Jump to content


Fotografije

100. izdanje Tour de France-a


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
326 odgovora na ovu temu

#241 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 July 2013 - 05:19 PM

Dakle, posle današnje etape znamo da je Frum ubedljivo najbolji biciklista u istoriji ovog sporta. istina, do sada je pobedio samo na vožnjama uzbrdo, nizbrdo i na ravnom, ali mislim da je malo toga ostalo. ;) Opet je napravio čudnu razliku u poslednjem delu, ali očigledno mu je trening takav da pojačava pred kraj.

Ipak, i dalje mislim da nije sve gotovo. Kontador je bio impresivan danas. Bio je i ranije odličan na brdskim hronometrima, ali ovaj je bio netipičan. Sve etape do kraja omogućavaju pravljenje praktično bilo koje razlike, biće sigurno zanimljivo. Bar do Opre. ;)
  • 0

#242 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 17 July 2013 - 06:01 PM

Kada sutra pocinje prenos na Eurosportu? Da znam kada da bezim sa posla :mrgreen: :mrgreen: .
  • 0
.

#243 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 17 July 2013 - 06:15 PM

Obično počne oko 2.
  • 0

#244 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 17 July 2013 - 06:54 PM

Nadjite livestream pa gledajte na poslu. :D
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#245 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 July 2013 - 06:56 PM

E, baš su za sutra najavili da počinju ranije i da će da prenose skoro celu etapu! Ozbiljno. Ne sećam se tačno šta Đorđe reče, ali negde oko 12 ili malo kasnije. Teletext kaže 12:16. Repriza današnje etape od 10.

@djole Na poslu verovatno ne može da sedi na bajku dok gleda prenos. :)
  • 0

#246 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 17 July 2013 - 07:25 PM

Dakle,opet Frum.Istinu za volju,uzevši u obzir teren i vremenske uslove,očekivano.Na British Eurosportu prenos počinje u 11 i 45.Cenim da Kvintana ima prostora da još napreduje u generalnom plasmanu,možda čak i do podijuma.A voleo bih da se zakuva i između Fruma i Kontadora,mada sudeći po svemu vrlo teško.
  • 0

#247 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 17 July 2013 - 07:41 PM

Kada sutra pocinje prenos na Eurosportu? Da znam kada da bezim sa posla :mrgreen: :mrgreen: .


Kao sto rece cane, sutra oko 12:15 pocinje prenos po nasem vremenu.

Ovo drogiranje je sranje i pocinje da me smara Tur. Pratim do kraja trku i navijam Kvintanu da dogura do treceg mesta. n2:24lkg43
  • 0

#248 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 17 July 2013 - 07:48 PM

Bilo je nekih naznaka da nece 2 puta da se ide na Alpe d'Huez... Zbog nebezbednog spusta sa Col de Sarenne...
Videcemo sutra sta ce da odluce sudije...
U svakom slucaju etapa koju ne sme niko da propusti...
Nek bude koliko hoce jak Froome, Pistolero ce ga napasti sigurno. U podjedakoj formi su Roman i on, mogu da ga neprekidno napadaju...
Samo je bitno da sto ranije ostane Froome bez tima, da ga izoluju.Nadam se da ce Valverde i ceo Movistar da se stavi u sluzbu Naira, bice i tu napada...
A Rodriguez je u naletu na podijum, ni Kacusa nije rekla poslednju rec...
Od Holanjana nema nista, nemaju oni noge za trecu nedelju...
Kretko receno, bice sutra ludilo...
Jos ako bude kisa i vetra....
U podne krece prenos i obracun. Vive le Tour!
  • 0
Passo di Gavia

#249 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 18 July 2013 - 02:31 AM

ako krene napadanje, osvoji frum jos jednu etapu. e to ce da bude a ludilo mozda na nekom drugom turu.
  • 0

#250 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 18 July 2013 - 12:07 PM

http://www.rtvuzivo....sport-1-srbija/
Jel vama radi stream ovde?
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#251 Dzordz

Dzordz
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 18 July 2013 - 12:36 PM

Radi.
  • 0

#252 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 18 July 2013 - 01:47 PM

Radi.

Meni nece.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#253 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 18 July 2013 - 03:04 PM

Kakva izolacija fruma :D =D> hahahahahahaha
  • 0

#254 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 18 July 2013 - 03:06 PM

Kakva taktika....
  • 0

#255 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 July 2013 - 03:13 PM

Haha, Frum na svakoj etapi troši sve više "vatrene vode". n2:hahaha
Do poslednje etape će morati stalno da bude priključen na timski auto.
  • 0

#256 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 18 July 2013 - 03:36 PM

ne znam sto ovaj riči port nema svoj tim :)
  • 0

#257 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 18 July 2013 - 04:03 PM

Još dve ozbiljne etape do kraja.Kontador će morati ozbiljno da se bori za drugo mesto na podijumu,pošto je Kvintana za njega klasa u brdima.Frum se danas dosta mučio i još neregularno dobio gel u poslednjih pet kilometara,što je zabranjeno i za šta sledi vremenska penalizacija.Da li će je biti,zavisi od sudija,ali ovo je bilo kršenje propisa,pošto je najkasnije u podnožju poslednjeg uspona dozvoljeno uzimanje hrane i bidona iz timskog vozila.Žao mi je Van Garderena,toliko je vukao i trošio se i na kraju samo drugo mesto;mada i Riblopnu svaka čast,pošto se izvukao iz onog jarka i pronašao ritam za poslednji uspon.Ah da,i Šlek je makar na kratko pokazao nešto od svoje "magije".Nadam se da će u narednoj sezoni biti u boljoj formi i konkurentan za GC.Malo mi je bilo neobično kad je danas skočio,a niko nije krenuo da ga prati,a onda sam video da ima preko 24 minuta zaostatka.
  • 0

#258 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 July 2013 - 06:11 PM

Riblonu zaista svaka čast, tako se "gine" za prestiž. Toliko puta je otpadao, izgledalo je da je gotov, imao i taj problem sa izletanjem, ali je uspeo da se vrati i to kako! Fantastično. Baš mi je drago zbog njega; najlegendarniji uspon, verovatno najlegendarnija etapa i on je pobedi i to na domaćem terenu. Mora da je odlepio od sreće i ponosa.

A ono sa Frumom je bila mega sprdačina Skaja. Ognjen i Đorđe rekoše da je zabranjeno dodavanje hrane, a ne uzimanje, ali nije ni bitno. Potpuna parodija, malo se uzentali dopinga. Na tom istom usponu (uz koji minut razlike), Frum se šalio i ćaskao sa Portom, čak je u jednom trenutku, dok su ostali (kako reče Ognjen) "disali na škrge" on vozio samo jednom rukom (!), a drugom zagrlio Porta i smejao se sa njim. Jednom rukom. Posle je opet nagazio pedale i ostavio sve. Kad su shvatili da je Kontador pustio i Rodrigeza, što znači da definitivno neće da napada, Frum se odjednom muči, pravi grimase, nema snage, krivi se, Port dotrčava do njega, mora da mu daje kesicu gela, kao da bez toga ne bi preživeo tih ~2 km. A na vrhu opet sprint. Smejurija i blamaža Tura.

Btw, nije mi jasno ono odvajanje Kontadora na nizbrdici... Mislim, deluje logično, već se videlo da Frum ne voli nizbrdice (kao ni Vigins). Ali, zašto nisu krenuli od samog vrha, da imaju fore za ozbiljnu prednost i da pokušaju da stignu vodeće? Čim su otišli 50-100 metara, prestali su sa okretanjem pedala, počeli da usporavaju i sačekali Fruma. Reklo bi se da je ideja bila samo da nateraju Fruma na rizik i izletanje. Pa kad su videli da ne naseda, odustali. Nadam se da grešim, to bi bilo baš pokvareno.

Konačno, mislim da je Krojciger najveće otkrovenje i Tura i cele sezone. Prosto je neverovatno koliko je preporođen otkako je napustio Astanu. Odlično za njega. Mada i Nibali deluje isto tako preporođen otkako je u tu istu Astanu došao. :)
  • 0

#259 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 18 July 2013 - 06:26 PM

Ko god je doziveo hipoglikemiju zna kakav je to utisak, da nije posisao taj gel, Quintana bi napravio 5 minuta, nema tu foliranja. Mozes nekaoga voleti ili ne voleti sve jedno, ali Froom-u se mora odati priznanje dok god ga ne uhvate. Decko je jednostano najbolji i tacka, a ako cemo pravo AC, Valverde, Rodrigez svi su bili pod sankcijama zbog dopinga tako da nekoj zaveri nema mesta niti se sa moralne strane Froomu i Sky-u moze bilo sta zameriti. Drugo jeste zabranjeno dodavanje hrane i zato je fasovao 20 sekundi kazne, to je svesno prekoracenje pravila, da li je sportski ili ne to je druga stvar, ali ne verujem da bi bilo ko drugi zbog ovoga izgubio trku
  • 0

#260 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 18 July 2013 - 06:39 PM

Gel/hrana/tečnost se može uzimati,ali samo ako ga/ih imaš kod sebe.U jednom trenutku,Port koji "vodi" Fruma,nestaje iz čela,da bi se par minuta kasnije vratio i dodao Frum gel.Svemu to prethodi mlataranje rukama Krisa Fruma.Logičan je zaključak da se Port vratio do vozila i uzeo gel(ili možda nešto drugo :D) za lidera.To je zabranjeno i kažnjivo.Dakle,imaš gel ili napitke kod sebe - dozvoljeno;uzimaš iz vozila tokom poslednjeg uspona - zabranjeno.
To što je neko imao hipoglikemiju jeste fiziološko reakcija organizma na napore.Analogno ovome što si napisao jeste:osobi X se nataložilo previše mlečne kiseline u mišićima,te je zbog toga od osobe Y dobio pet minuta zaostatka.I šta s tim?Poenta koju ne vidiš je da moraš da imaš hranu/gel uz sebe kako ne bi doživeo hipoglekimiju(uzevši u obzir da je do iste došlo kod Fruma).To se zove planiranje etape i integralni je deo natecanja.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika