Jump to content


Fotografije

100. izdanje Tour de France-a


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
326 odgovora na ovu temu

#41 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 01 July 2013 - 02:46 PM

A drugoplasirani je....... Sagan. :D
Ovo danas je dokazalo raspravu koja se vodila prekjuce u temi. Cim su malo jaca brda Cavendish otpada Sagan ostaje.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#42 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 01 July 2013 - 02:50 PM

Ma jeste, pa ta rasprava ne vazi kad ovi nisu pod dopingom. Kakav je ovo clean tour ovo kao kad ja vozim do prodavnice za pivo :)
p.s. imam osecaj da su im prosecne brzine nize nego prosle godine !?
  • 0
Potpis

#43 Freakbl

Freakbl
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 01 July 2013 - 03:44 PM

Pricalo se dosta o tim prosjecnim brzinama....valjda je svake godine prosjecna brzina pelotona u padu...najcesce pretpostavke su da je sve to zbog manje dopinga...

Danas sam zbog posla morao da gledam trku na netu....uzbudljivo moram priznat...Sagan pokazao da je najuniverzalniji sprinter....samim tim i zelena majica....kad sam vidio da Chavanel ode u bijeg pomislio sam da je to to...al dzaba....previse je bilo ravnice na kraju....
  • 0

#44 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 July 2013 - 04:27 PM

Ma Sagan folirant, kao boli ga od juče, pa je zato izgubio... Seronja. :mrgreen: Majica je pozelenela od besa što je izgubio. Da se obrijao, bio bi brži za 1 mm/km i pobedio bi. ;) Jbg, možda je malo neozbiljno ušao u ovogodišnji Tur. Ali sad će biti zanimljivije na čisto sprinterskim etapama, jer će morati da kopa i rukama i nogama. Valjda će i da prestane da ga boli. ;) Šteta za ipak slab početak za njega, ali mlad je, ima vremena. Uostalom, ako dobije Kevendiša na nekoj etapi, to će sigurno da mu vrati smešak, pa će i devojke na podijumu da.. istražuje.

Mogući razlozi za (navodno) sporiji prosek - etape su svake godine teže; juče su vozili k'o blesavi, ne može svaki dan; danas bilo dosta krivudavo, niko neće mnogo da rizikuje, pogotovo na samom početku; znalo se da će da bude grupni sprint, pa čemu žurba? :) Svi lagano shvataju da je Alan Prost bio genije - pobedi vozeći najmanjom mogućom brzinom. A sigurno se i čuvala snaga za sutrašnji hronometar. Ulog je sve veći, pa je normalno da je i taktiziranje veće.
  • 0

#45 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 July 2013 - 05:12 PM

Konačno nađoh najbolji citat o trkama:
“Every once in a while someone along the road lets us know how far behind we are. A man shouts: ‘Faster!’ He probably thinks bicycle racing is about going fast.” - Tim Krabbe, The Rider
=D>

Briljantno. Link - http://cyclingtips.c... ... ad-racing/
  • 0

#46 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 01 July 2013 - 06:37 PM

a ovi idioti na RTS 2 prenose skupstinu

Pa nemoj tako,izglasali su rebelans budžeta.Ma šta to značilo :D :D :D

Ove godine mislim da će Kontador da dobije Fruma


Može,ali jedino ako bude nekog dila između Španaca.Voze za različite ekipe,ali domunđavanje im nije strano.Realno,Frum je jači i ima fenomenalnog Ričija Porta(pobedio ove godine Pariz-Nica).Minus je što je Gerant Tomas ozbiljno povređen,danas se praktično vukao,a on je vrlo bitna osoba u Skaju.

Evans ima tim, ali na poslednjih X trka kao da nema snage

Evans će ove godine biti drugi vozač u BMC.Bolji od njega je T.J.Van Garderen.Biće u top pet,a možda i na podijumu.
Kao moguća iznenađenja bih izdvojio Kolumbijaca Kvinatnu.Odličan u brdima i solidan na hronometru.
Sve u svemu,mislim dolaze nove snage.Van Garderen,Kvintana,Tibo Pino,Pjer Rolan...Odlična stvar za biciklizam.
  • 0

#47 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 01 July 2013 - 07:40 PM

Schleck moze isto da poremeti planove sto se tice Kontadora i Froom-a. :D
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#48 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 01 July 2013 - 08:16 PM

tesko da Shlek moze bilo sta da uradi, cak i je sam rekao da ce biti zadovoljan ako samo isprati grupu.
Mada svasta je moguce, ako francuz na brzom motoru donese dodatke :) 8) :twisted:
  • 0
Potpis

#49 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 July 2013 - 09:00 PM

Ja moram da priznam da mi ovakve trke pružaju i neko sadističko zadovoljstvo. :mrgreen: Stalno na forumu gledam kako ljudi voze po 200-300 km u danu, pa breveti od 600 km, a onda još dođu grand tur trke gde se vozi i preko 200 km svakog dana, sa kilometrima uspona (i preko 20 %), a sve u ludačkom ritmu (juče PROSEK 46 km/h!?). Prosto čovek samom sebi bude jadan. Ali onda počne prenos i shvatiš kako i ti sirovi profesionalci, na biciklima od svoje npr 10. godine, uz svu snagu tehnologije, tima i treninga - "pucaju". Nekako, pre etape, unapred prihvatam da je za njih to ništa, da svako "ispunjava normu" i odmah zamišljam kakvi su to ljudi koji to mogu. A onda vidim da ne mogu. :D U stvari, tek šačica njih sve to zaista može, a i oni posle, što reče Ognjen za Nibalija, nedeljama drže noge u ledu. Prosvetljenje. Onda mi moje vožnje više ne deluju tako jadno. :) (ne, ne zanima me kako deluju vama ;)).

@dedalus Uvek sam i mislio da je Port najjači u Skaju, ali videćemo. Kako rekoh, Kontador je lukava zverka, uvek deluje da se muči, a onda odjednom hopne iz sedla i samo ode nekud. Na 3 etape do kraja. No, još je rano za prognoze. Dosta toga zavisi i od sutrašnjeg hronometra. A od favorita, jedino bih od Skaja očekivao da jure žutu majicu ovako rano. Valjda se nisu i oni opametili...?
  • 0

#50 Freakbl

Freakbl
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 01 July 2013 - 09:12 PM

Ne bi ja Schlecka otpisivao prerano....Froom je onim jucerasnjim iskakanjem potvrdio da se jos malo gubi u ulozi lidera....Pistolero ce ga isfintirat na trista nacina da izgubi snagu a onda ce ga otkacit na nekoj retardiranoj etapi...kad je mogao puno iskusnijeg Rodrigeza moci ce i Frooma...

Sve u svemu,mislim dolaze nove snage.Van Garderen,Kvintana,Tibo Pino,Pjer Rolan...Odlična stvar za biciklizam.

Ti francuzi su mi tanki...nisu za GC...dobri su vozaci, pogotovo Roland...ali fali im ono nesto da budu bas lideri....od tih koji dolaze najbolji mi je Uran i drago mi je sto ce iduce godine vrlo vjerovatno napustit Sky...napokon da u nekom timu bude prvi vozac a ne samo pomagac jer definitivno ima potencijala za GrandTour pobjedu...a zao mi i Kiserlovskog ove godine na Giru bilo...bio je dobar, mogao do top10 i onda one mecave silne...al ako malo unaprijedi hronometar mogao bi jos negdje bit lider za Trek jer i ove godine je mozda mogao do podijuma na Giru da je bio malo zdraviji....

Dosta toga zavisi i od sutrašnjeg hronometra. A od favorita, jedino bih od Skaja očekivao da jure žutu majicu ovako rano. Valjda se nisu i oni opametili...?

bili bi ludi...nemaju ove godine tako jak tim za cuvat majicu...realno gledano prosle godine su imali Frooma, Portea, Rogersa koji su radili za Wigginsa...a ove godine imaju Portea koji radi za Frooma...malo....
  • 0

#51 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 July 2013 - 02:05 PM

Jučerašnji timski hronometar - mislim da je apsolutni pobednik Saxo-Tinkoff. Orica ne ide na generalni plasman, Omega takođe, pa ih ne računam. Ovo je tradicionalno bila disciplina u kojoj je Sky pravio prvu osetnu razliku za svoje favorite, a juče je Frum dobio jadnih 6 sekundi u odnosu na Kontadora. Valverde je na +17, a Rodrigez na +25.

Sve u svemu, fantastičan hronometar za Saxo i početak kakav su mogli samo da priželjkuju. Istina, verovatno bi im još više odgovaralo da je Sky ugrabio žutu majicu, :) pa da već sada moraju da je brane, ali dobro, ne treba biti nezajažljiv. :mrgreen:

Btw, žao mi Omege, što izgubiše za sekund, ali mi i drago zbog Orike. Vidi se da su se dobro spremili za ovaj Tur i potpuno su zaslužili dosadašnji uspeh. Još ako bi i Gos mogao da "proradi" na nekom sprintu... Iha!
  • 0

#52 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 03 July 2013 - 04:04 PM

Danasnja etapa bas zanimljiva. Cavendish na nivou sa dobrim leadout-om, Sagan u dosta losoj poziciji tako da je i ovo 3. mesto ekstra za njega. Steta sto beg nije uspeo do kraja. Samo mi nisu jasni organizatori ako znaju da grupa od 195 vozaca treba da skrene zasto se postavljaju ostre krivine?
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#53 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 July 2013 - 06:12 PM

Predeli bili zanimljivi, etapa ne naročito, jer je od početka bilo jasno da beg nema šanse. Ili bar od trenutka kada su prvo Omega, a onda i Loto uskočili da "pomognu" Oriki na tempu. Uostalom, imajući u vidu netipičan početak trke, moglo se i očekivati da će Kevendiš da bude nestrpljiv. :)

Sagan je pokazao da se neiskustvo skupo plaća i da još uvek ne ume da izabere pravi točak. A izgleda da je i malo nervozan, valjda je i on očekivao da će do sada već da ugrabi nešto. Hm, ovo možda nije zvučalo kako je trebalo. :D

Jedino nisam ispratio ko je sve nastradao u onom krkljancu na kraju. Ima li neko bitan? A ne može baš poslednja 3 km da se vozi u 10 traka. :) Jbg, i to je deo umeća, da se sačuvaš, izabereš najbolju poziciju, ne ostaneš zagrađen... A ne samo drndanje pedala. :)
  • 0

#54 johnii

johnii
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationLoznica

Postavljeno 03 July 2013 - 06:28 PM

dobro se opet Sagan izvukao koliko je bio zatvoren na kraju....fali mu ekipa koja ce da ga vuce, jos sad imaju i vozaca manje....
  • 0

#55 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 July 2013 - 03:40 PM

Haha, Sagan dočekao svojih 5 minuta. Ipak se isplatilo nošenje TV-a u kolima ekipe. :mrgreen: Pametna taktika, samo da se vidi koliko će današnji tempo da plate na budućim etapama. S jedne strane, Sagan se nije dokazao, jer je izbegao direktni okršaj sa Kevendišem. S druge, pokazao je da je jedan od najkompletnijih vozača i odličan sprinter. =D>

Tim je danas uradio puno za njega, mada su greške pokazale koliko su se preforsirali. A na kraju je Sagan opet morao sâm. Uz dosta problema, vrhunski sprint, svaka čast (mada opet mnogo vuče u stranu). Još da ima ekipu koja može da mu napravi dobar lead-out, kao Omega Kevendišu... Verovatno će morati da menja ekipu (ili da ekipa dovede pomoć).
  • 0

#56 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 05 July 2013 - 06:47 PM

a sutra ?
Contador ili Froom? :roll:
  • 0
Potpis

#57 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 July 2013 - 07:17 PM

Ja ne bih očekivao da Kontador napada ovako rano, još je prva nedelja. Eventualno će da štreca Fruma, kao Rodrigeza na Vuelti. A Frum jeste blesav, ali valjda ne toliko. :) U stvari, pre bih očekivao da sutra pobedi neki begunac. Vokler je kao rođen. :)
  • 0

#58 panther

panther
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 271 posts

Postavljeno 05 July 2013 - 07:19 PM

ja ipak mislim da ce Froom sutra da nas iznenadi... :roll:
  • 0
Posted Image

#59 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 05 July 2013 - 07:50 PM

Iako izgleda rano ali barem po onome sto smo videli do sada mislim da ce Frum da napadne ako vidi i malu sansu, Kontador mu verovatno nece dati da pobegne
  • 0

#60 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 06 July 2013 - 07:34 AM

mozda nije mesto ali mene kopka jedno pitanje godinama..

zbog cega poslednja etapa nikad ne utice na pobednika tour-a, ono pije se sampanjac itd a razlika moze da bude i dostizna.. :)

tour ne gledam toliko strucno, znam nekoliko imena, a i dobri su komentatori..
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika