Jump to content


Fotografije

100. izdanje Tour de France-a


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
326 odgovora na ovu temu

#101 Freakbl

Freakbl
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 10 July 2013 - 09:14 AM

MC je kriv da krivlji bit ne moze...sve je to u redu al on se drzi na tocku leadout vozaca koji usporava jer je njegov sprinter vec u sprintu...i tu Cavendish izgleda kao da je iznerviran cinjenicom da je ostao iza pogresnog vozaca i pravi glupost...
  • 0

#102 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 10 July 2013 - 10:55 AM

Kriv za pogresnu strategiju da, to je ocigledno, ali sam pad je proizvod nesrecnih okolnosti, pogledajte snimak na youtube ima ih dosta pogotovu usporeni. Jednostavno je nesreca u pitanju. Inace i ja ne volim nesto MC, gorila mi je omiljeni sprinter, a i on je katapultirao coveka, doduse ne na samom finisu. Sreca da je momak u redu i da niko nije naleteo, ja sam u prvi mah mislio da je skrsen totalno...
  • 0

#103 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 July 2013 - 02:25 PM

Ja ne videh nijedan snimak ni ugao iz kog se ne vidi da je Kevendiš bez razloga, sa očiglednom namerom i iz čistog besa udario nekoga ko mu uopšte nije ni smetao, ni bio na putu, niti imao ikakve veze sa njim. Argosov čovek je išao potpuno pravo, nigde se nisu gurali. Kevendiš pravi čist "body check", iako ima više nego dovoljno prostora. Nema govora o praćenju bilo kakvog točka, jer su mu svi točkovi već odavno bili pobegli. Čist pokušaj ubistva. Baš me zanima šta bi bilo da je tako oborio nekog fozača FDJ?

Btw, u odnosu na hronometar, sprinterske etape su prava žurka. Još je SBB prvo isključio ton, onda i sliku i sad nas vratio na engleskog komentatora. Neki lik umoran od života komentariše trku dok čita novine i pije čaj. Nema čak ni veze sa onim što se dešava. Kao da su pustili audio sa trke od pre 25 godina. Grozno.
  • 0

#104 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 10 July 2013 - 02:49 PM

Meni nije jasno da neko moze da vidi da tu Kevendis nije kriv i da ima Velersove krivice #-o .

Iz aviona se vidi da je Velers drzao belu liniju sa odstupanjem od mozda 10-tak cm. Ko je vozio 60 na sat zna da se tu ne vozi kao po sinama, moras makar malo da "krivudas". Kevendis ga obilazi siroko i iz cista mira naglo skrece pola metra u levo i sa pripremljenim telom (izbacenim u levo) udara u coveka.
I nije kriv... kako da ne. Pogledajte snimak iz vazduha, sve se lepo vidi.

Stvarno, ovi mrtvi komentatori su dobri za sahrane. Cak mi nedostaju biseri onih nasih "komentatora" :mrgreen:
  • 0
.

#105 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 10 July 2013 - 03:08 PM

Frum će izgleda da ih počisti i na hronometru.. :-k
  • 0

#106 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 10 July 2013 - 03:21 PM

na cemu je ovaj Froom... :|
  • 0
Potpis

#107 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 10 July 2013 - 03:35 PM

:) koje etape necete propustiti ?
gledam sad profile 18,19,20 deluju bas jezivo...


18. Alpe d'Huez, dvaput-dvaput :)
21. Champs-Élysées, kraj :mrgreen:
  • 0

#108 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 10 July 2013 - 03:53 PM

15-ta zaboravili ste cuveni Mont Ventoux !!!

Nzm, msm da je Tur danas gotov! Nije Frum i ceo Sky toliko neozbiljan da isuspte 3.25 koliko videh prednost u odnosu na Valverdea, Kontadora nisam ni vdeo gde je!?
  • 0

#109 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 10 July 2013 - 04:27 PM

Ostao je još jedan hronometar,ne treba ni to zaboraviti.Ali sada idu Alpi.Mislim da će i pored značajne prednosti koju ima Frum biti vrlo zanimljivo.Kontador se neće predavati,ali mislim da je jasno da ove sezone nije na sto posto.Zato je Valverde odlično pripremljen i ima dobar tim,plus Kvintanu koji je zakon u brdima.Ostali mrka kapa.
Inače neko je pitao gde je Kontador.Na 3:54 od Fruma
  • 0

#110 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 July 2013 - 04:57 PM

Saxo nije dovoljno jak da brani majicu 10-15 dana. Kontador to zna i sigurno je taktika da se majica napadne/uzme blizu kraja i to u jednoj ili 2 etape (a ne da skaču na svakoj). Na Alpe d'Huez može da se napravi 4+ minuta, ako se pre toga sve odigra pametno. A mislim da je Saxo i prekjuče tako vozio. Nisu ni hteli da uzmu majicu, ali su skroz izolovali Fruma i držali ga napetog celu rtku, morao je stalno da pazi na skokove i da ih prati. Iscrpljujuće i psihički i fizički. Gore nego kad voziš kroz saobraćaj. Skaj jeste lepo odmorio sve ostale (verovatno je Frum rekao da može da izdrži), ali ako se Frum preforsira, džaba im ostali. Mislim da je i danas bez potrebe toliko vukao. Verovatno je hteo pobedu na beznačajnom hronometru, što je opet neiskustvo. Dakle, mislim da će Saxo da nastavi samo da pritiska. A ide im na ruku i odlično spreman Movistar koji se, takođe, nije mnogo trošio do sada. Uz to, Krojciger deluje preporođeno posle Astane, možda mu više i odgovara da bude pratilac Kontadora, a ne vođa tima. Naravno, treba videti da li će i Katjuša nešto da proba, kao i Garmin i BMC, a sigurno je da će i Francuzi silno da se trude. Što sve pomaže Kontadoru, jer znači da Saxo ne mora jedini da udara tempo i štreca Fruma.

Frumova prednost jeste ogromna, ali i samo jedna etapa još uvek može da ga košta pobede. A takvih etapa će biti nekoliko. Mislim da će stvari da se zahuktaju tek u poslednjoj nedelji.
  • 0

#111 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 10 July 2013 - 05:40 PM

18. Alpe d'Huez, dvaput-dvaput :)

15-ta zaboravili ste cuveni Mont Ventoux !!!

mocno izgledaju :shock:

jbt za 15-u sam na svadbi.. bice neki snimak uvece valjda... :( :(
  • 0

#112 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 10 July 2013 - 05:47 PM

Ovo nikada nije bilo... Na pola Tura zuta majica na tri i po minuta od drugoplasiranog. A onda od 2. do 6. mesta razlika manja od minut.
  • 0
.

#113 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 10 July 2013 - 06:17 PM

Sanse da neko presvuce Fruma su nikakve, nemoj da se zavaravamo. Drasticno je bolji od njih. A i iskreno bolje im je da ne diraju mecku da ih jos vise ne spusti i ponizi, a bice tako. A i ovi komentari oko taktike, mogu ovo ili ono na toj i toj etapi, da ga distanciraju, da ostane sam, smesni su :D Koji Valverde sa Kvintanom ili Kontador sa Saxo timom. Ajde da su do sad terali kontru uspesno pa da je razlika 30-40 sekundi pa i da razumem taj optimizam u korist istih. Koje crne taktike, iz aviona se vidi da mu ne mogu apsolutno nista. Nemoj da se lazemo. Prvo mesto je Frum a za drugo i trece ima da se kolju njih nekoliko. A sad sto se tice Fruma jeste preterano bolji, mozda i sumnjivo preterano. Ili je previse motivisan majcom, ili zeli da ponizi maksimalno sve oko sebe, ili uzima nesto, ili je (ovo je ipak najsigurnije) jednostavno previse dobar. Reko bih jos nesto (poredjenje sa Lensom) ali se ne usudjujem da povezem to na bilo koj nacin. Nemoj da nam se desi jos jedan osvajac tura 5 puta zaredom (Lens 7, nego neka bude 5). Jer ovakva dominacija i ovoliki zaostatak se ne pamti u skorije vreme. Jednostavno je covek vanzemaljac.
  • 0

#114 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 July 2013 - 06:29 PM

Ja danas gledam,ne verujem ocima na drugom merenju on ispred Martina 2 sekunde!A Kancelara propušta tour da bi se spremao za svetsko da vrati zlato jos od 2010 kada je poslednji put uzeo i proba da pobedi Martina koji je pobedio 2011 i 2012..
I danas Frum zamalo da opere i Martina,koji je po mom mišljenju došao na tour manje više samo da bi uzeo ovu etapu..
Baš to,vanzemaljac..
  • 0

#115 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 10 July 2013 - 06:38 PM

Vanzemaljac, oce to :mrgreen: . Moze tu nesto drugo da bude vanzemaljsko :mrgreen: :mrgreen: .

Slazem se 100% da kako sada izgleda nema sanse da neko pobedi Fruma. Ali ima jos mnogo (brda) da se vozi. Ako se Spanci ujedine mogu mnogo da mu zagorcaju zivot posebno ako eliminisu tim. Ako su uspeli da ga na pola samo jedne etape potpuno izoluju ko zna sta moze da se dogodi na preostale 4 brdske etape od kojih je svaka teza od bilo koje dosadasnje.
  • 0
.

#116 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 10 July 2013 - 06:55 PM

Izvini i sta su postigli kad su ga izolovali? Covek ima snagu da svaki napad smiri, i to sa lakocom. A i to se desilo u jednoj etapi, ne znaci to sad da ce Port na svakoj da odpadne. A i Skaj nije jaje tim pa da dopusti da ga izoliju tek tako. Ima da se desi skorz suprotno, ima da ih osisaju za jos po minut na svakoj brdskoj etapi, garant. Napasce oni ali ima da prodju ko prosli put. To je ono kad se nadas, a znas da nema sanse, kao kad sad trebam da izadjem iz obligacija za 2 dana.
  • 0

#117 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 10 July 2013 - 07:44 PM

A sto si ti tako vezan za Fruma?
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#118 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 10 July 2013 - 07:49 PM

Izolovali i sta? Mucak, eto sta, cak je i Quintana bio kao probusen lonas u poredjenju sa Froom-om, a covek moze da skoci kao Rodrigez u najboljoj formi, svaki put je ispracen sa lakocom. Ja bih licno najvise voleo da ga presvuku i izbedace, jer je 100% zasticen kao Lance nekada, toliko su providni da je strasno, ali kao sto rekoh SKY je mnogo mocan i samo ime im je granica, nece mu se nista desiti do kraja sem ako dobro padne. Porte i on su toliko jaci od ostalih, da izgleda kao amaters vs prof. Mislim da je Porte-u sugerisano da napravi zaostatak,jer bi u slucaju da je isao kao sto je isao, bio mnogo upadljiv. II godinu da imaju dvojicu u vrhu i to sa ovakvom konkurencijom, pa mnogo je kume...Inace MC nije kriv, ocigledno je da mu je covek namerno pravio smetnje pri sprintu, zna se kojom putanjom treba da se ide kad provodis svog vozaca, na nacin na koji pobedjuju Cavendisha koji realno nema tako dobru ekipu za sprovodjenje, moze da pobedi i Andy Schleck. Izolujte najjaceg i eto pobede, vise mu sigurno nece praviti zasedu...
  • 0

#119 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 10 July 2013 - 07:58 PM

Inace MC nije kriv, ocigledno je da mu je covek namerno pravio smetnje pri sprintu, zna se kojom putanjom treba da se ide kad provodis svog vozaca, na nacin na koji pobedjuju Cavendisha koji realno nema tako dobru ekipu za sprovodjenje, moze da pobedi i Andy Schleck.


n:happy0192 Dobar si. n2:0002trtum3

Inace, slazem se sa Zaretom on i ostatak sprintera treba da se banuju sa trke. Ako ne moz da predje preko brda pre rampe, za trku i nisi. :evil: Nego, to je sve zbog publike. Pa drazi mi neki anonimus, koji se redovno dovuce do linije cilja.
  • 0

#120 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 10 July 2013 - 08:04 PM

Inace MC nije kriv, ocigledno je da mu je covek namerno pravio smetnje pri sprintu, zna se kojom putanjom treba da se ide kad provodis svog vozaca, na nacin na koji pobedjuju Cavendisha koji realno nema tako dobru ekipu za sprovodjenje, moze da pobedi i Andy Schleck.


n:happy0192 Dobar si. n2:0002trtum3

Inace, slazem se sa Zaretom on i ostatak sprintera treba da se banuju sa trke. Ako ne moz da predje preko brda pre rampe, za trku i nisi. :evil: Nego, to je sve zbog publike. Pa drazi mi neki anonimus, koji se redovno dovuce do linije cilja.



Ocete sad da napravite rat na forumu sa ljudima koji su duplo tezi od vas? :)
:twisted:
  • 0
Potpis




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika