Jump to content


Fotografije

Početnička dilema


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
82 odgovora na ovu temu

#61 Borcanin

Borcanin
  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 April 2014 - 12:32 PM

Hvala :D
  • 0

#62 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 April 2014 - 10:58 PM

Ako uzmemo za primer geometriju Scott bicikala koji se mahom prodaju kod nas, 52cm bi ti bilo idealno. Kazem, zato sto i sam mozes probati u radnji. :)
  • 0

#63 miomirje

miomirje
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 23 April 2014 - 03:01 PM

Ne znam da li je ova tema bila zato se izvinjavam,
Do sada sam vozio monti bajk bicikle sa debljim tockovim.Zelja mi je da probam specijalku sa tankim tockivima.Kolika je razlika u voznji i da li je teze vozi ti specijalku.Da li monti bajk moze da se prepravi na biciklu bez menjaca.Veoma mi se svidjau ove nove gradske bicikle bez menjaca.
  • 0

#64 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 23 April 2014 - 03:20 PM

Ne znam da li je ova tema bila zato se izvinjavam,
Do sada sam vozio monti bajk bicikle sa debljim tockovim.Zelja mi je da probam specijalku sa tankim tockivima.Kolika je razlika u voznji i da li je teze vozi ti specijalku.Da li monti bajk moze da se prepravi na biciklu bez menjaca.Veoma mi se svidjau ove nove gradske bicikle bez menjaca.


Velika je razlika
Da teze je voziti specijalku, veci su prenosi.
Moze da se prepraci ali je to glupost.
  • 0

#65 miomirje

miomirje
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 23 April 2014 - 03:50 PM

Skinu bih menjac jer nije u najboljem stanju.Sta se sve menja.
  • 0

#66 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 23 April 2014 - 06:05 PM

Sce se menja i ostaje samo ram. Zato ti kazem da je glupost od mtb praviti fixie
  • 0

#67 pilicius

pilicius
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 28 April 2014 - 08:58 AM

a pitanje jedno sad
obzirom da vozim par godina mtb polar vermont a poceh da se maaaaalo ozbiljnije bavim nekim trkama da ih tako nazovem, da pitam obzirom da trenutno nemam da uzmem ni polovno ni novo trckacko bilo sta, da li moze na ovaj moj koji ima gume 26 da se stave 28, 29 ili slicno obzirom na viljuske, ram ili sta vec i da li to utice na prenose, kocnice i... ?
da li na iste felne mogu da stavim one trkacke gume (one tanke)?
valjda ce biti skuplja pita nego tepsija ali eto da pitam ako neko zna da odgovori da uzmem sve opcije u obzir
hvala
  • 0

#68 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 28 April 2014 - 09:15 AM

Ne mogu na te felne drumske gume. Prvo tvoj polar je 26' a drumasi su 29' drugo presiroka ti felna za 700x26c gumu.
  • 0

#69 pilicius

pilicius
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 28 April 2014 - 10:04 AM

ok a da uzmem gume sa felnama da li moze citav ram + viljuske sto su na njemu + prenosi i sve ostalo sa kompletnim novim tockovima?
  • 0

#70 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 28 April 2014 - 10:42 AM

Ne moze, mani se corava posla to uvek ispadne preko prece naokolo duze. Vozaj to sto imas i kada skupis pare kupi sta ti treba.
  • 0

#71 pilicius

pilicius
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 28 April 2014 - 10:47 AM

hehehe iskreno od tebe
hvala
pozdrav
  • 0

#72 Borcanin

Borcanin
  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 May 2014 - 09:34 PM

Da pitam i ovde: viewtopic.php?f=14&t=8802 Dakle, sklapao bih drumasa, a vec na prvom koraku dolazim do poteskoce jer ne mogu da pronadjem adekvatan ram ili mozda ne znam gde da trazim, pa zato pitam vas za preporuku gde potraziti ram. Stalno pratim oglase na cikloberzi i na netu ali jos uvek nista nisam nasao, uglavnom su to ramovi stari 5-10-15god, a ja bih kupio nov eventualno polovan ali da je u odlicnom stanju. Kao sto rekoh, u Planet bajku nemaju nista. :(
  • 0

#73 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 14 May 2014 - 10:33 PM

Šta fali onom Giant-u, ako je u dobrom stanju?

Što se tiče polovnog mislim da ti je lakše da kupiš celog polovnog drumaša (a da rasprodaš delove što imaš) nego da čekaš retku priliku da na oglasima izađe ram koji ti odgovara.
  • 0
Pozdrav

#74 Borcanin

Borcanin
  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 May 2014 - 09:21 AM

Ne fali mu nista, ali se meni ne svidja, nije to sto sam zamislio.

Izgleda da ce tako i biti na kraju jer nemam drugu opciju.
  • 0

#75 stejer

stejer
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 26 May 2014 - 09:55 PM

Pozdrav, nov sam na forumu i da ne bih otvarao novu temu postavicu ovde sta me tacno interesuje.

Sredinom juna 2013. sam kupio novog Polar Forestera u PB-u i odmah u radnji zamenio srednji pogom za neki Shimano posto je fabricki bio kineski neki i tako sam cepao celo proslo leto, oko 1000 km sam presao. U 90% slucajeva sam vozio po asfaltu i bas sam zgotovio biciklizam. E sad mi pada na pamet da ga prodam iako ne znam koliko bih mogao da dobijem i uzmem nekog drumasa za te pare, mozda jos 50-80€ mogu da se ispruzim, sta znam... Od nekih 20-30 voznji sam imao jednu delimicno off-road tako da sam se nekako odlucio na ovaj potez jer je na Foresteru pritom pomalo tesko odrzavati na puti 35-40 km/h npr. Imam 18 god, 185cm i 70kg. Pa ako moze neki savet, sta kako, nisam imao bas dodirnih tacak sa drumasima posto mi je Forester inaca prvi "ozbiljan" bajk sa kojim sam "ozbiljno" vozio?

:)
  • 0

#76 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 May 2014 - 07:34 AM

Pa za tu kintu koju bi nategao (manje od 200) možeš da nađeš nekog oldtajmer drumaša - ništa posebno, ali ljudi i to voze pa im dobro. Tu ti je osnovno da vidiš ima li još uvek rezervnih delova :)

Alternativa ti je da vidiš da li možeš da ubaciš drumaške točkove na svoj bajk. Nemoj ići na (pre)uske gume na mtb, to ti je recept za krpljenje/10 km.

Možda ne bi bilo loše da još malo popunjavaš slamaricu.
  • 0

#77 stejer

stejer
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 27 May 2014 - 10:52 AM

Nov Forester pre tacno godinu dana je placen 280€, ne verujem da sad sa sve dodavanjem stizem na manje od 200. Trebalo bi da za 200 moze da se proda, ostalo je i garancije jos.
  • 0

#78 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4284 posts

Postavljeno 27 May 2014 - 11:08 AM

Ne pratim mtb cene ali ako je nesto novo bilo 280 evra, jedva ces ga prodati i za 200 posle 2 dana bez metra voznje. A tek ako je vozeno...
  • 0
.

#79 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 27 May 2014 - 11:49 AM

Slazem se.
Probaj, ali tesko ces ga prodati za 200e. Prosto, ima losu opremu za taj novac u poredjenju sa drugim biciklima u tom cenovnom rangu (polovnim).

Sto se dileme tice, da sam na tvom mestu vozio bih taj jos ovu sezonu. Eventualno uzu gumu stavis da dobijes nesto malo na brzini, i stedi novac za nesto bolje. Onda na zimu, ako skupis jos novca, trazi zamenu. Sad ti nije vreme za to, sezona je u jeku, cene su u jeku. Ako prodas svoj bajs i ne nadjes drugi brzo kajaces se jer ti prolazi lepo vreme bez bicikla. Kvalitetan oldtimer nije los izbor, samo delovi mogu biti problem (tj odrzavanje).
Zamena tockova za drumaske moze, ali je pitanje isplativosti jer bi verovatno morao jos neke delove da menjas ako ne nadjes 7faz tockove.
Licno, stavio bih krutu vilu da ga malo olaksam, malo uze gume i to je to.
  • 0

#80 stejer

stejer
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 27 May 2014 - 12:16 PM

Bice onda Forester aktivan i ove sezone pa ce na zimu neki drumas da padne verovatno. Ovo je bila neka fiks ideja onako pa reko da vidim sta bi moglo tu da se uradi posto ne pratim bas.

Ma nije los Forester toliko, ide fino jer je jos relativno nov i ima 27" tocak ali se oseti da nije neki kvalitet. Malo malo pa mi nesto zvecka, sifteri su krckavi, nekvalitetni, prednji amortizer sam i ovako zategao do kraja da ne radi posto po asfaltu vozim (uzecu u obzir i ovo sto si mi redlozio za zamenu vile za krutu). Al sta je tu je.

Hvala svima na odgovorima svakako. :)
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika