Jump to content


Fotografije

Paktreger za drumaša, poželjno i za male bisage


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
198 odgovora na ovu temu

#81 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 25 January 2018 - 09:34 AM

Omerta, evo ga Adventure, prvi put na tockovima posle ko zna kolko. 10.5kg, za sad samo mehanika, pa krece sminka.90fa758831475e1b71a9c86c21d92c62.jpg

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk

 

 


  • 1

#82 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 25 January 2018 - 10:40 AM

Inace ima pripremu za pak treger napred, pak treger nazad, tri nosaca za vodu.

U pitnaju je Miyata  tanjeni celik klase FM2, life time garancija na ram, starost 1986g.

 

Senzacija prilikom voznje (nenatovaren), je da je beskrajno udoban, i osetno sporiji od trkackog bicikla.

 

Sad je malo vise nalickan nego na slici, ima starinske krem gume, bele trake za volan, jaci zadnji tocak, poliranu lulu i drugi sic...

Mozda je kandidat za Bar End Shiftere, i stavio bih mu pack tregere, kad bi nasao neki lep prednji da mu ne rusi stil, zadnji imam dobar.


  • 2

#83 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 25 January 2018 - 11:35 AM

Bas je dobar. Samo ti rece ranije da je tripl pogon ili?

I bez prednjih i zadnjih paktregera je po meni touring bajs bez veze. I obavezno neke deblje gume da dobije punu namenu. A sa bar end shifterima ne mozes pogresiti. Uzasno su funkcionalni, mozda ne toliko ergonomski ali svakako nece narusiti autenticnost bicikla.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#84 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 25 January 2018 - 12:58 PM

Hvala, ima tripl, ali tu na slici je testiran, sa kratkom osovinom, sad ima fabricku duzinu osovine, i vracen je najamnji lancanik na mesto.

Shimano Biopace inace, ali razlicita konfiguracija elipsi u odnosu na trkacki biopace.  Voleo bih kad bi nasao neki lep pak treger za napred.

 

Inace imao sam u razmatranju neki jako lep Giant turer, koji je imao full opremu sa sve korpicama, za neku sicu, ali je isto bio havarisan, pa sam ga zaobisao, sad se malo kajem :)

 

Mada sve Koga Miyate su klasa za sebe, bas volim taj brend. Pioniri u obradi celika, 100 godisnja tradicija, izrada bez mane...


  • 0

#85 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 25 January 2018 - 06:55 PM

Koja je razlika u odnosu na trkački Biopace? Sa slike ne vidim neku razliku.
  • 0

#86 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 25 January 2018 - 07:41 PM

Mozda si u pravu, sad sam ih bas gledao uporedo, mene je povuklo sto se oseti razlika, mozda je povezana sa manjim brojem zuba,jer se bas oseti kako nelinearno radi, kao da mali ima 28 zuba, malo mi je zavucen bajs,,,

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk
  • 0

#87 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 25 January 2018 - 07:49 PM

1997cb1fe67a786c93906e82eeaaa9eb.jpg

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk
  • 2

#88 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 January 2018 - 08:16 AM

Lep touraš, jos kad mu se doda sve sto mu pripada, bice bombona. :)

Nego ovo bi trebalo da predstavlja bicikl predvidjen za duga putovanja pod dobrim opterecenjem. Ja ne sumnjam da je za tako nesto i sposoban, ali ne moze covek da se ne pita koliko je upitna izdrzljivost celika starog 30 godina sa kojim covek zeli da se uputi na put od recimo 1000 km, pod svim vremenskim uslovima uz kontinuiranu eksploataciju danima za redom? Ima lu ti ikakvog racionalnog razloga za brigu?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#89 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 27 January 2018 - 09:02 AM

Ako Japanac da life time garanciju(protom pre toga pravo ramove vec 100 godina), onda kapiram da nema brige, pores njega je uparkirana jos jedna profi trkacka Koga, koja je imala sudar sa kolima, pa ispravljena, pa se vezi bez milosti, to su rage...

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk
  • 0

#90 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 27 January 2018 - 09:54 AM

Ako Japanac da life time garanciju(protom pre toga pravo ramove vec 100 godina), onda kapiram da nema brige, pores njega je uparkirana jos jedna profi trkacka Koga, koja je imala sudar sa kolima, pa ispravljena, pa se vezi bez milosti, to su rage...

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk

 

Pa kompanija je u stvari holandska, mada drugi deo naziva zaista potiče od saradnje sa japanskom firmom https://en.wikipedia.org/wiki/KOGA

 

a "doživotna garancija" je više marketinški trik i odnosi se na "životni vek" proizvoda koji je proizvođač slobodan da definiše po sopstvenom nahođenju, evo primera:

https://www.denverpo...than-you-think/

;)


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#91 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 27 January 2018 - 10:00 AM

“Dozivotna garancija” se odnosi na zivotni vek proizvodnje odredjenog artikla


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#92 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 January 2018 - 10:10 AM

Sigurno je da se i dozivotna garancija daje pod odredjenim ogranicenjima
Mislim da se ona daje prvom kupcu artikla i da ne vazi prilikom dalje preprodaje jer bi u tom slucaju to znacilo da na primer bajs moze da se prosledjuje sa oca na sina u 3 generacije i da se ocekuje da gatancija traje 100 godina.

Druga stvar je da se ta garancija na ram daje pod uslovima normalnog i fabricki propisanog koriscenja. Primera radi... Ne daj Boze imas saobracajnu nesrecu i sudar sa kolima i tom prilikom ti pukne ram. Sigurno je da u tom slucaju garancija nece vaziti i da ce se proizvodjac sigurno potruditi da temeljno ustanovi kako je doslo do pucanja rama.

U svakom slucaju, sama cinjenica da proizvodjac daje dozivotnu garanciju na nesto mora govoriti u prilog tome koliko su sigurni u kvalitet proizvoda koji nude.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#93 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 27 January 2018 - 10:46 AM

Obzirom da mi najstarija Koga Miyata ima preko 40 godina, za mene je taj dodatni pecat na ramu, svakako simbol kvaliteta, za japansku fabriku Miyata, koja je bila pionir u tanjenju celika

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk
  • 0

#94 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 January 2018 - 10:49 AM

dozivotna zavisi od prevoda. lifetime je zivotni vek. za neke proizvode se da garancija na projektovani zivotni vek. tipa tri godine. ili trideset.
garancija za zivotni vek (prvog) kupca je posebna prica. svakako treba citati ono sitnim slovima napisano na kraju ugovora, da se vidi na ciji i koliki vek je to dozivotno


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#95 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 27 January 2018 - 10:57 AM

Takodje celicni Miyata ram koji je imao alu viljusku, na mestu pecata ima oznaku 10 godina garancije, dakle nisu ofrlje lupali stvari koje pisu. I da me ne shvatite pogresno ne znaci ovo da ja tropujem da cu vratiti ram na reklamaciji, vec ovo znaci da su uvereni da nema greske u proizvodnom procesu i tehmologiji

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk
  • 0

#96 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 January 2018 - 11:14 AM

duga garancija znaci ili to, ili prosta manipulacija (marketing): koliko ce se ljudi cimati da cuvaju racune i reklamiraju. ne kazem da je to slucaj, samo da duga garancija ne garantuje (uvek) kvalitet - sama po sebi.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#97 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 27 January 2018 - 11:47 AM

Posto ovo nije memorijski modul, ozbiljna firmai i dalje na sajtu drzi sta garantuje za svoje ramove i koliko dugo...


Guarantee & Procedures Koga guarantee 1992-2014

https://www.google.c...eZyqHy5eSW8lM4d


Evo ga stiker
e7666e5e85d7d2be07a3e44803d8c66e.jpg

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk
  • 0

#98 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 January 2018 - 01:25 PM

sve se slazem. govorim generalno - da to ne treba uzimati zdravo za gotovo. dobar ram, ako nije ostecen (udarcem, ili korozijom) moze trajati vekovima. kao dobro vino. :)


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#99 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 27 January 2018 - 01:56 PM

Covek koga znam iz Hrvatske je kupio nov Trekov ram koji ima tu kao dozivotnu garanciju, posle nekog vremena mu se rasklimala ona kao nitna sto drzi korpicu bidona. Nisu mu usvojili reklamaciju, vec mu za zamenu te nitne trazili neke silne pare. Tako da je to vise njihov marketinski trik nego stvarnost. Uvek podvedu pod nepravilna upotreba i slicno,


  • 0

#100 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 January 2018 - 02:35 PM

Covek koga znam iz Hrvatske je kupio nov Trekov ram koji ima tu kao dozivotnu garanciju, posle nekog vremena mu se rasklimala ona kao nitna sto drzi korpicu bidona. Nisu mu usvojili reklamaciju, vec mu za zamenu te nitne trazili neke silne pare. Tako da je to vise njihov marketinski trik nego stvarnost. Uvek podvedu pod nepravilna upotreba i slicno,


zavisi od proizvodjaca - ume biti patka, ili debela ograda sitnim slovima u ugovoru.

mozda je i stvarno nesto osteceno pri montiranju bidona, mada bi mi bilo logicno da prvo navoj propadne - osim ako je karbonski ram.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika