Jump to content


Fotografije

KURIRSKE SLUZBE


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
248 odgovora na ovu temu

#161 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 February 2018 - 12:23 PM

"brate ja nisam video, ne mogu sad...".


Ovo jeste pederski i nažalost zavisi od čoveka.
Kad je bio ovaj štrajk, skenjali su našeg poštara (koji je bio car) i došao nam je neki mamlaz na koga bih sa merakom napujdao džukelu...
  • 0

#162 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 February 2018 - 12:37 PM

То је у реду. Међутим, зашто приме неадекватно упаковане пошиљке?


A kako šalteruša da zna da je to neadekvatno upakovano? Treba da proceni stepen lomljivosti nečeg zamotanog i da ti kaže da li je to dobro ili nije?

Glede ove tastature, ne bih bio previše iznenađen da je prodavac poslao tastaturu u tom stanju jer je znao da je neispravna, pa da svali krivicu na drugog.
Ceo život mi na adresu redovno stižu kojekakvi paketi i nikad nisam dobio stvar koja izgleda kao da je zgazio kamion.
  • 0

#163 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 06 February 2018 - 01:06 PM

Sto se tice posiljaoca, dobio sam slike pre slanja, sve bilo ok. A sto se tice salterskih radnika, trebalo bi da su obuceni adekvatno, jer su oni pruzaoci usluga. Tako da ako su oni prihvatili paket, onda je dalje on njihova odgovornost.
@jelchica sve je uradjeno tako. Kod kontrolora, podneta prituzba protiv postara za njegovo ponasanje, sacinjen zapisnik, potpisan i poslat komisiji sa zahtecom za odstetu. Nakon mesec i po dana dosao odgovor da je kriv posiljalac, a da se oni nadaju nasoj daljoj uspesnoj saradnji!?!?! Ha! Nikad vise sto se mene tice. Od sad samo extra ljubazni Royal express.
Ja se sa njihovim odgovorom naravno nisam slozio, pisao sam opet posti, obrazlozio, a prilozicu im i slike.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
  • 0

#164 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 06 February 2018 - 01:10 PM



A kako šalteruša da zna da je to neadekvatno upakovano? Treba da proceni stepen lomljivosti nečeg zamotanog i da ti kaže da li je to dobro ili nije?


Kad je posiljalac slao, rekao ke sta je u pitanju, upakovao u najlon i obmotao kartonom, naznacio da je lomljivo na sta je gospodja posiljku tako i oznacila nalepnicom. Mogla je da kaze, bilo bi zapakovano bolje, ili da upakuje u njihove tipske kutije pa da naplati. Manje bi me kostalo nego ovako.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
  • 0

#165 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 06 February 2018 - 03:40 PM

Tebi ako je dosla onakva tastatura, ambalaza u koju je upakovano je morala biti upropascena da bi se onako nesto desilo sa sadrzajem unutra. Moje pitanje bi tu bilo za tebe, zasto si prihvatio takav paket?

 

Ono sto mi takodje nikad nece biti jasno jeste: da li vi ljudi znate kako se postupa sa paketima u brzoj posti, koliko paketa prodje kroz ruke kuririma i da li stvarno mislite da neko u sortirnom centru, odnosno kuriri gledaju uopste da li nesto ima nalepnicu za lomljivo ili ne? Oni bukvalno ne znaju gde im je dupe, a gde glava dok obave smenu i sad ce oni bas sa paznjom da rukuju tvojim paketom jer na njemu stoji nalepnica.

 

Upakujte robu kako treba i necete nikad imati problema sa sadrzajem unutra! Ako i bude problem sa sadrzajem, dobro upakovana roba ce biti ostecena samo ako se sama ambalaza toliko osteti da je odmah ocigledno da sa istom nesto nije u redu.


  • 3

#166 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 06 February 2018 - 03:53 PM

Зашто овде одмах све на нож? Толико се накупило горчине, шта ли? Ко треба да зна да ли је пакет добро упакован него онај ко је саставио овавештење? Поштa. Дакле, онај ко преузима пакет, било шалтер или курир који долази на адресу. Све остало је прегањање безвезе коме се не допада шта је ко написао. Ако имају такав пропис морају да имају и људе који раде у складу са тим. Даље нема.
  • 1

#167 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 06 February 2018 - 04:18 PM

Ako je tebi bitno da paket stigne citav, ti ga onda i pakujes tako da on stvarno dodje citav. Ne pakuje se paket kako bilo pa se ostavlja nekom drugom da odluci da li je posiljka dobro ili lose upakovana. Drugo, ne moze covek na salteru ili kurir da zna kako je upakovana posiljka, jer ne moze da vidi sta je unutar paketa. Ne znam kojom magijom ce salterski radnik u posti videti da li u kutiji stoji predmet zamotan u pucketavu foliju ili je stavljen u stiropor. Dakle posiljalac je taj koji se stara o tome da paket bude dobar.


  • 2

#168 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 06 February 2018 - 04:27 PM

Ako je tebi bitno da paket stigne citav, ti ga onda i pakujes tako da on stvarno dodje citav. Ne pakuje se paket kako bilo pa se ostavlja nekom drugom da odluci da li je posiljka dobro ili lose upakovana. Drugo, ne moze covek na salteru ili kurir da zna kako je upakovana posiljka, jer ne moze da vidi sta je unutar paketa. Ne znam kojom magijom ce salterski radnik u posti videti da li u kutiji stoji predmet zamotan u pucketavu foliju ili je stavljen u stiropor. Dakle posiljalac je taj koji se stara o tome da paket bude dobar.


Слажем се ја да је логично да се тако ради, али онда не би било разлога да се пише пропис о паковању када би сви били толико свесни. Но, то није поента. Ствар је да ако постоји пропис онда морају да буду спремни да одбију неадекватно упакован пакет. Како ће то да раде није до клијента. Нека обезбеде начин, смисле решење. Само њихове кутије и тачка. Лични потпис пошиљаоца да је добро упаковао, итд. Начина има свакако, али то очигледно нико не жели да ради. Нека зараде мислиоци плате, не да се осигурају прописом који је мртво слово на папиру.
  • 0

#169 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 March 2018 - 07:51 AM

BEX iskustvo:
Nisam bio na adresi kada se kurir javio. Pošto mi njihovo skladište na izlazu grada nikako nije usput, pitao sam da li mogu, za 20ak minuta da dođem negde u komšiluk, gde već vrše isporuke. Dogovorili se, našli gde je i njima i meni bilo usput, preuzeo paket. Iako mi je bilo očigledno da su u gužvi i lila je kiša. :)

Sve pohvale.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#170 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 26 July 2018 - 11:21 AM

Iskutvo sa Bexom.

 

Malopre kurir pozvonio i doneo uloske.Tezina paketa ispod sto grama.

Postarina 340 din

Reko "Gospodine tu nesto nije uredu"

On "Pozvacu ja koleginicu da proverim"

"Cao , ej mozemo li malo da smanjimo postarinu kupac se zali , stvarno bre nema ni sto grama " (ovo ni na pijaci nisam cuo)

zavrsava razgovor i kaze mi " ne moze gospodine , imate otkupininu 80 din"

 

reko  , opet je mnogo

 

Platio sam ali Bex vise nikad.

 

Dajte preporuku za kurira za Nis , molim.


  • 0

#171 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4574 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 July 2018 - 11:23 AM

Iskutvo sa Bexom.

Malopre kurir pozvonio i doneo uloske.Tezina paketa ispod sto grama.
Postarina 340 din
Reko "Gospodine tu nesto nije uredu"
On "Pozvacu ja koleginicu da proverim"
"Cao , ej mozemo li malo da smanjimo postarinu kupac se zali , stvarno bre nema ni sto grama " (ovo ni na pijaci nisam cuo)
zavrsava razgovor i kaze mi " ne moze gospodine , imate otkupininu 80 din"

reko , opet je mnogo

Platio sam ali Bex vise nikad.

Dajte preporuku za kurira za Nis , molim.

Jel su bili ulosci sa krilcima ili bez?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#172 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 July 2018 - 12:31 PM

Iskutvo sa Bexom.

 

Malopre kurir pozvonio i doneo uloske.Tezina paketa ispod sto grama.

Postarina 340 din

Reko "Gospodine tu nesto nije uredu"

On "Pozvacu ja koleginicu da proverim"

"Cao , ej mozemo li malo da smanjimo postarinu kupac se zali , stvarno bre nema ni sto grama " (ovo ni na pijaci nisam cuo)

zavrsava razgovor i kaze mi " ne moze gospodine , imate otkupininu 80 din"

 

reko  , opet je mnogo

 

Platio sam ali Bex vise nikad.

 

Dajte preporuku za kurira za Nis , molim.

 

Nisam siguran za tu cenu. Na zvaničnom, njihovom cenovniku, nema ni jedne poštarine koja je 340 dinara.

Cenovnik:

http://www.bex.rs/cenovnikusluga.php

 

Nije mi ni baš najjasnije iz posta. Da li si platio 340 dinara sa otkupninom od 80 dinara, ili je to bila cena poštarine, a na to si dodatno još morao dati 80 dinara za otkup?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#173 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 26 July 2018 - 01:11 PM

Sve zajedno 340 din , opet mnogo ,

 

Imam priznanicu  , doduse pocepanu.pocepao sam je dok  sam vadio usloske ali se vidi.Da ne bude da je poruka napisana bez osnova a sa nekom drugom namerom.

Desalavalo mi se da kurir na vratima hoce da podvali i da uzme vise nego sto treba da platim.

Redovno i svima prva recenica pred da mi vrate zadnju novcanicu je  " joj nemam sitno cek da vidim"

To im ne zameram , hoce baksis.Doduse i to bi trebalo drugacije.Kontra efekat ima , iz inata nikad ne dam baksis a dao bih.

 

Opet kazem Bex nikad vise , posta takodje.

 

Inace ulosci zakivaju..BBB , koji vec nzm imaju oni svasta nesto.

Zalio sam se na skirpu , nema je vise.


  • 0

#174 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 26 July 2018 - 01:16 PM

Tolko je, pogledaj cenovnik,ni u jednog sluzbi neces naci do pola kilograma tezine s otkupom ispod 300din..


  • 0

#175 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 26 July 2018 - 01:39 PM

Ok , iskreno nisam gledao cenovnike.Eto bar znam sta da radim nadalje kad budem narucivao jeftine stvari.Jednostavno bilo mi mnogo na 300 din vrednost paketa i tezinu.

 

Vidak , samo ulosci.

Attached Thumbnails

  • 25664V3BS38212477_5abab78327069.jpeg

  • 0

#176 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 July 2018 - 02:37 PM

Sve zajedno 340 din , opet mnogo ,

 

Imam priznanicu  , doduse pocepanu.pocepao sam je dok  sam vadio usloske ali se vidi.Da ne bude da je poruka napisana bez osnova a sa nekom drugom namerom.

Desalavalo mi se da kurir na vratima hoce da podvali i da uzme vise nego sto treba da platim.

Redovno i svima prva recenica pred da mi vrate zadnju novcanicu je  " joj nemam sitno cek da vidim"

To im ne zameram , hoce baksis.Doduse i to bi trebalo drugacije.Kontra efekat ima , iz inata nikad ne dam baksis a dao bih.

 

Opet kazem Bex nikad vise , posta takodje.

 

Inace ulosci zakivaju..BBB , koji vec nzm imaju oni svasta nesto.

Zalio sam se na skirpu , nema je vise.

 

Cena poštarine je onda najniža moguća po njihovom cenovniku. To je unapred poznato kada se naručuje usluga.

Ovako kako si ti napisao u prvom postu se stiče utisak kao da su te prevarili, paušalno "odrapili" cenu, ali nisu - to je to.

 

Razumem da ti je skupo, post express je dosta povoljniji, pogotovo za tako laganije pošiljke.

 

Što se ljubaznosti, profesionalizma i izlaženja u susret tiče, moja iskustva sa Bex-om su odlična. Ako se stavi napomena "nazvati pre dostave", ljudi stvarno nazovu, pa stignem da dođem na mesto dostave ako sam trknuo nekud po delove, ili čak pristanu da se nađemo negde usput. Ja bih to platio tih 100 din. više, pošto meni to znači. Kome ne znači, može naći jeftinije kurire.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#177 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 26 July 2018 - 03:02 PM

Joj evo proverio sam cene.Nemam vremena za to.Moja greska.Sve lepo pise.

Primio sam posiljku, besan uleteo u sobu i napisao post.

 

Greska je u stvari moja , nije ni do para vec mi bilo krivo sto za uloske od 300 dindzi placam postarinu 340 din.

 

Ok kriv sam priznajem.

 

Nikad do sad do sad nisam imao lose iskustvo sa bexom a nisam ni sad.

 

Kriv sam , izvinjenje , stavite me na lomacu , sta da vam kazem

 

Izvinjenje gospodi iz Bexa , moja lenjost.


  • 0

#178 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 July 2018 - 03:11 PM

Joj evo proverio sam cene.Nemam vremena za to.Moja greska.Sve lepo pise.

Primio sam posiljku, besan uleteo u sobu i napisao post.

 

Greska je u stvari moja , nije ni do para vec mi bilo krivo sto za uloske od 300 dindzi placam postarinu 340 din.

 

Ok kriv sam priznajem.

 

Nikad do sad do sad nisam imao lose iskustvo sa bexom a nisam ni sad.

 

Kriv sam , izvinjenje , stavite me na lomacu , sta da vam kazem

 

Izvinjenje gospodi iz Bexa , moja lenjost.

 

Ako je ironija, mislim da nije u redu & na mestu.

Ne možeš očekivati od bilo koje firme da ti kaže: nemoj ići kod nas, mi smo skuplji.  :)

 

Plaćanjem poštarine se pokriva:

Neko ko prima pozive i narudžbine za pošljku.

Ljudi koji kombijem dođu po istu, pa je nose u magacin.

Ljudi koji sve to pretovaraju da ide u drugi grad.

Prevoz kombijem/kamionom do drugog grada.

Ljudi koji to utovare u kombi u "lokalu", pa krenu po gradu, redom po adresama. Na svakoj provedu neko vreme da uruče.

 

Neko svoj rad ceni više, neko manje. Ima različitih kvaliteta usluga, dok su neki samo skuplji, iako ne kvalitetniji (a neki su jeftiniji, ali rade užasno).

 

Za koliko para bi ti iz Niša doneo do Novog Sada stvar u vrednosti od 50 dinara?  :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#179 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 26 July 2018 - 03:35 PM

Ali on nije doneo jednu stvar iz NS do NI vec pun kamion, koji je posle prepakovao svu robu u par kombija. Sve kurirske sluzbe rade na formuli kvvantitet naspram kvaliteta. Nemoj ti brinuti za njih, svi oni lepo zaradjuju, da nije tako ne bi ih bilo ovoliko.

Ako si u Lizardovom postu video ironiju inda stvarno...


  • 2

#180 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 26 July 2018 - 03:37 PM

Drugar nije ironija ni najmanje.

Skroz sam iskren kad kazem da sam Ja pogresio.

 

Sem sto rekreativno vozim bajk i znam vrlo malo o svemu tome radim jos milion stvari preko dana.Nisam otvorio sajt , eto drugi put hocu.

 

Cak sam se  uredno izvinio


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika