Jump to content


Fotografije

Pumpa


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
284 odgovora na ovu temu

#81 Nenadbg

Nenadbg
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 March 2014 - 06:19 PM

Pre neki dan sam kupio Giyo GP-76C i baš sam se iznenadio kako dobro pumpa! Samo mislim da sam mogao da prođem jeftinije i kupim istu takvu od plastike.


Ako ti nije tesko,okaci link ovde ili mi posalji na PM,od plasticne pumpe(koju si naveo),jer sam planirao ovih dana da kupujem pumpu,a ne bacaju mi se velike pare,jer pumpam samo do 4.5 bara. :wink:
  • 0

#82 stex

stex
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 22 March 2014 - 05:42 PM

Kad te mrzi da sam pogledaš:
http://planetbike.rs... ... umpe/3791/
  • 0

#83 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 13 April 2014 - 01:59 PM

Da li je neko isrobao ovu Womax pumpu? Košta samo 195rsd. Prošle godine sam kupio u grčkom Lidl super marketu tri "Crivit Sports" pumpe za skoro istu cenu, jednu sam zadržao, a ostale podelio. Pošto rade posao kako treba planiram kupiti još jednu za svaki slučaj.

http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=0290705

  • 0

#84 Pekisa93

Pekisa93
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 22 June 2016 - 03:49 PM

Zdravo drugari,

Ne bih započinjao novu temu pa se nadam da će mi neko ovde odgovoriti. Imam pumpu ali sa onim vrhom(koji ne znam kako se zove) za auto ventil a treba mi za Prestu. Gde mogu da kupim i zamenim taj deo? posto mi se sa adapterom dosta vazduha odpusti i nikako da napumpam na 7 bara gumu. Nasao sam na forumu jedan taj deo ali prodavac ide na More i tek sredinom jula moze da mi proda.

Hvala unapred

Attached Thumbnails

  • 15313PfFZ3606638938_551146e3e9a1d.jpeg

  • 0

#85 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 22 June 2016 - 04:08 PM

Bas na tom sajtu odakle je slika imas i Acor smart head...


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#86 Pekisa93

Pekisa93
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 22 June 2016 - 04:17 PM

Ovoo je sa foruma. Koji je sajt u pisanju?
  • 0

#87 Pekisa93

Pekisa93
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 22 June 2016 - 04:51 PM

Moze li se naci u Bg?
  • 0

#88 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 22 June 2016 - 06:11 PM

Moze

http://ebike.rs/inde...troller=product
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#89 Ivanlz

Ivanlz
  • Members
  • Pip
  • 10 posts
  • LocationLazarevac

Postavljeno 24 June 2016 - 01:29 PM

Da, odes u radnju i trazis nastavak za presta ventil... Ima i po oglasima, potrazi... Samo pazi kad kupujes, ima raznih duzina, da ne kupis najkracu pa da te ne zeza kad pumpas. ;)

Jel taj nastavak za presta ventil ima  neku skracenicu :D posto na sajtovima vidjam adaptere sa nekim nazivima dv/av guma fv i fv/av guma fv jel neki od ova dva taj presta,posto i ja imam obicnu pumpu pa bih sad kupio samo dapter za da bih mogao da pumpam gumu na drumskoj bicikli,dok ne skupim pare za neku kvalitetniju pumpu.


  • 0

#90 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 March 2017 - 06:12 AM

Šta mislite o ovoj pumpi? Duplo je jeftinija od svih drugih.

 

http://www.2bike.rs/...ar#.WNYHqIXUZuk

 

 

Ili da idem na sigurno i uzmem nešto ovako?

 

http://planetbike.rs...ema/Pumpe/3785/


  • 0

#91 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 March 2017 - 06:29 AM

Ne znam kakve su te konkretno, mislim da su i jedna i druga dosta jeftine, a ako su dobre, onda su i povoljne. :)

 

Ja ovakvu imam već preko 10 godina

 

https://www.trekbike...ger-hp/p/14367/

 

- otvorim je jednom u pet godina da silikonskom mašću podmažem gumice i očistim - i dalje je sve kao novo. Da kucnem o drvo, ništa još nisam morao menjati. Manometar je precizan. Samo koštala je i svojevremeno. Na nekom popustu je bila oko 30-40 evra, ako me sećanje služi.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#92 Milan_R

Milan_R
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts
  • LocationKrusevac

Postavljeno 28 March 2017 - 01:50 PM

Ne znam kakve su te konkretno, mislim da su i jedna i druga dosta jeftine, a ako su dobre, onda su i povoljne. :)

 

Ja ovakvu imam već preko 10 godina

 

https://www.trekbike...ger-hp/p/14367/

 

- otvorim je jednom u pet godina da silikonskom mašću podmažem gumice i očistim - i dalje je sve kao novo. Da kucnem o drvo, ništa još nisam morao menjati. Manometar je precizan. Samo koštala je i svojevremeno. Na nekom popustu je bila oko 30-40 evra, ako me sećanje služi.

sta pimpas sa njom? avionski tocak?


  • 0

#93 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 March 2017 - 04:32 PM

sta pimpas sa njom? avionski tocak?

 

Pumpam sve - gume na kolima, svojim i prijatelja/rođaka, motorima, biciklima, lopte - sve živo.

 

Za neke gume je važno imati precizan manometar, za neke nije toliko, ali lepo je što ima i to.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#94 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 28 August 2017 - 11:37 PM

Sta mislite o ovoj pumpi, je li koristio neko?

 

http://www.fadex.rs/...ent/pumpa-nožna

 

Gledam sta da uzmem za drumasa, da mi potraje, a da opet ne platim nekoliko hiljada ako ne mora. Pade mi na pamet da potrazim ima li sta robusno, pa sam naleteo na ove "Fadip" pumpe iz Beceja, cene su oko 2000 plus minus koja stotka. Naleteo sam na komentar na netu, neki covek kaze da ima tu pumpu 30 godina i da je odlicna, da je vrlo precizna (da tako kazu vulkanizeri). Mozda se u medjuvremenu kvalitet i pogorsao, ali meni ovo izgleda kao da se nije menjalo od Titovog vremena.  

 

Da li je neko koristio i kakvog je kvaliteta je jedno pitanje.

 

Drugo pitanje je koliko je zeznuto pumpati na 6,7,8 ili vise bara sa noznom pumpom?  


  • 0

#95 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 29 August 2017 - 12:06 AM

Kupi normalnu podnu pumpu, te nozne su za traktore, plus mislim da nema otvor za presta ventil koji drumasi koriste.

 

Evo imas ovakve (link) (link)


  • 0

#96 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 29 August 2017 - 07:37 AM

Sta mislite o ovoj pumpi, je li koristio neko?
 
http://www.fadex.rs/...ent/pumpa-nožna
 
Drugo pitanje je koliko je zeznuto pumpati na 6,7,8 ili vise bara sa noznom pumpom?


Једна гума - једна нога... Да бар правилно одрадиш листове и задњу ложу ;)
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#97 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 29 August 2017 - 10:36 AM

Kupi normalnu podnu pumpu, te nozne su za traktore, plus mislim da nema otvor za presta ventil koji drumasi koriste.

 

Evo imas ovakve (link) (link)

 

Ovu sa drugog linka sam i hteo, nego sam racunao da je mozda kvalitetnija ova robusna nozna od tih pumpi od kilogram, kako sama pumpa, tako i manometar, pa rekoh da pitam. A za presta mozda neki ok adapter... 

 

Mada, necu ni ja da izmisljam toplu vodu, ako za ovaj posao ne valja, onda ne valja.

 

Grbicu, to sam se i ja pitao, da li bi bilo vece mucenje upirati sa nogom nego sa dve ruke. :D

 

Jedna noga na stepenik, druga na pumpu i sabijaj! :D


  • 0

#98 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 02 September 2017 - 08:36 PM

Zna li neko koliko guma moze da izgubi pritiska kad se skida nastavak sa nje nakon pumpanja, a pumpas na vise od 6 BAR-a? Za onaj kratak interval kada skidas nastavak sa pumpe, pa se cuje ono glasno pffff. Otprilike? Je li neko merio?

 

Na drugom forumu sam procitao da to ne bi smelo uopste da se desava,tj. da ako je to slucaj, onda nesto pogresno radis. Na istom mestu sam procitao da je to vazduh iz samog creva pumpe. 


  • 0

#99 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 02 September 2017 - 09:12 PM

Ne znamo zavisi od mnogocega, ako mislis da guma nije dovoljno napumpana pumpaj je na malo veci pritisak pa kad pfffft izadje malo vazduha bice kako treba. Ako ti je vazan tacan pritisak onda moras da nabavis rucni manometar jer je on precizniji od tog na pumpi, pa onda pumpom pumpaj na visi pritisak i posle rucnim manometrom spustaj pritisak u gumama na zeljeni recimo 5,98 ili 5,97...


  • 0

#100 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 02 September 2017 - 09:23 PM

Imam neke kineske, pumpaju se na max 100PSI, iliti 6.8 BAR-a. Ja sam ih pumpao do 6.5, racunajuci bas na to da ce da puste malo.

Ne bih jos i to da kupujem, to cu ako nadjem u nekom servisu da mi jednom provere, pa da znam za ubuduce. Samo se nadam da nije 1BAR ili tako nesto. 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika