Jump to content


Fotografije

KURIRSKE SLUZBE


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
248 odgovora na ovu temu

#201 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 23 October 2019 - 02:34 PM

Zaboravih da napisem paket je odokativno izmadju 2 do 3 kg.
  • 0

#202 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 23 October 2019 - 02:34 PM

Zaboravih da napisem paket je odokativno izmadju 2 do 3 kg.
  • 0

#203 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 October 2019 - 03:41 PM

Da l' si pjesak ili pješak, već smo pričali. Da l je staka ili štaka, bolje bi smo se razumeli. Al nije Čvarkov kriv, kurir je muljov :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#204 medapa

medapa
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 23 October 2019 - 03:54 PM

Dva bicikla su mi stigla Bexom,nije bilo problema ni ostecenja.Jedan oblozen kartonom okrenut korman i demontirane pedale,drugi komplet umotan u foliju nailon.


  • 0

#205 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 23 October 2019 - 04:07 PM

[quote name="srdjoni" post="247192" timestamp="1571845263"]Da l' si pjesak ili pješak, već smo pričali. Da l je staka ili štaka, bolje bi smo se razumeli. Al nije Čvarkov kriv, kurir je muljov
[quote name="srdjoni" post="247192" timestamp="1571845263"]Da l' si pjesak ili pješak, već smo pričali. Da l je staka ili štaka, bolje bi smo se razumeli. Al nije Čvarkov kriv, kurir je muljov :)[/quote]
Sta cu kada mi nije bitno ni da li je gramaticki tacno ni da li su slova ošišana.
  • 0

#206 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 October 2019 - 04:28 PM

Sta cu kada mi nije bitno ni da li je gramaticki tacno ni da li su slova ošišana.

Osim kad to ošišano menja značenje pojma :) . Al nebitno - ako na nalepnici piše mnogo manja suma, i ti znaš da ni po kom osnovu ne treba da platiš više, nije trebalo da preuzmeš paket. Da li je kurir zabrljao, da li je hteo preko 'leba pogače, ili je zabrljala njegova služba, svejedno...


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#207 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 October 2019 - 04:49 PM

Samo post ekspres. Oni i kad pogreše o svom trošku reše ispravku. A retko kad naprave grešku.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#208 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 23 October 2019 - 04:56 PM

Samo post ekspres. Oni i kad pogreše o svom trošku reše ispravku. A retko kad naprave grešku.

Ja i sa njima imam losih iskustava. Jedino pravilo je da nema pravila, i sve zavisi od samog kurira.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#209 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 23 October 2019 - 04:58 PM

moramo biti svesni da na hiljade posiljki putuje i da u principu nisu ni ljudi koji pakuju paket uvek uspesni u tome pa prilikom tumbanja dodje do stete, sto se tice kuriskih sluzbi, najbolje uskustvo imam sa postespresom jer i kad ne mogu da preuzmem paket, ostave ga u posti pa mogu bilo kada kad dodjem do slobodnog vremena da ga uzmem, dok sa drugim kuririma vecita jurnjava.

 

ja na primer imam pozitivna iskustva i sa BEX i sa AKS ( aks ima i neku poslovnicu u Obrenovcu pa kao i post ekspres mogu da ostave paket)

 

dok npr sa royal espresom katastrofa, prvi put narucim kacigu abus od jankovica i 5 dana putovala, jedva se nadjoh sa kurirom, drugi put uzmem tockove i 10 dana posiljka stoji, i uz svakodnevne pozive i obecanja da ce me kurir zvati, na kraju bez poziva stignu na kucnu adresu kad nisam kod kuce, pa sam morao i da castim kurira da napravi krug i dodje ponovo za 2 sata .


  • 0

#210 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 23 October 2019 - 06:09 PM

Osim kad to ošišano menja značenje pojma :) . Al nebitno - ako na nalepnici piše mnogo manja suma, i ti znaš da ni po kom osnovu ne treba da platiš više, nije trebalo da preuzmeš paket. Da li je kurir zabrljao, da li je hteo preko 'leba pogače, ili je zabrljala njegova služba, svejedno...


Nisam htio da prodavca dovodim u problem.500 din.nije nesto strasno.Necu ganjati pare,ali cu kada god mi bude dosadno da ih zovem da ih pitam za zdravlje.I naravno da im pozdravim majke.
  • 3

#211 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 October 2019 - 05:27 AM

Možda ti bude lakše, zavrnuli su te za 300 dinara ako je preko 2kg. Cena je 500+82 za 2-5kg sa otkupninom. Mada mislim da je ovde delom kriv i prodavac koji je pogrešno prijavio pošiljku.
A Bex je i meni stao na žulj par puta i izbegavam ih, mada se uvek svodi na bezobrazluk kurira.
  • 0

#212 malimuzicar

malimuzicar
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 16 July 2020 - 08:44 PM

Zeleo bih da podelim svoje iskustvo sa Aks kurirskom sluzbom u Nisu. Sta god vam neko bude poslao vreme isporuke je 4-5 radna dana od trenutka kada paket bude stigao u magacinu u Nisu. Vec peti put mi se desava da u sistemu stoji min 3 dana da je paket na isporuci pa je vracen u magacin. Ako pozovote call centar oni vam kazu da je kurir zvao ali da se niko nije javljao (sto je naravno laz kako bi vam samo nesto rekli). Znaci ako ste iz Nisa onda u sirokom luku zaobilazite da vam bilo sta stize preko Aks kurirske sluzbe. 


  • 0

#213 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 17 July 2020 - 11:22 AM

Zeleo bih da podelim svoje iskustvo sa Aks kurirskom sluzbom u Nisu. Sta god vam neko bude poslao vreme isporuke je 4-5 radna dana od trenutka kada paket bude stigao u magacinu u Nisu. Vec peti put mi se desava da u sistemu stoji min 3 dana da je paket na isporuci pa je vracen u magacin. Ako pozovote call centar oni vam kazu da je kurir zvao ali da se niko nije javljao (sto je naravno laz kako bi vam samo nesto rekli). Znaci ako ste iz Nisa onda u sirokom luku zaobilazite da vam bilo sta stize preko Aks kurirske sluzbe.

Svi su isti u poslednje vreme..Bex je drzao paket 17 dana i oznacii ga kao isporucen jedan dan nakon isporuke, daily drzao telefon 6 dana iako su zaveli da je isporucen. To su cake kurira koji dobijaju bonus kada sve isporuce, a u stvari nisu isporucili

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#214 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 17 July 2020 - 01:29 PM

Odavno samo Postexpres (sve uredno i u ovom periodu stiže), ovi ostali su odavno kao lutrija, kako ti se zalomi koji kurir i još se ponašaju kao da ti čine neku uslugu kada te čekaju (zato što niko neće da izađe iz vozila, to im je ispod časti) ili kada ti donose pare.


  • 0

#215 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 17 July 2020 - 01:53 PM

Ја као да не живим у истој држави. Никад никаквих проблема ни са једном курирском службом. Просто невероватно. Пу - пу ... :mrgreen:


  • 0

#216 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 17 July 2020 - 03:36 PM

Све су гори и гори, уместо да буде обрнуто. Нажалост, постекспрес не прима велике пакете преко 60 сантиметара. То ваљда може само као обичан пакет. Кад сам приморан да шаљем аксом и бексом, тражим уплату унапред, постали су критични за те ствари. Када купујем, гледам да организујем личну доставу или преузимање уз моје трошкове ако мора. Све сем попте је очај живи.
  • 0

#217 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 January 2021 - 10:18 PM

Pozdrav, da li neko od prodavaca može da me uputi na trenutno stanje sa kuririma? Koja firma je trenutno najpouzdanija (među nepouzdanim, jasno)?
  • 0
The sea, the sea

#218 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 03 July 2022 - 12:25 PM

Недавно сам успео да добијем одштету од Бекса. Требало је милион мејлова и обраћања на све адресе (без шале, мејлове сам слао свим њиховим службама, од надлежне па до возног парка и ИТ сектора) али су на крају попустили. Одштету сам зсхтевао из разлога кашњења великог пакета један дан, а за који је плаћена услуга ,,данас за сутра".
Пре некилико година сам добио шест бесплатних услуга због сличног проблема. Само треба бити упоран и речит, онога момента кад ствар доспе до власника (а увек доспе јер има брбљивих) онда попуштају. У почетку увек шаљу оне типске одговоре, али не треба одустајати, много су скупи и безобразни да би их пустили да раде шта хоће.
Можда неком послужи ово искуство.
  • 1

#219 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 03 July 2022 - 01:37 PM

Ranije je Postexpres ako ne uruci posiljku na vreme placao 5 ili 6 postarina koje su placene za tu uslugu. I to je pisalo na poledjini papira koji dobijes pri slanju ili primanju. 


  • 0
.

#220 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 03 July 2022 - 03:11 PM

Ranije je Postexpres ako ne uruci posiljku na vreme placao 5 ili 6 postarina koje su placene za tu uslugu. I to je pisalo na poledjini papira koji dobijes pri slanju ili primanju.

Јесте, пошта је по том питању, као државна фирм, држала се прописа. Приватан сектор је катастрофа, и то највише због ,,корисних идиота" који као чувају компаније и фирме на тај начин. Клијент је последња рупа на свирали, само му узми новце.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika