Jump to content


Fotografije

KURIRSKE SLUZBE


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
248 odgovora na ovu temu

#41 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 25 December 2013 - 01:38 PM

Meni je danas sa danom zakasnjenja stigao paket Postexpresom. Nije prvi put ali se ne desava cesto.
Cini mi se da bar za Postexpres postoji neka nadoknada ako se prekoraci vremenski rok urucenja paketa. Da li je neko pokusavao da istera mak na konac i naplati "stetu"?
  • 1
.

#42 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 25 December 2013 - 01:47 PM

Ne znam za post express, ali sto se tice regularnog slanja preko poste...

Jednom se desilo da paket poslat u inostranstvo nije stigao. Posle isteklog roka, popunio zahtev i prilozio dokaz u vrednosti robe. Posle 2-3 nedelje stigao odgovor pismenim putem na kucnu adresu. Sve prihvaceno i na salteru mi isplaceno vise novca nego li roba + PTT ulsuge (posto se i to refundira). Ne znam na koju matematiku, mozda neka kamata za sve ono vreme preteklo od dana slanja. Uglavnom, ja zadovoljan. :)

Tako da, vredi pokusati. :wink:
  • 0

#43 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 09 March 2014 - 09:03 AM

BEX ponovo pravi probleme - poslao sam paket čoveku a jedan deo pošiljke je nestao (šticna), paket pocepan i verovatno je bilo daj šta daš...primalac nažalost nije bio kod kuće nego je pošiljku primio jedan mlađi član porodice koji nije dovoljno obratio pažnju na stanje paketa koji je inače bio propisno umotan... e sad postoje šanse i da su ga toliko tumbali pa da je šticna ispala, ali opet. Između ostalog veoma je iritantno to što ne možeš nikog da kontaktiraš osim službe reklamacija ili kol centra, mene lično to strašno nervira jer je to kao zid od koga se ne može dalje. Imao sam ranije problem kada su mi držali novac skoro meseca dana i jedva sam ga dobio nazad dok nisam nekim ličnim kanalima našao broj nekog šefa.
  • 0

#44 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5453 posts

Postavljeno 11 March 2014 - 04:38 PM

koliko sam shvatio kurirske sluzbe imaju 2 kraja
onaj koji prima i onaj koji isporucuje posiljke.
Ne moraju oba kraja da budu podjenako dobri ili loši.

konkretno AKS, zaista veoma malo problema sa njima do sada,
saradjujem sa regionalnom centralom Novi Sad od njihovog osnivanja,
i sa kuririma koji rade terene u okolini novosadskog sajma, Salajku i u poslednje vreme Veternik
vrednost posiljke u EUR (al da niko ne cuje!), lako i brzo definisanje otkupnine i troskova.
Jednom recju (uglavnom) super :)

Prvi put mi se prosle sedmice desilo da primaocu (u Lebane) paket nije isporucen u dogovoreno vreme. Posto je moj kurir bio prezauzet paket sam odneo u njihovu centralu i prilikom prijema mi je zaposlenik rekao da mogu po svoj novac da dodjem za 3 dana. Taj treci dan paket je tek isporucen. U medjuvremenu sam se cuo sa njihovom centralom u Sapcu, sa regionalnom centralom u Leskovcu (valjda) i kurirom koji isporucuje. Prazne price tipa naravno da cemo da isporucimo, zvao sam ga nije se javio, ne znam gde se nalazi ta adresa, danas isporuke do 16h i slicno. Posto je rec bila o prodaji amortizerske vile postojala je verovatnoca da kupac odustane od kupovine zbog kasnjenja u isporuci. Stoga sam, jos pre realizacije isporuke, poslao mail na adresu za reklamacije u kome sam zamolio da ne naplate trosak isporuke primaocu jer mu je bilo vazno da paket sto pre stigne a oni su kasnili ne jedan vec dva dana, i da sam ja spreman da platim trosak isporuke jer sam ja izabrao kurira, pa bar na taj nacin umanjim nastalu stetu kod kupca/primaoca, ali ni do dan danas nisam dobio odgovor, a primaocu je naplacena usluga! Otkupnina stigla 2 dana nakon isporuke, sto je po meni OK.

Zaista cu se zamisliti da li ponovo da saljem istim kurirom istu lokacija ako ikada budem imao priliku/potrebu :(
  • 0

#45 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 13 March 2014 - 08:58 PM

Inače na moj mejl i žalbu službi za reklamacije uopšte ne odgovaraju, da se izrazim narodski - ne jebu dva posto! Nema gore stvari od funkcionisanja preko kol centra..užas...
  • 0

#46 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 15 June 2014 - 04:10 PM

Zanima me kojom kurirskom službom je najbolje slati ceo bicikl? Da li se bajk mora zapakovati ili rasturati, ili se može slati kao ceo sklopljen bajk?


  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#47 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 15 June 2014 - 07:13 PM

Post ekspresom.
  • 0

#48 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 342 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 June 2014 - 06:25 PM

Porucio sam neke delove koje mi je prodavac poslao po Bex sluzbi. Bio sam u bucnoj ulici i nisam cuo da mi telefon zvoni. Kasnije se ispostavilo da je to bio Bexov kurir. Cim sam video propusten poziv pozvao sam taj broj ( proslo je 15 minuta ) i niko se nije javio. Cekao sam ceo dan i nista.

Pred vece pozovem njihov Call Center da proverim da li mi je uopste poslata posiljka. Operaterka je bila vrlo neljubazna i rekla mi je da se nisam javio na poziv njenog kolege. Nije mi dozvolila da postavim bilo kakvo pitanje.

Posto imaju skladiste u Novom Sadu otisao bih licno i to preuzeo.

 

Ubuduce za bilo kakvu dostavu uslov ce biti da ne ide Bexom.


  • 0

#49 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 12 July 2014 - 12:23 PM

Post ekspressom preko 5 godina nemam problema. E sad, sreća je što mi je glavna pošta na par minuta od zgrade pa u 99 posto slučajeva šaljem lično. Odlična komunikacija sa radnicima, često mi daju uputnice, popunim sam kući, samo dođem i predam dežurnom kuriru, premerimo i to je to. Par šalterskih radnika je samo da poželiš...ostalima kako se navije ali rade posao bez nekih većih problema.

Što se tiče ostalih službi, skupe su. To je prvi problem a drugi je što ne poštuju "lomljivo" napomenu, često stvar stigne istumbana kao da voze u bubnju od veš mašine, a ako nije lepo zapakovano, kao da je prošlo naftnu bušotinu od masti i ulja i prljavštine. Čeka se mnogo na prenos novca. Kod PE možeš overiti "post net uputnica". I nakon 2h od kada primalac preuzme narudžbinu možeš podići novac na šalteru pošte, sa sms porukom koju si dobio. To je super fast....

Aks realno katastrofa neodgovorna služba, zovi centar, zovi kurira, hoće dođu, neće dođu, čak šta više ostavi te lik nekada da čekaš, pa ti javi "e ja ne dolazim, pun sam"... Mada je trenutno kurir koji radi isporuku robe ovde fenomenalan lik i kada je do njega sve je ok, bex takođe ima ok kurira i donekle nema problema sa njima...Sa aksom bih mogao da pišem i pišem dogodovštine!


  • 0

#50 RRD

RRD
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 July 2014 - 10:41 AM

Sa daily expresom imam odlicno iskustvo.Posiljka je iz Leskovca u Beograd stigla za 24 sata,kurir je ok,posiljka nigde nije ostecena.


  • 0

#51 herr_nikolic

herr_nikolic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationKv

Postavljeno 20 August 2014 - 06:17 PM

He svašta.Zlatni točak me obavestio porukom i pre toga zvao,da su poslali adapter u ponedeljak i da stiže u utorak.Utorak prošao,i sreda..Prethodna dva puta slične razdaljine,sve tamo sa severa Vojvodine do Kraljeva,stizalo sutradan..Poslah poruku zlatnom točku.

 

edit

Uuuuu al su ažurni ovi iz Zlatnog točka(poslao sam im mail).Evo zvali me ,kažu proverili u Bex-u imaju novog kurira.


  • 0

#52 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 August 2014 - 06:44 PM

Ja često korisim kurirsku službu (kupovina i prodaja na limunadi)..kad god je moguće šaljem i tražim slanje post ekspresom. Samo sam jedanput imao problemčić kad mi je član sa cikloberze poslao 2 sedišta na probu. Pri slanju sedišta nazad radnik u pošti nije naznačio da je pošiljka plaćena a mi je platili..ja sam poslao našem članu novac a šefica iz pošte je prihvatila odmah reklamaciju i nakon 15-ak dana pare su mi poslate na kućnu adresu.

Inače pri slanju uvek navedite broj telefona primaoca..kurir iz post ekspresa ne zove primaoca ali zato primaocu stiže sms o prispeću. Ako vas i ne pronadje kod kuće ostaviće nalog za podizanje u vašoj pošti.

 

Ja dajem prednost post ekspresu.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#53 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 20 August 2014 - 06:51 PM

Slažem se Post expres, najkorektnije obavavlja dostavu.

Da dodam da su mene pored sms, poruke uvek i nazvali kuriri da vide da li sam kući.

Cenim da je to njima lakše, ne zbog mene, ali svakako je dobro.

Par puta nisam bio tu pa sam mu odmah rekao da ostavi u pošti da ću podići. Lakše i njemu da ne dodje pa poljubi vrata.

 

Sa AKS najgore iskustvo, od brzine do nevaspitanja radnika. Možda slučajno, ali i jednom je dovoljno da ih precrtam.


  • 1

#54 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 21 August 2014 - 07:23 AM

Постекспрес, па Дејли чак и они имају неке проблеме али у односу на остале су далеко најбољи...АКС су некултурни каубоји, пошиљку пријављујеш куриру а не у централи;БЕКС ми је два пута задржвао новац, не можеш да стигнеш даље од кол центра, вадили делове из пошиљке, стављали динаре уместо евра, немам лепе речи; СИТИ експрес једном звао и ништа их нисам разумео, као НАСА...


  • 0

#55 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 21 August 2014 - 07:53 AM

Sitiy je bar po meni u rangu korektnih. Drže do nekih principa, neće da voze sve i svašta, ali da su malo komplikovani jesu...


  • 0

#56 ivanvolaric

ivanvolaric
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 05 September 2014 - 10:31 AM

Ja sam kao mlađi radio u jednoj kurirskoj službi, nema potrebe da pričam koja je jer su sve manje više iste, jer ljudi rade u njoj. Mogu vam reći da uvek sa strepnjom šaljem pošiljke.


  • 1

#57 Simgauzz

Simgauzz
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 13 September 2014 - 05:03 PM

Nemojte preko AKS-a nista, pre mesec dana narucim naocare sa ovog sajta, covek mi posalje i naocare ni dan danas nisu stigle, zvali smo 100 puta i sve sto su nam rekli jeste "znamo za naocare, po papirima su stigle u odredjeni grad ali ih u magacinu nema, nema nigde tog paketa.." to je sve, morao sam da narucim druge a covek je ostao bez naocara i bez para, nisam siguran da li mu je nadoknadjeno to od strane AKS-a. Strasno


  • 0

#58 Anakin

Anakin
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 September 2014 - 08:04 AM

Drugi put u zivotu zovem AKS jer covek kome saljem robu me je zamolio da ide preko AKS-a. Cini mi se da nista nece biti od tog posla. Devedeset minuta ravno, a to nije prvi put da mi se desava, se niko ne javlja na telefon. Okrenuo sam sedam ponudjenih brojeva. Cak sam iz Beograda zvao kol centar u Sapcu ne bi li mi dali neki broj na koji ce mi se neko javiti. Ni u kol centru se niko ne javlja... Strasno. Kada mi neko nesto posalje preko njih kuriri su neljubazni, na "jebi si mater" sa klijentima i sl. Ja sam oduvek radio sa Post Expressom i sem jednog kasnjenja posiljke od 1 dan, imam samo reci pohvale.


  • 1

#59 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 15 October 2014 - 03:18 PM

Danas sam slao deo za bicikl, trebalo da ide AKS-om, sto inace ne volim jer drze otkupninu po 5 dana. Prvo mi je trebalo sat vremena da ih dobijem, oko 10 mi je poslo za rukom, narucim uslugu. Vozac se javlja u 17 sati da kaze da je bio u guzvi i da nije mogao da stigne, a predhodno sam u nekoliko navrata izmedju 10-17 sati pokusavao da ih opet dobijem ne bi li saznao da li i kad kurir stize. Dakle AKS vise nikad.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#60 goxyzgoxyz

goxyzgoxyz
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 17 August 2015 - 11:59 AM

Izbegavajte Aksu!!!!!!!!!  Budite sigurni da se prema vama nece odnositi korektno i profesionalno kako bi trebalo prema klijentu.

Moje iskustvo je jako negativno sa Aksom. Novac morate sacekate da oni okrenu koji krug a kuriri su neprofesionalni, neljubazni.

Odavno sam napustio drzavnu  Post expres jer nisu profesionalni. Sreca pa ima i konkurencije ali morate voditi racuna.

Aksu izbegavajte i Post expres!


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika