Jump to content


Fotografije

Pumpa


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
284 odgovora na ovu temu

#21 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 May 2013 - 02:05 PM

Evo meni posle mesec dana stigla pumpa Beto.
Pri izboru sam gledao da mora da ima sledeće:
-crevo (pošto krivim presta ventile prilikom pumpanja)
-mora da pumpa preko 10 bara (potrebno za moju tezinu i gume koje koje vozim i koje ću voziti) -manometar jer nema šanse da ocenim koliko je guma napumpana bez manometra
Ova pumpa ima dva moda (dva cilindra) pumpanja, prvi mod pumpa veliku zapreminu vazduha i služi za pumpanje do jedno 6-7 bara, a drugi mod je veliki pritisak (prebacuje se okretanjem prekidača) i služi za dopumpavanje na željeni pritisak preko 6-7 bara. Inače može da pumpa do 300psi pa sa njom mogu da se pumpaju i amortizeri do 300psi.
Evo i slike
http://www.cikloberz...p?img=18744&t=n
http://www.cikloberz...p?img=18743&t=n
http://www.cikloberz...p?img=18742&t=n
http://www.cikloberz...p?img=18741&t=n
  • 0

#22 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 11 May 2013 - 02:36 PM

i kako radi posao ?
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#23 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 May 2013 - 03:02 PM

i kako radi posao ?

evo upravo sam napumpao gumu na 8 bara da probam, do 5 bara na high-volume modu pumpa lako, a preko 5 bara teško, posle sam prebacio na high-presure i bez i malo napora napumpao na 8bara (ove gume se pumpaju na max 8bara) jedino što u tom high-presure modu izbacuje manje vazduha pa treba više puta drukati, ali pumpa ubija, koliko je lako pumpati sa njom, ne bole ruke uopšte, i da zaboravio sam cena je 22usd na e-bay-u i vredi svaku paru!!!
  • 0

#24 Chili7

Chili7
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationUzice/ Novi Sad Srbija

Postavljeno 11 May 2013 - 04:06 PM

Evo i ja da dodam...
Kupih juce pumpu Giyo, probao sam sinoc pumpa odlicno ima i barometar 1035 din. Sasvim sam zadovoljan. Teleskopska je, drzac je dolican drugim recima nemoguce da spadne sa bicikle...Ako gledamo ove niskobudzetne moj predlog je ova :wink:
  • 0

"Mnogi postignu ono sto su zeleli ali izgube sebe".
 


#25 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 11 May 2013 - 05:44 PM

Koji model?
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#26 Chili7

Chili7
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationUzice/ Novi Sad Srbija

Postavljeno 11 May 2013 - 06:23 PM

Na njoj ne pise neka oznaka ili tako nesto osim "Giyo air supply" mozda je bilo na pakovanju koje je uveliko u kanti. Pa sam nasao na internetu moju oznaka je sledeca Giyo GP-781 Big Volume Mini Pump w/ Gauge
  • 0

"Mnogi postignu ono sto su zeleli ali izgube sebe".
 


#27 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 May 2013 - 09:51 PM

Ja sam kupio Giyo GP-77 u PB. Hteo sam nešto ne preterano skupo, kompaktno, ali da se razvlači radi zapremine. Takođe, bilo mi je bitno da ima T dršku, jer je meni tako mnogo lakše da pumpam. Nema manometar, pumpam po osećaju. Imam presta ventile, ali radije pumpam preko adaptera, nego da izvrćem pumpu. Tako sam spreman i za pumpanje na benzinskim pumpama. Ne znam koliko max bara.

Do sada je bila odlična. Nije mi pucala guma, ali sam dopumpavao. Ima i "zaključavanje" za ventil, pa se ne pomera (npr, crevo obično mora da se drži). Čak mi je i zgodnije da koristim pumpu nego da idem na.. pumpu. :mrgreen:

Na bajku stoji stabilno (vertikalni položaj), ali preventivno je zalepim selotejpom za ram, da ne razmišljam kad pređem na offroad.
  • 0

#28 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 23 May 2013 - 10:24 PM

Sto selotejp? Zar nije lepse i lakse resenje cicak traka? Imas jeftino kod kineza, meni odlicno sluzi kao dodatni "osigurac" da pumpa ne odleti na truckavom putu. Provuces je oko korpice bidona (onog dela koji se srafi na ram), i naravno pumpe i resena stvar.
  • 0

#29 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 May 2013 - 10:52 PM

Ma imam i čičak traku. :) Nego, to je neki stari komad koji sam pravio pre 15-20 godina. Dva parčeta čičak-trake, dužine oko 10 cm, prišiveni na jednom kraju, a drugim "obgrlim" bilo šta. Pa kad obmotam oko pumpe, dosta je labavo. Što većini ne bi bio problem, ali... Ja snimam vožnje. Svaki zvuk na bajku kamera pojača 100 puta, pa od caktanja, lupkanja i cickanja ;) ne bi moglo da se živi. A i ručka pumpe se labavo okreće u krug, pa bi se i to čulo. Zato jedno parče selotejpa i sve fiksiram, pa se ništa ne čuje.

I bar da je to jedino što mi zagorčava život i o čemu moram da razmišljam zarad snimanja filmova...
  • 0

#30 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 03 June 2013 - 09:59 PM

E ljudi jel zna neko nesto o kvalitetu ove pumpe? Jel to ok za te pare (1700)?

http://www.probikesh... ... 68502.html
  • 1

#31 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 03 June 2013 - 10:39 PM

E ljudi jel zna neko nesto o kvalitetu ove pumpe? Jel to ok za te pare (1700)?

http://www.probikesh... ... 68502.html


pogledaj zefal viteo....jeftinija, pumpa na vise bari,kraca......Imam je ja i odusevljen sam.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#32 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 04 June 2013 - 10:14 AM

Pre nekih nedelju dana sam u Grckom Lild super marketu kupio 3 pumpe za bicikl po ceni od 1.99e po komadu. Nisu ništa specijalno, plastične pumpe od nekog nemačkog proizvođača (nešto kao Cyclo... ili tako nešto). Rade posao, ne mogu napumpati gumu do kraja, ali taman toliko da se može voziti bicikl do najbliže benzinske ili vulkanizera :D Jednu sam poklonio, a dve sam zadržao za sebe.


Posted Image
  • 0

#33 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 04 June 2013 - 11:40 AM

Pumpa mi je trebala hitno, jer sam ostao bez jedne pre nedelju dana na treningu (kako ne znam). Ili je ispala ili je neko maznuo dok smo cirkali posle treninga. Brko nisam je naso u radnji u Planetu, video sam da druka do 160 psi (preterano mnogo bre, a nije mi ni jasno zasto toliko). Vozim mtb pa je i ova air profil nepotrebna toliko ali ajde (do 9 bara). Probao sam je i pumpa ko pumpa. Napumpa gumu brzo ali generalno je skuplja dosta, a razlika jeste primetna ali ne drasticno. Mad to mu dodje po 70 dinara po pumpi. Dobro je i da pumpaju :D
  • 0

#34 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 04 June 2013 - 04:28 PM

Mad scientist samo mi pusti pp do kad vazi akcija i jel si video jos nesto zanimljivo ako ti nije problem. Treba da idem za Grcku sledeceg petka pa da znam.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#35 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 04 June 2013 - 08:31 PM

@simalens - Ne, napisah 1.99e po komadu, tako da 225rsd po danasnjem kursu :D

@djole1997 - Nije bilo na akciji, vec je jednostavno niska cena :D U Grckoj se sve i svasta moze naci po niskim cenama, dok samo slatkisi, grickalice i hleb su papreno skupi. Bile su torbice koje se kace ispod sedista sa univerzalnim alatom i kompletom za krpljenje za 5-6e.

Inace marka je Crivit Sports, na deklaraciji pise "made in Germany" jel istina ili ne ko ce ga znati :D
  • 0

#36 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 June 2013 - 08:38 PM

Inace marka je Crivit Sports, na deklaraciji pise "made in Germany" jel istina ili ne ko ce ga znati :D


:P
  • 0

#37 N3N4D

N3N4D
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 05 July 2013 - 03:45 PM

E ljudi potrebna mi je pomoc.. Planiram da kupim neku pumpu preko bike planeta.. Imam drumasa i potrebno mi je nesto sto moze da napumpa gumu na 8 bara... Dajte neki predlog sa i bez onog meraca za pritisak :)
  • 0

#38 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 08 July 2013 - 07:05 PM

Pa evo Giyo na prvoj strani nahvaljena. Ne znam koliko je tačan taj merač na modelu sa meračem, prvi put vidim da tako nešto postoji =D> . Ili izmeriš palac-metodom :). Ja sam imao jednu no name identičnu kao Giyo GP-04S, verovatno kineska kopija tajvanske pumpe :mrgreen: . Ali preko 6-7 bara se trebalo malo pomučiti, ali nije strašno.

Uzgred evo još jedne zanimljive pumpe:
IMAG0193.jpg Airace Torch Race, samo 12cm/77g, deklarisana na preko 8 bara. Do 7.5 bara u 600 "upumpaja" za 23 gumu, čini mi se lakše nego prethodna, jer ubacuje po malo vazduha.
  • 0
Pozdrav

#39 N3N4D

N3N4D
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 08 July 2013 - 08:15 PM

Palac metoda stisnes pa vidis? xD
  • 0

#40 tealk

tealk
  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts

Postavljeno 24 July 2013 - 10:51 PM

nzm da li je neko rekao, ali u vector bikes ( imas kod sajma i u ulici cara dusana (kod medicinske skole) imas pumpe do 500 din . moj drug je uzeo neku za 250 jako lepo radi. Ja gledam neku sa double action pumpa u oba smera za nekih 380 dinara. onda imas i neku ulta laku za 400 (58g) dinara....http://www.vector-bikes.com/p ... 6&Itemid=1 evo link
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika