Kako ti nije bas ni jedna kaciga legla? Sire su od glave pa podesavas kako ti odgovara a i povrh svega, ultra su lagane.
Postoje kacige i za zimu, to su obicno "hibridi" tj kacige koje poseduju mehanizme uz pomoc kojih se zatvaraju rupe ali to je vec egzotika i previse skupo za Srbadiju. U svakom slucaju, zimi se kaciga ohladi bilo zatvorena ili ne. Obicna kaciga + marama ili posebna zimska podkapa ( moze i fantomka ) i nema zime zimi. :D
Zimi furam navedenu kombinaciju i uopste mi nije hladno cak naprotiv, vrlo cesto mi je pretoplo.
 


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#117 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 05 July 2017 - 10:09 PM

Valjda nisam lepo podesila a i probala sam Alpinu samo, i ne odgovara mi. Danas sam probala Scott i Uvex u Planet bike-u, od 4 modela 3 su mi bila super (2 Uvexa i 1 Scott - pko 4900 din), ali prodavac mi je pokazao da onaj tockic tj ceo mehanizam moze da se spusti jos dole, ka vratu i onda mi je super fiksirana kaciga. Idem sutra do Beosporta, vidim da imaju neka snizenja kacigaa Carrera na 2400 din. Super mi je ta kombinacija koju vi  nosite zimi.


  • 0

#118 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 07 July 2017 - 01:02 PM

Uvek kaciga i to sa dosta otvora, mrezicom na prednjim otvorima i da ima reflektujuce detalje....

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
  • 0

#119 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 08 July 2017 - 09:51 PM

Hvala :)


  • 0

#120 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 26 July 2017 - 08:25 PM

Uyela sam ovu http://www.beosport....lack-red_108162

 

Fino stoji :)


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika