Jump to content


Fotografije

Lumbalgija


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
47 odgovora na ovu temu

#21 Rosalinda

Rosalinda
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 25 February 2013 - 12:07 PM

Po ovim slikama, mislim da imam pravilno drzanje. Nemam zenski ram, ali svejedno, izgleda da nije problem u poziciji na biciklu. Ali, ostajem pri stavu da bi mi drumski 'lepse legao". :mrgreen:

@chegi: Tvoj post me je malko uplasio. Ne daj Boze da imam te probleme. Dok me je pregledao lekar fizikalne medicine, nije uocio golim oko nikakve nepravilnosti u vezi sa kicmom. Kicma mi je prava. Za vratilo se slazem i pomoglo bi mi da bar na nekolikom minuta visim.

Dok ne uradim rendgen, necu znati pouzdano u cemu je problem. Nekako verujem da je problem u misicima jer sam na iste potpuno zaboravila i zanemarivala ih. Mozda mi je to slaba tacka, jer svako ima svoju. Pocela sam da radim vezbe za ledjne misice i dobro se osecam. Prija mi. 8)
  • 0

#22 Severac

Severac
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 26 February 2013 - 01:16 PM

Koliko puta nedeljno vozis po 8 sati dnevno? Jel to deo treninga za neku endurance voznju?

Inace ja imam slicnih problema sa ledjima, kancelariski posao u kombnaciji sa bajsom. I nekad me bil stigne tek uvece. Nekad kad legnem na ledja moram da savijem noge u kolenu da bi bol prestao.

Sto se bajsa tice skoro sam uradio pro bike fit i rekao bih da pomaze ali zbog zime sam samo probao 10 x 2-3 sata voznje pa jos nemam pravu ocenu.

Rekao bih da za 8 sati na bajsu moras da imas bajs podesen u milimetar inace ti bol negine. Ne samo tebi vec bilo kome.
  • 0

#23 Rosalinda

Rosalinda
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 26 February 2013 - 02:56 PM

Kada je lepo vreme, a to je na prolece/leto/jesen, vozim 3, 4 dana nedeljno po 8 sati. Sad kad je zima, uglavnom trcim ili preskacem vijacu. A, pocela sam i sa vezbama za ledjne misice. Nisam profesionalni biciklista, i za sada, ne nameravam da se takmicim.

Bas takav bol koji si opsao imam i ja. Mislim da nije zbog pozicije na bajsu jer ga imam i posle trcanja, sedenja, itd.
  • 0

#24 Severac

Severac
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 26 February 2013 - 04:23 PM

Verovatno je problem vezan za studentske dane i vreme provedeno u stolici. Ako i dalje provodis dosta vremena za stolom ili kompijuterom onda obrati paznju na polozaj sedenja i pravi cesce pauze.

Srecno i drz' se! :D
  • 0

#25 Rosalinda

Rosalinda
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 26 February 2013 - 04:50 PM

Grasijas! :wink:
  • 0

#26 Zlivuk

Zlivuk
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 26 February 2013 - 11:10 PM

А сад право у књижару по ваш примерак ''Анатомије за бициклисте''. Неко ће вам дати и линк ка пиратизованој верзији...ако је већ није. Изврсна књига!
  • 0

#27 valsorimkaran

valsorimkaran
  • Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Postavljeno 03 March 2013 - 12:08 PM

Колико сам могао да закључим, реди се о лумбалном делу кичме, тј најслабијем.
Оно што могу да кажем што се тиче мог искуства, пре 4 - 5 година радећи преко студентске задруге, другар и ја смо истоварили шлепер цигарета. Нисам био спортски активан више од 2 или 3 године. После два дана нисам могао да изађем из кревета. И ту крећу проблеми са кичмом. Оно што сам могао да сам увидим на свом телу да мишиће које сам изгубио на кичменом делу су везани за не активност, рачунар и студије. Када су ме прошла леђа, једном приликом сам отишао на трчање и то ми је било као да сам опет тај шлепер истоварио. Бицикли је много бољи што се тиче кичме, али никако у позицији као пензионер (на градском бициклу), него као на планинском или друмском бициклу. Урадити подешавање позиције као што је колега рекао и то по мени најбоље преко овог : http://www.competiti...ALCULATOR_INTRO
и према њему све подесити.
Пливање ће ти свакако помоћи у сваком смислу.
Оно што би требала да практикујеш а то је вожња из аусица тј. да не седиш на сицу. Углавном тако се вози на узбрдици и ту поред леђних мишића раде и трбушни.
Иначе стари кажу, једанпут проблема са кичмом, целог живота проблем с' истом.
  • 0

#28 Rosalinda

Rosalinda
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 06 March 2013 - 03:18 PM

А сад право у књижару по ваш примерак ''Анатомије за бициклисте''. Неко ће вам дати и линк ка пиратизованој верзији...ако је већ није. Изврсна књига!

Kupila sam je u knjizari u ulici Dr Subotica, kod Medicinskog/Stmatoloskog fakulteta. n2:thumbsup

Иначе стари кажу, једанпут проблема са кичмом, целог живота проблем с' истом.

Zbog ovoga sam spremna i na operaciju da idem, ako bude trebalo. Samo da vise ne osecam taj bol. Videcemo sta kazu doktori...
  • 0

#29 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 10 March 2013 - 02:18 PM

Što je dobra ova Rosalinda, auuuuuuuu ! :D Nego gde se denuo post o torokalnom delu kičme, nešto sam počeo mnogo intezivnije da vozim neki kamion od oko 10 - ak tona nosivosti ali ja - sam i istovaram do 15 paleta po turi, oko 3 ture dnevno, što bi ispalo oko skoro 30 tona, znači za mesec dana 1000 tona, osećam da me nešto bole mišići u tom torokalnom delu kičme pored lopatica i koža me peče u tom predelu, da li ima veze sa kičmom ili su se ti mišići usijali ?! Da li zna neko nešto (uopšte :D )?! Ne bih voleo da je do kičme....
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#30 chegi

chegi
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 13 March 2013 - 07:56 PM

Sanse da strada torakalna kicma su minimalne, jer su tu prsljenovi mnogo kruce uzglobljeni i sa jacim vezama, torakalna diskus hernija je prakticno nemoguc pojam. Misici izmedju lopatica hoce da bole najvise od dugog sedenja za volanom i naslona sedista, jedino ako nosis te palete na ledjima onda te verovatno bole misici od gnjecenja :) Najbolji lek bi bio istezanje i one presvlake od kuglica na sedistu da masiraju kozu i misice.
  • 0

#31 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 March 2013 - 08:45 PM

Lat Pulldown 3 x 8-10
Deadlift 4 x 8-10
Bent Over Row 3 x 8-10
Dumbell Row 3 x 8-10
Hyperextension 3 x 8-10


Ja sam odavno konsultovao doktore, i to 2, 1x ortoped i 1x fizijatar;

LM od ovih vežbi 2. i 3. radiš samo ako si neprijatelj kičmi - kao i bilo kakvo dizanje tegova pri kojem se kičma sabija ili postoji mogućnost da dođe do smicanja pršljenova. Istezanje, razgibavanje, sopstvena težina = srećna i neukočena leđa.

Ovom bih, bar kad je kancelarisanje u pitanju, dodao i pravilan položaj pri sedenju.

I DOBAR KREVET.
  • 0

#32 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 14 March 2013 - 07:40 AM

Složio bih se s Mixijem da dve vežbe koje je istakao (mrtvo dizanje-deadlift i veslanje u pretklonu – bent over row) jesu veoma opasne ako se ne izvode pravilno! Na Google i Youtube ima vagon praktičnih saveta kako se pravilno izvode ove vežbe, da sad ne pametujem... Osim toga ne treba preterivati u težini, bolje ostati skroman nego dizati puno a pogrešno.

Međutim ako neko već ima načetu kičmu, odnosno još se oporavlja... možda bi bilo pametnije preskočiti gore pomenute vežbe i držati se istezanja, laganih vežbi a možda ne bi bila loša ni jedna investicija tj poseta odgovarajućoj banji (Kanjiža, Vrdnik, Rusanda, Junaković i dr).
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#33 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 14 March 2013 - 10:02 AM

Mrtvo dizanje je vrlo korisna vezba jer simulira one pokrete od kojih se velika vecina ljudi ukoci. Tamo gde ne treba :mrgreen: :mrgreen: .
Treba raditi mrtvo dizanje ali sa vrlo malim tezinama pa ako je potrebno i bez ikakvih tegova, samo na tezinu tela a sa velikim broj ponavljanja.
Cim odete u teretanu oni vam kazu "3-4 serije sa 8-10 ponavljanja" i zavrsite u ovoj temi.
Mnogo manja tezina nego sto vam savetuju i 30-40 pa i 50 ponavljanja. Mnogo je manja verovatnoca da ce te se povrediti, misici ce opet raditi, veliki broj ponavljanja je dobar za srce i pluca...
Ovo vazi za one koji imaju problema sa ledjima. Oni koji dizu 100 kila ovo i ne citaju.
  • 0
.

#34 Rosalinda

Rosalinda
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 09 April 2013 - 05:31 PM

Evo, da se javim sa rezultatima.

Nije mi nista! n:yahoo

Uradila sam dva snimka i na oba nemam nikakve znake za oboljenje i slicno. Doktor mi je rekao da malo pauziram, verovatno je doslo do premora materijala. Biciklizam je, inace, poguban za kicmu, tako kaze. Prepisao mi je neke lekove i gelove za smirenje tog dela kicme.

Mnogo su mi pomogli vasi saveti i vezbe koje ste ovde postavili. Hvala vam puno! n2:drinks
  • 0

#35 Zlivuk

Zlivuk
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 09 April 2013 - 07:19 PM

То су одличне вести.
Што се тиче погубности бициклизма за здравље кичменог стуба доктор, на срећу, није у праву! Том логиком сваки рекреативни спорт је погубан за по неки део тела, а бицикл је далеко на дну лествице. Са друге стране, ако возите 8 сати на дан ред је да се упознате са свим могућим негативним ефектима које тај неприродни положај тела може да вам произведе. Значи, прво иде посета неком клубу и пар савета који ће вас водити у ''ослушкивању'' вашег тела. Имајте живаца и питајте и на три места па видите која прича је конзистентна и вама даје добре резултате.

Волео бих да спроведемо анкету и докажемо супротно:
-нека се јаве сви они са деформитетима кичме који су доказано настали као последица бициклизма. Напомињем да се у ту причу не рачунају болови настали услед неприпремљености и ЗНАЧАЈНО погрешне позиције на бициклу. Ипак смо, ваљда, озбиљни рекреативци.
  • 0

#36 Rosalinda

Rosalinda
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 10 April 2013 - 03:03 PM

Mislim da ti se na tu anketu niko nece javiti. Takodje, mislim da mi je ovo doktor rekao, eto, reda radi jer nije na snimcima video nepravilnosti koje smo oboje ocekivali.

Profesionalni biciklisti imaju svoj raspored po kome vezbaju i idu na treninge plivanja, trcanja, biciklizma... Takodje, imaju svoje masere i plan ishrane. Mi, rekreativci, nemamo vremena, a nismo ni placeni da sve to obavljamo. Imamo samo volju. :)
  • 0

#37 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 12 April 2013 - 11:48 PM

Koje snimke si odradila i koji doca je na kraju konstatovao da ti nije nista, s obzirom da su prethodni gledali samo u karte? :D
  • 0

#38 Rosalinda

Rosalinda
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 12:53 AM

Rendgen bocno i otpozadi. Dr Draza Dozic i do sada nisam imala iskustvo sa lekarima na Banjici.
  • 0

#39 makicom

makicom
  • Members
  • PipPipPip
  • 157 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 April 2013 - 06:03 PM

Ako je cugnuo koju, nista nije video:) Nadam se da ne cita ovo :D Salim se, voli on da cugne viskic, ali spinalni centar Banjice je najbolji kad je kicma u pitanju.
  • 0

#40 Rosalinda

Rosalinda
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 14 April 2013 - 09:52 PM

Eh, sad... Ne znam da li voli ili ne, ali bio je trezan kada sam ja dosla na red. Ne idem vise nigde, obavila sam to sto je trebalo, imam vezbe za ledja i to je to. Zavrsena prica sto se mene tice.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika