Jump to content


Fotografije

Paktreger za drumaša, poželjno i za male bisage


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
198 odgovora na ovu temu

#21 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 January 2018 - 08:39 PM

Da ali decija prikolica se samo zakaci na qr, i ona prakticno stoji na svojim tockovima a bajs je vuce. Nije to ni bliu isto opterecenje kao kad stavis teret od gore. Ali dobro... neka je i qr dobar sistem ali je lose to sto se pomera kad nisi u sedlu....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#22 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 January 2018 - 08:46 PM

Da ali decija prikolica se samo zakaci na qr, i ona prakticno stoji na svojim tockovima a bajs je vuce. Nije to ni bliu isto opterecenje kao kad stavis teret od gore. Ali dobro... neka je i qr dobar sistem ali je lose to sto se pomera kad nisi u sedlu....

 

QR kao QR omogućava prilično veliku tenziju, uz osiguravanje od odvrtanja. Taj deo nije sporan.

 

Pod QR pak tregeri sam mislio na one koji se montiraju na zadnji QR - u dva mesta, i treće kačenje gore na ramu. Oni koji se kače samo na šticnu, bilo QR-om, ili šrafom, se klimaju i nemaju dobru nosivost.

 

Što se prikolice tiče, kad kočiš, ili kad je tegliš uzbrdo, ona se drži spojem sa jedne strane zadnje QR igle i to stoji stabilno. Uz ukupnu težinu od oko 40 kila kad je natovarena - nije sva na QR-u, naravno.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#23 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 January 2018 - 10:26 PM

U poslednjih par godina su torbe ovog tipa dosta dobile na popularnosti kao rešenje za bicikle na koje ne može standardni paktreger, kao i za one koji bi da minimizuju ukupnu težinu što je više moguće:

abd2ca4f4c687033e051c1288bcef7c0.jpg

Nemam iskustva lično, ali vidim da ih ljudi koriste iz godine u godinu na vožnjama/trkama tipa Transcontinental, tako da valjda nisu baš previše loše. Takođe, video sam na GearBest budžetnu verziju kome se ne plaća puna cena.
  • 0

#24 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 January 2018 - 10:38 PM

Što se nošenja težine tiče, što je teret niže i što više na sredini između dva točka, to bolje. Pak tregeri stoje niže u odnosu na ove torbe, ali su više pozadi.

Ove torbice stoje više, ali malo bliže ka napred. Takođe, verujem da su više aero, pošto su iza vozača i prate liniju šticne i sedla. Verovatno se i manje ljuljaju levo-desno u odnosu na pak tregere koji se kače na šticnu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#25 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 January 2018 - 01:58 AM

Fiery daj obavezno gearbest link za budžet verziju. Ne daju mi se pare za Apidura, Topeak i fensi skupocene artikle a zatreba mi tu i tamo da ponesem nešto drumašem.

 

Već duže vreme se služim rancem, vratio sam se na tu varijantu jer mi je mali drumski Topeak paktreger slomljen od proleća i nisam još probao da ga zavarim. Inače ima šelnu za šticnu ali se steže sa dva inbus šrafića tako da elegantno izgleda, bez one glomazne qr budže. I ništa se ne mrda kako god da voziš. A lagan je kao perce

 

https://www.topeak.c...-frame-(v-type)

 

Jedino što mu nosivost u praksi nije ni blizu deklarisanih 7 kg pa se slomio. Možda su u Nemačkoj drugačiji putevi, ali opet zna se kako se drumaš vozi, nije to cargo bicikl i 15 km/h po gradu do zelene pijace...


  • 0

#26 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 January 2018 - 05:39 AM

Fiery daj obavezno gearbest link za budžet verziju. Ne daju mi se pare za Apidura, Topeak i fensi skupocene artikle a zatreba mi tu i tamo da ponesem nešto drumašem.

 

Već duže vreme se služim rancem, vratio sam se na tu varijantu jer mi je mali drumski Topeak paktreger slomljen od proleća i nisam još probao da ga zavarim. Inače ima šelnu za šticnu ali se steže sa dva inbus šrafića tako da elegantno izgleda, bez one glomazne qr budže. I ništa se ne mrda kako god da voziš. A lagan je kao perce

 

https://www.topeak.c...-frame-(v-type)

 

Jedino što mu nosivost u praksi nije ni blizu deklarisanih 7 kg pa se slomio. Možda su u Nemačkoj drugačiji putevi, ali opet zna se kako se drumaš vozi, nije to cargo bicikl i 15 km/h po gradu do zelene pijace...

 

Na kojem mestu je pukao, ako nije tajna?

I koji model Topeaka?

 

topeak-rx-beamrack-w-side-frame-bike-mou


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#27 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 05:56 AM

To ti kazem. Ima puno ljudi koji su se zalili na nosivost i nije ni cudo sto pukne kad je povezan samo jednom tackom za sticnu.

Apidura je prakticno i lagano resenje ali meni se iskreno ne svidja kako i ona mnogo seta levo desno kad si na pedalama, pogotovo kad je puna. Sa druge strane Apidura ima i one torbe sto idu na top tube. One mi deluju cvrsto postavljene iako im zapremina nije Bog zna sta...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#28 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 January 2018 - 06:30 AM

Možeš (možda uz "žrtvovanje" jedne flaše za vodu) montirati i onu trouglastu torbicu što ide unutar trougla rama - bilo bliže kormanu, bilo bliže cevi sedišta.

 

Evo nekih rešenja za zadnji pak treger (mislim da si o takvima pričao):

 

76946_01_d.jpg

Axiom-Streamliner-Rack-on-Road-Bike.jpg

 

Ovaj drugi može i bisage da nosi sasvim lepo.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#29 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 11:04 AM

Za torbe na GearBest, kompletan izbor je ovde, a jedan od primera tipa o kom sam pričao je ovo. Ima ih još, treba samo prokopati malo po listi. Ne sumnjam da ih ima i na AliExpress, eBay i slično.


  • 1

#30 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 02:17 PM

Ovaj pak treger sa prve slike lepo stoji na drumasu ali se moze koristiti samo uz tu topeak torbu koja je realno mala. To sto u nju moze da stane moze da se potrpa u dzepove dresova i kombinaciju jos po koje torbice ispod sedista ili kormana.


Ovaj drugi deluje vec daleko ozbiljnije. Pitanje je kako ga nabaviti....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#31 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 02:27 PM

Имам друмашки тубус који се горе качи на стезач штицне (има своју), а са стране стандардно. Додуше, нисам га тестирао у некој друмашкој вожњи, јер немам ниједног (туринг не рачунам), па не знам колико је моје мишљење вредно. Ово мало што сам га возио је у реду.


  • 0

#32 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 04:34 PM

Postoji i ova varijanta, a postoji i dodatak za bisage https://www.thule.co...r-rack-_-100090

Daleko je od jeftinog rešenja ali

 

https://www.gearbest.../pp_625953.html ovu je drug kupio samo sa Alija i nije kvalitet Apidure ili Topaek-a ali vrši posao sasvim dobro.

 

 

Što se nošenja težine tiče, što je teret niže i što više na sredini između dva točka, to bolje. Pak tregeri stoje niže u odnosu na ove torbe, ali su više pozadi.

Ove torbice stoje više, ali malo bliže ka napred. Takođe, verujem da su više aero, pošto su iza vozača i prate liniju šticne i sedla. Verovatno se i manje ljuljaju levo-desno u odnosu na pak tregere koji se kače na šticnu.

Negde sam natrčao na interesantno istraživanje da torbe koje se kače na korman manje utiču na aerodinamiku od bilo kog oblika torbe i ili bisaga koje se kače iza vozača, bilo na samo sedište bilo kao bikepaking torbe ili torbe na paktregeru.

 

I ovo može da bude od koristi http://salsacycles.c...llars/rack-lock

 

A evo i još jednog "jeftinog" rešenja https://www.tailfin.cc/


  • 0

#33 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 January 2018 - 05:18 PM

teret na kormanu je meni neprijatan - smeta mi pri upravljanju. ne mora biti strašno, zavisi od tereta, ali kad mogu da biram...

ali definitvno vredi razmišljati i o torbici za korman.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#34 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 06:16 PM

Defnitivno zavisi od potreba, šta se (sve) nosi, gde....  Moja digresija je bila na temu aerodinamike, mada ne vidim poentu da ozbiljno diskutujemo o aerodinamici natovarenog bicikla


  • 0

#35 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 06:27 PM

Rack lock je jako zanimljivo resenje, nisam ni znao da to postoji. Thule ne sumnjam da je kvalitetan ali ni malo jeftin a bogami i malo ruzan. Mozete li da zamislite to na svom bajsu?

A onda se ispostavi da ta torba za korman stvarno nije lose resenje plus apidura na ram i mozda jos jedna mala apidura ispod sedla. Jos ako se nadje ta kopija a da valja bilo cemu...

Mislim da je Vidak imao iskustva sa tim specijalnim pak tregerima ali samo mudro cuti i ne javlja se. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#36 rstk

rstk
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 06:29 PM

Pozdrav svima. Već neko vreme merkam ovaj tip torbe za šticnu kao ova gore Apidura, deluje mi kao dobro rešenje za jednodnevne ture i brevet, ali ne znam kako onda rešiti zadnje svetlo jer torba zauzme celu šticnu. Da li neko ima iskustvo ili ideju?


  • 0

#37 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 06:40 PM

@ Smasher

Thule i slična rešenja ja ne bi vozio na biciklu kada mi ne trebaju.

Čitajući da razmišljaš o više torbi istovremeno, mislim da bi bilo najlakše da napišeš za koju priliku ti trebaju torbe pa možda damo neko dobro rešenje

 

Btw ako misliš o Apiduri, pogledaj i Topaek. Izbacili su celu seriju torbi za bike packing po osetno nižim cenama od apidure

 

@rstk Sve takve torbe imaju zakačaljku za svetlo ali ti treba nosač "za kaiš".


  • 0

#38 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 06:40 PM

Rack lock je jako zanimljivo resenje, nisam ni znao da to postoji. Thule ne sumnjam da je kvalitetan ali ni malo jeftin a bogami i malo ruzan. Mozete li da zamislite to na svom bajsu?
A onda se ispostavi da ta torba za korman stvarno nije lose resenje plus apidura na ram i mozda jos jedna mala apidura ispod sedla. Jos ako se nadje ta kopija a da valja bilo cemu...
Mislim da je Vidak imao iskustva sa tim specijalnim pak tregerima ali samo mudro cuti i ne javlja se. :)

Ја имам тај rack-lock, само нидам знао да се тако зове. Као што сам рекао, само сам га испробао са малим тубусом. Делује како треба.
  • 0

#39 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 January 2018 - 06:41 PM

Rack lock je jako zanimljivo resenje, nisam ni znao da to postoji. Thule ne sumnjam da je kvalitetan ali ni malo jeftin a bogami i malo ruzan. Mozete li da zamislite to na svom bajsu?

A onda se ispostavi da ta torba za korman stvarno nije lose resenje plus apidura na ram i mozda jos jedna mala apidura ispod sedla. Jos ako se nadje ta kopija a da valja bilo cemu...

Mislim da je Vidak imao iskustva sa tim specijalnim pak tregerima ali samo mudro cuti i ne javlja se. :)

Imam iskustva i to bolnog zbog stvari o kojima nusam razmisljao a evo o cemu se radi...
Dok te drangulije namontiras na drumasa, kupis sve te fensi torbice, platis gomilu love za gluposti, izađe skoro isto kao da kupis jedan adventure bajs. Imam i ja Topeak na sticnu ali mi ne radi posao jer kacim butinama o kopcu, a i ogranicen si nosivoscu.
Da ne pricam o tome da nije dovoljan samo paktreger nego i batobrani i jos kojesta, pa onda sve to strasno oguli bicikl, pete udaraju o teret itd.
Na kraju sve to treba razmontirati i to je patnja.
Sve u svemu ja sam batalio prepravku drumasa u touring, kupio adventure bike, namontirao blatobrane, paktregere, bisage i teram to na turama (toliko mi se svidjaju takvi bajsevi da ih trenutno imam tri komada).



Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#40 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 22 January 2018 - 07:21 PM

20180122_201532.jpg 20180122_201526.jpg 20180122_201458.jpg 20180122_201349.jpg 20180122_201317.jpg 20180122_201317.jpg
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika