Jump to content


Fotografije

100. izdanje Tour de France-a


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
326 odgovora na ovu temu

#301 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 22 July 2013 - 10:45 AM

Haha,bravo majstore!Isti Bob Rock :D

Samo pogresan tour :-)
  • 0

#302 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 22 July 2013 - 11:21 AM

Vezano za Froomaga.Šmeker je tokom ovogodišnjeg Tura ima devet doping kontrola.Izlišno je govoriti da je sve prošao.Any thoughts?!
  • 0

#303 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 22 July 2013 - 11:46 AM

@Srx
Ne znam što se ne slažeš sa onim citatom, ono što sam želeo da kažem je da je dečko bio nepoznat pre trke i da je očigledno doveden kao pomoćnik Valverdeu, a ko zna, možda i kao potencijalni kandidat za visoki plasman, što je naposletku i postigao. Movistar sam naveo kao najuspešniju ekipu u smislu transformacije sa prvog čoveka na onog koji ima najviše šansi. Možda im je to i bio "plan B", pošto šef tima najbolje poznaje trenutno stanje svojih vozača. Većina timova ide sa prvim čovekom do kraja, pa makar propao ceo tim, Sky je izgubio Vueltu preprošle godine, jer nisu Fruma pustili sa lanca, ali je to verovatno priča sa širokom osnovom da bi se tako brzo promenila (sponzori, pojedinačni ugovori, politika tima - ako menjaš prvog čoveka u toku trke, kakvu si onda pripremu uopšte vršio za tu trku, ... itd). Za malog Indiosa mi je posebno drago, jer ti latino momci koje dovode u evropske ekipe, najčešće imaju totalno nehuman tretman, ispod svakog ljudskog nivoa.
@dedalus
Hajde da malo spustimo loptu što se tiče tih insinuacija, što da se čoveku seče glava bez dokaza, ionako su ga mediji već razvlačili po tom pitanju, što je jako nekorektno, pogotovo u toku same trke. Ne verujem da će mu se iko izviniti po tom pitanju, ako se ne dokaže da je istinski bio ufiksan, ovako svi kao da jedva čekaju da se to potvrdi, pa da ospu drvlje i kamenje. Jako je to loše po ovaj sport, jer je šteta već učinjena i ne treba je još uvećavati.

Nisam imao priliku da uživo pratim sinoćnu završnu etapu, danas sam odgledao i mogu reći da su se Francuzi zaista potrudili da jubilej bude dostojno obeležen, celokupna trka je bila ekstra uzbudljiva i nekako neobična (počevši od onog Orikinog zaglavljenog autobusa), a to kao da se prenelo i na učesnike, pa su borbe bile vrhunske. Sve to, plus Pariz noću za kraj, nemam reči, pravi globalni događaj. I onda se javi neko i kaže da mu je Tur bio dosadan...
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#304 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 22 July 2013 - 01:44 PM

@Srx
Ne znam što se ne slažeš sa onim citatom, ono što sam želeo da kažem je da je dečko bio nepoznat pre trke i da je očigledno doveden kao pomoćnik Valverdeu, a ko zna, možda i kao potencijalni kandidat za visoki plasman, što je naposletku i postigao.

Mozda delimicno nepoznat, meni licno nije...
pratio sam trku oko Baskie gde je pobedio u gen.plasanu i po bodovima, jednu etapu na Critérium du Dauphiné i par manjih trka, dodouse, nisam ocekivao ovakav rezultat na TDF, ali se videlo da je potencijal.
  • 0

#305 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 22 July 2013 - 03:00 PM

Sam si dao odgovor:" doduše, nisam očekivao ovakav rezultat na TDF-u", znači, nije nepoznat u smislu skinut negde sa grane, već nepoznat u smislu plasmana na velikim trkama, što je i razumljivo, s obzirom da je mlad vozač. I Janez Brajkovič je pobedio Dofine kao mlad vozač, ali se ipak kasnije nije preterano proslavio.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#306 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 22 July 2013 - 04:09 PM

O Frumu: Kristofer Frum ubedljivi pobednik stotog izdanja Tour d'Fransa
  • 0

#307 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 July 2013 - 07:37 AM

Uh, uh, Oleg Tinkov (https://twitter.com/olegtinkov) nije baš zadovoljan Kontadorovim učinkom:
- "Conta performance wasn't good. He need to change many things in his preparation and be more PRO. Will he do that? That's the question...",
- "His salary doesn't match his performance. Too rich and isn't hungry, that's my opinion, and I deserve it. He must work harder"
- "hm..I love you: '.. he isn't a machine and it is a sport, sometimes you lose..' I agree, but i am writing check regardless, this is NOT fare"
- "@HallurHansen @MikeKaltoft @albertocontador and that is pity, they have to be paid for the performance not for the name"
  • 0
--

#308 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 23 July 2013 - 11:04 AM

Razmaženi ruski milijunaš.That s my opinion.
  • 0

#309 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 23 July 2013 - 01:21 PM

Razmaženi ruski milijunaš.That s my opinion.

Prosecan srpski "gazda"daje 350 € radniku (ako ima srece) i cedi mu krv na slamcicu, a ovaj Contadoru 6 miliona godisnje, za te pare naravno da ima pravo da ga kritikuje. Ne verujem da Froom ima toliku platu kao osvajaca TDF-a...
  • 0

#310 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 23 July 2013 - 06:27 PM

Bilo bi dobro ako bi moglo da se diskutuje bez skojevsko-lumpenproleterskih poređenja sa situacijom u državi,pošto ista ostavljaju utisak jeftine patetike koja za cilj nema ništa drugo do darne pravo u srce napaćenu nam radničku klasu,koja baš i nema vremena da visi po biciklističkim forumima.
Elem,Kontador je najznačajniji biciklista svoje generacije,jedan od pet veličanstvenih koji je osvojio sva tri velike trke iz GT.Svakako da AC nije moj omiljeni biciklista,ali isto tako,svi drugi u karavanu,uključujući i Fruma,imaju još mnogo da gule kako bi stali u istu klasu sa Kontadorom.U skladu sa tim su i njegova primanja,te posledično ukoliko ga eventualno ne žele u Saxo-Tinkoffu moći će da pronađe uhlebljene za otprilike dva minuta i sedamnaest sekundi.
Da li je podbacio na Turu?Nisam siguran,ali sam uveren da je pružio svoj trenutni maksimum.Oleg može da kuka koliko mu slovenska duša ište,ali Kontador je grizao koliko je mogao,ispucao se prilično i zbog toga izgubio podijum.Ne zaboravimo da mu je falilo malo da dobije Fruma na drugom hronometru,te da je u onoj ravničarskoj etapi ravnopravno vukao napred sa članovima svoje ekipe,bez poštede.
Optuživati AC da je vozio Tur bez želje i motiva, u najmanju ruku je smešno.
  • 0

#311 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 23 July 2013 - 07:25 PM

Razmaženi ruski milijunaš.That s my opinion.

Prosecan srpski "gazda"daje 350 € radniku (ako ima srece) i cedi mu krv na slamcicu, a ovaj Contadoru 6 miliona godisnje, za te pare naravno da ima pravo da ga kritikuje. Ne verujem da Froom ima toliku platu kao osvajaca TDF-a...


Nek prosecan srpski radnik osvoji Giro, Tour i Vueltu i potpuno sam siguran da ce imati zaradu vecu od 350 eura...
  • 0
Passo di Gavia

#312 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 23 July 2013 - 10:22 PM

Kakve veze ima prosečni srpski radnik sa bilo kim, a kamoli sa vrhunskim Pro tur biciklistom? I ovo što ovaj bos kritikuje preko Tvitera, prvo govori o njemu samom, ali je daleko "fakultativnije" nego što prosečni srpski gazda kresne prosečnom srpskom radniku.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#313 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 24 July 2013 - 06:59 AM

Kakve veze ima prosečni srpski radnik sa bilo kim, a kamoli sa vrhunskim Pro tur biciklistom? I ovo što ovaj bos kritikuje preko Tvitera, prvo govori o njemu samom, ali je daleko "fakultativnije" nego što prosečni srpski gazda kresne prosečnom srpskom radniku.

Uopste nisam poredio ekonomsku situaciju, nego socioloski fenomen. I srpski radnik i Pro tour biciklista imaju jednu stvar zajednicku, a to je "gazda". Onaj ko te placa ima pravo da trazi nesto od tebe, ako ne dajes ima pravo i da te kritikuje, e sad da li to treba ovako javno to je za debatu...
Od kad je Contador dosao u Saxo kakve uspehe ima? Od stare slave se ne zivi, ne sumnjam ni ja da bi nasao uhlebljenje za 2 minuta, ali tesko za te pare...
  • 0

#314 Freakbl

Freakbl
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 24 July 2013 - 07:54 AM

Ima osvojenu vueltu u Saxu...al to je sitnica...sta je vuelta....ima i giro koji mu je oduzet...al i to je nist posebno...
  • 0

#315 modestmouse

modestmouse
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 24 July 2013 - 10:24 AM

Ima osvojenu vueltu u Saxu...al to je sitnica...sta je vuelta....ima i giro koji mu je oduzet...al i to je nist posebno...



:lol: ovo je bilo vrhunski

Inace sad umesto forum, procitah frum, toliko je covek izdominirao da ga ima svugde :)
  • 0
My ego is like my stomach, it keeps shittin' what I feed it...

#316 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 24 July 2013 - 03:27 PM

Jbg, nekad je bio dobar dasa, al' gazdi treba sada...
Ma. kad može Zvezda da živi od stare slave, živeće i Alberto još neko vreme (sa drugarom Federerom pod ruku).
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#317 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 25 July 2013 - 06:40 AM

Zvezda je zivot, ostalo su sitnice :-)))), Alberto je faca i sada, samo malo bolji tim i vise trka i bice opet ponajbolji
  • 0

#318 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 25 July 2013 - 10:53 AM

Bolji tim?
Saxo ima odlican tim.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#319 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 July 2013 - 05:58 PM

Oleg Tinkov neće produžavati sponozorski ugovor sa timom Bjarne Riisa. Izgleda da se stvarno razočarao...
Riis breaks talks with Tinkoff Bank; Saxo seeks replacement sponsor (http://velonews.comp... ... kov_296902)
  • 0
--

#320 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 July 2013 - 08:46 PM

Sad pogledah link. Možda izjave nisu na standardnom poslovnom nivou, ali je reakcija očekivana. A to što je rečeno sasvim tačno. Kontador na Turu nije uradio apsolutno ništa. Osim jako dobrog brdskog hronometra, ni na jednoj jedinoj etapi nije ni napao, a Krojciger je delovao ubedljivije. Ne baš kao Frum vs Vigins prošle godine, ali dovoljno.

U stvari, Kontador cele godine nije uradio ništa (za razliku od preporođenog Krojcigera). Možda je moglo da se priča da je sve bila priprema za Tur, ali sada je jasno da to nije tačno. Ne napasti nijednom, delovati besmopomoćno i izgubiti podijum na praktično poslednjoj etapi i to uz sasvim solidnu prednost, u najmanju ruku je čudno. Lično, mislim da problem nije bio u nepripremljenosti, jer je vremena za to bilo više nego dovoljno, a i tim je funkcionisao jako dobro. Verovatno će u narednim mesecima još nešto da "ispliva", pa će biti jasnije i šta se dešava i kakva je sudbina i Kontadora i Saxo tima.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika