Jump to content


Fotografije

KURIRSKE SLUZBE


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
248 odgovora na ovu temu

#101 Arabian_Prince

Arabian_Prince
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationPančevo

Postavljeno 20 February 2016 - 12:41 PM

Cim ne daju nikakav papir, znaci da rade na crno. U buduce ne saradjujem sa bex-om.


  • 0

#102 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 20 February 2016 - 12:47 PM

Verovatno si u pravu, to treba negde proveriti pa i prijaviti. Bas me interesuje sta bi bilo da nestane skupa posiljka, da li bi na sudu vazio "poziv operateru"??

I kakve veze ima da li sam zvao operatera, zakazao kurira i da li sam posle svega toga poslao paket ili nisam?

U ovoj zemlji sve moze...


  • 0
.

#103 kuzo

kuzo
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 20 February 2016 - 04:17 PM

Nije tacno da ne daju papir,za kurire koji kupe pakete doduse ne znam,ali cesto odnesem paket u magacin...uvek dobijem svoj primerak


  • 0

#104 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 24 February 2016 - 08:35 PM

Prodao sam gume i čitajući ovu temu odlučim se za BEX. Kada je kurir došao da preuzme paket namrno sam ga pitao za priznanicu, odgovor je bio ne izdaju priznanice jer nemaju one aparate kao ostale kurirske službe, štiklirao me na parčetu papira, kompletne podate je dobio od centrale. Transakcija kompletna je izvršena za tri dana, ponedeljak predato, utorak kupac dobio robu, sreda ja novac, bez ikakvih priznanica da sam predao paket niti da je on meni dao novac.


  • 0

#105 Djone

Djone
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationJarkovac(Banat)

Postavljeno 26 February 2016 - 02:53 PM

Bex krenuo da daje priznanice..danas mi stigao neki tocak,i dobio fino racun.tj priznanicu..ali i bez njih pre,uopste nisam imao problema!Slao sam i primao robu,i uvek sve bilo ok:)

Preporuka za najjeftiniji Bex n2:thumbsup


  • 0

#106 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 25 July 2016 - 08:56 PM

Evo opet da se oglasim .U Zajecaru nista novo - idalje su BEX i Postexpress najbolji izbor .Danas sam poslao po dva paketa tako da je nereseno 2-2 ....
Onaj peti kupac nije iskoristio prilikul da donese pobedu jer je dosao licno !
  • 2

#107 AnaDjordevic

AnaDjordevic
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 25 July 2016 - 09:00 PM

Postexpress .


  • 1

#108 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 26 July 2016 - 03:00 PM

dobri su i daily , city i DHL , ali sa njima redje saradjujem pa nisam merodavan , razumem one koji hvale Postexpress ali imaju i oni mana .


  • 0

#109 Pinelo

Pinelo
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 23 March 2017 - 12:24 PM

Pozdrav svima,

 

da podelim i ja sa Vama iskustvo sa kurirskom sluzbom AKS Sabac, mogu odma da kazem da je jedna od NAJ NEProfesionalnih kuriskih sluzbi, poslat mi je paket u ponedeljak s obzirom da su pogresno napisali broj kurir nije ni dosao do adrese,moje misljenje je da bi kurir trebao da dodje do adrese bez obzira ako se niko ne javlja na telefon ili je pogresan broj ? mozda i gresim.... zovem u petak, nakon 4 dana kazu mi da je kurir zvao i niko se nije javio, pitam na koji broj zvao i ustanovimo da je broj pogresan, dao sam im tacan broj, i kazu mi da ce u ponedeljak biti opet poslat i do utorka najkasnije ce stici, zovem ja u utorak kazu mi da je paket vracen posiljaocu, puko sam, ´kazem im pricao sam sa vama u petak rekli ste da ce te paket poslati u poendeljak, kazu ne, paket je vracen, ja zovem posiljaoca i kazem mu da posalje ponovo, u sredu je poslao opet u cetvrftak oko 11 sati zovem i proverim kaze jeste paket je poslat ocekujte kurira, pitam ih koji broj telefona stoji na posiljci kad ono opet pogresan broj napisali koji je bio i prvi put. To je potpuno ne profesionalno! Eto to je to bilo sto se tice AKS Sabac kurirske sluzbe, nikad vise. Dakle ljudi bezite sto dalje od AKS Sabac kurirske sluzbe.


  • 2

#110 Sapsan

Sapsan
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 23 March 2017 - 12:33 PM

Oni su medju najgorim a tu je i Siti express ja sam sa njima imao slicno iskustvo no nista ne zaostaje ni BEX posiljke dolaze prljave ostecene i td ... Tu mi je nekako POST EXPRESS najsigurniji a o cenama da ne govorimo svi deru za postsrinu porucivao sam sa ebay jeftinije izadje postarina iz Britanije nego ovde (doduse jeste da duze putuje sto je razumljivo) :)
  • 0

#111 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 23 March 2017 - 12:49 PM

Brze poste su kod nas...Svaka je prica za sebe.Doduse,ja sam poslednje dve,tri nedelje par puta slao aksom,јer nisam imao vremena da idem do poste,i sve je proslo bez problema i na vreme.Zakazao kurira preko njihove aplikacije,dosli na vreme,pokupili,dostavili sutradan,sve korektno.Nije da ih hvalim,ali za sada nisam imao negativna iskustva.A sto se tice postarine,mislim da sa cenam preteruju sve brze dostave,ali dobro.Inace i ja glas dajem postexpress-u

Послато са 8050D уз помоћ Тапатока
  • 1

#112 Djone

Djone
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationJarkovac(Banat)

Postavljeno 24 March 2017 - 07:50 PM

Aks definitivno neprofesionalan! I jos gore,sami kuriri muljaju..ne vezano za biciklizam,narucio sam sto za kuhinju,trebala postarina biti 700din,dosao kurir,i kaze 1300din.naravno da ne bih pravio problem posiljaocu preuzmem paket i kazem posiljaocu pricu..covek nazove aks i pita u cemu je problem,ovi provere kurira za moju teritoriju i ustanove da je vec nekoliko ljudi prevario s postarinom i stavio lovu u dzep..jer namerno ne daju adresnice ili racune,a mi imamo poverenja i ne trazimo to i eto..uglavnom kurir popusio otkaz,ja dobio refund..

Bex me za sad nije nikad izdao..a i Daily expres je postao ok vidim..par posiljki mi stiglo vrlo brzo i sve cisto ko sa bexom..racun,adresnica i caos..a i povoljni su zaista!

Dok je post expres najpouzdaniji ali zato i deru s postarinom:)


  • 1

#113 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 25 March 2017 - 12:45 AM

Dok je post expres najpouzdaniji ali zato i deru s postarinom:)

 

Ne dere na postarini, postarina je ok. Primera radi ako posiljka ide bez otkupa sa naznakom na isporuku do 19h, ista je 150 din za pakete do 500 grama. Pare uzimaju na povratu novca.

Pre porucivanja prvo odem na SAJT pa dobijem iznos postarine sa svim troskovima.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#114 Djone

Djone
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationJarkovac(Banat)

Postavljeno 25 March 2017 - 05:28 AM

Slazem se za ovo.
  • 0

#115 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 20 June 2017 - 06:01 PM

Дејли експрес: пошаљем пакет Дејли експресом (на наговор човека који им уговор са њима) у петак који буде испоручен у суботу. Данас ми стиже плаћени одговор у моменту акд нисам код куће већ на послу, али има ко да прими. Враћам се са посла, отварам коверту (јер она није отворена приликом пријема јер је у питању старија жена) унутра само десет посто од суме. Зовем кол центар они раде до пет. Зовем курира који је донео, не зна ништа што је и логично јер коверта није ни отваран, а није био ни поцепан, даккел, цео износ није ни упакован. Зовем и примаоца пакета, он каже да је новац дао, да и њега сад занима шта је могло да се деси, па наставак приче следи сутра. То ће бити веома занимљиво доказивање, нажалост шансе нису на мојој страни, али се никад не зна. Елем, све осим пост експреса је каубојштина јер мора да постоји систем који ради како треба, а не од града до града да се зависи од људи на терену и давања бакшиша.


  • 0

#116 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 22 June 2017 - 10:47 PM

Nadovezaću se za AKS kurirsku službu iz Šapca. Znaci čir covek da dobije od nerviranja. Paket poslat u sredu, danas za sutra. Stigao u subotu i jos se kurir ljuti sto nisam tu u 16h, on je kao ostao prekovremeno 3h. Zamolim komsiju da preuzme paket i na vrednost paketa od 800din, tezine ni ceo kilogram, postarina 400din.
Odem u ponedeljak, posto sam bio kući, i lepo ih počastim od uprave do kurira.
Toliki bezobrazluk i neprofesionalanost nisam video. Nisu se ni izvinuli sto je paket kasnio, o suludoj poštarini ni govora.
Debili kompletni, slobodno mogu reći.
  • 0

#117 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 15 November 2017 - 06:49 PM

Vidim tema nije odavno koriscena, mozda nije bilo razloga.

 

- Post ekspres

Prosle nedelje poslao sam paketic u sredu, standardno danas za sutra do 19h. Paket stize tek dva dana kasnije. Ok ajde kasnjenje moze da se dogodi iako nikad nije bio slucaj, bar ne kod mene.

 

Drugi paket, neki elektronski deo za popravku posaljem kolegi u nis. Poslato u cetvrtak, stiglo u nis u utorak. Sve vreme pratim posiljku na netu i sve vreme stoji gpc beograd. Odem u ponedeljak da pitam sta se desava sa posiljkom, radnica poste me pita "da li ste bili usmeno upozoreni da ce posiljka kasniti ili ste dobili na papiricu?" O kakvim papiricima prica pojma nemam, ali svakako krajnje neposlovno.

 

BEX

Juce ujutru 10.11 sam zakazao preuzimanje posiljke, uredno dao podatke i bio obavesten da ce se kurir javiti kad bude naumio po posiljku. Danguba cekanje kurira ali ok, ionako sam tu. U 16h stize sms sa obavestenjem da iz tehnickih razloga nisu u mogucnosti da preuzmu posiljku te se odlaze sa sutradan tj. danas. Jutros zovem da proverim da nisu izgubili iz vida, kaze zena sve ok kurir ce vas pozvati, ok nije problem. Pozovem opet oko 15h da upitam sta se desava, opet isti odgovor kurir je na terenu bicete pozvani. Jos jedan poziv oko 17h sa isti odgovorom, upitam kako je kurir na terenu ako je vreme prikupljanja posiljki po njihovim recima do 16h, odgovor je "zbog povecanog obima posla radi se duze"... Aha radi se duze. Pokusao ponovo da pozovem oko 19h javlja se masina da ce se uskoro javiti operater i tako 10 minuta.

 

Dakle BEX nikad vise

Post ekspresu se da oprostiti je prvi put za dugo vremena.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#118 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 15 November 2017 - 07:01 PM

U pošti je bio štrajk prošle nedelje. I to baš u delu koji "obrađuje" pošiljke, tako da su mi kasnile sve stvari koje sam poručivao, a prolazile kroz BG. Ne znam da li je još uvek. U glavnom ćutali su kao ***ke danima, dok nije postalo očigledno da se nešto dešava ... posle su par puta promrljavili na tv-u i to je bilo sve.

Sa bex-om nisam imao nikada problema, verovatno su pretrpani zbog ovoga gore što napisah ...
  • 0

#119 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 November 2017 - 07:01 PM

Sa Post Expresom sam do sad imao dobra iskustva. Poslednjih dana je štrajk u pošti, pa je bilo zastoja i problema - bore se ljudi za sebe. Kada to prođe, nadam se da će raditi kao pre.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#120 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 November 2017 - 07:02 PM

U pošti je bio štrajk prošle nedelje. I to baš u delu koji "obrađuje" pošiljke, tako da su mi kasnile sve stvari koje sam poručivao, a prolazile kroz BG. Ne znam da li je još uvek. U glavnom ćutali su kao ***ke danima, dok nije postalo očigledno da se nešto dešava ... posle su par puta promrljavili na tv-u i to je bilo sve.

 

Bez želje da ulazim u politiku, kod nas se ne izveštava o takvim problemima, zataškavaju se. Verovatno nisu štrajkači krivi.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





1 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Facebook (1)