Jump to content


Fotografije

Početnička dilema


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
82 odgovora na ovu temu

#81 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 May 2014 - 02:48 PM

jer je na Foresteru pritom pomalo tesko odrzavati na puti 35-40 km/h


Ja bih samo dodao da ovo ne očekuješ ni na drumašu, tj da bude "pomalo" teško :).
  • 0

#82 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 16 June 2014 - 02:03 PM

Što se veličine rama tiče, ako ne možeš da isprobaš bajs na turi od 100+ km, mislim da je pametnije slušati preporuke proizvodjača koji se više od 100 godina bave proizvodnjom istih, od saveta "iskusnih" bajkera sa raznih foruma (uključujući i cikloberzu). A ako za odredjenu visinu odgovaraju dve veličine, onda je praktičnije ići na manji ram.


  • 0

#83 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 June 2014 - 07:00 PM

Bice onda Forester aktivan i ove sezone pa ce na zimu neki drumas da padne verovatno. Ovo je bila neka fiks ideja onako pa reko da vidim sta bi moglo tu da se uradi posto ne pratim bas.

Ma nije los Forester toliko, ide fino jer je jos relativno nov i ima 27" tocak ali se oseti da nije neki kvalitet. Malo malo pa mi nesto zvecka, sifteri su krckavi, nekvalitetni, prednji amortizer sam i ovako zategao do kraja da ne radi posto po asfaltu vozim (uzecu u obzir i ovo sto si mi redlozio za zamenu vile za krutu). Al sta je tu je.

Hvala svima na odgovorima svakako. :)

 

Vozio sam ram Forrestera sa Acera opremom. Amort sam posle udesa zamenio krutom vilom. Odličan bajs - služio me 3 godine kiša, sneg, sunce, po šumi, asfaltu, pijaca. Samo je pitanje koliko bi koštalo da promeniš sve to što ti smeta. Dobra kruta vila (koja je korigovana za dužinu amorta, kako ne bi menjao geometriju bicikla) je oko 100 evra i teško se nalazi ovde. Inače je super stvar. 

 

Što sve na kraju ispada da je možda bolje prodati bajs i tražiti odgovarajući, polovan. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika