Jump to content


Fotografije

100. izdanje Tour de France-a


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
326 odgovora na ovu temu

#281 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 July 2013 - 11:10 PM

5.11 Frum, to je to. 2-mesto je :?:

Možda Frum padne sutra... ;)
Ako se ne desi čudo, za 2. mesto će da se biju Kontador, Kvintana i Rodrigez, jer su jedini u "dometu". Krojciger sigurno neće da konkuriše Kontadoru, ali ako Pistolero zariba, Krojciger će da spasava tim. Ipak, očekujem da Kontador ostane ispred, a plašim se da će Rodrigez da smuti Kvintanu. Čini mi se da se Nairo baš preforsirao i da je hteo "samo" belu majicu.

Btw, mislim da blizina Krojcigera pokazuje koliko Kontador nije ništa uradio. Ako ne uradi ni sutra, to će da bude veća tragedija od Frumove dominacije.
  • 0

#282 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 20 July 2013 - 03:24 PM

QUINTANA!
Kolumbijci imaju takve bicikliste da bi mogli da naprave svoj super tim.Uran,Montoya,Quintana...Ne zna se ko je bolji u planinama
  • 0

#283 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 July 2013 - 03:37 PM

Haha, bravo za Kvintanu, Rodrigeza, Valverdea... Tako se bori! Sedneš i vrtiš makar oči ispale. :) Fantastično.

Suma-sumarum cele trke, iako je Kvintana stvarno zasijao na poslednjih nekoliko etapa, mene je nekako najprijatnije iznenadio - Kitel. Još jedna svetla tačka - Krojciger, potpuni preporod posle Astane. Ubedljivo najveće razočaranje Tura - Kontador, bez premca. Ni na jednoj etapi se nije ni borio. Hronometar ne računam. U stvari, rekao bih da je na hronometru samo pokazao da može mnogo više, a onda na ostalim etapama jedno veliko ništa. Ako bih mogao da ubedim sebe da Frum nije vozio "pod uticajem", on bi bio najveće otkrovenje. Videćemo.

Mnogo više sam očekivao i od Sagana (nijedna ozbiljna borba sa Kevendišem), potom od celog tima Katjuša (Rodrigez sve što je napravio, napravio sâm), a vala i od Garmina i Hesjedala.

P.S. Možda postoje i neki problemi na liniji Saxo - Kontador, jer mi Alberto ni na jednoj etapi nije delovao baš iscrpljeno, za razliku od mnogih drugih. Ne bi me iznenadilo da Ris vrati Šleka.
  • 0

#284 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 20 July 2013 - 03:39 PM

Zavrsi se i ovaj Tur. Kada se sve sagleda, manje-vise sve ocekivano. Kvintana vise nego zasluzeno 2. i sa belom majicom. Rodrigez se sacuvao za kraj, Kontador nije i to je kraj price.
Frum najzad ispao fer i pustio nekog drugog da pobedi, mada je i ovu etapu mogao lako da pobedi, ono je verovatno bilo pretvaranje za javnost ;).

Najsrecniji ce biti proizvodjaci tunjevine kada kupci vide kako se 10-15 metara 2. i 3. u generalnom plasmanu skida za 2-3 sekunde :mrgreen: :mrgreen: .
  • 0
.

#285 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 20 July 2013 - 05:17 PM

Odavno Tur nije bio zanimljiviji nego ovaj. U svim segmentima i kategorijama trke bilo je više kandidata za pobedu i borbe su bile zaista vrhunske.
Što se Fruma tiče, ipak je on bio jedan od najboljih vozača u poslednje tri godine. I prošlogodišnji Tur je faktički on osvojio, samo ga je predao u ruke Ser Nosonji.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#286 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 20 July 2013 - 05:51 PM

Ne da mi nije bio zanimljiv Tur nego nikad dosadniji... Iako je decko na drogama nije morao tolike razlike da pravi...
  • 0
Potpis

#287 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 20 July 2013 - 07:15 PM

Odavno Tur nije bio zanimljiviji nego ovaj. U svim segmentima i kategorijama trke bilo je više kandidata za pobedu i borbe su bile zaista vrhunske.
Što se Fruma tiče, ipak je on bio jedan od najboljih vozača u poslednje tri godine. I prošlogodišnji Tur je faktički on osvojio, samo ga je predao u ruke Ser Nosonji.

Imao sam srece da sam od '88 imao satelitski Eurosport i Sky sport, pratio sam Le Monda, Delgada, Sean Kelly-a, Fignona, naravno po meni najveceg svih vremena Miguela Induraina i mogu da se slozim sa tobom. Ovo je jedan od boljih Tour-ova, a ovoliko agresivnosti nije vidjeno odavno. U odnosu na proslogodisnji ovo je neverovatan Tour, bez obzira na dominaciju Froom-a
  • 0

#288 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 20 July 2013 - 07:16 PM

Ne da mi nije bio zanimljiv Tur nego nikad dosadniji... Iako je decko na drogama nije morao tolike razlike da pravi...

A drugi voze na bezglutenskoj ishrani :D :D
  • 0

#289 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 20 July 2013 - 07:18 PM

Tur je blagi užas drogirani Frum cepa ostale. posle će se saznati kao za Lensa, pa će mo se vratiti ovde na ovoj temi, tada će biti...da ne pišem šta.

Ali i ovo je TDF 2013

Kočnica:
https://www.facebook... ... =1
  • 0

#290 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 20 July 2013 - 07:32 PM

Na žalost,ukoliko se eventualno radi o nekakvom dopingu,onda je to od one vrste koja je trenutno "neuhvatljiva" za sadašnje testove.Vreme će dati odgovor o čemu je reč.U svakom slučaju Frumova žuta majica ove godine je teža no inače;s jedne strane zbog slučaja Armstrong,i s druge zbog više nego ubedljive pobede.Jedan britanski novinar je u vezi sa ovogodišnjim Turom napisao da smo mi kao posmatrači najveći gubitnici zbog Frumove pobede:ukoliko je čist jer nismo uspeli da prepoznamo istinskog šampiona,odnosno ako je doper,jer smo makar na trenutak bili zavedeni njegovom magijom.Za mene je to glavni utisak vis-a-vis ovogodišnjeg Tura;ostaje nekakva gorčina u ustima upravo zbog gore pomenute dileme.
  • 0

#291 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 20 July 2013 - 08:21 PM

Pod pretpostavkom da su svi čisti ili bar jednako dopingovani, meni je Tur bio dobar.

Drago mi je što je Frum dobio, jer je trebalo da pobedi i prošle godine, zato što jedan ovakav vozač treba biciklizmu, zato što je grizao i išao na pobedu i kada nije morao i kada bi većina kalkulisala i vršila eventualnu kontrolu štete koju suparnici mogu da nanesu.

Qintana je otkrovenje za mene i jako mi je drago što je uspeo da pokupi sve što se dalo pokupiti. Za razliku od Fruma u koga su uloženi verovatno milioni, u Qitanu je uloženo jako malo, dečko je iskoristio šansu koja mu se pojavila pucanjem Valverdea zbog probušene gume i iskoristio je na najbolji mogući način. Žao mi je Valveredea, ali je on pokazao da je veliki vozač gazeći do kraja bez pomisli da odustane.

Kontadora mi nije žao. Em ga ne volim jer ne volim takav tip ljudi, em što mislim da je bio isforsiran kao favorit iako ove sezone nije uradio ništa veliko. U kakvoj je formi pokazao je i danas kad je otpao.
  • 0

#292 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 20 July 2013 - 08:42 PM

Pod pretpostavkom da su svi čisti ili bar jednako dopingovani, meni je Tur bio dobar.


Kontadora mi nije žao. Em ga ne volim jer ne volim takav tip ljudi, em što mislim da je bio isforsiran kao favorit iako ove sezone nije uradio ništa veliko. U kakvoj je formi pokazao je i danas kad je otpao.

Pa nije bas tako.Da je Pistolero kalkulisao kao ostali koji se zadovoljavaju kojekakvim majcama,Kintana mu ne bi prismrdeo,on je jedini pokusavao da uhvati fruma,trosio se i borio koliko je mogao.Njemu drugo mesto ne znaci nista jer ko uzme Tour jednom,samo se prvo mesto racuna,dok ce ovo drugo mesto Kintani ostati najvece dostignuce.
Ah,da ako je Vuelta "Nista veliko" onda ok.
  • 0

#293 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 20 July 2013 - 09:02 PM

Vueltu nije uzeo ove godine.
Da je veliki vozač to ne sporim, iako ga ne volim, ali ja ne videh ništa od njega na Turu. Pokušavao jeste da uhvati Fruma, ali kad ga je trebalo ispratiti ili čak odsprintanti Kontador nije imao snage.
Jedino gde je pokazao snagu i zube je bio onaj brdski hronometar koji je za malo pobedio.

Qitana je za razliku od Kontadora pratio Fruma pa čak i po malo napadao, upravo onako kako sam očekivao da radi sam Kontador.
  • 0

#294 modestmouse

modestmouse
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 20 July 2013 - 09:18 PM

Pobogu, narode, za najbolju etapu na trci ove godine zasluzan je Kontador sa svojim Saxo kolegama, kako su svi to zaboravili :)

Za mene je utisak ne samo Tura nego oba GT ove godine - Movistar. 3 etape na TDF, mislim da je bilo 3 i na Giru (Visconti, onaj mladi Englez sto je dobio hronometar i jos 1) i to sve neke pobede iz begova, specificne, stvarno sam zadivljen...ako nastave tako na svom terenu, a trebalo bi, mozda zaokruze na 10 GT pobeda.

Mislim da treba tretirati Fruma kao cistog, ne vidim da iko optuzuje Bolta da se drogira iako je dominantan u svojim disciplinama, cak i previse.

Odlican Tur.
  • 0
My ego is like my stomach, it keeps shittin' what I feed it...

#295 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 20 July 2013 - 09:29 PM

Vueltu nije uzeo ove godine.
Da je veliki vozač to ne sporim, iako ga ne volim, ali ja ne videh ništa od njega na Turu. Pokušavao jeste da uhvati Fruma, ali kad ga je trebalo ispratiti ili čak odsprintanti Kontador nije imao snage.
Jedino gde je pokazao snagu i zube je bio onaj brdski hronometar koji je za malo pobedio.

Qitana je za razliku od Kontadora pratio Fruma pa čak i po malo napadao, upravo onako kako sam očekivao da radi sam Kontador.

Pardon mislio sam na proslogodisnju Vueltu.
Trošio sa da stgne ono što niko čak ni solidno nafiksan ne može da stigne.Ne bih da komentarišem Fruma i Porta,ima ovde odličnih poznavalaca ovog sporta,koji su do sada već napisali ono što ja mislim.U sportu poput biciklizma nema čuda,znaju se granice,osim za Fruma kome je limit bolesno veliki.Sad kad će pasti,to je već pitanje ali ne sumnjam da hoće.Pojaviće se već neko iz Skaja uvređen i ponižen,pa kad klupko krene da se odmotava,svašta će da bude...
  • 0

#296 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 July 2013 - 11:17 PM

Neko pomenu razocarenja...Po meni najvece, Tomas Vokler. Taj lik je beozbrasan i ume opasno da grize solo, al nista od njega na ovom Turu. :?
  • 0

#297 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 21 July 2013 - 06:23 AM

Neko pomenu razocarenja...Po meni najvece, Tomas Vokler

Tomas Vokler je početkom godine slomio ključnu kost.Pravo je čudo da se uopšte oporavio za ovaj Tur.Uz Voigt moj omiljeni biciklista u karavanu.

Za razliku od Fruma u koga su uloženi verovatno milioni, u Qitanu je uloženo jako malo

Za razliku od Fruma,Kvintana je freelancer,odnosno uopšte nema ugovor za sledeću sezonu.Isto važi i za Rui Koštu.Obojica će sada imati mnogo bolju poziciju za potpisivanje novih ugovora,a šuška se da ima zainteresovanih da ih prevedu u svoje redove(naravno,BMC koji ima toliko keša da ne zna šta će sa istim :D)
U vezi sa Kontadorom.Očigledno da je u lošijoj formi nego što smo navikli.U prilog činjenici da njegova forma nije sjajna govori i činjenica da je odustao od ovogodišnje Vuelte;dakle,neće braniti prošlogodišnju titulu.
  • 0

#298 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 21 July 2013 - 10:23 PM

Ako se izuzme Frum, čija pobeda i nije neočekivana i nekako je logična posle prošlogodišnjeg Tura, mada ipak nije tako spektakularno osvojena, uprkos osvojenim etapama i monstruoznim skokovima, jer ono dodavanje hrane baca senku na to, kao i trenuci slabosti koje drugi nisu uspeli da iskoriste, Tur ipak donosi mnoge nove momente, definitivno neku smenu generacije i sazrevanje mladih lidera. Sagan odvezao trku kao Zvezda u Bariju '91, ziheraški, ali mudro do zelene majice (što je veoma neobično za takvog napaljenka), Kintana niotkuda do dve majice, Kevendiš više nije tako ubedljiv kao ranije (možda će ponovo biti kad mu dođe Renšou već izgleda ove godine za poslednjeg čoveka), jer sada ima bar nekoliko ozbiljnih konkurenata. Od ekipa svakako Movistar, sa fantastičnom transformacijom u toku same trke i maksimalno iskorišćenim potencijalima koje su imali. I svakako na kraju, Riči Port kao desna ruka Frumu, ali onako baš istinski u funkciji podrške lideru ekipe.
Uz sve to, gledajući veliki broj pobednika pojedinačnih etapa i sjajne pokušaje još većeg broja takmičara, reći da Tur nije bio interesantan je zaista veoma diskutabilno. Još da je Jens uspeo da na kraju karijere osvoji etapu, to bi zaista bio baš pravi jubilarni Tur.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#299 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 22 July 2013 - 09:41 AM

Kintana niotkuda do dve majice...

Ceo post je na mestu, sem citiranog, decko je vec pokazao potencijal, sto je politika tila Valverde, to je drugo, ali mali je opasan, nego jel neko provalio koliko lici na Bob Rock-a :-)Alan Ford - #179 Ruzicasta majica za Boba.jpg
  • 0

#300 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 22 July 2013 - 10:17 AM

Haha,bravo majstore!Isti Bob Rock :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika