Jump to content


Fotografije

KURIRSKE SLUZBE


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
248 odgovora na ovu temu

#181 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 July 2018 - 04:00 PM

Ali on nije doneo jednu stvar iz NS do NI vec pun kamion, koji je posle prepakovao svu robu u par kombija. Sve kurirske sluzbe rade na formuli kvvantitet naspram kvaliteta. Nemoj ti brinuti za njih, svi oni lepo zaradjuju, da nije tako ne bi ih bilo ovoliko.

Ako si u Lizardovom postu video ironiju inda stvarno...

 

Jesam - zbog onog "stavite me na lomaču" prvenstveno. Zato sam i napisao "ako je ironija..."

 

Ne brinem za kurirske službe, samo objašnjavam zašto je nebitno da li je roba 50, ili 150 grama, kao i da li košta 50, ili 5000 dinara (osim ako je vrednosna pošiljka), sa stanovišta kurirske službe, njima je to jedno prevoženje sa adrese-na adresu i sve što sa tim ide. Zato i cena duplo teže stvari nije duplo veća uvek.

 

O tome razmišljaš kad naručuješ. Da li ti se isplati da poštarina izađe više od robe - ali nisu kuriri krivi za to, barem. :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#182 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 July 2018 - 04:01 PM

Drugar nije ironija ni najmanje.

Skroz sam iskren kad kazem da sam Ja pogresio.

 

Sem sto rekreativno vozim bajk i znam vrlo malo o svemu tome radim jos milion stvari preko dana.Nisam otvorio sajt , eto drugi put hocu.

 

Cak sam se  uredno izvinio

 

OK, ondak se i ja izvinjavam, razumeo sam, zbog onog stavljanja na lomaču, kao ironiju.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#183 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 26 July 2018 - 04:21 PM

Postexpress je najeftiniji ako je paket male tezine i mali otkup novca, ako je kontra onda su najskuplji, licno sam osetio na svojoj kozi par puta..
  • 1

#184 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 26 July 2018 - 04:29 PM

Da da evo sad sam bio na njihovom sajtu , kalkulator kaze - duplo manje za ovu vrednost i tezinu

 

Imaju mnogo vise opcija

 

papabless Hv


  • 0

#185 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2018 - 07:55 PM

Tolko je, pogledaj cenovnik,ni u jednog sluzbi neces naci do pola kilograma tezine s otkupom ispod 300din..

 

http://www.postexpre...i-saobracaj.asp


  • 0

#186 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 26 July 2018 - 08:04 PM

Da da evo sad sam bio na njihovom sajtu , kalkulator kaze - duplo manje za ovu vrednost i tezinu

Imaju mnogo vise opcija

papabless Hv

Nije taj kalkulator tacan, 200+ svakako..
  • 0

#187 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 26 July 2018 - 09:38 PM

Ja sam izracunao manje (155 din)  ma moz na hiljadu nacina, preporuceno pismo.Drugu sam iz Kanade slao diskove bez kutija u  kovertama.Sve uredno stizalo

 

Prosto , ja sam danas sizio pola sata sto sam za postarinu dao vise od vrednosti paketa.

 

 

Super je Bex


  • 0

#188 Sapsan

Sapsan
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 14 September 2018 - 12:47 AM

Narucim u PB Scott donese City Express namontiram tockove vidim menjac sav izgreban i nagnjecen iznervira se tu opasno pa jbt ima li sta normalno u ovoj zemlji nisu u stanju da isporuce ni jedan paket kako treba jos su u PB sve zapakovano u kutiju i slozili besprekorno a ovi konji su uspeli da je probiju i osete menjac
  • 0

#189 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 14 September 2018 - 06:15 AM

Katastrofa jel mozes da reklamiras
  • 0

#190 Sapsan

Sapsan
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 14 September 2018 - 10:51 PM

Katastrofa jel mozes da reklamiras

Uspeo sam srecom nemogu reci bili su korektni u PB zaista  nazalost nemarnost da delu od strane kurirskih sluzbi :( 

 


  • 0

#191 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 September 2018 - 07:03 AM

Iskustvo sa BEX-om za uslugu preuzimanja (kabaste) pošiljke od mene, za slanje:

 

Zovem u utorak da zakažem kurira. Ako je moguće posle 3 popodne. Kažu OK, rade preuzimanje do 16 časova. Zamolim da ostave napomenu da me kurir nazove 15ak minuta ranije, pošto nisam na toj adresi, tj. ne sedim u garaži ceo dan. Može. Super. Kad mogu očekivati kurira?

- Sutra. Javiće se.

 

Sreda, nekih 6 popodne, zovem da proverim o čemu se radi. Sve je OK, samo nije stigao kurir, tj. nisu imali raspoloživ kombi i ljude za taj dan. Kakva je situacija za četvrtak? Neće stići, eventualno u petak, ili od nedelje. Dobro, čekam.

 

U petak, oko 5 do 4 me zove kurir, da "strčim", tu je. Kažem da sam trenutno, silom prilika, na nekih 10 minuta od garaže, može li sačekati? Nema vremena. Videli ste napomenu da se najavi 15 minuta ranije? Jesam, nisam stigao, gužva druže (verujem da jeste, tako je i zvučao - dešavalo se da mi dostavlja pošiljku par sati nakon što im je zvanično završeno radno vreme).

 

Dobro, ima li šanse u ponedeljak da to rešimo? Ne zna, ne može ništa da obeća. Možda ponedeljak, možda utorak, sreda...

 

 

I kurir i dispečer savetuju da ja lepo paket donesem u njihovu bazu i onda ga šalju bez problema. Objašnjavam svaki put da nemam čime prevesti toliku kutiju, inače bih uradio tako.

 

Shvatam da je ovakva usluga preko Bex-a neupotrebljiva, osim ako nekog uvek ima na adresi za preuzimanje, u narednih 5 radnih dana. Onda nije problem.

 

 

Zovem PostExpress. Kažu da se može naručiti kurir ujutru i da dolazi tog dana. Ali mora u toku prepodneva da se naruči - do 11 ujutru.

Pokušaću sreću sa Post Expressom.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#192 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 30 September 2018 - 08:43 AM

Bex najveci olos, jednom sam jedva naplatio pare od otkupa, jer su tvrdili da sam otisao kod njih u skladiste potpisao se i uzeo novac od otkupa.. Olos
  • 0

#193 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 30 September 2018 - 12:06 PM

Само пост експрес. Писао сам о искуствима са Бексом. После неколико стотина мејлова контактирао не лично власник (мејлове сам слао на све расположиве адресе свакодневно, чак и возном парку) извинио се и одобрио неколико гратис пошиљки. Само постекспрес.
  • 1

#194 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 October 2018 - 04:51 PM

Da dopunim. U ponedeljak ujutru zvao (drugi) kurir, iz BEX-a. Najljubaznije, da dogovorimo primopredaju. Kad sam objasnio (nisu preneli, izgleda, iako sam rekao o čemu se radi) da je u pitanju kabasta kutija, inače bih je doneo odmah kod njih lično, pita može li popodne, kad raznese pošiljke da je preuzme. Rek'o savršeno odgovara. Došao u dogovoreno vreme, preuzeo pošiljku, isporučena narednog dana. Sve prošlo OK.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#195 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 02 October 2018 - 05:07 PM

Sve ok, samo nedelju dana kasnije
  • 0

#196 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 October 2018 - 04:31 AM

Sve ok, samo nedelju dana kasnije

 

Meni to nije bilo problem, koliko to što se ne može dogovoriti dan preuzimanja, kamo li vreme.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#197 batty

batty
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 30 October 2018 - 10:23 AM

Ponašanje tzv. "direktora" Daily express-a prema korisniku koji ulaže reklamaciju. Obavezno pogledati.

ovako se ponasa 'direktor ' kuriske sluzbe Dejli exspress koji nije zeleo da primi reklamaciju za paket...i posle recenice da prilikom davanja paketa nije trazena licna karta niti potpisano ista i dal je tacno na na adresi gde 25 pprodica zive moze bilo ko da primi posiljku,bez obzira na koga je naslovljena,odgovor nisam dobila osim da 'Kupim svoje prnje i gubim se sa poseda firme'..naime uredno sam usavsi u posed firme dala l.k. vrataru,koji je ispisao podatke,pozvao nekog ,pa jos nekog i pojavio se doticni 'direkror' ...Pokusavajuci da objasnim problem i krsenje PRIVATNOSTI I MOG PRAVA je nastao jos veci problem...G-din doticni "direktor" se veoma iznervirao i nakon recenice da to sto su uradili nije po zakonu...Patrola je obavila uvidjaj,ja imam samo svoju rec da jednu ruznu rec niti ista mu nisam rekla,osim da su sva pravila preksena i kad sam zelela zvati policiju jer i posle bezobraznog isterivanja(za rukav i vukavsi) je nastavio da se vraca i izlazi i napada jer sam uzela telefon da pozovem policiju....ovo je samo deo,da ne bi bilo "pojeo vuk magarca" ....dal je ovo nacin primanja reklamacije u Srbiji? Inace vrat mi je isteglio...ime i prezime nemam ,nalazi se u Mup-u....posto imam utisak da se zataskava sve,zelim da podelim svoju subotu i poslobnu komunikaciju diretkora ...

https://m.facebook.c...8&id=1656443980


  • 0

#198 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 30 October 2018 - 03:26 PM

 

Ponašanje tzv. "direktora" Daily express-a prema korisniku koji ulaže reklamaciju. Obavezno pogledati.

ovako se ponasa 'direktor ' kuriske sluzbe Dejli exspress koji nije zeleo da primi reklamaciju za paket...i posle recenice da prilikom davanja paketa nije trazena licna karta niti potpisano ista i dal je tacno na na adresi gde 25 pprodica zive moze bilo ko da primi posiljku,bez obzira na koga je naslovljena,odgovor nisam dobila osim da 'Kupim svoje prnje i gubim se sa poseda firme'..naime uredno sam usavsi u posed firme dala l.k. vrataru,koji je ispisao podatke,pozvao nekog ,pa jos nekog i pojavio se doticni 'direkror' ...Pokusavajuci da objasnim problem i krsenje PRIVATNOSTI I MOG PRAVA je nastao jos veci problem...G-din doticni "direktor" se veoma iznervirao i nakon recenice da to sto su uradili nije po zakonu...Patrola je obavila uvidjaj,ja imam samo svoju rec da jednu ruznu rec niti ista mu nisam rekla,osim da su sva pravila preksena i kad sam zelela zvati policiju jer i posle bezobraznog isterivanja(za rukav i vukavsi) je nastavio da se vraca i izlazi i napada jer sam uzela telefon da pozovem policiju....ovo je samo deo,da ne bi bilo "pojeo vuk magarca" ....dal je ovo nacin primanja reklamacije u Srbiji? Inace vrat mi je isteglio...ime i prezime nemam ,nalazi se u Mup-u....posto imam utisak da se zataskava sve,zelim da podelim svoju subotu i poslobnu komunikaciju diretkora ...

https://m.facebook.c...8&id=1656443980

 

i facebook su ti blokirali...nista se ne vidi na linku


  • 0

#199 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 31 October 2018 - 07:11 AM

https://www.facebook...44701062867540/


  • 1

#200 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 23 October 2019 - 02:31 PM

Hajde da malo izreklamiram bex beXplatno.Narucio staku sa podlakticom.Na oglasima 500din.Danas dosao kurir i kaze 1390 din treba da platim.Kako 1390?Pokaze papir staka 500 din.,isporuka 890 din.Kazem mu da to nije normalno.Ne moras da preuzmes robu.Da,ali sam onda zeznuo prodavca.Platim i on ode.Javim se prodavcu i kazem kako sam prosao.On mi kaze da reklamiram.Pogledam naljepnicu na njoj pise da sam trebao platiti nepunih 400 din.Nazovem bex i kazem sto sam zvao.Kaze prijavljeno je do 0,5 kg.pa kada je proslo njihovu vagu otislo je -15 kg.Pitam je kolika je sljedeca tezina poslije 0,5kg.Odgovor 1,2,3...kg.Rekoh dobra vam ta vaga odmah do 15 kg.Kazem joj da pozdravi sefa,direktora i vlasnika.Kasno sam se sjetio Cvarkova i da kazem da pozdravi mamu od sefa,direktora i vlasnika.Ja rijetko saradjujem sa kurirskim sluzbama,ali od danas samo post eksptes dok i oni ne zabrljaju.
  • 3




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika