Jump to content


Fotografije

Pumpa


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
284 odgovora na ovu temu

#61 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 21 February 2014 - 04:05 PM

Pavao ne mogu nigde da nadjem kako se pumpa zove. Ako hoces mogu ti slikati ovu moju pa ako ti odgovara odem kupim ti i posaljem postekspresom. Izaslo bi mislim oko 800din pumpa i 300din postarina. Naravno saljem ti i fiskalni racun od pumpe
  • 0

#62 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 21 February 2014 - 04:21 PM

Puno ti hvala. Naručio sam danas onu Giyo. Našao je ovde http://www.sportmani... ... p_563.html
  • 0

#63 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 21 February 2014 - 05:29 PM

Puno ti hvala. Naručio sam danas onu Giyo. Našao je ovde http://www.sportmani... ... p_563.html

pa javi matori kako pumpa i ja planiram da je uzmem
  • 0

#64 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 21 February 2014 - 05:30 PM

Pišem čim stigne.
  • 0

#65 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 21 February 2014 - 07:05 PM

Izgleda lagano :P .
  • 0
Pozdrav

#66 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 21 February 2014 - 07:40 PM

Verovatno samo izgleda. :lol:
  • 0

#67 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 22 February 2014 - 12:35 PM

Pumpa stigla. Čestitke na expeditivnosti prodavca. Očekivao sam da će je poslati u ponedeljak, a da će stići u utorak.

Naravno nije sve idealno. Što bi iko poslao uputstvo za rukovanje. Pumpa je i za šreder i za prestu, a došla je nameštena na šreder. Sad ja treba na lupam glavu šta i kako da bi radila na presti.

Ako samo obrnem gumicu neće da se navuče dovoljno duboko. Ako izvadim pisak koji stoji ispod gumice onda uspem da je navučem, al neće da je drži mehanizam. Ako obrnem pisak neće da pumpa jer je u pitanju nepovratni ventil koji tako zatvorim.

Dajte ideje.

E da, nisam je izmerio. :D
  • 0

#68 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 February 2014 - 01:09 PM

Pumpa stigla. Čestitke na expeditivnosti prodavca. Očekivao sam da će je poslati u ponedeljak, a da će stići u utorak.

Naravno nije sve idealno. Što bi iko poslao uputstvo za rukovanje. Pumpa je i za šreder i za prestu, a došla je nameštena na šreder. Sad ja treba na lupam glavu šta i kako da bi radila na presti.

Ako samo obrnem gumicu neće da se navuče dovoljno duboko. Ako izvadim pisak koji stoji ispod gumice onda uspem da je navučem, al neće da je drži mehanizam. Ako obrnem pisak neće da pumpa jer je u pitanju nepovratni ventil koji tako zatvorim.

Dajte ideje.

E da, nisam je izmerio. :D

adapter sa preste na šreder.... http://www.capriolo.... ... o-ventil-0
  • 0

#69 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 22 February 2014 - 01:12 PM

Kazu nije dobro sa adapterom duvati i nemoze tacan pritisak da se izmeri.Imali tacnosti u tome.Znaci nisi nesto zadovoljan!
  • 0

#70 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 22 February 2014 - 01:19 PM

Imam adapter al neću da pumpam preko njega kad pumpa može da pumpa direktno. Samo da provalim kako.

Ne volim adapter jer dok ga skinem izađe nešto vazduha. Koji će mi onda manometar?

Ne mogu da kažem da sam nezadovoljan jer je nisam još uvek koristio kako treba. Nezadovojan sam što nema uputstva. Kad uspem da je nakačim direktno napisaću utiske.
  • 0

#71 Rendisha

Rendisha
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 February 2014 - 07:42 PM

Ako obrnem pisak neće da pumpa jer je u pitanju nepovratni ventil koji tako zatvorim.


:-k Cudno, trebalo bi tako da fercera. Razdvojis gumicu i umetak, oba zarotiras za 180 stepeni, spojis ih i vrnes na mesto. Moze slika? I ja bih trebalo uskoro da uzmem neku "krstenu" pumpu...
  • 0

#72 liticovjesac

liticovjesac
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 08 March 2014 - 05:35 AM

I ja bih da dodam nesto o mom trenutnom iskustvu sa pumpama.
http://www.cikloberz...p?img=19876&t=n
Do nedavno sam koristio ovu pumpu u sredini sa svim ovim dodacima rasutim oko nje. Univerzalna pumpa za lopte i za bicikl. Na cajgeru pise da moze da dobaci do 10 bara. Pumpa je kostala, koliko se secam skoro 20 evra. Moje iskustvo sa ovom pumpom je jako lose. Pumpanje 4 bicikla i kolica-prikolice bi ponekad postajali nocna mora jer mi se desavalo da po 15 minuta pokusavam bezuspesno da napumpam gume (sve moguce vrste ventile) dok znoj lije sa mene. Bilo je momenata nakon "pumpanja" kada sam sebi postavljao pitanje imam li sada uopste potrebe za vozenjem bicikla ili mi je ovo pumpanje dovoljno rekreacije za ovu nedelju.
Pre par nedelja je frustracija prelila casu i resio sam da kupim najvecu pumpu koju nadjem i tako sam dosao do ove SKS aircompressor 12.0, na slici levo. Na amazonu kosta 25 evra i radi savrseno. Najmanje gume koje sam pumpao su 35-ica ali koliko vidim testove na internetu ova pumpa bi trebala bez problema da pumpa i mnogo tanje gume.
Mala pumpa je kupljenja davno, davno, za voznju. Imao sam srece pa mi nikada nije trebala i nikada je nisam prakticno ni probao do prosle nedelje kada me je na povratku kuci zaustavila neka devojka kojoj se izduvala guma i zamolila me da joj pomognem. Kakva je to blamaza bila kada sam pokusao da napumpam gumu sa ovom pumpicom. Na kraju sam je ostavio da ceka nekog sa boljom pumpom, a ja sada za mene trazim nesto sa CO2 za voznju.
Zanima me kakva imate iskustva sa CO2 pumpama.
  • 0

#73 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 09 March 2014 - 10:01 AM

Što se tiče pumpi imam slično iskustvo. Imam maltene identičnu pumpu kao ta u sredini, i super je za manje pritiske, do oko 4 bara tj. one zelene zone i nešto preko. Za drumaše (~8 bara) i ja sam se znojio, to mi je uvek bilo zagrevanje :). Usput bi izlazio vazduh na ko zna koliko mesta. Posle sam dobio SKS Rennkompressor i nisam mogao da verujem kakva je razlika.

Zanima me kakva imate iskustva sa CO2 pumpama.

Uzmi novčanicu od 200din i zapali je, tako izgleda pumpati sa CO2 :mrgreen: .
Šalu na stranu, i mene zanima ako neko od rekreativaca može da podeli iskustva sa CO2 i koje su prednosti. Mislim da postoji dosta kvalitetnih mini pumpi sa kojima nije teško ići preko 7 bara. Sigurno ne toliko brzo kao sa CO2, ali dok skineš gumu, nađeš rupu... svakako ćeš se već ohladiti.
  • 0
Pozdrav

#74 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 09 March 2014 - 01:38 PM

http://www.cikloberz...p?img=18741&t=n

Majstore, ovo crveno dugmence je za, ili je.
Baš sam nju snimio na Aliexpress/u.
Jes malo skuplja, ma i malo više, ali mi deluje daleko ozbiljnije od 5 eur pumpica. Još sačekam neki superdeal i može da padne za 10tak eur.
  • 0

#75 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 March 2014 - 10:38 PM


http://www.cikloberz...p?img=18741&t=n

Majstore, ovo crveno dugmence je za, ili je.
Baš sam nju snimio na Aliexpress/u.
Jes malo skuplja, ma i malo više, ali mi deluje daleko ozbiljnije od 5 eur pumpica. Još sačekam neki superdeal i može da padne za 10tak eur.

Nisam baš razumeo šta si hteo da pitaš u vezi crvenog dugmeta, ali ono služi za fino ispuštanje vazduha i podešavanja na željeni pritisak, znači kad napumpaš na veći pritisak pa malo po malo ispuštaš vazduh preko tog dugmeta, to je za varijantu da želiš da napumpaš viljušku, pa možeš da je fino podešavaš. Pumpa nije probana na viljušci i ne znam kako se ponaša u toj varijanti, ali je probana pri pumpanju guma na specijalki 8+bara više puta, i radi kao sat.
  • 0

#76 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 10 March 2014 - 09:47 AM

To, to! n2:redbull
  • 0

#77 liticovjesac

liticovjesac
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 15 March 2014 - 11:51 AM

Evo jos jedne dopune posta mozda nekome pomogne. Pre par dana mi je stigla CO2 pumpa. Isprobana na 26 mtb gumama. Jedna no name patrona je napumpala gumu za manje od 5 sekundi do voznog stanja. Pumpa radi sa 2 tipa ventila, gornji deo se navija na ventil. Izgleda da moze da koristi samo patrone sa navojima. Po preporuci proizvodjaca patronu ne treba skidati sa pumpe ukoliko se patrona ne isprazni do kraja.
http://www.cikloberz...p?img=19879&t=n

i link ka proizvodjacu

  • 0

#78 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 15 March 2014 - 03:23 PM

Koliko kostaju te patrone, jel dovoljna samo za jedno pumpanje ili?
  • 0

#79 liticovjesac

liticovjesac
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 16 March 2014 - 07:16 PM

Kao sto rekoh, napumpao sam 26icu sa jednom patronom. Koliki je bio pritisak ne znam ali je bilo dovoljno da se nastavi sa voznjom. Posto je to bilo test pumpanje i plasio sam se prepumpavanja nisam iskoristio citavu patronu. Meni ova pumpa treba da je imam u mojim rekreativnim voznjama ukoliko se meni ili prijateljima probusi guma. Sasvim sam siguran da je dovoljnog kapaciteta da me punjenje odvede gde sam krenuo i da se bez problema vratim kuci. Za druge situacije i potrebe ne znam. Ovih deset no name patrona je kostalo 9 evra i verovatno ce u mom slucaju potrajati prilicno dugo.
  • 0

#80 stex

stex
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 20 March 2014 - 05:05 PM

Pre neki dan sam kupio Giyo GP-76C i baš sam se iznenadio kako dobro pumpa! Samo mislim da sam mogao da prođem jeftinije i kupim istu takvu od plastike.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika