Jump to content


Fotografije

100. izdanje Tour de France-a


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
326 odgovora na ovu temu

#61 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 06 July 2013 - 10:10 AM

U principu trkaju se i poslednje etape ali sprinteri i to je samo uglavnom vise za publiku jer tog dana ima najvise gledalaca... uglavnom se zna pobednik i ne moze da se uradi nista po pitanju generalnog plasmana
  • 0
Potpis

#62 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 06 July 2013 - 10:16 AM

ma kapiram, ali sa nekom malom razlikom (koliko se secam cini mi se da je bilo toga) uz neki defekt moze doci do nadoknade a opet se pobeda fakticki slavi tokom te etape..

hvala :wink:
  • 0

#63 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 06 July 2013 - 10:21 AM

Kroz istoriju Tura se desavalo da napadaju i na poslednjoj etapi, sto nije zabranjeno, ali neko nepisano pravilo i dogovor medju timovima je da na poslednjoj etapi nema napada za generalni plasman, da se odvoza lagano bez pritiska
  • 0

#64 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 06 July 2013 - 10:26 AM

napadaju i na poslednjoj etapi, sto nije zabranjeno, ali neko nepisano pravilo i dogovor medju timovima


pa to, tako sam nesto i kapirao...

hvala :)
  • 0

#65 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 06 July 2013 - 10:31 AM

Zadnja etapa je ovakva vec 20-tak godina jer se Tur ranije cesto zavrsavao hronometrom. Kada je Loran Finjon izgubio zutu majicu u zadnjoj etapi od Grega Lemonda, francuzi su resili da vise ne gube u zadnjoj etapi :mrgreen: .
  • 0
.

#66 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 06 July 2013 - 02:57 PM

auu očekivano, ali ne sa ovom razlikom .. pokidao ih je :-k
  • 0

#67 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 July 2013 - 03:02 PM

Frum definitivno odrao sve, Vokler me izneverio. :)
Deluje kao da je sve gotovo, pogotovo za Kontadora, ali uvek se setim te Vuelte prošle godine. Razlika je tamo bila daleko manja, ali više se ne usuđujem da otpisujem bilo koga u prvoj nedelji trke. Osim Evansa. ;) Frum odradio odličan posao, ali videćemo.
  • 0

#68 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 06 July 2013 - 03:03 PM

Contador je bio na losem dopu :)
  • 0
Potpis

#69 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 July 2013 - 03:07 PM

Frum je otkinuo,ali svaka cast i Portu,lavovski su vozili obojica..
Nego,zanima me vase misljenje u vezi onih elipsoidnih pogona..je l neko vozio to?Da li je stvarno malo bolji od okruglih kao sto rece ovaj komentator da pricaju poneki?
  • 0

#70 Freakbl

Freakbl
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 06 July 2013 - 03:16 PM

Nisam ocekivao Froomea ovako rano...prvi cilj na brdu i on vec napravi ogromnu razliku....ako nastavi sa ovakvom demonstracijom sile bice tour dosadniji nego prosle godine....
  • 0

#71 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 06 July 2013 - 03:23 PM

Kada se uzme u obzir da Sky 2 godine za redom dere sve redom, cak i na dve razlicite trke u isto vreme ne bi me cudilo da je Tour vec gotov. Ali videcemo, ima jos dosta do kraja. Kako je danas prosao Contador tako moze i Froom da prodje jedan dan.

A sto se tice hemije i kao sto rekose nasi vrli komentatori: "nema razloga za sumnju, Froom pravo sa pobednickog postolja ide u malu kabinu..."
Ne rekose samo da je i Lens pravo sa pobednickog postolja isao u tu malu kabinu :mrgreen: :mrgreen: .
  • 0
.

#72 Freakbl

Freakbl
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 06 July 2013 - 03:43 PM

Gledao sam Contadora prije dvije godine na Giru kako otkida konkurenciju....a i Nibali ove godine....i nije im nista nadjeno...tako da...al da neko u prvoj sedmici toura ovako pokida...ne znam....mozda je samo taktika da sad iznenadi pa poslije samo sjedi na tocku jer cisto sumnjam da moze ovako do kraja...
  • 0

#73 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 06 July 2013 - 03:48 PM

Nego,zanima me vase misljenje u vezi onih elipsoidnih pogona..je l neko vozio to?Da li je stvarno malo bolji od okruglih kao sto rece ovaj komentator da pricaju poneki?


Nikad vozio. Jedino čitao o tim pogonima ranije i priča je bila da je stvar individualna, da nekom možda pomogne, ali ne u svim slučajevima..

Nađoh na guglu neko istraživanje. Pominju da može biti problema sa ili štelovanjem prednjeg menjača ili šaltanjem (nisam razumeo najbolje).. hmm.. u svakom slučaju voleo bih da isprobam jedan takav setup
  • 0

#74 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 06 July 2013 - 04:01 PM

Nego,zanima me vase misljenje u vezi onih elipsoidnih pogona..je l neko vozio to?Da li je stvarno malo bolji od okruglih kao sto rece ovaj komentator da pricaju poneki?


Nikad vozio. Jedino čitao o tim pogonima ranije i priča je bila da je stvar individualna, da nekom možda pomogne, ali ne u svim slučajevima..

Nađoh na guglu neko istraživanje. Pominju da može biti problema sa ili štelovanjem prednjeg menjača ili šaltanjem (nisam razumeo najbolje).. hmm.. u svakom slučaju voleo bih da isprobam jedan takav setup



Vozio ex400 na mtb, zao mi je sto nema vise takvih pogona u budzetskoj varijanti....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#75 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 06 July 2013 - 04:03 PM

Ja sam pre 100 godina :mrgreen: vozio Shimanov Biopace, ako se to racuna. Nisam bio nesto odusevljen, nisam video neki dobitak u snazi a nerviralo me je ono propadanje noge kada se elipsa smanji.
  • 0
.

#76 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 July 2013 - 04:06 PM

Nikad vozio. Jedino čitao o tim pogonima ranije i priča je bila da je stvar individualna, da nekom možda pomogne, ali ne u svim slučajevima..

Nađoh na guglu neko istraživanje. Pominju da može biti problema sa ili štelovanjem prednjeg menjača ili šaltanjem (nisam razumeo najbolje).. hmm.. u svakom slučaju voleo bih da isprobam jedan takav setup

Da,i ja definitivno,prvi put sam čuo za tako nešto eto danas..za mene teška egzotika :)
Sačuvah stranicu,pa cu je kasnije prostudirati. :wink:

Contador je bio na losem dopu :)

Cini mi se da sam negde cuo/procitao da u biciklizmu se najvise koristi doping od svih sportova,a posebno sad posle afere Armstrong na svakog se sumnja..mada nije ni cudo,to su ogromni napori,kao i ulozi,a ljudsko telo ima svoju granicu..
  • 0

#77 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 06 July 2013 - 04:24 PM

Cini mi se da sam negde cuo/procitao da u biciklizmu se najvise koristi doping od svih sportova,a posebno sad posle afere Armstrong na svakog se sumnja..mada nije ni cudo,to su ogromni napori,kao i ulozi,a ljudsko telo ima svoju granicu..


Mogli bi da diskutujemo o tome do sutra. Novinari i mediji su uzeli biciklizam na zub. Ne verujem da je u bilo kom drugom profesionalnom sportu išta drugačije. Tenis, Fudbal, Altetika, Plivanje,... pretpostavljam da se dopinguju i u stonom tenisu i golfu..

Profesionalni sport je postao jedan veliki šou biznis.. (verovatno je uvek i bio.. nešto sumnjam da su Merckx i ekipa bili čistiji)

Gledam pre neki dan alpsku etapu Tura iz 2005. Od svih vozača (desetak), velikih junaka tog doba, koji su tada zajedno sa Armstrongom, Rasmusenom i Valverdeom jurišali uzbrdo, svi do jednog su do sada pali na dopingu.
  • 0

#78 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 06 July 2013 - 04:29 PM

Jbg,čitav dan sam šljakao i ništa video nisam od etape.Preostaje mi onaj pačvork od izveštaja na rts-u sa komentatorom koji se u biciklizam razume koliko ja u kvantnu mehaniku,eventualno da nešto potražim na netu.
Elem,Frum je pokazao snagu,ali isto tako i Port.Njih dvojica će verovatno biti jedan dva.Ne vidim ko može da ih tuče u brdima,a na hronometru će samo još više otkinuti konkurenciju.Naravno,ovo pod uslovom da ne bude nekih padova i sličnih uslovno rečeno nepredviđenih situacija.Sky će sad pustiti konkurenciju da kida,a oni će sedeti na točku i vrebati svoju šansu.
  • 0

#79 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 06 July 2013 - 05:34 PM

Ako se uzme u obzir da su ovo sve utrenirani momci i da im je nacin treniranja isti, konstitucija ista po tipu vozaca itd itd onda bi trebalo da se radi o minijaturnim razlikama na cilju po snazi... Ovo danas je bila kopija Armstronga. Covek zavrsava sa osmehom na licu... Meni licno smrdi ali sto rece Lens svi su na dopu :)

p.s. i meni je lakse da mislim da su svi na dopu kada uporedjujem moje i njihove prosecne brzine :twisted:
  • 0
Potpis

#80 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 06 July 2013 - 05:58 PM

Nego,zanima me vase misljenje u vezi onih elipsoidnih pogona..je l neko vozio to?Da li je stvarno malo bolji od okruglih kao sto rece ovaj komentator da pricaju poneki?


Nikad vozio. Jedino čitao o tim pogonima ranije i priča je bila da je stvar individualna, da nekom možda pomogne, ali ne u svim slučajevima..

Nađoh na guglu neko istraživanje. Pominju da može biti problema sa ili štelovanjem prednjeg menjača ili šaltanjem (nisam razumeo najbolje).. hmm.. u svakom slučaju voleo bih da isprobam jedan takav setup



Vozio ex400 na mtb, zao mi je sto nema vise takvih pogona u budzetskoj varijanti....


verujem da je Shimano imao razloga kada ih je batalio.
Sa druge strane Shimano prodaje toliko toga svasta-nesto
da ostalima ne preostaje mnogo mesta na trzistu
pa poneki izmisljaju toplu vodu
jer standardne lancanike nude i mnogi drugi.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika