Jump to content


Fotografije

KURIRSKE SLUZBE


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
248 odgovora na ovu temu

#61 kuzo

kuzo
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 17 August 2015 - 12:22 PM

Izbegvajte AKS i zbog nekih drugih razloga,u poslednjih nekoliko meseci,desava se da im zaplene i po ceo kombi robe...oduzimaju sve sto nema racun..posle morate dokazivati odakle vam to.....itd

Moje iskustvo je najbolje sa City Express kurirskom sluzbom,Daily express takodje

 
  • 0

#62 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 August 2015 - 08:46 PM

Ko ima iskustva sa slanjem (ili prijemom) celih bicikala, interesuje me ko je najpovoljniji a ko najpouzdaniji. Mada kontam da su svi nepouzdani i kako ti se zalomi, upakuj dobro, da bude bombproof i drž' palčeve :)

Jel svi imaju slične tarife i provizije (% vrednosti) ili ima nekih bitnih razlika?


  • 0

#63 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 20 August 2015 - 08:53 PM

Sve si sam sebi odgovorio, sve je to slicno...
  • 0

#64 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 29 October 2015 - 11:34 AM

Posto sam nekad zapoceo ovu temu i vidim da ima interesovanja da podvucem crtu . BEX i PE su dve sluzbe sa kojima ja radim , Aztec je sve lepo napisao , ja bih samo dodao da je dobro imati brojeve telefona od kurira kao i od postara . Postar ne sme da uruci mojoj zeni otkup ako je iznos veci od 2000din . Zato ga ja lepo pozovem....a i limenke i pivce su se pokazali obrim "lubrikantima" ....xe,xe, xe.....


  • -1

#65 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 October 2015 - 12:25 PM

Baš sam hteo neki dan da potražim ovu temu. Ovi iz AKS-a se izgleda unormalili. Nisam duže vreme primao ništa preko njih jer sam ih izbegavao kad god mogu, uvek sam birao bex, daily, city... pa ne znam od kad im je ova novina ali dobio sam čitko i jasno odštampanu potvrdu sa svim detaljima. A pre su mi stalno kraduckali na sitno i to me nerviralo a uvek mi bilo glupo da se bunim i proveravam. Najčešće nisam dobijao nikakav papir ili i kad dobijem bio je bukvalno beo, ništa se nije videlo. Plus se dešavalo i da zaračunaju masu za višu kategoriju a ne bude ni blizu toga kad izmerim paket.

Naravno najviše zavisi od kurira, a ovaj novi za moj reon nikad prijatniji i ljubazniji... ovo je za mene neki potpuno novi AKS :)


  • 0

#66 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 29 October 2015 - 03:55 PM

Ko ima iskustva sa slanjem (ili prijemom) celih bicikala, interesuje me ko je najpovoljniji a ko najpouzdaniji. Mada kontam da su svi nepouzdani i kako ti se zalomi, upakuj dobro, da bude bombproof i drž' palčeve :)
Jel svi imaju slične tarife i provizije (% vrednosti) ili ima nekih bitnih razlika?

Ovako je meni stigao bajs prošli mesec city expressom
f84dfcbbecd17c91490dd9724b53e0ce.jpg
  • 0

#67 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 October 2015 - 05:09 PM

To pitanje više nije aktuelno, i meni je isto tako stigao letos bexom samo je bila scott kutija :)

Sve lepo upakovano i zaštićeno, ali to je već do prodavca...

Bio sam okrenuo par kurira, ako se ne varam daily mi rekoše da ne voze bicikle. Bex je bio malo skuplji od ostalih, nekih 200 din ali sam njih izabrao jer imam dobra iskustva.


  • 0

#68 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 30 October 2015 - 11:03 AM

Na konto AKS-a, da i ja sam primetio ogromnu razliku u odnosu na pre 2,3 godine. Govorim za Nis ali ocigledno je i u ostalim gradovima popravljena situacija. Blizu stana mi je njihovo predstavnistvo pa uglavnom kada saljem, saljem preko njih jer ne moram da zovem i cekam kurira. Nemam zamerke a nisu ih imali ni ljudi kojima sam slao robu.


  • 0

#69 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 30 October 2015 - 03:15 PM

Post express je najbolji, možete čak i da u opciji Track&trace da pratite kretanje vaše pošiljke do konačnog uručenja.

Tako da sam na jednoj pošiljci video da je pokušana dostava, pa paket vraćen u centralni magacin, pa sutradan ponovo, ovaj put uspešno uručena.

Jedina negativna strana je da  primaju isplatu samo u dinarima, ali to u ovoj situaciji stabilnog kursa nije nikakav problem.


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#70 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 30 October 2015 - 03:45 PM

Koliko znam sada svi prihvataju samo dinare.
  • 0

#71 Magus

Magus
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 02 December 2015 - 09:40 PM

Danas sam primio paket/amort poslat putem BEX-a. Postarinu je platio posiljalac(nema otkupa). Kurir dosao i kaze da trebam platiti jos 100din da bih mogao preuzeti posiljku. :) Neverovatno. Nije zbog tih 100din nego jednostavno ne mogu da verujem kakva je to ciganija od firme...


  • 1

#72 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 02 December 2015 - 10:33 PM

Tako je i meni par puta kurir doneo posiljku, pogleda koliki je otkup, i kaze mi, to je toliko. Pogledam ja list, lepo sve pise, samo manja cena postarine, i on naravno, izvinjavam se greska. Ili je previse bezobrazan, ili treba da dobije otkaz zato sto je nesposoban. Desilo mi se to vise puta, da je samo jedanput, ok pogresi covek. A ne daj boze da sacekaju da otvoris paket.... 

Takodje i ram kada mi je stigao, tezina zaokruzena na 15kg, za ram od 1,5kg, kapiram da kradu, al da su toliko alavi, ne  n2:smile_nono .

Da budem konkretan, ne pisem ovo za Bex, desilo mi se sa druge dve kurirske sluzbe...


  • 0

#73 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 December 2015 - 06:24 AM

ok pogresi covek

 

Da je to u pitanju onda bi nekad za težinu ili poštarinu pogrešili i na svoju štetu ali se to ne događa...


  • 1

#74 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 03 December 2015 - 11:28 AM

U Postexpressu lepo piše od kojih stavki se sastoji ukupan trošak dostave.

 

Danas sam primio paket/amort poslat putem BEX-a. Postarinu je platio posiljalac(nema otkupa). Kurir dosao i kaze da trebam platiti jos 100din da bih mogao preuzeti posiljku. :) Neverovatno. Nije zbog tih 100din nego jednostavno ne mogu da verujem kakva je to ciganija od firme...

Ako ti je pošiljalac platio poštarinu, još uvek postoje troškovi povratne dostave novca (koju on verovatno i nije mogao da plati).

E sad, ako to i njemu naplate prilikom uručenja, onda je već krađa. Ili ako je bilo čisto slanje, bez ikakvih otkupnih troškova (kao poklon, povraćaj ili šta već).


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#75 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 03 December 2015 - 05:32 PM

Da je to u pitanju onda bi nekad za težinu ili poštarinu pogrešili i na svoju štetu ali se to ne događa...

Slazem se  n2:smiley-score010 .

 

Danas sam primio paket/amort poslat putem BEX-a. Postarinu je platio posiljalac(nema otkupa). Kurir dosao i kaze da trebam platiti jos 100din da bih mogao preuzeti posiljku. :) Neverovatno. Nije zbog tih 100din nego jednostavno ne mogu da verujem kakva je to ciganija od firme...

To dodatno naplacivanje moze da postoji jedino ako se posiljaocu vracaju pare ili neka informacija da si primio paket, ali to treba da plati posiljalac, a ne ti...


  • 0

#76 Magus

Magus
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 04 December 2015 - 08:07 PM

Posiljka je bila bez ikakvog otkupa(obicno poslata posiljka), postarinu je platio posiljalac a meni je kurir naplatio jos dodatnih 100din iz meni nepoznatog razloga.


  • 0

#77 Escape

Escape
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 27 December 2015 - 10:28 AM

Što se tiče kurirskih službi Postexpress je najbolji ako se izuzmu manja mesta jer se paketi moraju preuzeti u pošti itd. Sa skoro svakom kurirskom službom sa saradjivao ili kao primalac ili kao pošiljalac pošiljke. Eto preključe je trebao da mi stigne paket poslat BEX-om jer ta firma ima sa njima ugovor.Ceo dan sam čekao kući a od kurira ni traga ni glasa. Sutra dan odem na BEX-ov sajt da vidim status te pošiljke na osnovu bar koda kad ono lepo piše „PRIMALAC SE NE JAVLJA NA TELEFON“!? Telefon je svo vreme bio uz mene i nikakvog propuštenog poziva nije ni bilo. Mnogi ni ne znaju da ukoliko paket ne stigne SUTRA DAN (izuzev nedelje) od dana slanja po zakonu imate pravo na nadoknadu 5X vrednost plaćene poštarine. U mom slučaju to pravo mi je praktično bilo uskraćeno jer je kurir slagao da se nisam javljao na telefon. Iz tog razloga sam mobilnim telefonom snimio preuzimanje paketa od BEX-ovog kurira i njegovo priznaje da ipak NIJE STIGAO da isporuči paket, a da je „greškom“ napisao da se ja nisam javio na telefon!

Evo kako je izgledao taj naš razgovor: http://www.youtube.c...h?v=UZpNANllFSo

Definitivno ću pisati REKLAMACIJU i tražiti nadoknadu koja je propisana zakonom. Inače do sada su mi istu nadoknadu zbog kašnjenja u isporuci paketa platili i PostExpress i AKS, a DailyExpress je ispravio grešku u poslednjem trenutku jer su naredili kuriru da se vrati istoga dana OPET na adresu primaoca i isporuči paket. Inače, u ta dva slučaja sam ja slao paket, a PostExpress mi je jednom prilikom isplatio i nadoknadu zbog oštećenja pošiljke i ako je greška jednim delom bila i moja kao pošiljaoca.


  • 0

#78 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 27 December 2015 - 11:10 AM

Meni Postexpres redovno posiljke koje treba da uruci do 12 h isporucuje sa par sati zakasnjenja. Inace za sve ostalo sto se tice njih nemam bas nikakvih zamerki. 


  • 0
.

#79 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 18 January 2016 - 05:44 PM

Da podelim sa ostalima danasnje neprijatno iskustvo,u pitanju je AKS sluzba na koju nemam nekih primedbi ali sadasnja sitvacija je bila neocekivana. Naime bicikl sam prodao 13 januara,kupac ga je preuzeo 14 januara i potvrdio je da je sve ok. Ocekivao sam novac prethodne sedmice i nije ga bilo,rekoh sebi hajde da vidim sta se desava i danas pozovem Call centar.Oni mi potvrde sve kao sto sam i ja naveo 13 isporuceno-14 preuzeta posiljka-15 januar PREDAT NOVAC PRODAVCU!!!-Ja ostao bez teksta i u sali pitam operaterku da nije po sredi neka Skrivena kamera. Ona mi kaze gospodine novac je urucen toj i toj osobi(pojma nemam ko je u pitanju),ja jos kazem gospodjo sitvacija postaje vrlo ozbiljna jer ja i niko od mojih nije preuzeo taj novac i da nije mala svota novca u pitanju uopste. Na sve mi ona to odogavra da ona ne zna o tome nista i da se moram zaliti na dobijenju mejl adresu,u glavi mi se svasta vrzma i srecom dobro poznajem Kurira koji je preuzeo paket i pozovem njega.On mi se javlja i kaze da je u Sapcu na servisu i da pozovem kolegu koji je delio novac.Ok ja ga pozovem i pitam ima li neki novac za mene on kaze nema(vec me polako hvata nervoza). Ja mu kazem druze neko je taj novac dao umesto meni nekog drugom i kazem mu ime koje mi je rekla gospodja iz Call Centra,u tom momentu on se seti imena i kaze hajde pozvacu te za neki minut. kada zvoni telefon i javlja mi sve je u redu znamo kome smo predali taj novac,uzecemo ga i predacemo Vama.Ja sa nekom blagom nevericom se zahvalim i kazem ocekujem Vas. Posle nekih sat vremena dolazi Kurir i predaje mi ocekivanu sumu novca,kaze doslo je do greske i greska je ispravljenja. Eto sitvacija je resena ali svima bih da napomenem da obavezno uzmu potvrdu o predaji posiljke i cuvaju je. Ja sam imao srece jer poznajem oba Kurira dobro i jedan je znao da sam ja predao paket. Jos jedna stvar u tome me je plasila jer su prilikom slanja pogresno uneli moje prezime,cak i broj ulice pa je mozda to na neki nacin dovelo do greske. Primetio sam to kada sam slao paket ali Kurir kaze ma nema to veze.... Nadam se da neko nece imati slicno iskustvo kao ja...


  • 0

#80 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 January 2016 - 06:10 PM

Jos jedna stvar u tome me je plasila jer su prilikom slanja pogresno uneli moje prezime,cak i broj ulice pa je mozda to na neki nacin dovelo do greske. Primetio sam to kada sam slao paket ali Kurir kaze ma nema to veze.... Nadam se da neko nece imati slicno iskustvo kao ja...

 

Aj da si slao bez povratnice, ali ocekujes novac nazad i pustio si da tako ode sa lose napisanim podatcima... Vlado, Vlado...

Imao si srece.

To je jedan od razloga sto volim postekspres, sve lepo otkucaju pa ti daju da proveris podatke i tek onda ide na obradu. Sa aksom sam prosle godine prestao da saljem i da mi salju.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika