Jump to content


Fotografije

Kaciga-DA ili NE?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
369 odgovora na ovu temu

#21 Fireball

Fireball
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 02 March 2014 - 09:46 PM

Hahaha nećeš se isprljati,a još pravi i 'ladovinu.A kad rokneš,e onda ćeš se opametiti. :D
  • 0

#22 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 August 2014 - 03:24 PM

Sve zavisi kako padneš i pri tom u šta ili čime udariš. Ako imaš sreće opametićeš se a ako si maler kaciga ti posle toga neće više ni trebati.

Ja se držim ovoga: bolje da pukne kaciga nego tikva.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#23 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 27 August 2014 - 03:43 PM

 

 

Attached Thumbnails

  • img01.jpg

  • 0
Pozdrav

#24 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 27 August 2014 - 03:46 PM

Наравно превентива је најбитнија,можеш цео живот да возиш без кациге и да ти не буде ништа,али довољна је једна несретна ситуација и последице могу бити трагичне.Зато ДА треба носити кацигу.


  • 0

#25 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 27 August 2014 - 05:43 PM

Apsolutno sam za kacigu, kao I pojas u autu I ostale stvari koje koriste da nas sačuvaju.

Nismo mi najpametniji da ignorišemo nešto što ljudi decenijama razvijaju da nam koristi.


  • 0

#26 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 August 2014 - 06:33 PM

+1


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#27 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 27 August 2014 - 07:47 PM

Нема ништа од безбедности наше а и других у саобраћају све док ми не схавитимо и то у глави не решимо да се појас не везује када наиђемо на патролу да не би били кажњени,да се кацига не ставља због полиције били у питању бициклисти или мотоциклисти већ да то користи нашој безбедности и да треба да нам постане некако свакодневна ствар када седнемо у кола пре него што упалимо мотор да се вежемо,пре него што кренемо у вожњу ставимо кацигу на главу и да будемо свесни да је то ради наше безбедности,а не ради неког закона.Е онда можемо да причамо о безбедности у саобраћају.


  • 2

#28 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 27 August 2014 - 08:42 PM

Kada vidiš neke kacige nakon padova, sve je jasno.

Inače ne nosim ni jednu :)


  • 0

#29 Nenadbg

Nenadbg
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 August 2014 - 09:05 PM

Увек сам за кацигу.

Често виђам да људи возе са незакопчаном или лабаво закаченом кацигом.

Зашто је носити ако ће копча бити лабава ? Приликом пада доћи ће до померања или ће спасти.
 


  • 1

#30 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 August 2014 - 10:40 PM

Downhill + Kaciga = Default


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#31 jova

jova
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 21 September 2014 - 12:48 PM

17.sep  pao sam sa bicikle u Jakovu,izlaz prema Boljevcima.Deonica puta koja je sva u kraterima.Ne razmisljajuci poceo sam da jurim iza kamiona grad.cistoce.U zavetrini kamiona sam razvio veliku brzinu.Vozeci na kratkom rastojanju iza kamiona imate malo vremena za reakciju i da izbegnete rupe.Neke rupe sam obilazio,par njih preskocio cimanjem volana u vis.Sve je to trajalo nekih 5-6 minuta.Zadnje sto sam video pre pada ,je da se prednji tocak vise ne okrece.Da li je tocak uleteo u rupu,da li sam ja previse stegao kocnicu ili je nesto blokiralo neznam.Bilans,let kroz vazduh i pad na ledja.Vazduh mi je izbijen iz pluca, skoro sam se onesvestio.Iscasena kljucna kost desnog ramena,oteceno rame,velika poderotina na kozi preko cele plecke na ledjima.Obnovljena stara povreda levog ramena,njega sam iscasio padom u maju mesecu.Kasnije kad sam video KACIGU video sam da sam imao srece.Udario sam glavom o asvalt a to nisam ni primetio.Stiropor je pukao i ima dosta sitnog ulubljenja kao i na ukrasnoj plastici.

 

 

 

Attached Thumbnails

  • kaciga.jpg
  • ledja.jpg

  • 1

#32 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 21 September 2014 - 01:00 PM

Ljudi placaju skupe skore,svi smo mi hrabri(nerazmisljamo u prevodu) dok nezagusti... 


  • 0

#33 LeNgenda

LeNgenda
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 September 2014 - 10:34 PM

Koliko je kostala ova Crivit kaciga i koliko je stara?


  • 0

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

 

Istorija mačevanja u Srbiji

 

#34 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 17 January 2015 - 11:15 PM

sto bi rekli stari kaciga tajdan i petak salu na stranu kad je nose na zvanicnim trkama gde je sve posveceno bezbednosti biciklista,a mi npr.ibarskom bez kacige kaciga uvek za svoje dobro


  • 0

#35 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 January 2015 - 01:53 AM

Ali te zvanične trke su mnogo opasnije od vožnje tom ozloglašenom ibarskom magistralom, tamo kaciga nije nikakav faktor s obzirom na šlepere i brzinu ostalih vozila :). A organizatorima džabe sva ta posvećenost bezbednosti kad je trka već kao sam koncept jedan vrlo rizičan događaj gde se redovno pada, lome ruke i ključne kosti i rizikuje na spustevima i u krivinama ne bi li se uštedela koja sekunda. Pa plus vožnja u gužvi tik jedan do/iza drugoga gde kad neko padne polomi se još gomila iza njega. Često se leti preko kormana :) itd, e tu je kaciga nezamenljiva.

Rekreativna vožnja je nešto sasvim drugo.


  • 1

#36 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 18 January 2015 - 05:59 AM

ok je to sto kazes ipak sam misljenja bolje spreciti nego leciti a i ne smeta i zbog sunca dobra


  • 0

#37 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 January 2015 - 06:06 AM

Kaciga pomaže kad se udari glavom. Nosim je u grupnim vožnjama. Kad idem solo, šansa da pri padu udarim glavom je toliko mala da je ne nosim. Inače bi trebalo nositi kacigu i kad se ide peške, posebno ako je sneg i led. Nikad ne znaš, je li?  Trebalo bi je nositi i kad je suvo - šta ako padne saksija sa zgrade.

 

Mislim da je dobro što po našem zakonu za bicikle ostavljaju slobodnu procenu za kacigu na svakom pojedincu. 

 

Inače je poznanika spasila u rekreativnoj vožnji - udario ga auto otpozadi, nije ga video uopšte!?!?  Srećom stao, pružio prvu pomoć, zvao hitnu, ali da nije bilo kacige, kažu da bi bio pokojni. Jedino što ja kontam, u takvoj situaciji bih radije bio pokojni - neće taj više voziti bajs ni trčati, na žalost.  :(


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#38 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 January 2015 - 10:28 AM

Mislim da je dobro što po našem zakonu za bicikle ostavljaju slobodnu procenu za kacigu na svakom pojedincu. 

Dobro bi bilo da klinci do 15-te godine nose kacige u svim prilikama, kao sto propisano zakonom u nekim zemljama EU. Dok je svima preko 15 ostavljeno na volju.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#39 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 January 2015 - 11:22 AM

Dobro bi bilo da klinci do 15-te godine nose kacige u svim prilikama, kao sto propisano zakonom u nekim zemljama EU. Dok je svima preko 15 ostavljeno na volju.

Lik koji je na čelu grupe "SD bajk" i koji organizuje vožnje i druženja prvi je koji NE nosi kacigu na vožnja ma sa grupom. Takodje i više od pola članova iz te grupe NE koristi kacigu na vožnjama. Ima dosta članova ispod  18 godina koji se glupiraju, voze bez kacige.. itd.

I kako objasniti klincu iz grupe da treba da koristi kacigu kad organizator i prvi čovek "SD bajka" kao i većina najstarijih članova grupe ne nosi kacigu. Da bude još gore prošlog leta pomagao je jednom članu tako što ga je gurao kako bi sustigli ekipu, i tu im se zapetljaju rogovi na kormanima i pali su sa 30-ak km/h.. epilog je: ogromna modrica pored oka na glavi.

 

Njima je jednostavno bitno da se vidi da vode grupu, da izgledaju kao manekeni a to što će neki klinja pasti i razbiti glavu, daleko bilo možda i nastradati.. izgleda da im nije ni bitno. A kad do toga todje onda je kasno.. što bi rekli: posle je**nja nema kajanja.

 

Ja se i dalje držim one logike: bolje da pukne kaciga nego tikva.


  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#40 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 18 January 2015 - 11:23 AM

Kacigu sam počeo da nosim kada sam počeo da vozim dete na biciklu. To mi je bio način da dete usvoji kacigu. Kad sam je jednom stavio na glavu nisam je više skidao. Shvatio sam da je posle minut više ne osećam i da mi uopšte ne smeta.

Činjenica je da u nekim padovima može da spase glavu i ja bih je propisao kao obaveznu.


  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika