Jump to content


Fotografije

Paktreger za drumaša, poželjno i za male bisage


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
198 odgovora na ovu temu

#41 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 07:33 PM

Imam iskustva i to bolnog zbog stvari o kojima nusam razmisljao a evo o cemu se radi...
Dok te drangulije namontiras na drumasa, kupis sve te fensi torbice, platis gomilu love za gluposti, izađe skoro isto kao da kupis jedan adventure bajs. Imam i ja Topeak na sticnu ali mi ne radi posao jer kacim butinama o kopcu, a i ogranicen si nosivoscu.
Da ne pricam o tome da nije dovoljan samo paktreger nego i batobrani i jos kojesta, pa onda sve to strasno oguli bicikl, pete udaraju o teret itd.
Na kraju sve to treba razmontirati i to je patnja.
Sve u svemu ja sam batalio prepravku drumasa u touring, kupio adventure bike, namontirao blatobrane, paktregere, bisage i teram to na turama (toliko mi se svidjaju takvi bajsevi da ih trenutno imam tri komada).
Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Најлепши су!
  • 0

#42 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 January 2018 - 08:26 PM

Na kojem mestu je pukao, ako nije tajna?

I koji model Topeaka?

 

Pa taj model što sam okačio link, v-type. Samo nisam imao bočne stranice za njega niti original torbu, vezivao sam ranac u kome nikad nisam nosio više od 4-5 kg. Znalo je da bude kabasto i da bude pretovaren ali odećom, nisam nosio teške stvari. To je služilo sasvim dobro, godinu i po dana, dva gumena ekspandera unakrsno i nikad problem nisam imao niti s rancem niti sa pomeranjem paktregera. A mali je, lagan i elegantno izgledao i lako i brzo se (de)montirao.

Pukao je kod same šelne, kačio sam negde i sliku. Samo se odlomio, ostala je šelna pričvršena na šticnu.

 

Ona kopija epidure mi za sad deluje kao favorit po ceni i za moje potrebe, tu i tamo da se okači. Mada realno sve je to glupost i treba izbegavati, nema na drumašu šta da traže razne torbekanje po kormanima i top tube haha, sve u džepove. Ali za neke vožnje/putovanja kada moram poneti neku umerenu količinu prtljaga, čak i da imam drugi turing bicikl išao bih u tom slučaju drumašem jer je brži i lakše se vozi. Ranac na leđa ili neka varijanta na šticnu ipak ima korisnu primenu i može ponekad da prođe


  • 0

#43 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 09:28 PM

Izbor bicikla za turing nije stvar estetike, nego potreba i mogućnosti.

Drumaš će bez problema izdržati neko putešestvije asfaltom sa malo stavri, ali kada treba da se vuku pune bisage onda drumski pogon postane pretežak na prvom brdu.

 

Detaljno sam proučavao varijante i može na drumaš da se stavi i 36T pozadi uz malo ulaganja ali to je i dalje preteško za mnoga brda i bicikl opterećen sa 20+kg tereta.

 

Meni bi drumaš bio ok ali bez ideje da teglim šator, vreću, podlogu, kao ni opremu za kuvanje i hranu, što ima svojih prednosti i mana. Spavanje od smeštaja do smeštaja i ishrana po prodavnicama i restoranima cenu utovanja diže osetno u odnosu na šator na livadi i kuvanje na gorioniku.


  • 0

#44 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 January 2018 - 09:32 PM

Izbor bicikla za turing nije stvar estetike, nego potreba i mogućnosti.

Drumaš će bez problema izdržati neko putešestvije asfaltom sa malo stavri, ali kada treba da se vuku pune bisage onda drumski pogon postane pretežak na prvom brdu.

 

Detaljno sam proučavao varijante i može na drumaš da se stavi i 36T pozadi uz malo ulaganja ali to je i dalje preteško za mnoga brda i bicikl opterećen sa 20+kg tereta.

 

Meni bi drumaš bio ok ali bez ideje da teglim šator, vreću, podlogu, kao ni opremu za kuvanje i hranu, što ima svojih prednosti i mana. Spavanje od smeštaja do smeštaja i ishrana po prodavnicama i restoranima cenu utovanja diže osetno u odnosu na šator na livadi i kuvanje na gorioniku.

 

Zavisi kako definišeš drumaš. Niko ti ne brani da staviš tripl pogon.  :)

 

Što se pak tregera tiče, meni je bajs bez istog izuzetno nepraktičan. Mrzim tegliti stvari po džepovima, ili u rancu na leđima, najlakše mi je sve staviti u ranac i ranac montirati na pak treger.

Mislim, flaše piva u džepovima bici-dresa lepo hlade, ali greje se pivo!  :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#45 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 09:35 PM

Ima tripla na tvom omiljenom 8X al na 11-ofazu nema


  • 0

#46 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 09:37 PM

Ima tripla na tvom omiljenom 8X al na 11-ofazu nema


Шта је 8х? Који модел бајса?
  • 0

#47 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 09:41 PM

Osmofaz ili 3x8 pogon


  • 0

#48 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 January 2018 - 09:42 PM

Ima tripla na tvom omiljenom 8X al na 11-ofazu nema

 

To je tvoj problem što "ne razmišljaš izvan kutije"   :)

 

Nigde ne piše da ne može da se namesti 7, 8, 9, ili čak 10x pogon koji postoje u tripl varijanti. I da moraju obe šamaraljke biti identične... niti da bajs mora imati više od 8 zupčanika pozadi da bi se vozio.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#49 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 09:53 PM

Da li si ozbiljan da bi bicikl sa 2x11 grupom kasapio i stavljao na njega npr 3x9?


  • 1

#50 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 09:57 PM

Osmofaz ili 3x8 pogon


Аааа (упалиш моторку) мислио сам да је ознака модела :)
  • 0

#51 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 January 2018 - 10:06 PM

Da li si ozbiljan da bi bicikl sa 2x11 grupom kasapio i stavljao na njega npr 3x9?

Ne mora biti isti bicikl.

U svakom slučaju, ne vidim što bi broj brzina bio sam sebi cilj - možeš prilagoditi/sklopiti/kupiti bajs tako da ti odgovara za ono što ti je važno.

Inače može bajs biti i 3x11, čak i drumski. :)


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#52 rstk

rstk
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 11:15 PM

@rstk Sve takve torbe imaju zakačaljku za svetlo ali ti treba nosač "za kaiš".

 

Hvala na odgovoru. Znam da ove kvalitetnije imaju, za onu Roswheel nisam bio siguran, ne videh na slikama. Nego me brine kako to funkcioniše u praksi: koliko torba čvrsto stoji, da li se pomera u vožnji, recimo ako pređem preko rupa da li torba može da se savije tako da svetlo više ne stoji ravno. Možda previše lupam glavu oko toga, al opet, svetlo glavu čuva pa mi nije baš svejedno :)


  • 0

#53 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 23 January 2018 - 04:45 AM

@Vidak



Secam se onih tvojih projekata tipa kunz und kaiser ili Kona Rove. Mislim da su takvi bicikli idealni za tu namenu. Moze mozda drumas privremeno da posluzi ali nije to trajno resenje. Bas sam i razmisljao o tome kako zbog kratkog chainstay-a razdaljina od pedala do bisaga moze da bude problem samo niko to da spomene.
Na drumasa se sigurno moze montirati neki pak treger ali to sto takav pak treger moze da ponese sigurno se moze resiti nekim recimo torbama i torbicama. Za sve preko toga i nosenje opreme za nocenje treba daleko vise...

Nego kakve sve adventure bajkove imas, bas me zanima. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#54 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 January 2018 - 06:30 AM

@Vidak



Secam se onih tvojih projekata tipa kunz und kaiser ili Kona Rove. Mislim da su takvi bicikli idealni za tu namenu. Moze mozda drumas privremeno da posluzi ali nije to trajno resenje. Bas sam i razmisljao o tome kako zbog kratkog chainstay-a razdaljina od pedala do bisaga moze da bude problem samo niko to da spomene.
Na drumasa se sigurno moze montirati neki pak treger ali to sto takav pak treger moze da ponese sigurno se moze resiti nekim recimo torbama i torbicama. Za sve preko toga i nosenje opreme za nocenje treba daleko vise...

Nego kakve sve adventure bajkove imas, bas me zanima. :)

 

Spominjao si manje bisage, pa sam pretpostavljao da upravo računaš sa tim da izbegneš udaranje petama o prtljag.

 

Ortlieb bisage imaju mogućnost pomeranja napred-nazad u odnosu na kuke kojima se kače (u određenim granicama), tako da, u zavisnosti od broja patika :)  postoji šansa da se montiraju i na drumašev pak treger - najbolje proveriti/izmeriti.

 

Inače, naravno da je za putovanje verovatno praktičnije uzeti bajs namenjen baš tome. Mada - svaki bajs je OK za sve, dosta toga zavisi od onog šta čovek preferira. Video sam u servisu čoveka sa full sus bajsem i disk kočnicama koji je imao ćelave gume za asfalt. Čovek je verovatno skontao da buljim, nasmejao se i rekao: "ja volim takve bajseve, bez obzira što ovaj vozim samo po gradu."  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#55 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 23 January 2018 - 10:40 AM

Cekajte, zar nemaju svi drumasi manje više isti kompakt prenos, dobar za brda? Jedino CX odstupa koliko sam vidio.

Btw ovaj je fino spakovan :) d3136319e53b88e9d807fa6cbf793358.jpg
  • 0

#56 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 January 2018 - 01:23 PM

Cekajte, zar nemaju svi drumasi manje više isti kompakt prenos, dobar za brda? Jedino CX odstupa koliko sam vidio.

Btw ovaj je fino spakovan :) d3136319e53b88e9d807fa6cbf793358.jpg

jeste i kad dune vetar... a sto se tice prenosa nemaju iste, to je najveci problem, natovaris bajs i onda na prvom brdu siđeš i guraš.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#57 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 January 2018 - 01:28 PM

@Vidak



Secam se onih tvojih projekata tipa kunz und kaiser ili Kona Rove. Mislim da su takvi bicikli idealni za tu namenu. Moze mozda drumas privremeno da posluzi ali nije to trajno resenje. Bas sam i razmisljao o tome kako zbog kratkog chainstay-a razdaljina od pedala do bisaga moze da bude problem samo niko to da spomene.
Na drumasa se sigurno moze montirati neki pak treger ali to sto takav pak treger moze da ponese sigurno se moze resiti nekim recimo torbama i torbicama. Za sve preko toga i nosenje opreme za nocenje treba daleko vise...

Nego kakve sve adventure bajkove imas, bas me zanima. :)

Prosli su razni kroz moje ruke, trenutno imam dva hrommolibdenska: Redline metro classic disc, Brothercycles kepler disc. Treca je ona Kona Rove Al disc sa kojom si upoznat.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#58 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 23 January 2018 - 02:09 PM

jeste i kad dune vetar... a sto se tice prenosa nemaju iste, to je najveci problem, natovaris bajs i onda na prvom brdu siđeš i guraš.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Dakle kompakt nije dovoljan?
  • 0

#59 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 January 2018 - 02:27 PM

Dakle kompakt nije dovoljan?

Mozda jeste dovoljno nekome ko je u vrhunskoj formi, ali za mene, a i jedno 90% populacije, bajs bez triple ne radi posao kad je natovaren, jos sam prilagodjavao i prednji i zadnji pogon na tripli jer mi je bio pretezak prenos za bisage, napred mi je sada 50-39-26 pozadi 11-34.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#60 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 23 January 2018 - 02:33 PM

Mozda jeste dovoljno nekome ko je u vrhunskoj formi, ali za mene, a i jedno 90% populacije, bajs bez triple ne radi posao kad je natovaren, jos sam prilagodjavao i prednji i zadnji pogon na tripli jer mi je bio pretezak prenos za bisage, napred mi je sada 50-39-26 pozadi 11-34.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Imacu na umu. Za sad sam vozio jednodnevne ture (bez bisaga ali sa krcatim rancem) ali za nešto više bi mi sigurno trebao takav pogon.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika