Jump to content


Fotografije

Kaciga-DA ili NE?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
365 odgovora na ovu temu

#41 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 January 2015 - 11:40 AM

Evo, 35 godina, kupio sam kacigu kad sam počeo voziti drumski bajs čoporativno, pošto su svi nosili kacige i govorili kako treba i kako ne bi voleli da iko s njima vozi bez kacige.

Mislim da ima previše propisa, a premalo podizanja svesti ljudi i zdravog razuma. Vozio sam i motor bez kacige tamo gde je to bezbedno. Na biciklu koji je lakši od 20 kila i retko ide preko 30 na sat mislim da nema smisla forsirati kacigu. Osim ako će se i pešaci terati da nose kacige - padneš, udariš glavom o bankinu - bilo je slučajeva, ostanu ljudi na mestu mrtvi.


Dok god je neobavezna, pozdravljam, ko voli. Kad slušam ljude koji zagovaraju obavezu kacige, zamišljam kako svi voze isključivo Volvo, jer je najbezbedniji, zašto rizikovati? :)
  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#42 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 18 January 2015 - 11:50 AM

Koliko god ne volim da nosim kacigu moje misljenje i preporuka je da obavezno nositi kacigu.Znam za par padova gde je kaciga znacajno smanjila potencijalne povrede a znam i za pad sa smrtnim slucajem gde bi eventualno nosenje kacige sigurno sprecilo taj tragicni dogadjaj.Mislim da svi ovde treba da damo preporuku za nosenje kacige a to pogotovo treba da ima preventivni uticaj na mlade narastaje...


  • 3

#43 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 January 2015 - 12:07 PM

Kako je chamade napisao, dok ima ljudi koji bi trebali da predstavljaju neki uzor u necemu sto promovisu takva ce nam biti i edukacija.

Imali smo par primera voznji bez kacige a nas drug folcika je to najbolje predstavio svojim slikama posle pada, usivanja i lecenja. Posle toga je nabavio kacigu i mislim da vise ne seda na bicikl bez nje sta je potvrdio u par postova. Pocnemo da razmisljamo tek kad se nesto dogodi, a pre toga smo razmisljali to nama ne moze da se desi.

Ja sam za kacigu, bilo zakonski bilo po slobodnoj volji, bila to solo ili grupna voznja. Jer kako sam naucio dok sam terao besne gliste vozeci motor da se motoristi dele na one koji su pali i na one koji ce tek pasti, tako mozemo i u biciklizmu da napravimo istu podelu bez obzira koliko ona glupo i bezobzirno zvuci.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#44 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 18 January 2015 - 12:35 PM

Grbicu upoznaces jednog naseg kolegu biciklistu sa kojim ja vozim-inace je iz susednog grada.

U ovom slucaju nije kaciga imala uticala niti ga je ona spasla...

Naime vozio je po ravnici i zemljanom putu brzina koliko moze da bude mozda najvise 20km-25km a mozda i dosta manje i imao je pad koji je prouzrokovao lom na vise mesta,dve operacije i bolovanje 7-8 meseci.Ne govorimo o neiskusnom vozacu ili pocetniku vec za biciklistom sa dugzim stazom.Znaci niko nije moga da predpostavi da tako nesto moze da se desi pogotovu na tako bezazlenom mestu.

Hocu da kazem da ne mozemo nikada znati sta nas ceka u narednih 5-10 metara i niko ne zeli da razmislja o poslediciama ali treba pokusati smanjiti na minimum.Takodje vozio sam nekada motor sada biciklu i hvala bogu do sada nisam imao potrebe da mi kaciga spasi glavu,mozda bih trebao reci ma nije mi se desilo pa nece ni ubuduce i sto da nosim kacigu ali ima ona narodska DJAVO NE MIRUJE.

Sve u svemu svako ima svoje misljenje i nije svrha da nesto pametujemo i ubedjujemo iskusne vozace samo smatram da kaciga sigurno moze vise da pomogne nego da odmogne.

Znamo da danas u svetu biciklizma je dosta toga komerzicializovano i svi jure za necim prestizinim tako je i po pitanju kaciga.Po meni ne juriti 20-30 ili 50gr laksu kacigu da bi dali 40-50eur vise.Na kraju krajeva mozete proci i sa dosta manje novca a glava ce biti sigurna.


  • 0

#45 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 January 2015 - 01:30 PM

@vladagm
Nisam sad skapirao dal' je nosio kacigu ili ne?
Naravno da ne treba nikog ubedjivati, stvar je prosta svako je odgovoran za sebe i kao takav snosi posledice.
Inace juce sam bio u uradi sam, imaju kacige u prodaji za hiljadu i neki dinar, nisam zapamtio tacnu cenu.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#46 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 18 January 2015 - 01:34 PM

@vladagm
Nisam sad skapirao dal' je nosio kacigu ili ne?
Naravno da ne treba nikog ubedjivati, stvar je prosta svako je odgovoran za sebe i kao takav snosi posledice.
Inace juce sam bio u uradi sam, imaju kacige u prodaji za hiljadu i neki dinar, nisam zapamtio tacnu cenu.

Imao je kacigu ali ona u ovom slucaju nije imala ulogu da spreci povrede jer je u pitanju bio prelom.Nego primer je dat da nema sigurnog puta ili voznje ma kako nama to izgledalo.Tako i za kacigu nikada se ne zna kada moze da nam spasi glavu...


  • 2

#47 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 18 January 2015 - 02:07 PM

Ne znam zasto citat ode dole ispod... nema veze.

 

Elem;

jurcao za kamionom na putu koji je kao povrsina Marsa - kaciga mu spasila zivot. Vrlo inteligentno, moram da primetim.

 

Takodje mi je poznta prica coveka (65 godina starosti) koji je u strmoj uskoj ulichici, pri brzini od 40 i kusur km/h naleteo na auto koji se isparkiravao u rikverc

(iz dvorista u jednosmernu ulicu dupetom "unazad" i "na gore" da bi u'vatio pravi smer) kune se u kacigu i ne skida je od tada.

Ja bih mu prepisao i FBA (Full Body Armor)

Kriv mu je naravno "debilni vozach"

 

Ja za svojih 40 i kusur godina zivota i bar 30ak godina na bajsu, ne racunajuci klinacke ludorije, imam mozda dva pada.

U obe prilike sam se "kurch*o" i izvodio besne gliste i direktno sam kriv za pad licno ja.

Onima koji me znaju, poznato je da ne vozim k'o seka Persa, cisto da napomenem.

 

Najbolje bi bilo da se svi obucemo u srednjovekovne viteske oklope, pa da niko ni na sta ne mora da pazi

i da se olupavamo jedni o druge bez ikakvih posledica,

k'o da samo svi u gore (odnosno dole) pomenutim Volvo-ima ili onim auticima u luna parku :)

 

Zbogom bajsiranje, zbogom pameti...

 


Mislim da ima previše propisa, a premalo podizanja svesti ljudi i zdravog razuma.

Dok god je neobavezna, pozdravljam, ko voli. Kad slušam ljude koji zagovaraju obavezu kacige, zamišljam kako svi voze isključivo Volvo, jer je najbezbedniji, zašto rizikovati? :)


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#48 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 January 2015 - 02:19 PM

U zivotu nema garancije, ali bar u tome sta radimo mozemo se zastiti da pokusamo da sprecimo ili ublazimo posledice.
  • 3

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#49 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 January 2015 - 02:30 PM

Mene je auto pokupio - imao sam full zaštitnu opremu (ostala od motora), osim kacige. I nisam pao na glavu, a oprema odradila posao.  :)    

 

Posle 100 padova s bajsa, ni jednom nisam udario glavom. Kod padova s motora svaki put je i glava udarala o podlogu - srećom tu uglavnom nosim kacigu. 


  • -1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#50 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 18 January 2015 - 04:33 PM

Posle 100 padova s bajsa, ni jednom nisam udario glavom. 

Pa kad zveknes glavom i ne moras 100 puta, mozda bude dovoljno samo jednom ;)

 

I ne znam sta ste zapeli za udaranje glavom...pa ne nosi se kaciga samo zbog toga.

 

Nego ovo nisam skontao:

 

Kad idem solo, šansa da pri padu udarim glavom je toliko mala da je ne nosim.

 

Kako mozes da znas kolike su ti sanse dal ces da udaris glavom?


  • 0

#51 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 January 2015 - 05:37 PM

Posle 30 godina padanja znam. Uvek se dočekam na ruke. :)

 

Pa kad zveknes glavom i ne moras 100 puta, mozda bude dovoljno samo jednom ;)

 

I ne znam sta ste zapeli za udaranje glavom...pa ne nosi se kaciga samo zbog toga.

 

Nego ovo nisam skontao:

 

Kako mozes da znas kolike su ti sanse dal ces da udaris glavom?

 

Posle 30 i kusur godina padanja znam da se uvek dočekam na ruke. Jedino kad se ide u čoporu, na blizu, onda ako jedan padne, padne i narednih par, sve jedan preko drugog, pa ne stigneš odreagovati.


  • -1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#52 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 January 2015 - 05:56 PM

Pa lepo, zato što nismo svi jednako skloni padovima i incidentima. Sami upravljamo i odlučujemo o svojim postupcima pa tako znamo unapred kako ćemo i kuda voziti i koliko je to zaista rizično. Eto ja recimo vozim putevima, držim se moje desne strane, 25 km/h da li je to baš tako opasna situacija kako se predstavlja? Ne kažem da je apsolutno nemoguće da padnem, ali koliko je to realno, zašto bih pao? Šta treba da se dogodi da padnem, pa još tako da sletim na glavu...

A šta je tek sa vožnjom novobeogradskim stazama? Kad izađeš napolje koliko sugrađana sreteš - mnogo (ne sad u januaru :)). Samo zato što su na biciklu, da li su baš tako ugroženi da ih treba primorati da nose kacige? U odnosu na količinu biciklista rekao bih da je broj incidenata, pogotovo fatalnih mizerno mali. Ako izuzmemo neosvetljene starije ljude često i u alkoholisanom stanju (što je za razliku od nenošenja kacige pravi realan problem i treba ga rešavati), koliki je broj žrtava godišnje? Ako neko zna podatak, baš me zanima. Ovi druga grupa incidenata sa padanjem, lomljenjem, sudaranjem s kolegama, kućnim ljubimcima i ostalim učesnicima u saobraćaju, u ogromnoj većini je biciklista sam kriv. Napravite fer analizu svojih i tuđih iskustava i doći ćete do tog zaključka.

Tako da je zakon sasvim na mestu, kacigu nosi ko želi (a većina pravih biciklista je nosi) i mirna Bačka.

Attached Thumbnails

  • 2008-07-09.gif

  • 2

#53 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 January 2015 - 06:33 PM

Evo malo misljenja od preko

http://www.telegraph...en-cycling.html


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#54 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 January 2015 - 08:23 PM

I ne znam sta ste zapeli za udaranje glavom...pa ne nosi se kaciga samo zbog toga.

 

Nego ovo nisam skontao:

 

Kako mozes da znas kolike su ti sanse dal ces da udaris glavom?

Ja je leti koristim zbog vrućine i sunca, pa sam usput navikao na šlem te ga nosim uvek kad sam na bajsu.

 

A ovo za šanse.. i mene zanima.. bem li ga, ne može se znati a ustvari uvek nadrljaju ruke jer ih instinktivno pružamo ispred glave kako bi zaštitili najosetljiviji deo tela.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#55 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 January 2015 - 08:27 PM

 U odnosu na količinu biciklista rekao bih da je broj incidenata, pogotovo fatalnih mizerno mali. Ako izuzmemo neosvetljene starije ljude često i u alkoholisanom stanju (što je za razliku od nenošenja kacige pravi realan problem i treba ga rešavati), koliki je broj žrtava godišnje? Ako neko zna podatak, baš me zanima. Ovi druga grupa incidenata sa padanjem, lomljenjem, sudaranjem s kolegama, kućnim ljubimcima i ostalim učesnicima u saobraćaju, u ogromnoj većini je biciklista sam kriv. Napravite fer analizu svojih i tuđih iskustava i doći ćete do tog zaključka.

Tako da je zakon sasvim na mestu, kacigu nosi ko želi (a većina pravih biciklista je nosi) i mirna Bačka.

Otprilike tako.. što se tiče zakona svako odlučuje samostalno hoće li staviti kacigu na glavu ili ne.

A inače i ja mislim da je broj nastradalih biciklista veoma mali u odnosu na broj istih u saobraćaju.

I naravno, ova druga grupa je uglavnom sama kriva za svoje incidente.. prosto je neverovatno koliko je velik broj neosvetljenih biciklista na putu koji parktično ugrožavaju i sebe i ostale oko sebe.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#56 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 18 January 2015 - 08:40 PM

Posle 30 godina padanja znam. Uvek se dočekam na ruke. :)

 

 

Posle 30 i kusur godina padanja znam da se uvek dočekam na ruke. Jedino kad se ide u čoporu, na blizu, onda ako jedan padne, padne i narednih par, sve jedan preko drugog, pa ne stigneš odreagovati.

E, bravo...i ja znam isto tako da se docekam na ruke, ali sam tako ipak uspeo ruku i da slomim... a usput i zube polupam.

Na glavu, istina jos nisam padao (zube i facu ne racunamo?)...i nadam se da mi kaciga nikad nece biti razbijena.

 

Inace po mom skromnom iskustvu ljudi obicno padnu sami (mislim na rekreativce) i dobro se razbijaju, istina je da niko nije poginuo, sto ne znaci da to ne moze da se desi.

Mislim, moze auto da te udari jos na sledecoj raskrsnici....neces ti biti kriv, ali ces mozda bas tad pasti na glavu!

 

 

Pa lepo, zato što nismo svi jednako skloni padovima i incidentima. Sami upravljamo i odlučujemo o svojim postupcima pa tako znamo unapred kako ćemo i kuda voziti i koliko je to zaista rizično. Eto ja recimo vozim putevima, držim se moje desne strane, 25 km/h da li je to baš tako opasna situacija kako se predstavlja? Ne kažem da je apsolutno nemoguće da padnem, ali koliko je to realno, zašto bih pao? Šta treba da se dogodi da padnem, pa još tako da sletim na glavu...

Pa ja kad bih znao da cu da padnem ne bih ni krenuo na tu voznju...zar ti bi?

I vrlo je realno, da padnes kada se nenadas ...mnogo veca sansa nego kada se nadas, veruj mi   ;)

 

Sanse da padnes na glavu su realno male, ali i glavu imas samo jednu, zar ne?

Ne treba meni niko da naredi da je nosim, dovoljno je jedan ozbiljan pad da zakljucim sam.

 

A vrlo dobro stiti i od sunca i hladnog vremena tako da bi je ja najradije i na plazu nosio.


  • 0

#57 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 18 January 2015 - 09:07 PM

http://mpora.com/art...BuRSKY8pgHrS.97

 

Džabe kaciga ako nezgodno padneš. Ali su veće šanse da prođeš sa manjim povredama ako imaš dovoljno zaštitne opreme. 

 

A ovde ima par gologlavih kolega, na spustu na kom se lako razvijaju brzine preko 60km/h

 

 

Kaciga nije 100% zaštita, al je svakako bolja nego nikakva.


  • 0

#58 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 January 2015 - 09:29 PM

E, bravo...i ja znam isto tako da se docekam na ruke, ali sam tako ipak uspeo ruku i da slomim... a usput i zube polupam.
Na glavu, istina jos nisam padao (zube i facu ne racunamo?)...i nadam se da mi kaciga nikad nece biti razbijena.


Za motocikle znam da je najčešći udarac glave u predelu lica i vilice, te, ako se već nosi kaciga, najviše ima smisla nositi onu skroz zatvorenu ("full face").

Ne znam kakva je statistika za bicikle. Znam da mi je i na bajsu i na motoru oprema broj jedan nešto za oči (naočare, ili kaciga s vizirom) i rukavice. Onda dobra obuća (kod motora, na bajsu malo manje bitno). Onda tek ide ostala zaštita (uključujući tu i kacigu, protekotre za zglobove i tako dalje. Rukavice su mi radile posao pri gotovo svakom padu.

Inace po mom skromnom iskustvu ljudi obicno padnu sami (mislim na rekreativce) i dobro se razbijaju, istina je da niko nije poginuo, sto ne znaci da to ne moze da se desi.
Mislim, moze auto da te udari jos na sledecoj raskrsnici....neces ti biti kriv, ali ces mozda bas tad pasti na glavu!


Slažem se. Jedino što lično nisam nikad s bajsa pao i udario glavom. Dok mi se peške desilo da se okliznem na ledu i tresnem bradom o stepenik. Znači da je sigurnije nositi full face kacigu čak i dok se voziš autobusom. :) Bezbednost na prvom mestu.


Pa ja kad bih znao da cu da padnem ne bih ni krenuo na tu voznju...zar ti bi?
I vrlo je realno, da padnes kada se nenadas ...mnogo veca sansa nego kada se nadas, veruj mi   ;)
 
Sanse da padnes na glavu su realno male, ali i glavu imas samo jednu, zar ne?


Jeste, tako je, ali ako već toliko brinemo za bezbednost, trebalo bi da batalimo bicikle. Samo plivanje i do bazena Volvo. :)

Dok god nas ne teraju da nosimo (kazne i tako to), meni je OK - neka nosi ko želi.


Ne treba meni niko da naredi da je nosim, dovoljno je jedan ozbiljan pad da zakljucim sam.
 
A vrlo dobro stiti i od sunca i hladnog vremena tako da bi je ja najradije i na plazu nosio.


E, meni je baš to problem. Bicikl mi je osnovno prevozno sredstvo. Posao, pijaca, sve. I kaciga mi je baš cimanje. Leti se oznojiš (dovoljan je kačket, ili tanka marama za zaštitu od sunca, a 100 x su praktičniji). Zimi je hladno, treba budžiti neku zaštitu od vetra preko kacige, uz podkapu - sve je to cimanje. Ne znaš kud s kacigom kad završiš vožnju (neću ući u banku/prodavnicu s kacigom na glavi, znači ili je nosim u ruci, ili spuštam negde). I tako dalje.

Mislim da zemlja u kojoj se najviše voze bajsev, Holandija, ne propisuje obavezu nošenja kacige. Neka me ispravi neko ako grešim.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#59 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 18 January 2015 - 09:55 PM

Za motocikle znam da je najčešći udarac glave u predelu lica i vilice, te, ako se već nosi kaciga, najviše ima smisla nositi onu skroz zatvorenu ("full face").
 

ne znaci nama nista ta statistika, kada i onako mi ne padamo po nekim statistickim pravilima...evo moj ortak je pao sa motora samo jednom, polomio kuk, rebra, slezinu... Glavu nije razbio, imao je kacigu.

 

 

 

Slažem se. Jedino što lično nisam nikad s bajsa pao i udario glavom. Dok mi se peške desilo da se okliznem na ledu i tresnem bradom o stepenik. Znači da je sigurnije nositi full face kacigu čak i dok se voziš autobusom.  :) Bezbednost na prvom mestu.
 

Sigurno da je full face kaciga jos sigurnija, a istina je i da si sa kacigom bezbedniji i u autobusi pa cak i u kuci...ali verovatnoca da se povredis se povecava kako se povecava predjeni put, a jos vise se uvecava sa rastom brzine.

 

I tako dodjemo do zakljucka zasto pesacima ne trebaju kacige a biciklistima i drugima koji se krecu brzo i prave dosta kilometara treba...jednostavno sa kilometrima sansa da ce se nesto desiti se progresivno ovecava.

 

Zato motoristi obavezno nose kacige (prave mnogo brzih kilometara) 

 

a to da li neko hoce ili nece...ortak je pao na glavu i razbio je (onesvestio se), kacigu ima kuci nova, stoji u kutiji...i dalje je ne nosi.

 

I leti kaciga funkcionise bolje od bilo kog kacketa ili marame...tu nema price.


  • 0

#60 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 January 2015 - 10:10 PM

Za motocikle znam da je najčešći udarac glave u predelu lica i vilice, te, ako se već nosi kaciga, najviše ima smisla nositi onu skroz zatvorenu ("full face").

Zato sto je vecina padova sa motora preletanje volana, pa samim ti je lice na udaru... onaj pracka efekat

 

 

Ne znam kakva je statistika za bicikle

 

 

Uglavnom bocni padovi, osim u slucaju udarca prednjim tockom u prepereku kad moze doci do preletanja volana. Kakav god da je pad glava je ugrozena.

 

 

Samo plivanje i do bazena Volvo. :)

Hmmm... I ovde treba kaciga... Sta ako se okliznes na plocice od svlacionice do bazena :)

 

 

Ne znaš kud s kacigom kad završiš vožnju (neću ući u banku/prodavnicu s kacigom na glavi, znači ili je nosim u ruci, ili spuštam negde). I tako dalje.

Zakopcas pa na lakat kao kacigu za motor :)

 

 

Mislim da zemlja u kojoj se najviše voze bajsev, Holandija, ne propisuje obavezu nošenja kacige. Neka me ispravi neko ako grešim.

Ne gresis...

 

Uvek se svodi na to da svako po zelji, volji i potrebama. 

 

 


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika