Jump to content


Fotografije

Pavaobg [cyclo cross] Focus Mares CX 3 2011


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
467 odgovora na ovu temu

#461 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 15 September 2016 - 07:13 PM

Mares je veće nekoliko nedelja kod novog vlasnika, a Stevens će verovatno dobiti svoju temu.


  • 0

#462 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 15 September 2016 - 07:16 PM

Stevens će verovatno dobiti svoju temu.

 

Nemoguce   n2:Heristical


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#463 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 25 October 2016 - 07:02 PM

Ja sam novi vlasnik ovog fantasticnog bicikla i lepo sam se do sada navozao sa njim vozim ga off road i on road . Inace zivim u Novom Pazaru (Starom Rasu) i tu imamo jako lepih terena za voznju , narocito za penjanja jer smo planinski kraj , u par navrata sam pravio penjanja i do 1350 metara uspona npr to je voznja Novi Pazar - Golija nekih 65-66 km do samog vrha tj turistickog naselja i nazad ima. Vozite kroz veoma lep kraj, Dezevsku dolinu, kraj u kojem su bili dvori Stefana Nemanje, gde je rodjen Sveti Sava, okruzeni prelepom prirodom. Prosecan uspon ove voznje je skoro 8% po statistici aplikacije koju koristim za merenje voznje, a max nagib je 17%.

 

Penjanje je skoro potpuno u nivou najekstremnije deonice Giro D' Italia - Mortirolo Pass-a . Mortirolo Pass je deonica duga 12.3 km gde je maksimalni uspon 18% a prosecan 10.8% , i mogu da vam kazem da je penjanje od sela Jose do samog vrha na tom negde nivou, mozda malo slabije i ako nisam precizno izmerio jer sam sa aplikacijom merio statistiku voznje od moje kuce do samog vrha i nazad.

 

Sve u svemu tu covek upozna nove momente bola, umora i mentalne snage koju ima . Ovu relaciju preporucujem i za ljude van naseg kraja , izuzetno zabavno i interesantno iskustvo. Na prolece planiram da pravim voznju Novi Pazar - Golija - Raska - Novi Pazar i to okvirno bi trebalo da ima oko 100 km i vozi se kroz jedan od krajeva Srbije sa najlepse sacuvanom prirodom i sumom generalno. 

 

Sto se tice samog bajsa od kako sam ga preuzeo od paje zamenio sam kasetu i lanac i stavio SRAM PG-1070 11-28T a uzeo sam i nove DT Swiss R24 cx tockove na koje sam montirao Schwalbe Pro One 28x622 tubeless gume ali jos nisam vozio nove tockove to cuvam za prolece. Po meni 28 zuba za ekstremne uspone nije dovoljno vec treba imati 32  i cesto sam tokom penjanaj ostajao bez daha tako da sam porucio SRAM PG-1070 kasetu sa 32 zuba tako da cu na prolece koristiti to za asfalt, a za off road cu i dalje koristiti sadasnje DT Swiss tockove i 33mm Racing ralph gume.

 

Drugu turu koju planiram da pravim od proleca je Novi Pazar - Izbice - Pasji Potok - Odojevice - Lesak - Vracevo - Tresava - Batnjik - Novi Pazar to je vise off road voznja jer se vozi kroz planinske predele Rogozne makadamskim i zemljanim putevima. 

 

U svakom slucaju vozicu ovaj bajs jos par godina sigurno.


  • 5

#464 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 25 October 2016 - 08:55 PM

Drago mi da si zadovoljan Focusom. Meni i dalje žao što sam ga prodao.


  • 0

#465 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 01 August 2017 - 01:17 PM

Bicikl je dobio nove tockove - Novatec Jetfly kao i tubeless Schwalbe gume i dosta i dalje vozim sa njim u brdo i planinu

 

U zadnjih mesec dana cesce vozim ka Gocu . Evo detalja jedne voznje - Kraljevo - Goc - Vrnjacka Banja 

 

1350 metara uspona odvozeno za 1:32 minuta sa sat vremena pauze na Gocu i sat vremena pauze u Vrnjackoj Banji. 

 

U povratku nisam merio a vratio sam se magistralom

 

Par slika

 

XAeNaCg.jpg

 

 

Statistika voznje

 

DMEhcfX.jpg

 

 

kVPeDPF.jpg

 

 

yNA9kZu.jpg


  • 1

#466 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 01 August 2017 - 08:14 PM

I dalje mi žao što sam ga prodao.
Kako si zadovoljan posle godinu dana?

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
  • 0

#467 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 02 August 2017 - 03:34 PM

sve je  odlicno. Odrzavao si bicikl najbolje moguce . 

 

Ja sam ga unapredio sa novim tockovima i tubeless gumama . 


  • 0

#468 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 02 August 2017 - 07:15 PM

Drago mi je čuti


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika